Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: kolena - helpppp
PostPoslato: Čet Mar 16, 2006 8:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 8:24 pm
Postovi: 24
Molim nekoga ko se bar malo razume za pomoc, neki savet i sl... :(
Imam probleme sa kolenima od svoje 15 godine, (sada imam 25) otoci i bol - do pre otprilike godinu dana bol i otok su se pojavljivali povremeno, i bili koliko toliko podnosljivi (samo ponekad sam pila flugalin, a cesto nosila steznike koji bi ublazili osecaj nelagodnosti usled otoka). Otoci vise ne splasnjavaju uopsete, ne secam se kada sam zadnji put videla svoje koleno kako zapravo izgleda (bez jastucica otoka), samo varira velicina.
na poslednjoj kontroli dr (spec.fizikalne med) se dvoumi izmedju reumatoid artritis "M17" ili su tegobe usled povrede tj. "artralgija anterior PF bill pp Isin". Analize krvi: SE 10, Le 9,2 RF 42,3 i Waaler rose 1:80, ASTO 152,8. Na rengenskom snimku prikazane pocetne degenerativne promene oba kolena, uz ocuvane zglobne prostore. Sada sam na terapiji dve nedelje (laser i struja), da bi otok i bol nestali, pa posle toga da vidi sta dalje. Zabranjena mi je bilo kakva aktivnost do daljnjeg, samo bazen dolazi u obzir, posle fizikalne terapije. Da napomenem, da imam normalnu kilazu (kolena mi nisu preopterecena usled viska kg).

Vidim da se za slicne slucajeve pominje kao opcija artroskopija - da li je to nesto sto bi meni pomoglo ? I uopste na osnovu opisanog, na sta vam ovi simptomi lice ? Da li treba da se obratim jos nekom dr, i kom specijalisti? Ne zelim vise da lunjam, i gubim vreme, zelela bi da resim ovo, da se ne mucim vise i da mogu da idem na vezbe & trcanje bar 3 x nedeljno, sto sad ne mogu.

Takodje me zanima da li izrazito snizen protein Ferritin moze da ima bilo kakve veze sa ovim slucajem ? I da li konstantan preteran umor moze da se dovede u vezu sa ovim tegobama u zglobovima?

hvala punoooo na bilo kakvoj pomoci :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Mar 20, 2006 4:48 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Ned Mar 19, 2006 10:07 pm
Postovi: 67
Lokacija: tu i tamo
Ako hoces da stvarno saznas sta nije u redu,onda najbolje da odes kod
profesora Dusana Stefanovica na Vma(reumatologija).
On je strucnjak za degenerativna oboljenje,a uz to je i jako jako ljubazan.
Osim njega svi su bili neke svinje koje uoste ne zanima da ti pomognu vec samo da ti uzmu 800 din(govorim o Vma) i sto pre zavrse sa tobom.

A ako to ne uspe imas jednog doktora u ruskom domu koji resava te probleme pravilnom ishranom( i koja je izuzetno bitna u slucaju reumatoidnog artritisa.

A za degenerativne probleme ima i alternativnih resenje,izgleda da su dosta uspesna koliko sam video na net-u.
www.madumagnet.com

Mada nisam potpuno siguran da pomaze,i ja bih trebao to da probam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 21, 2006 12:56 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Mar 04, 2005 12:42 am
Postovi: 1177
Lokacija: Beograd
Laboratorijski nalazi mogu da odgovaraju nekoj vrsti reumatskog zapaljenja. Mislim da je uputno javiti se reumatologu za pocetak


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 68 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: