Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Dec 16, 2011 8:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Pa, pricaj, kako ti je bilo u banji, kako si zadovoljan sa tretmanom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Dec 17, 2011 11:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Pa, nemam skim :)
Banja je super. Lepo je sređena, smeštaj je bolji nego sam mislio. Restoran je odličan, usluga solidna.
A novi Spa centar... Strava. Bazen unutra i spolja povezani, unutra (u bazenu) kuva voda na sve strane, ugrađeni đakuzi na više mesta... Strava. Skoro se nisam oduševio kao tamo. Kabine za koješta. Pošto sam konstantno bio u obilasku pre otvaranja, a sticajem okolnosti poznajem profesore koji tamo dovode studente na edukaciju, svi su mislili da sam i ja profesor, pa mi je sve bilo dostupno...
Elem, extra. Cene su pristojne, bazen 500 kinti, sve ostalo, a mnogo toga ima, košta od 2000 do 12000 din. po usluzi (razne masaže i sl.). Apartman za odmor je 3600 din na sat (nisam pogrešio).
Dakle sve probano i dobro.
Što se tiče mog oporavka, posle dva dana vežbi i bazena, teška upala mišića... Sledi pauza par dana. Posle toga pijanka u restoranu. Sledi pauza par dana. Onda, istegnem ahilovu tetivu na onim stepenicama... Pauza par dana. Onda, snimanje spota u Spa, pa posle sve što sleduje. Pauza par dana. Dolaze novinari i ministar na otvaranje i sve što sledi... Pauza par dana. Kompletan tretman u Spa. Šlog za napaćeni organizam. Pauza par dana...
I tako dođe vreme da se ide kući. Ja gori nego što sam došao. Produžim tri dana da se oporavim. Al ne lezi vraže, opet zabava u Spa i sve što sledi. Došao sam kući sjeban 100%.
Da ne bude sve tako loše, kupio sam 10-tak kila ekstra dobre slanine i pršute od drugara banjaroša iz Kraljeva i 10-ak kila super sira iz Pirota od drugarice banjaroške (doneli njihovi kad su dolazili u posetu).
Ako me ne bude mrzelo da sređujem slike okačiću ih ovde da vidite.
Koliko sam primetio, normalan narod koji se disciplinovano pridržavao programa je super zadovoljan. A što i ne bi, kad ima sve na raspolaganju.
Jedina falinka je što je svuda, ali svuda zabranjeno pušenje. Dakle, ni u šumi ne smeš da zapališ cigaru.
Sve ostalo je dozvoljeno, čak šta više poželjno u terapijske svrhe.
Sve u svemu, lepo sam se proveo, bolje rečeno, odlično, ali do nimalo nije doprinelo mom oporavku.
Ne preporučujem slično ponašanje bilo kome ko ide na ozbiljan oporavak.
Poz. za sada.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 1:28 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Jesi li to ti bio na rehabilitaciji ili u provod?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Dec 18, 2011 5:27 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Pa, ispostavilo se tako. Nisam ja kriv što volim.
Nastavio sam kući sa rehabilitacijom. Danas sam po ovom divnom vremenu prepešačio jedno 2-3 km bez pomagala, vodeći računa da hodam ravno, bez geganja. Uspeva mi i prilično sam zadovoljan (gledam se u izlozima :) ).
Kad spavam, više ne vodim računa ni o čemu. Levo, desno, sve jedno, nemam problema.
Sedam na normalne stolice, krevete, WC šolje... Malo pružam nogu za svaki slučaj, ali generalno, sve je u redu.
Pravilo 90 stepeni definitivno ne važi. Jedino što je ostalo kao posledica operacije, bar tako mislim, je otok na stopalu operisane noge koji nikako da prođe. U utorak idem na kontrolu pa ću videti šta je to. Bar se nadam.
Šta je stobom?
Poz.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Dec 19, 2011 12:30 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Ja sam dobro. Odavno mnogo toga radim automatski, onako bez razmisljanja.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 8:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
hvala ti svlado ja jesam procitala sve sto ste pisali o tome,ali ipak nije mi svejedno,ali volim da cujem pozitivne strane ,jer verujem da je i kod tebe uvek se nasao neko pametan da prica o nekim neuspelim operacijama.ajde mi molim te reci klad si izlazio iz bolnice u ulazio u kola,nije te bilo strah da ce odma iskociti kuk iz mesta? kazi i kako je bilo u banji?
hvala ti ,mislila sam da niko nece da prica vise o tome


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Uto Dec 20, 2011 9:01 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
molim te remi kazi mi jel ti pazis na to pravilo 90 stepeni? i kako ti je sad posle ovoliko vremena?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 12:00 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
Slađana,
veruj mi rodićeš se prvi dan nakon operacije. Ja sam izbegavao 4-5 godina tražeći bolje metode i brži oporavak. Potpuno bez veze. Toliko godina života sam uzalud izgubio. Popio sam kamion lekova i bar dve cisterne inekcija protiv bolova... DŽabe.
Činjenica je da postoji manje invazivna metoda kojom se omogućuje lakši i brži oporavak, manji ožiljak (dr. Zoran Baščarević), ali u suštini rezultat je isti.
Nisam verovao, ali oporavak je expresni.
Dakle, drugi dan staješ na noge. 10m- 10m. Popodne 20. Sledeći dan više itd. Ja sam posle 6-7 dana hodao sa jednom štakom. Posle 15 dana po kući sam išao sa štapom. Nekoliko dana nakon toga u kući mi nije trebao ni štap (pridržavaš se za nameštaj). Vrlo brzo sam lako silazio i uzlazio uz stepenice.
Evo posle dva ipo meseca idem normalno i ne vidim da me nešto obavezuje tih famoznih 90 stepeni.
Čini mi se da je kjučna stvar u tome što me je hirurg naterao da posle par dana hodam kao "lipicaner" (izraz koje su sestre koristile kad me vide u hodniku). To znači da kad počnešda hodaš, opreisnu nogu dižeš u vis koliko možeš (kao vojnik). Imam utisak da je to kod mene bila ključna stvar. Gledao sam žene koje hodaju hodnikom i vuku nogu po zemlji, kao sa nekim strahom, šta li. Izgleda mi da se one sporije oporavljaju od nas koji smo savetovani drugačije.
U svakom slučaju, vežbe će ti pomoći, a meni je najviše pomoglo hodanje i samo hodanje.
Evo sad ti kažem da nemam ama baš nikakav problem sa kukom. Spavam normalno sa obe strane, obuvam se normalno (još nisam vezao pertle), čarape navlačim normalno, vozim kola...
Rodio sam se!
So, ne brini ništa operacija ne boli (ako te interesuje možeš i da posmatraš šta se dešava), a posle operacije svaki dan se osećašsve bolje i bolje. Ali bukvalno tako.
Idi na operaciju kao što ideš na pijacu! Ne sekiraj se ništa.
Poz.
P.S. Evo baš sad probam i mogu ti reći da iako nisam razgiban, a daleko od sportskog tipa, fali mi jedno 10cm da čelom dohvatim koleno na operisanoj nozi. Na drugoj mi treba više :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 5:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
hvala ti na ohrabrenju,zaista mi pomaze,samo se secam da si remi nesto pricao da ti imas neki specijalan kuk,pa me zanima jesi saznao kakav ti je kuk ugradjen? stvarno sam procitala sve vase dopiske sa remi i mnogo sam saznala o svemu,malo mi je neprijatno sad ovo da te pitam al moram...hmmm kakav je sexualni zivot nakon toga? i dal si se usudio hehe...inace jako se nadam da ce bar upola bolovi nestati nakon operacije,jer vise mi stvarno idu na zivce.samo kod mene je problem sto i drugi boli,al mnogo manje,pa znam da iako se resim jednog bola ipak ostaje bol..:( :( :-? puno vas pozdravljam sve koji su vec prosli to :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 5:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
hvala ti na ohrabrenju,zaista mi pomaze,samo se secam da si remi nesto pricao da ti imas neki specijalan kuk,pa me zanima jesi saznao kakav ti je kuk ugradjen? stvarno sam procitala sve vase dopiske sa remi i mnogo sam saznala o svemu,malo mi je neprijatno sad ovo da te pitam al moram...hmmm kakav je sexualni zivot nakon toga? i dal si se usudio hehe...inace jako se nadam da ce bar upola bolovi nestati nakon operacije,jer vise mi stvarno idu na zivce.samo kod mene je problem sto i drugi boli,al mnogo manje,pa znam da iako se resim jednog bola ipak ostaje bol..:( :( :-? puno vas pozdravljam sve koji su vec prosli to :D


Bolje.

Drugi kuk moze da boli i zbog opterecenje. U tom slucaju, kada sredis prvi, ojacas misice, bolovi ce prestati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sre Dec 21, 2011 7:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Feb 02, 2009 11:23 am
Postovi: 142
sladjana2702 je napisao:
hvala ti na ohrabrenju,zaista mi pomaze,samo se secam da si remi nesto pricao da ti imas neki specijalan kuk,pa me zanima jesi saznao kakav ti je kuk ugradjen? :D


Pa još nisam ništa saznao jer juče nisam bio na kontroli kao što je trebalo (uto posle par meseci nije upalio). Video sam rentgenski snimak i ne čini mi se, onako laički, da se išta razlikuje od drugih kukova koje sam video. Okačiću sliku pa ćete videti. Da li je hirug pričao priču za priču ili je stvarno nešto drugačije uradio, još ne znam. Javiću.

sladjana2702 je napisao:
...hmmm kakav je sexualni zivot nakon toga? i dal si se usudio hehe...


Ja sam to isto pitao Miru još odavno, normalno da nas to sve interesuje. Videla si slike sa preporukom o pozama.Nešto (1) sam probao odmah po dolasku iz bolnice i nema problema. Par dana kasnije, oprezno ideš dalje. Uz pažnju sa druge strane i strpljenje naćićeš još dosta varijanti na temu.
So, nema sekiracije, u tom zezanju biće i mnogo lepih trenutaka (dranje, vika, smeh, strah)

sladjana2702 je napisao:
inace jako se nadam da ce bar upola bolovi nestati nakon operacije,jer vise mi stvarno idu na zivce.samo kod mene je problem sto i drugi boli,al mnogo manje,pa znam da iako se resim jednog bola ipak ostaje bol.


Kao što već napisah, bolovi nestaju već sutradan, rodićeš se opet!

Meni su savetima jako pomogle Mira i Bety. Samo napred i ne sekiraj se ništa. Razmišljaj o odlasku na pijacu... Bar sam ja tako.

Pitala si za banju. Pa definitivno bih ja opet išao u Ribarsku. Super je sređena i medicinska i ostale usluge su a solidnom nivou.

http://s1080.photobucket.com/albums/j33 ... =hamam.jpg


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Čet Dec 22, 2011 7:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
nakon svega sto sam ovde procitala i ne bih trebala da se plasim,zaista sve je opsirno napisano,bas sve sto me zanima.ne znam meni je doktor rekao da najvise tri meseca se ceka ,a to bi meni bilo recimo u februaru, :-? .pa se trudim i da ne mislim,ne znam dal ste vi recimo ulazili u virtualnu operaciju,ja sam cak bila dovoljno glupa da kna you tube udjem i gledam neki mali deo stvarne,pa sam se zgrozila ,zato sto je strasno nista se ne vidi sem krvi i sala :( i od onda mi stalno ta slika u glavi.malo ste me vi ovde smirili,jer nekako ste sve onako stvarno pisali o osecanjima ,oblacenju ama svemu,.zanima me koliko si ti cekao i koliko se placa cela ta stvar.?
puno pozdrava od mene


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 12:01 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
sladjana2702 je napisao:
molim te remi kazi mi jel ti pazis na to pravilo 90 stepeni? i kako ti je sad posle ovoliko vremena?


Ovu sam poruku ispustila, izvinjavam se.

Pazim, mada i krsim ali poenta je u tome da u principu nikada zaista ne prekoracim tih 90 stepeni: trik je u tome da se savija kicma a to je nesto sto se instiktivno nauci. Moje licno misljenje je da se sa tim ne treba saliti, pogotovo ako je najbliza odgovarajuca bolnica udaljena 100tinak kilometara.
U sustini, mnogo bolje nego pre.

E, sada, da "ogovaram" malo Vladu: Kao sto sam vec komentarisala, on je prosao kroz ubrzani proces i sada, samo par meseci posle operacije, je u fazi kao da je proslo najmanje godinu dana, sto je dobro za njega.
S druge strane, mozda i postoji namerno razlika u postupku oporavka izmedju zena i muskaraca zbog neznate razlike u strukturi karlice i kukova (uostalom, to je ista ona razlika koja nam "daje" mnogo vecu sansu da zaradimo iscasenje kukova - 4:1 za zene).


Poenta je u tome da ne treba da se plasis i da ces najdalje za 6 meseci od operacije pevati. A sta je 6 meseci u odnosu na visegodisnji pa cak i visedecenijski bol?

Sex. Prvo krenes oprezno a onda experimentises.


P.S. Znate sta mi sada s vremena na vreme nedostaje? - "Meteroloska stanica" jer ovi stalno promasuju a moja je bila 100% tacna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Dec 23, 2011 7:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Nov 20, 2011 12:14 pm
Postovi: 69
hvala ti remi na odgovoru,nadam se samo da boli vise ovakve nece biti,pa se mora izdrzati sve to na pocetku,a te boli na promeni vremena cini mi se da su najvece,zato ako ih ne osecas ,nemoj ni u sali da ti nedostaje.:) .volela bi da znam da li radis posle operacije?
pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Sub Dec 24, 2011 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Dec 24, 2011 1:59 am
Postovi: 1
Pozdrav svima koji se spremaju na operaciju kuka.

Operisala sam kuk pre 19 godina, evo usla sam u dvadesetu. Prezadovoljna sam. Ugradjena mi je bezcementna endoproteza,
(problema sam imala od rodjenja tako da je misicni sklop bio malo pomeren, ali dosta snazan, a i mala kilaza). kao i vecini i meni je receno da necu moci nisko da sedim, prekrstim noge i sl. Obzirom da sam imala ogranicene pokrete, bolove pri hodanju, pocela da se pomazem stapom, presekla sam i otisla na operaciju.

Moja iskustva su sledeca:
1. 20 dana u bolnici
2. receno mi je: 3 meseca na stakama, netacno, posle 1,5 doktor mi je rekao: nedelju dana stap i onda na svoje noge. Tako je i bilo.
3. visoke stikle nisam skidala, a i danas nosim oko 10sm (naravno ne stalno)
4. noge mogu da prekrstim i danas
5. savijanje preko 90 bez problema, obuvanje, izuvanje nakon 3 meseca samostalno..
6. mogu da cucnem, sednem na pod
7. nakon 3 meseca pocela sam da spavam na boku, na oba kuka, nikad jastuk nisam koristila, pa ni danas
8. odlazila sam na aerobik i bez problema vezbala na podu
9. hodala, hodala,...nikad trcala..
10. pokreti su bili znatno povecani i nikada nisam imala osecaj da je ugradjeno strano telo.

To su bile pogodnosti, a sada imam manjih problema, prvenstveno zbog tezine i malo kretanja, ali i drugi kuk mi je popustio, imam jake bolove, ogranicenje pokreta je sve vece tako da se spremam na jos jednu operaciju.
Nadam se da ce biti uspesna kao i prva i svima zelim isto. Ah, da, imala sam 47 godina kada sam operisana.

Pozdrav i sve najbolje


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 76 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: