Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Istegnuće
PostPoslato: Ned Apr 25, 2010 6:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Istegao sam ruku tako što sam se okliznuo i uhvato njom za drvo i ostao da visim.Tek posle tri dana je počelo da me svrbi ispod vrata prema ramenu i primetio sam da mi je taj deo utrnut.Od tada je proslo 5 dana i još uvek je tako.Imam slabost u ruci i jako me svrbi, a ruku mogu normalno da pomeram osim što mi je nezgodno da pišem.Recite mi molim vas šta to može da bude.Unapred zahvalan na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 9:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Bio sam kod lekara, snimili su mi rame i kazu niije nista, samo su ligamenti istegnuti.Dobio sam da pijem: Beviplex, Tetrazepam i nesto za otoke(ne znam tacno šta, popio sam sve pa sam bacio kutiju, ali mislim da je hemoral).E sad meni je idalje utrnuta šaka, i rame odnosno mišić ispod ramena.Prošlog ponedeljka sam bio na kontrolu, i kazu da je utrnuće trebalo da prestane i da ne znaju zasto nije, pa da nastavim sa tim za lekovima za otok.Takođe sam primetio da kada me nesto dodirne po drugoj ruci, imam slabiji osecaj tog dodira i osecaj golicanja.Molim za neki savet.Unapred zahvalan!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Pon Maj 10, 2010 1:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Istegnuce je verovatno praceno i povredom nerva, odatle slabiji senzibilitet tj slabije osecate kako kazete golicanje i dodir!

Ja bih savetovala da se obratite fizijatru i zatrazite fizikalnu terapiju chisto da se ubrza proces zarastanja tkiva, poshto je u pitanju malo veca povreda ligamenata i mishica.

Samo mi kazite, da li mozete tu ruku da podignete napred, u stranu i nazad u punom obimu pokreta i ako ne mozete kada se javlja bol? I gde sve tachno, u mishicima nadlakta, podlakta, sa prednje, zadnje strane?

Predpostavljam da je zadnja strana nadlakta vishe pogodjena i svi fleksori podlakta, shto znachi da ste ih samo istrzali, iskidali vlakna i mishica i ligamenata a takvoj povredi samo treba vremena da sraste.

Terapija koju ste dobili je dobra, samo posle terapije opet kod lekara pa ako se oseca ruke nije vratio na staro onda fizikalna terapija kao shto sam napisala!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Uto Maj 11, 2010 11:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Puno hvala na odgovoru.Imao sam problem sa podizanjem ruke u svim pravcima, ali više ne.Sada mogu potpuno normalono da pomeram ruku, osim što mi je utrnuta šaka i mišić ispod ramena.Idem sutra kod doktorke da mi da uput za fizikalnu, to mi je predložio i moj ortoped.Još jednom želim da vam se zahvalim na odgovoru!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Ned Maj 23, 2010 7:09 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Prošlo je mesec dana, meni je jos uvek utrnuta šaka, ali i glava odnosno desna strana glave i uvo.Bio sam na elektro terapiju, neke dve vrste struje, ali nema pomoći.Ima li neko neku ideju?Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Uto Jun 01, 2010 9:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Od pre par dana, počele su da mi trnu noge i donji deo leđa kada savijem glavu na dole.Ima li neko neku ideju, šta mi je?Unapred zahvalan na odgovorima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 12:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Mene vec mesec dana boli u ramenu (od zgloba prema ruci) kad napravim nagli pokret to je neverovatan bol.napominjem da sam pre toga imao terapiju za vratni deo kicme i da sam imao slicne bolove u donjem delu vrata i posle terapije skoro da ne osecam taj problem al bolovi po celom gornjem delu tela (u pleckama-rebrima pozadi-krstima) se naizmenicno pojavljuju i premestaju-nekad ne mogu da udahnem pa sam snimao i pluca i sve je ok.
Malo sam se opustio za prvomajske praznike i fizikalisao-pa mislim da je nakon toga pocelo rame da boli a i desni testis (tu sam operisao bruh pre nekoliko godina) pa sam isao i zbog toga lekaru i snimao-ultrazvukom i dijagnoza da ima tecnosti koja bi trebalo da sama nestane-komentar-dizao sam tesko--ne treba lekove uzimati samo neki saveti.
rame sam mazao tedonalom od gkoga mi je gore-cini mi se i fastum gelom-nisam primetio promene.
Sad sam pozajmio cepter lampu-pa nameravam da koristim al bih voleo da mi Tamara kaze njeno misljenje i kako da je upoterebljavam (mora li imati neki sprej-gel ili moze bez toga)
Hvala svima ko ima neki savet


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Uto Jun 15, 2010 3:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Oxi sprej nije neophodan prilikom aplikacije zute svetlosti! Lampu namestite tako da je sredina zrachenja, ziza svetlosti uperena na mesto koje vas najvishe boli, na rastojanju od 7 do 10 cm od mesta koje zrachite, zrachite do 2 puta dnevno uz pauzu od minimum 8 do 10 sati izmedju dve aplikacije! Ako je rame u pitanju zrachite oanj deo koji najvishe boli, predpostavljam sama sredima zgloba sa prednej srtane, pa tako lampu i podesite!

Izbegavajte dizanej tezina, pokrete koji su bolni i ako nema boljitka posle 7 dana morate se obratiti fizijatru, mozda se radi o PAHS, tj periartritisu humoroskapularisu, degeneravitvnoj promeni ramenog zgloba koju ste mogli aktivirati i povredom tim fizikalisanjem a opet moze biti i povreda ligamenata ili mishica zgloba, a poznato je da je rameni zglob najnesigurniji i najlabaviji zglob u ljudskom telu pa ga je i najlakshe povrediti.

Zuta svetlost vam ne moze u svakom sluchaju nikako nashkoditi a ako nema promene i boljitka javite se lekaru da krenete na terapije!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Sre Jun 16, 2010 5:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
VELIKO HVALA TAMARA
poceo sam pre dva dana da zracim lampom i da mazem fastum gelom i blage vezbe tako da se pokretljivost povecala i bol smanjuje.
Fizijatar mi je preporucio tretman u bolnici al ko zna kad bi mi zakazali (za mesec-dva) pa je ostalo na tome da pokusam do tad ovako a ako ne prodje moracu na tretman.
Hvala jos jednom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Čet Jul 01, 2010 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Evoprošlo je više od dva meseca, još uvek mi je utrnuta šaka.Primao sam injekcije dexasona, beviplexa, movalisa i bensedina.Sada pijem tablete svega toga osim movalisa.Ali nema pobolljšanja.Bio sam i kod raznih "nameštača" ali opet ništa.Čak šta više sada mi konstantno trepere mišići ispod oka i pored usne, sa te strane, i to baš vidljivo.Molim vas za bilo kakav savet.Unapred zahvalan.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Uto Jul 13, 2010 9:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 20, 2008 11:22 am
Postovi: 42
Lokacija: Zajecar
Molim vas za odgovor, postajem očajan.Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Pet Jul 16, 2010 7:26 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
bio sam uporan-i prilicno mi se stanje popravilo
cini mi se najvise kad sam isao na termalni bazen...
mazao sam nimulid i neven mast i lampirao bioprton lampom i vezbe--lagane al uvek maksimalno moguce pokrete


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Pet Nov 05, 2010 11:21 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
i sad me opet pocinje boleti kroz ruku kao zigovi kratki i tek da ih osetim a vezbe nisam radio jer sam imamo saobracajnu nezgodu pre 7 dana i ugruvan sav al bez preloma -medjitim pokretljivost ramena mi je sad bolja posle udesa al bol u nadlaktici se pojacao (onako na talase) i boli me vrat-imam blage nesvestice i ziganje ka levom uhu---doktori kazu samo da mirujem i ako nemam jacih bolova da nema potrebe da dolazim-Uvece kad me boli ja popijem febricet i nesto za smirenje i solidno spavam, nadam se da ce se stabilizovati stanje al nekako ta neizvesnost me muci-koliko vremena treba da prodje i jel moguce da ti bolovi povremeni prema uhu imaju veze sa vratnim delom koji me isto boli i ne mogu da okrecem glavu potpuno-zateze mi kao iz uha i boli????
HVALA


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 10:57 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
sta mi se to desava-taman jedan deo dovedem u podnosljivo stanje pocne drugi da me boli-kad otkocim vrat-pocne rame ,kad otkocim rame uhvati isijas--džaba i terapije i masaza-sve u krug-????


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Istegnuće
PostPoslato: Čet Nov 25, 2010 4:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Mar 25, 2008 2:32 pm
Postovi: 6556
Lokacija: Planeta Zemlja
Ako svoje lechenje sprovodite samo fizikalnom terapijom necete nikad postici maksimum.

Morate raditi vezbe, ojachati misice i tako cete jedino sprechiti bolove i pomoci svojim zglobovima da ne pate vec cete misice ojachati do te mere da ne osete napore kojima ih izlazete tokom svakodnevnih aktivnosti!

_________________
Zdravlje je stanje potpunog telesnog (fizičkog), duševnog (psihičkog) i socijalnog blagostanja, a ne samo odsustvo bolesti i iznemoglosti.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 17 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 95 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: