Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 1:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Slavko, greškom sam slučajno pritisnula i poslala post pre nego što sam se potpisala, dakle, pozdrav, Mila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 2:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
iako nemam profil na my space-u valjda cu moci da vidim te stvari koje su postavljene...
ja sam u potpunosti ostao bez reci,sad sam odgledao klip,nemam reci...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 4:49 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Ћао, вратили смо се с гробља, и пошто сам већ стекла навику да одмах завирујем на форум, видим да си се јавио, па само да ти кажем да на www.myspace.com можеш ући без проблема, слободно, само укуцај са оним остатком адресе, тј. са називом групе. Чућемо се још, поздрав, Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 5:34 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
upravo sam pogledao to na myspace-u,stvarno,iz prilozenog se vidi da je vas sin bio prava dusa od coveka...
i opet,ja sam bez reci,krivo mi je sto ne znam sta da vam kazem,a i malo sam sad ne razspolozen,problemi sa mojima i tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 5:52 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Славко,
немој да се секираш, какви год проблеми били с твојима. Све може да се превазиђе и реши, осим оваквих проблема које имају сви на овом форуму. Све остало је мање важно, и као што си и сам већ схватио, и као што пише на улазу ВМА "здрав човек има пуно жеља, а болестан само једну" (што си ти већ цитирао), очито је да си ти већ кренуо путем оздрављења, јер си почео да се нервираш око других ствари, јер болест тј. здравље више није твоја једина брига. Пусти родитељима да решавају своје бриге, то је и природно, а ти уживај у својој позитивној фази. Поздрав, Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 6:10 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
nekad me jako lako izbace iz takta,jer,ne znam da li sam pisao ovde,ali tata se bas dosta otudjio od kad sam se ja raazboleo,ne komunicira toliko sa nama,sto mi je veliki problem...gotovo da je na ivici sa zivcima...ali dobro,pokusacu da ne mislim na to,vec da se bakcem sa drugim,zanimljivijim stvarima... :wink: inace ona izreka je 100% tacna...
pozdrav...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 8:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Не замерај тати што се отуђио, престрављен је као и сви родитељи у оваквој ситуацији, само што се људи различито носе са оваквим проблемима. Неко се намерно а неко несвесно отуђује из страха од губитка, а он као родитељ има и много других конкретних брига од организације твог лечења, решавања разних проблема који иду с тим. Ја знам да сам имала чак и страх од тога да се ми разболимо сад кад смо тако били потребни Немањи, да се нешто не деси нама, јер ко би онда бринуо о њему. Вероватно је ова незгода у саобраћају твог тату престравила и у том смислу.Он те свакако воли много и јако брине. па колико год ти било тешко, можда би твом тати много значило да се понекад просто сагнеш и пољубиш га кад пролазиш крај њега, или да га загрлиш а да му ништа не кажеш, разумеће, и значиће му много. И њему је потребна твоја љубав, као што је теби потребна сва љубав и пажња коју можеш да добијеш. Надам се да никада нећеш упознати тај страх који осећа родитељ кад му је дете у опасности.
Ма, биће све у реду, поздрав, Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Uto Nov 24, 2009 9:06 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ne zameram ja njemu,samo mi je tesko sto porodica vise ni ne lici na porodicu...retko kad i rucamo zajedno,ili je u radionici ili se pati oko namestanja auta,stalno neka cudesa...inace ja sam takav prema njemu,inace sam velika "maza" i retko kad prodjem pored njega a da ga ili "ne cacnem" ili da mu kazem nesto,makar ga iz salepovucem za bradu,znaju oni vec sta to znaci kad uradim...naravno da ga je i ovo sad potreslo dodatno,jedom prilikom je rekao:sta,mogao sam vas pobiti,u...stvarno mi je bilo tesko zbog njega,i sad je...evo,danas je kod tetke svetac,i mnogo su se predumisljali da li da odu ili ne,nmije to nista svecano,ali sam nekak o ubedio da odu,jednostavno,meni je lakse kada znam da su oni zajedno,ako nista drugo...sto kazu roditelji:kada mi dete ima kijavicu,ja se prestravim,a ne nesto gore...mogu zamisliti kako je vama,pa i njima...uvek kazem.da covek nije ni svestan sta sve moze da idrzi,da pregura...i ja sam se jako bojao kada su mi dolazili u posetu kada sam operisam da im se slucajno nesto ne desi na putu,jedva sam cekao da dodju i da se vrate kuci pa da mi se jave,kad se ne jave,onda ih ja zovem dok god se mama ili tata ne javi...
sve ce biti u redu,to znam,to mora da bude tako...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Sre Nov 25, 2009 2:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Кад будем пронашла начин да ти пошаљем неке прелепе фотографије да те мало орасположе послаћу ти их (нешто што нема везе с болестима и несрећом).За сада, пошто ти не знам е-маил адресу а нисам баш стручњак с компјутерима, не знам како да ти пребацим те фотографије на овај форум. Можда у току дана успем уз помоћ мог мужа, кад буде имао времена, дотле поздрав, Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Ned Nov 29, 2009 8:05 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Avg 30, 2009 9:28 pm
Postovi: 143
Славко, као што рекох нисам стручњак па нисам успела да ти пребацим оне фотографије, а кад ми је муж објаснио да то и не може тек тако, без е-маил адресе, схватила сам тежину оног што сам рекла, да "нисам стручњак", јер бих то већ и сама знала да нешто више знам о компјутерима. Дакле, нисам могла да ти пребацим оне фотографије, а хтела сам да те мало развеселим прелепим фотографијама једног малог ланета и зечића, били су ми много слатки онако шћућурени једно уз друго. Нема везе, пошто се ових дана не јављаш, то значи да си послушао један леп савет и престао да сваки дан гледаш само овај форум, да си се окренуо лепшим стварима у животу или неком веселијем форуму. Настави тако.
Пуно поздрава, Мила


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Pon Nov 30, 2009 10:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
znate kako ste mogli,samo da uploadujete slike pa da mi posaljete linkove tih slika privatnom porukom...inace,na forumu sam svakoga dana,iako gotovo nista nema,svratim na par minuta samo da vidim jeste li pisali ili ne...inace,juce je situacija kod nas bila "super" svi smo bili raspolozeni tako da nije bilo tenzije,sada je sve malo bolje...jos cekam da me pozovu za pet-ct,mozda ce zvati,mozda ce poslati i postom,videcemo...pozdav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Sre Dec 09, 2009 10:51 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
Slavko,jesi danas bio na PET-u?
Kad bi trebali biti rezultati ako si bio?

Pozdrav

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 7:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
ovako,juce nisam smeo da sedim pored kompa jer sam bio "ozracen" od radiofarmaka i zracenja od samog pet-a...inace sam hteo da se javim jos juce ali nisam mogao...da biljo,bio sam na pet-u,inace,bilo nam je zakazano u 11:30 a posto nemamo jos kola,komsija nas je odneo do grada,gde smo zamenuli ta kola sa drugim kolima i otisli do kamenice.stigli nesto pre 11 sati,ispred saltera za imaging dijagnostiku-ludnica.svuda stoje ljudi cekajuci na mr ili pet pregled,takodje,i ljudi koji su cekali da prime dnevnu citostatsku terapiju,i zamislite,samo je jedna zena osila masku,inace je verovatno dosla na terapiju pa su joj jako lose vrednosti bile.cekali smo mi do pola cetiri,da bi me tek onda prozvali.u medjuvremenu je jedna zena preminula u ambulantnim kolima,i njen sin,muz su cekali,i cekali,i ostali posle nas jos da cekaju nekog doktopra koji ce da potpise otpust,niko nece jer u putu umrla.dakle u pola cetiri sam usao u prostor za imaging dijagnostiku,odmah sam sproveden do jedne manje cekaonice,gde mi je izmeren secer koji je bio cini mi se 5.7 i ubacen mi je kontrast,zatim sam sproveden do jedne sobe,gde postoje 3 kreveta i zamoljen sam da legnem,i nakon sto mi prestan curiti krv iz vene pocnem pijuckati vodu.bila je jedna zena i devojka,ubrzo je zena otisla na snimanje a ostala je ta devojka i dosla je jedna druga zena,iz crne gore koja je pregled platila 1 400 evra,sad da li je 132 ili 138 000 dinara ne mogu da se setim,ali ona je bila posle mene na pregledu.inace,kada je i ona devojka zavrsila dosla je jos jedna zena i ja nakon nje sam otisao na snimanje.aparat je dosta velik,tacnije ogroman,po mojoj proceni cak veci od magneta,i tu sam se snimao jedno pola sata,nakon cega sam zamoljen da pricekam jos malo da pogledaju snimak,jer skorto svi koji su bili pre mene su morali opet na snimanje jer nije valjao kontrast.sva sreca pa je snimak uspeo i otosli smo iz bolnice,krenuli kuci i svratili na pljesku jer sam bio mrtav gladan i umoran,od pola 9 do pola 7 kad sam pojeo pljesku nista nisam jeo osim sto sam vode pio...i eto,tako je bilo na pet-u,inace snimanje nije toliko bucno,u nekoliko navrata nisam imao vazduha jer u samoj prostoriji nije bas dobra ventilacija,inace kada se legne na krevet,koji uvlaci pacijenta u pet glava se stavi kao u neki mali valovcic i ruke se stave iza glave,ispod kolena se stavi neki jasticic i onda pocinje snimanje,dakle nema brujanja,nema nicega,jednostavnije je to nego snimanje ultra zvukom,skenerom,magnetom..eto objasnio sam kako nam je prosao dan,nije bilo narocite dinamike...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 10:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 30, 2008 10:10 pm
Postovi: 446
O hvala Bogu da si i to obavio.
A kad ce biti rezultati?

_________________
"Božija volja te nikada neće odvesti tamo gde te Božija Milost neće zaštititi."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Sreda,11.11.2009.
PostPoslato: Čet Dec 10, 2009 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jun 24, 2009 1:51 pm
Postovi: 1352
rezultati su za nedelju dana,a sto je najgore ssalju na kucnu adresu...nadam se da nece poslati tudje rezultate jer je vec bilo takvih slucajeva...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 352 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 24  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 99 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: