Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta: za tartufu
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 2:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
tartufa je napisao:
... koje su joj to "analize" radili na osnovu kojih su utvrdili da se radi o mal. tumoru dojke:biopsiju ili punkciju?
Drugo- jer rađena scintigrafija koštanog sistema pa postoji sumnja da se"raširio na kosti"?
Treće,tek nakon odstranjivanja dojke i disekcije pazušne jame(gde se vade limfne žlezde i gleda se njihova zahvaćenost, zatim nakon određivanja receptorskog statusa(ER i PR kao i HER-2 ) postavlja se definitivna HP dijagnoza i na osnovu toga se određuje onkološka terapija?

P.S. Ja u svom radu nisam imala tako mladu pacijentkinju ali je činjenica da dolaze sve mlađe. Jel ima neko u njenoj porodici , ili je bolovao, od Ca dojke?


Postovana Tartufa,

Moja mama ima 76 godina, a 13. juna o.g. napipala je kuglicu u levoj dojci, pa smo odmah isli na IORS, pregled, mamografija i dijagnoza:Neo mammae 1.sin.
Operisana je 3. jula o.g. sa zavrsnom dijagnozom na otpusnoj listi: Mastectomia rad. sin. sec. Madden Drainage.
EX TEMPORE nalaz glasi: MG (lobularni Ca, najveci promer 20x15mm). Definitivni HP nalaz glasi: Ca medulare mammae invasivum gr II,NG II,dimenzije Tu 25x15x15mm.
Danas, 26.7.2007. bila je na konzilijumu za dojku, histoloska dijagnoza glasi:
1. Ca medullare invasivum mammae GII,NGII, tumor promera 25x15x15mm.
2. Involutio adiposa gl.mammae. Fibroadenoma gl.mammae.
3. Hyperplasia follicularis lymphonodorum 0/14.
4. Spoj medijalnih kv.
5. Menstrualni status:

ER sc.0
PR sc.0
HER2 3+

Odluka konzilijuma: Da se lecenje zapocne adj. CMF HT preko Dnevne bolnice IORS-a.
Moja mama nije mnogo bolovala, cak je redovno isla na lekarske kontrole (ginekolog, reumatolog, laboratorijski nalazi krvi i mokrace), ali je operisala kuk pre tri godine (kada se okliznula na prosuto ulje u samoposluzi), a njena mnogo mladja sestra od tetke umrla je od raka 1990, dok je mamina rodjena sestra (77 godina) pre tri godine operisala benignu izraslinu ispod bradavice leve dojke.

Molim vas da mi STO PRE MOLIM VAS odgovorite sta (u prevodu) znace njeni nalazi i kakva je njena perspektiva u daljem lecenju i borbi sa bolescu.
Unapred zahvalna kcerka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za tartufu
PostPoslato: Čet Jul 26, 2007 2:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
tartufa je napisao:
... koje su joj to "analize" radili na osnovu kojih su utvrdili da se radi o mal. tumoru dojke:biopsiju ili punkciju?
Drugo- jer rađena scintigrafija koštanog sistema pa postoji sumnja da se"raširio na kosti"?
Treće,tek nakon odstranjivanja dojke i disekcije pazušne jame(gde se vade limfne žlezde i gleda se njihova zahvaćenost, zatim nakon određivanja receptorskog statusa(ER i PR kao i HER-2 ) postavlja se definitivna HP dijagnoza i na osnovu toga se određuje onkološka terapija?

P.S. Ja u svom radu nisam imala tako mladu pacijentkinju ali je činjenica da dolaze sve mlađe. Jel ima neko u njenoj porodici , ili je bolovao, od Ca dojke?


Postovana Tartufa,

Moja mama ima 76 godina, a 13. juna o.g. napipala je kuglicu u levoj dojci, pa smo odmah isli na IORS, pregled, mamografija i dijagnoza:Neo mammae 1.sin.
Operisana je 3. jula o.g. sa zavrsnom dijagnozom na otpusnoj listi: Mastectomia rad. sin. sec. Madden Drainage.
EX TEMPORE nalaz glasi: MG (lobularni Ca, najveci promer 20x15mm). Definitivni HP nalaz glasi: Ca medulare mammae invasivum gr II,NG II,dimenzije Tu 25x15x15mm.
Danas, 26.7.2007. bila je na konzilijumu za dojku, histoloska dijagnoza glasi:
1. Ca medullare invasivum mammae GII,NGII, tumor promera 25x15x15mm.
2. Involutio adiposa gl.mammae. Fibroadenoma gl.mammae.
3. Hyperplasia follicularis lymphonodorum 0/14.
4. Spoj medijalnih kv.
5. Menstrualni status:

ER sc.0
PR sc.0
HER2 3+

Odluka konzilijuma: Da se lecenje zapocne adj. CMF HT preko Dnevne bolnice IORS-a.
Moja mama nije mnogo bolovala, cak je redovno isla na lekarske kontrole (ginekolog, reumatolog, laboratorijski nalazi krvi i mokrace), ali je operisala kuk pre tri godine (kada se okliznula na prosuto ulje u samoposluzi), a njena mnogo mladja sestra od tetke umrla je od raka 1990, dok je mamina rodjena sestra (77 godina) pre tri godine operisala benignu izraslinu ispod bradavice leve dojke.

Molim vas da mi STO PRE MOLIM VAS odgovorite sta (u prevodu) znace njeni nalazi i kakva je njena perspektiva u daljem lecenju i borbi sa bolescu.
Unapred zahvalna kcerka!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 3:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Mar 20, 2006 11:18 am
Postovi: 105
Jedino sto ja znam da ti kazem (a i malo da podignem topic) je da kod starijih ljudi ceo proces malignih bolesti ide dosta sporije zbog sporijeg metabolizma.

Za ostalo cekamo Tartufu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: jovanche
PostPoslato: Čet Avg 02, 2007 6:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
Hvala, to sam i ja cula.Znas li kada tartufa dolazi sa odmora?
Andrea


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Avg 05, 2007 7:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
Draga Sofijice,
kod tvoje mame se radi u medularnom karcinomu leve dojke, hormono nezavisnom ( estrogenski i progesteronski receptori negativni ) ali je HER -2 3+++ pa u obzir dolazi Herceptin. Protokol je CMF verovatno zbog godina i pridruženih bolesti, obično se ide sa CAF protokolom. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: za tartuffu
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 2:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 12:50 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
tartufa je napisao:
Draga Sofijice,
kod tvoje mame se radi u medularnom karcinomu leve dojke, hormono nezavisnom ( estrogenski i progesteronski receptori negativni ) ali je HER -2 3+++ pa u obzir dolazi Herceptin. Protokol je CMF verovatno zbog godina i pridruženih bolesti, obično se ide sa CAF protokolom. Pozz

Draga Tartuffa,
hvala na odgovoru,samo ne razumem sta je herceptin, CMF I CAF protokol.Od cega zavisi (u njenom slucaju) hoce li joj, kako i koliko biti bolje?Ima li opasnosti od metastaza? Treba li da menja nacin ishrane i odredjene navike, mada nikada nije pusila, naprotiv, bila je pobornik zdravog zivota i nacina ishrane?Kako da prilagodi nacin zivota oporavku od bolesti?
Unapred hvala i jos jednom punooooo hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Avg 07, 2007 12:02 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Feb 28, 2007 8:12 pm
Postovi: 272
O Herceptinu tek naknadno- treba prvo dati šansu hemioterapiji. CMF je dobar protokol i verovatno su se lekari za njega odlučili zbog godina starosti vaše majke( manje je agresivan od ovog drugog - CAF-a).
Način ishrane ne treba posebno menjati, jedino se insistira na smanjenju tel. mase odnosno ne dodavanje na kilaži ako je u pitanju osoba sanormalnom težinom. Pozz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor na dojci
PostPoslato: Sub Maj 14, 2011 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2011 5:56 pm
Postovi: 229
Lokacija: Beograd
Bane ako je benigni tumor nije toliko opasno ipak smirilo se nesto.Zelim puno srece i tebi i tvojoj devojci.E javi mi rezultate zracenja ili cega vec pogledat cu ih.Ja sam specijalista za to.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: tumor na dojci
PostPoslato: Ned Maj 22, 2011 2:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2011 2:28 pm
Postovi: 1
Rodjena sam 1968. Uradjena mi je postedna operacija desne dojke 19.04.2011. god uz dijagnozu:
" CARCINOMA DUCTALE INVASIVUM GLANDULLAE MAMMAE, pT1c , HG:II , NG:I .
LYMPHADENITIS CHR. REACTIVA SINE CARCINOMATA (0/15) , pNO .
ER +6 , PR +8 . HER 2 1+ . "
Konzilijum mi je odredio postoperativno zracnu terapiju ostatka dojke i ukljuciio th. tbl. NOlvadex a 20 mg dnevno ,
nakon ultrazvucnog pregleda male karlice sa debljinom endometrijuma i hiruske kastracije.
Interesuje me da li neko moze da mi kaze da li je ova terapija adekvatna i kakve su prognoze za oporavak...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 24 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 121 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: