Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Debeljuca!!!!! UPOMOC!
PostPoslato: Pon Maj 16, 2005 12:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Mar 19, 2005 2:31 pm
Postovi: 4
Moja cerkica ima tri i po godine i ima 19 kg ! Jos bih da napomenem da je visoka oko 100 cm. Da li deca u ovom periodu mogu uz malo korigovanje ishrane brzo da izgube na kilazi i kako da "zabranim" grickalice kad dete voli da jede. Molim svakog ako ima nekakvo slicno iskustvo ili koristan savet za pomoc, jer ne bih volela da dete stekne naviku da mnogo jede i da ostane debela i kasnije!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 17, 2005 12:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 20, 2005 3:39 am
Postovi: 106
To je stvarno poprilicna kilaza za taj uzrast. Najbolje je da je odvedete nutricionisti, da joj proveri ooste stanje, kako bi joj dao odgovarajuci jelovnik, kojeg cete se pridrzavati. Mislim da imaju na Institutu za majku i dete istog. Navike koje sada pocne da stice u ishrani, bice joj osnova za buducnost. Grickalice vole sva deca, ali ne bi znala za njih, da ih mi ne kupujemo i nudimo deci? :D Ima i grickalica koje su jako ukusne, a nisu prepune masti i "praznih" kalorija u prodavnicama zdrave hrane. Probajte da joj nudite recimo voce, kada joj se nesto "gricka". Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: buca
PostPoslato: Pon Sep 04, 2006 10:43 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Sep 03, 2006 6:21 pm
Postovi: 60
Lokacija: beograd
Mislim da zaista nije dobro za dete da bude debeljuca i da ste u pravu sto reagujete. treba odmah razmisljati o tome. Smatram da roditelji mogu da pomognu da dete ne bude buca. Pomislite samo na sve te nadimke koje ce dobiti-Buca, Debeli, Svinja, Prase...i sl. Deca su po tom pitanju surova i nemilosrdna. Uglavnom to donosi JAKO velike komplekse! A i zasto bi dete nosilo kilazu sa sobom i uvek bilo pasivno. Mislim da treba da angazujete dete da se MNOGO VISE krece, a umesto hrane da mu nudite neke druge sadrzaje i da ga vise animirate. Neka vise trci u starijem dobu , preskace konopac i sl. SRECNO!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 74 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: