Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 2:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
miodrage je napisao:
MRI ce da prikaze sliku Vase kicme, tacnije mekih tkiva, u ovom slucaju kicmene mozdine i spinalne zivce. Ako negde postoji presija, pritisak, na odredjene zivce to ce da se vizualizuje. Eto to radi MRI. I MRI Vam NECE pomoci, nikome nije, i nikome ni nece. To je dijagnosticka a ne terapeutska metoda. Nazalost 95% stanovnistva misli da razna snimanja i kojestarije pomazu. Rekao sam Vam sta Vam je ciniti, ali ponovicu jos jedanput. PLIVANJE, i javite se fizijatru i trazite skup vezbi za paravertebralnu muskulaturu.
Pozdrav 8)


Ne razumem vas,MR mi neće pomoćii nikome nije pomogla ... ja ne očekujem od MR čaroban štapić,ja samo hoću i želim da vidim gde i šta ne valja,na šta posebno obratiti pažnju.
Sledeći korak je pronaći fizijatra koji želi da se posveti pacijentu jer ni jedan slučaj nije identičan sa drugim, ne pomaže svakom ista terapija,rehbilitacija... a to nije lako ( pronaći doktora mislim ).
Ne tražim ja lek preko foruma pogotovu ne od lekara koji ne skidaju naočare kada pozdravljaju ...
Moj otac je imao veliku sreću da mu se Dr, Rade Repac posvetio maximalno i izlečio ga tako da više nikada nije imao problem sa kičmom ( od tada je prošlo 30 god ).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 26, 2006 7:58 pm
Postovi: 44
U Beogradu postoji vishe mesta gde mozete obaviti MR pregled, a cene dosta variraju. Ja bih vam preporucio ordinaciju "Euromedic" u ulici Alekse Nenadovica 8 u Beogradu, gde sam i ja obavio pregled. Cena pregleda im je najpovoljniha - oko 9000 din. Takodje nije losha ni privatna ordinacija "Hram", medjutim oni su dosta skuplji. Pregledi se zakazuju par dana ranije.
Dobro bi bilo da obavite taj pregled, kako biste znali sa cim zivite. Ja sam imao srece pa sam naisao na jako dobrog ortopeda, koji cim me je video, nije ni sekund oklevao da me posalje na MR, za razliku od neurologa, koji mi je rekao da se taj pregled obavlja iskljucio pre operacije. Inace da nisam obavio taj pregled ne bih ni znao da imam diskus herniu, a to bi sa druge strane izostavilo korekciju losih navika, svakodnevnog zivota, moju fizicku neaktivnost. Ovako, kada znate da nesto morate, nema alternative i sa tim se zivi. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 3:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Upravo to skituljko što govorite ,bravo.
E sad postoji jedna dr. strana ato sam saznala čitajući textove o MR,naime ja imam fiksiramu protezu u ustima i mislim da mi ne mogu uraditi MR sa metalom u ustima !?
Da li biste hteli putem PP da mi pošaljete kontakt vašeg lekara i ordinacije "Euromedic"pa bi se informisala telefonom da li je izvodljivo da ja to obavim
Hvala vam puno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Hram po meni nije za preporuku.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 25, 2007 9:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Danas sam dobila preporuku za banju Selters ( u sklopu instituta za rehabilitaciju Beograd) pa sam mislila kada završim terapiju da se uputim malo do njih ... ne znam,pokušaću sve samo da stanem na noge ...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 6:53 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 26, 2007 12:03 am
Postovi: 724
Lokacija: Subotica
Bilo kakav metalni implant je apsolutna kontraindikacija za magnet. Sto se pak Vase kichme tiche, iako znam kakve tegobe imate, jer i ja imam jednu laksu diskus herniju, mislim da bi trebalo da pocnete ozbiljno da se bavite plivanjem. To je najbolji lek, najbolja stvar za bilo ciju kichmu. Ne postoji drugi sport, ne postoji druga aktivnost koja tako dobro deluje na misice ledja, i kichmu.

_________________
Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 9:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Dec 05, 2006 8:05 pm
Postovi: 767
patraskovic je napisao:
Dve godine idem na fizikalnu terapiju po 3 nedelje u N.Sadu ( CIM ordinacija ),imam vežbe,imam 1x nedeljno masažu dolazi nam kući profesionalni fiziotarapeut ... ovakvo stanje mi se ponavlja drugi put za godinu dana bez razloga ( znači nikakav napor,jak trening,teret ... ma ništa ) ,sa kilažom nemam problem ( 56 ,5 kg ) i visoka sam 164cm...

Osećam da mi je negde nekakvo ukljuštenje ... ne mogu to da objasnim ali tu nemoć treba videti,to je zaista nešto strašno,nemam nikakav pokret... za to mora da postoji razlog ...


Nesto tu nije u redu sa vezbama koje sprovodite.Ukoliko su vezbe pogodjene i pravilno dozirane ne bi smelo da vam se bez provokacije ponavlja problem za tako kratko vreme.
Ako vam nije problem opisite mi na pp vezbe koje radite jako me zanima sta su vam dali.

Btw plivanje nije a priori najbolji lek za kicmu,ima situacija kada je ono apsolutno kontraindikovano,doduse retko ali ih ima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 26, 2007 10:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Dec 19, 2005 3:35 pm
Postovi: 355
Citiraj:
Btw plivanje nije a priori najbolji lek za kicmu,ima situacija kada je ono apsolutno kontraindikovano,doduse retko ali ih ima


Ima ali tkavi pacijenti ne bi ni pomisljali da surfuju po internetu i traze pomoc. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 28, 2007 1:59 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
MR PREGLED L/S SEGMENTA KIČME:
T1 I T2 sagitalni tomogrami LS segmenta do nivoa Th 12-, kao I T2 I PD transverzalni tomogrami L3 – S1 segmenta.

Ispravljena lumbalna lordoza,sa blažom dekstrokoveksnom skoliozom Th-L segmenta.
L3-4 IV proctor je blago sužen; pokrovne ploče incipijentno degenerisane,sa minornim osteofitima u dorzolateralnim aspektima. IV disk je degenerisan sa manjom širokom posteriornom protruzijom,koja aplatira duralnu vreću bez signifikantnog suženja spinalnog kanala ( mediosagitalni dijametar duralne vreće je redukovan na oko 13mm). IV forameni su obostrano bez suženja.
L4-5 IV rostor je blago sužen u posteriornom aspektu; vidljiva umereno manifestna degeneracija pokrivajućih površina pršljenskih tela u desnom lateralnom aspektu ( tip Modic I ), sa manjom Schmorlovom hernijom gornje pokrovne ploče L5 korpusa.
IV disk je degenerisan sa širokom posteriornom protruzijom,koja imprimuje duralnu vreću na mestu ishodišta L5 korenova I redukuje mediosagitalni dijametar iste na oko 11 mm. Nema značajno manifestne fasetne artroze na navedenom IV nivou. IV forameni obostrano blago suženi,bez manifestne radikularne kompromitacije.
Preostali IV diskovi lumbalnog segmenta su bez znakova značajne degeneracije I bez manifestnih hernijacija.
Konus I kauda su normalne morfologije.
Paraspinalne structure su bez patoloških promena.

ZAKLJUČAK:
1. PROTRUZIJA L4-5 IV DISKA SA KOMPROMITACIJOM DURALNE VREĆE NA MESTU ISHODIŠTA L5 KORENA I GRANIČNIKOM ( RELATIVNOM ) STENOZOM SPINALNOG KANALA.
2. PROTRUZIJA L3-4 IV DISKA BEZ GRUBLJIH KOMPRESIVNIH EFEKATA I BEZ SIGNIFIKANTNOG SUŽENJA SPINALNOG KANALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 22, 2007 12:47 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Apr 27, 2005 3:04 pm
Postovi: 201
Lokacija: N.Sad
Ja bila u banji 2 nedelje potom na VMA kod dr. na "nameštanje".
Uz pravilne i adekvatne ( bezbolne za mene ) vežbe muskulatura mi se pokrenula,nemam bolove tako da nastavljem sa vežbama i mngo bolje se osećam.
Eto,toliko od mene :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lomboisialgija - pitanje
PostPoslato: Pon Sep 26, 2011 2:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Meni je ova razmena misljenja izmedju dva strucnjaka toliko odgovarala, tu moze mnogo da se nauci. Bila sam u situaciji da mi fizijatar kaze da je za moj problem potrebno strogo mirovanje a da mi sutradan na istom odeljenju neurolog kaze da je meni neophodno sto vise kretanja... Znam da ima mnogo bolesti kicme, znam da ima mnogo strucnjaka i svaka cast njima.. Ali ono sto nama pacijentima ne odgovara je jednostavno to sto, u nasoj muci, ne znamo sta da radimo, kako da se ponasamo. Ono sto sam kod mog stanja shvatila posle mnogo vremena lecenja je: da sam od pocetka bila fizicki aktivna, vezbe, kretanje... mnogo bih sebi pomogla a ja izmedju "fizijatra i neurologa" kreni-stani... Na samom pocetku bolesti nazvao me je prijatelj strucnjak iz Nemacke i kratko rekao: Molim te upamti: Kicmi ne smes da legnes.. Podvlacim samo to koliko nam je, u danima, mesecima... krize, bitno da bar priblizno znamo sta nam je i kako da se ponasamo...

Molim vas odgovorite mi da li je izleciva Ispravljena lumbalna lordoza?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: lomboisialgija - pitanje
PostPoslato: Čet Dec 08, 2011 1:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2011 9:02 pm
Postovi: 138
Moja sugradjanka je juce preminula... u Klinickom centru u Beogradu.
Posle operacije nadbubrezne zlezde... Kasno je bilo za sve, dve godine su je sirom ove lepe nase lecili od kicme...
Bila je...
Ponos grada.
Imala je 35 godina.
Bila je...
Doktor nauka...
Bila je...
Lepa...
Bila je...
Dobra...
Bila je
Pametna...
Bila je
Ambiciozna...
Bila je
Visoka ...
Bila je
Vitka...
Bila je...
Nasmejana...
Bila je...
Covek!!!

Nema je vise...

Doktori????


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 42 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 96 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: