Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Uto Okt 30, 2012 12:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Imam ogroman problem! Moja beba koja ima 45 dana je pocela pre 10-ak dana da se zagrcne i ostane bez vazduha dok pije na flasici Nukovoj mleko Humanu! To se od pocetka nije desavalo!Osecaj je uzasan kada gledate dete kako se davi i ostaje bez vazduha!To se desi skoro jednom dnevno!Sve preduzimam i nista ne pomaze! Uspravim ga kada pije, vadim mu flasicu cesto pravimo pauze i ipak se to povremeno desi!Ne jede halapljivo!Doji i dohraljujem ga!
Da li neko zna u cemu moze biti problem? Hvala Vam unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Uto Okt 30, 2012 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 09, 2012 4:08 pm
Postovi: 266
Da nisu mozda prevelike rupice na cucli od bebine flasice?
Kazete da vasa beba sisa,i dohranjujete je. Jedna pedijatrijska sestra mi je kazala da se bebe mogu dohranjivati--tako sto se izmuze preostalo mleko iz dojke u kolicini koja bi zadovoljila vasu bebicu pri dohranjivanju.Tako kad beba zavrsi sa sisanjem,vasa supruga se moze izmuzti,Vi drzite vasu bebicu u narucju dok se vasa supruga ne izmuze. ODMAH PO IZMUZIVANJU VASA BEBA SE MORA DOHRANITI.Stavite Bebu u narucje,blago je izdignuta,i vi je dohranjujete sa tim izmuzenim mlekom sa malom kasicicom.,jeste sporo ali ima efekta.Ukoliko majka nema dovoljno mleka pri izmuzanju,onda se beba dohranjuje onim cime predlaze pedijatar.U vasem slucaju vasa beba se dohranjuje Humanom. . Bebe se mogu i CESCE DOJITI.Ne MORA ICI STRIKTNO dojenje na tri sata.Vasa BEBICA je jako mala.Njoj treba da se navikne na dodatnu prehranu flasicom.
Sisanje kod bebe trazi mnogo veci napor,jer je bradavica majki sasvim drugacija od cucle na flasicu.Beba prilikom sisanja ULAZE MNOGO VECI NAPOR dok izvlaci mleko iz dojke.To vremenom KOD BEBE KOJA STALNO SISA PRELAZI U RUTINU.Isto imam saznanja da bebe koje sisaju kad krenu na dohranjivanje Flasicom,kroz relativno brzi period odbijaju da sisaju,jer se naviknu na Flasicu,iz koje je BEBAMA LAKSE piti mleko.Vasa beba sad sisa,adaptirala se na sisanje,pa joj je sad potrebno vreme da se adaptira na flasicu.
AKO mislite DA NISAM u PRAVU, VI PITAJTE VASEG DECIJEG PEDIJATRA ZA SAVET!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Uto Okt 30, 2012 3:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Moja beba sisa od prvog dana ali se i dohranjuje isto od prvog dana! Rupica joj nije smetala ranije kada je bila manja, ne verujem da bi joj sada smetala! Ona kada sisa lepo vuce ali nemam dovoljno mleka pa je zato malo dohranjujem! Pedijatar ne zna zasto se to dogadja, kao i patronozna sestra.Jutros je svratila malo cisto da nas obidje i ne zna razlog!Kaze rupica je ok, vrlo malo kaplje! Mene vec par dana boli grlo!Da li je moguce da predje na bebu!Inace ona spava po 3-4 sata, i da zelim ne mogu je probuditi! Hvala Vam na iscrpnom odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Uto Okt 30, 2012 9:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Pozdrav,
da li se mozda bebica prehladila, pa joj je pun nosic u kome se skuplja sekret? To se desavalo mom sinu, i ne da se samo zagrcnuo, nego je povracao u mlazevima. Hmm...mozda joj ne prija mleko Humana, probajte Impamil ili Nan ( mozda lupam, samo vam pisem sta bih ja radila )

Veliki pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Sre Okt 31, 2012 2:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 06, 2012 5:00 pm
Postovi: 28
Uh probala sam HIP-ovo mleko , dosta je redje i nece da pije!Jedino da izbacim dohranu pa samo da ga sisam celi dan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Beba se zagrcne kada pije mleko na flasici!
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 9:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 12:14 am
Postovi: 281
Malo pauze, mozda, pa onda posle recimo nedelju dana probate opet na flasicu. Razlog je sigurno neka banalnost, bebi trenutno to ne odgovara, zasto, ko zna?! Ne sekirajte se, ako je beba dobro, ako ne gubi na tezini, sve je u redu..
Nisam ja neki strucnjak, samo se informisem, jer su nam pedijatri takvi kakvi jesu. Ima i divnih, ali dok covek dodje do njih...zato, samo napred, hrabro, i rukovodjeni majcinskim instiktom!

Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: