Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 45  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 12:25 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
emili je napisao:
Sto se tice staka ja sam imala obicne drvene,uzajmila sam od moje drugarice.Cini mi se da su limene mnogo bolje i lakse ,za to se raspitaj kod drugih.Sto se tice odlaska u wc ne znam kako je sada ali ja sam drzala kateter ii 3flase za dren 5 dana.I prvu stlicu moras da izvrsis u lopatu da ti sestra napise VELIKI PLUS u tenperaturnu listu.


E, ovo im je totalno bljak... a uz to zaboravila sam kako se to radi u ležećem položaju (davno sam bila beba). Još pet dana ležanja a ja nisam u stanju da mirujem ni jedan sat ma koliko bili jaki bolovi - čak šta više izgužvanost čaršava je merilo mojih bolova: što su više izgužvani to je bol veći. Mogu da gledaju i u wc šolju - biće bolje za sve.

emili je napisao:
I ja sam imala dva carska reza,ali moras biti svesna da je sada noga operisana i da ces se mnogo teze kretati.


A ako se uzme da mi je kretanje posle carskog bilo katastrofa... :cry: i da je ta katastrofa, nešto umanjena, potraja jedno dva-tri meseca... :cry: Jedino što mi možda ide na ruku što ja desnu nogu uglavnom "šlepujem" na kontu leve noge. Još da smislim kako da nešto podignem sa poda a da nimalo ne opteretim desnu.

emili je napisao:
ISto se tice cebad je bila ali neka debela konjska.A posteljina kako dodjes ne presvlaci se dok ne odes.Meni su moji morali da donesu moj jastuk od kuce jer je bolnicki jako tanak i tvrd.Izvini ako sam te razocarala i mnogo ti pisem ali tako je to bilo sem ako nisu dobili da sada neku donaciju.Moja preporuka je da odes nesto ranije taj dan i kad stignes na odelenju da sama sebi iskompletiras posteljinu.Sto znaci da sestra te smesti u sobu,a ti posle odes po sobama i trazis jastuk i sve ostalo.Gledaj da izaberes sto bolji i tvrdji dusek,da ti guza ne upadne!


Ovo ne bi trebalo da predstavlja problem. Znači, prisvajanje posteljine i ćebadi sa slobodnih kreveta, pa čak i dušeka. Može više kom jastuka i ćebadi? Pojam debelo ćebe je relativan pojam.


emili je napisao:
UF DOSTA SAM TI NAPISALA POCELA SAM DA DAVIM!A da zaboravi sve moze da se unosi sem droge i alkohola.Za banju je bilo da prva kontrola je za 3 meseca onda ti doktor predlaze banju i dobijes je,za Zrenjanin ja znam da nije bilo problema za cekanje.


Znači, šalju u košarkaške klubove?! Lepo ja računala, po kuku da će se sve to produžiti na godinu dana. Kritična prva tri meseca pacijenti prepušteni sami sebi.

A što se tiče spavaćica: Nekako ih ne volim i ne nosim (muka živa iz porodilišta) i nemam. Ima da recnem pižame i stavim čičak traku ili tako nešto. Neka zamisle da sam muško (oni sigurno ne nose spavaćice).

Hvala na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 7:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Ha,ha ,ha :lol: lepo si me nasmejala.Ti si izgleda tenperamentna osoba kao i ja.I to ti je super osobina,koja ce ti pomoci da se brzo podignes na svoje nogice.Remi ko ce te operisati na Banjici?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 8:25 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
emili je napisao:
Ha,ha ,ha :lol: lepo si me nasmejala.Ti si izgleda tenperamentna osoba kao i ja.I to ti je super osobina,koja ce ti pomoci da se brzo podignes na svoje nogice.Remi ko ce te operisati na Banjici?


aha, temperamentna kukavica: meni je najveći problem da krenem, a kada krenem onda trčim. Još da naučim kako se koriste štake, to mi deluje mnogo komplikovano! Počela sam da pijem lekove za smirenje da bih mogla da funkcionišem. Posle poziva sam se pošteno sledila. Nemaš pojma u kakvom sam haosu: Prvo nisam nešto ni očekivala s obzirom koliko dugo čekam, drugo - malo dete kod kuće, treće - radim kod srpskog privatnika (joj što će biti "oduševljen" kada čuje), četvrto - doškolovavanje-kurs u toku, tek se zahuktava a ja idem na PAUZU. Nema odlaganja, bar što se mene tiče.

Joj, a tek što stiže proleće. A ovog leta i proleća... nema bicikla a tu sam ti postala pravi ovisnik. Za mene nema ništa gore od povezanosti lepog vremena i sedenja u zatvorenoj prostoriji. A što je najgore (za ovu situaciju): Ni jedan koštani problem kod mene nije uspešno prevaziđen dok god se ne bih popela na bicikl. Nikakve vežbe, nikakvi lekovi, ništa.... I uopšte mi nije jasno gde je tu logika - dešava se da ne mogu bukvalno da hodam a mogu da vozim i vozim... A dok ne bude punog oslonca, nema vožnje - u samoj vožnji bih mogla da zabušavam sa jednom nogom ali problem bi bilo kretanje i stajanje (kao i sada, sa razlikom što smem da se 200% oslonim - ovo došlo na vreme - još malo pa ne bih mogla da krenem biciklom, vožnja još OK - opet neka čudna logika). Ja se ne drogiram ali postala sam ovisnik od biciklizma (hm, ako se prosečnih 15km/h, može tako nazvati), biće teško skidanje... A prvo sneg, sada dosadna kiša, a meni se vrte pedale.

Ko će me operisati? Nemam pojma, išla sam na kontrole kod Kraljevića pa mi je logično da to bude on a možda bude i neko drugi. Dobro je što je bar tih, nije galamdžija. Znaš li kakav je?

Peto, izleda da je levi kuk "ljubomoran" što će desni da se "podmladi": rastura me već drugi dan a desni počinje da potpomaže.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 10:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Nisi tikukavica,to je normalno za normalnog coveka.Sto se tice poziva ja sam se skamenila da nisam znala gde mi je kapija krenula u komsiluk.Ako moras da pijes lekove za bolove pi ali za smirenje gledaj da izbegavas,dosta ce te krkati tamo sa lekovima!Gledaj da budes sto vise sa decom i porodicom i dobrim prijateljima.Sto se tice ti ustajes odma sutradan na nogice sa fizioterapeutom,on ce te nauciti kako da koristis stake i koje vezbe ces raditi do kraja zivota.Nemoj da brines taman kad dodjes kuci setaces sa stakama a bice i lepo vreme tada.Tebe boli i leva noga zbog desne zato sto se vise oslanjas na nju,tako je i mene,sada nemam bolove u zdravom kuku.Sto se tice dr Kraljevica nisam ni cula za njega,mozda radi na drugom spratu.Veliki pozdrav pa se cujemo!Bicikli ces moci da vozis tek kad prodje 1god.sem ako ti ne preporuce drugacije.Moraces da se zadovoljis sobnim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pet Feb 19, 2010 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Nema ti kod mene zdravog kuka: Levi je samo za nijasnu bolji. Sledeći je on na redu.

Joj, nije valjda ponovo ustajanje sa kateterom, bromilom i još koječega? Najgori deo. A tu su, ovoga put, i štake, kao specijalni dodatak. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 6:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Vidis koliko si ti pametna,sve te to ceka.Ali veruj mi da prva dva do tri meseca su naj gora,ali kako vreme prolazi sve se polako zaboravlja,setices se one zajebancije po bolnici sa tvojim cimerima a sve ruzno ces zaboraviti. :roll: :roll: :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Ned Feb 21, 2010 10:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
emili je napisao:
Vidis koliko si ti pametna,sve te to ceka.Ali veruj mi da prva dva do tri meseca su naj gora,ali kako vreme prolazi sve se polako zaboravlja,setices se one zajebancije po bolnici sa tvojim cimerima a sve ruzno ces zaboraviti. :roll: :roll: :roll:


S obzirom da su mi mišići otišli u aut, bez obzira na vežbanje, i da mi baš ne ide ustajanje sa bromilom i kateterom - imam samo dve ruke, a još mi treba ruke za štake, ima da im budem najgori pacijent u milenijumu. Eh, kad se rodih među sirotane, jer da nije tako mogu lepo da potpišem izjavu i da oni na VMA srede oba kuka odjednom. Jednom pređem sve to.

Nego, setih se nešto: za mene nevažan problem i više estetska smetnja - najverovatnije imam već duže vreme neke gljivice na palcu desne noge (crn ko noć, ne boli i ne raste) - nema upalnih znakova i verovatno sam ga prošvercovala i kroz carski (loša "hidraulika"=često saplitanje i udaranje o nameštaj pa sve sam mislila da je to od udaraca). Valjda neće da prave problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 6:18 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Nemoj misliti da ces biti naj gori pacijent,jer svi smo u istoj kozi.Nisi samo ti rodjena tako nego ima nas jos sirotana.Sto se tice nokta mislim da nece biti nekih problema ako su ti svi rezultati dobri.Ja mislim da sam ja bila naj gori pacijent jer mi je tokom operacije spalo i stopalo a imala sam nekih problema i u sok sobi,tako da sestra koja je dezurala tu noc sedela pored mene celu noc.Ja mislim da ti previse ne razmisljas sta ce biti i kako ce biti.Jednostavno u tvojoj glavi napravi crtu i kazi STA BUDE BICE,KAKO DRUGI TAKO I JA!Nemozes na osnovu mene nista da gledas,svaka osoba je prica za sebe,pa cak i neki doktor ne drzi dan dva drenove vec skida zavisi i ko te operise.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 6:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
zdravo emili. kako si?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 6:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Dec 30, 2009 2:01 pm
Postovi: 43
remi ako ti nesto znaci moje iskustvo ja sam imala dren jedan dan! probleme oko staka nisam imala a u zivotu prvi put sam ih probala, imala sam klasicne stake a posto sam pusac i jos plus mobilni imala sam jednu malu torbicu koju sam okacila na sraf kod staka, i kako je moj lekar onda 2sata posle operacije rekao vozi.bila sam ukupno sedam dana u bolnici, to jest primljena sredom operisana petak bila kuci u utorak! sve ce to biti ok, ja ne znam kako ste vi sa operacijom ali ja sam je bez uspavljivanja prezivela. od detinjstva imam grozan osecaj od onih operacija kada su me uspavljivali! i zato sam lepo pratila tok operacije. do sada su me 7puta seckali od toga 6 operacija u detinjstvu.i jos uvek ne znam zbog cega. mozda je i bolje sto ne znam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
annn je napisao:
remi ako ti nesto znaci moje iskustvo ja sam imala dren jedan dan! probleme oko staka nisam imala a u zivotu prvi put sam ih probala, imala sam klasicne stake a posto sam pusac i jos plus mobilni imala sam jednu malu torbicu koju sam okacila na sraf kod staka, i kako je moj lekar onda 2sata posle operacije rekao vozi.bila sam ukupno sedam dana u bolnici, to jest primljena sredom operisana petak bila kuci u utorak! sve ce to biti ok, ja ne znam kako ste vi sa operacijom ali ja sam je bez uspavljivanja prezivela. od detinjstva imam grozan osecaj od onih operacija kada su me uspavljivali! i zato sam lepo pratila tok operacije. do sada su me 7puta seckali od toga 6 operacija u detinjstvu.i jos uvek ne znam zbog cega. mozda je i bolje sto ne znam


Ja ću da insistiram na totalnu anesteziju. Sumnjam da će lokalnom uspeti da me smire (opet iskustvo sa carskog reza: Da me nisu uspavali bilo bi cik-cak. A da ne pričam da je u operacionim salama uvek prohladno.) Operacija iz detinjstva se ne sećam, imala sam samo 2 odnosno 3 godine.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 8:08 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Hvala na pitanju annn,sada sam dobro.Kako si ti?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 8:17 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 01, 2006 7:16 am
Postovi: 605
Pošto se u "pozivnici" nigde ne spominje transfuzija, da me ne iznenade sa zahtevom da moram da imam davaoce krvi za sebe ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 11:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 10, 2008 9:15 pm
Postovi: 139
Lokacija: Zrenjanin
Sve zavisi kako stoje sa tvojom krvnom grupom.Sto se tice mene nije trebao niko da da krv,ali bilo je zena koje su morale da pronadju osobe koje bi dale krv i tu se onda po 2 dana gubi od operacionog programa.Na primer zena koja ima nultu pozitiv spremaju je uvece za operaciju,a ujtru u 7h meni javljaju da sam na programu za taj dan umesto te zene jer ja imam nutu negativ a da njene krvi nema i da mora sin da nabavi za nju.Tako da sve ti je to bingo!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Operacija kuka (ograničenja, proteze)
PostPoslato: Pon Feb 22, 2010 11:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 22, 2010 11:18 pm
Postovi: 15
Uneta sam na listu cekanja za bescementnu protezu, a bolovi su svakodnevni i takvi da cesto moram da popijem i Trodon :( . Koliko se realno ceka na ugradnju bescementne proteze na Banjici, ako je broj poena 62?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 673 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 45  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 115 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: