Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 8:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
serveus hvala puno na odgovoru

samo da pojasnim
Ona nije povratila krv-vec je imala krvi u ustima kada se probudila! malo toga je bilo i na jastuku
izgled i boja su bili potpuno drugaciji nego u stolici
stolica je bas bila kao talog od kafe
a ovo u ustima braonkasto-crvenkasto

i od tada koliko ja znam to u ustima se nije ponovilo.

Molim vas jos jedan odgovor
ona se vec od 30.12.07. nalazi na infuziji
svesna sam da je to jedina opcija zbog njenog stanja
Plasim se da je to dodatno ne oslabi jer ce smrsati
molim vas dajte mi svoje misljenje na ovo pitanje
Zasto ne sme ni vodu ni caj da pije?
i da li je dodatno moze ugroziti to sto nista ne unosi u sebe

hvala vam na vasem vremenu i odgovorima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 10:54 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Nista ne brinite totalna parenteralna ishrana je potpuno izbalansirana prema potrebama i u energetskom i nutritivnom smislu ima i ona svoje komplikacije ali to je optimalan postupak.Inace nista per os je u funkciji i kolonoskopije i operacije kao sto sam vec naveo,ali vi a ni doktori ne znate kolika je realna prohodnost lumena a ona i dalje izbacuje fekalne mase tako da ako bi nastavila sa unosom hrane i tecnosti postojala bi realna opasnost od uvodjenja u akutnu okluziju sa svim svojim posledicama.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 06, 2008 11:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jan 05, 2008 6:18 am
Postovi: 27
hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Skidam kapu
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 3:15 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 3:09 am
Postovi: 1
''Postupak lekara je odlican iz dva razloga:
1.Stariju zenu,sa srcanom insuficijencijom klistirati i davati joj laksative sa izlaganjem fizickom naporu(trcanje svaki cas u toalet i naprezanja abdominalne prese u toku akta defekacije) moze samo stetu da napravi pa,uz srcanu insuficijenciju i intestinalnu subokluziju uvesti zenu u akutni edem pluca i eto jos gore nevolje.
2.Kada laksativi pokrenu tecnost u creva ,ili kada se ista ubrizga putem klizme podize se pritisak u lumenu creva pacijentu koji vec ima odredjeni stepen intestinalne kongestije zbog srcane insuficijencije,izaziva se kolaps venskih sudova i pravi se klasican patoanatomski trijas :ishemija,nekroza i perforacija.A onda ide septicki peritoneitis a sa ovakvim stanjem srca i pored svih mera intenzivnog lecenja prognoza je nikakva.
Inace pacijenti sa ovakvim srcanim oboljenjem su pod velikim rizikom kod operativnog zahvata zbog uvodjenja u opstu anesteziju i posle u postoperativnom toku ali nema drugog izlaza. ''

Svaka cast za odgovor, makar iz mog laickog ugla. Kapa dole !

No, nepridrzavanje ovih uputstava tj. neznanje vasih kolega je odvelo mog oca u smrt. Ileus debelog creva, nemognucnost dijagnoze, nalivanje klizmom etc, pumpanje creva kolonoskopijom i naravno, covek ne prezivi operaciju s dijagnozom '' plucna embolija''. Zdravo srce, pluca, krvna slika odlicna, jednostavno je zrtva nesavesnog lecenje i neznanja.

btw jer imam osnova za tuzbu?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Skidam kapu
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 8:58 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Bata03 je napisao:

btw jer imam osnova za tuzbu?


Ja nisam pravnik ja sam doktor.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 12:03 pm
Postovi: 4
Uh kako početi...naime moja majka(60 godina) je bila u odličnom stanju a tada su se pojavili bolovi...mislili smo da su hemoroidi.Otišla je na pregled i ustanovljeno je da ima polipe...Prethodna endoskopska biospsija je dala dijagnozu :Polypus fibroepithelialis mucosae..Operisana je u spiralnoj anesteziji i vec drugog dana puštena kuci...nalazi krvi su bili isto uredni...dakle ništa nije ukazivalo na karcinom debelog creva.Jedino što nas je počelo malo brinuti što je duže nego očekivano imala malaksalost tako da je i dalje uglavnom ostala u krevetu.Ali za sve smo našli neko objašnjenje i čak mislili da se malo "mazi"...i onda stiže patološko-histološki nalaz tj. postoperativni rezultati biopsije i koliko sam shvatio čeprkajuci po internetu (pošto jos nije išla na konzilijum doktora na institut) ona ima maligni tumor,dakle nije benigni (za šta se pretpostavljam vode polipi u početnoj fazi)...evo već tri dana smo u šoku...zar moja majka "Zmaj"...e sad dijagnoza je sledeca :
Adenocarcinoma infiltrativum intestini crassi (srednje diferentovan), T3 Nx Mx....
Pošto sam potpuni laik što se medicine tiče a tumora posebno molio bih nekoga upućenijeg da me pripremi za to šta mogu da očekujem iz ovakve dijagnoze...znam da je suviše rano,da se mora uraditi potpuna kolonoskopija...jasno mi je da oni "x-ovi" kod tumorskih markera Mx i Nx znači da se još ne može utvrditi o tome da li su zahvaćene limfne žljezde i da li tumor ima metastaze...mene brine to T3 jer koliko sam shvatio to znači da je karcinom dosta veliki...odnosno srednje veličine...
Još jedno pitanje ... rečeno mi je da izbaci vitamine iz B-kompleksa jer pospešuju karcinom...Koliko je to istina?Da pije čaj od koprive jer ima dosta gvožđa u sebi...da li to može kopriva iz apoteke ili mora sirova


Pretpostavljam da je sve ovo što sam napisao i više nego konfuzno ali ja sam pokušao da prenesem sliku stvari kako sam je ja shvatio pa bih voleo da mi neko pomogne da tu sliku iskristališem i smanji mi neizvesnost i konfuziju u glavi...jedva sam smogao snage da joj kažem šta je u pitanju...znam da paničim...evo šta još piše:
"Veći broj nepravilnih fragmenata srednje čvrsto sivo crvenog tkiva ukupnih dim. oko 5x4,5x2 cm."
"Makroskopski opisani fragmenti histološki odgovaraju delovima zida debelog creva koji je u svim slojevima prožet tumorskim tkivom srednje diferentovanog adenokarcinoma.Tumorsko tkivo se nalazi i u vezivu spolja od muskularis proprije"
Kako je moguće da su joj nalazi preoperativne biopsije bili dobri,da su joj nalazi krvi isto u propisanim granicama a onda stiže rezultat druge biopsije da je tumorsko tkivo srednje veličine...da li sam dobro shvatio tekst da načelno govoreći nije ni u početnoj fazi a ni u poodmakloj fazi.
Svaka informacija i tumačenje dijagnoze su dobro došli..
Zabrinut


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 2:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vidis ovako tumorski rast i maligna alteracija imaju svoju dinamiku odnosno ma koliko te maligne celije izgledale iste one to nisu vec kako se mutacije koje potenciraju deobu i stopiraju regulatorne mehanizme odgovorne za programiranu celijsku smrt akumuliraju tako i celije polipa- benignog tumora postaju maligne tj dobijaju sposobnost neogranicenih deoba i postaju besmrtne jednom recju maligne.Kasnije se i mutacije u malignim celijama akumuliraju i one modifikuju svoje sposobnosti invazije i metastaziranja ali ovo prethodno je kljucno zbog sledeceg:Moze se uzeti biopsija iz polipa koja sadrzi potpuno benigne celije a da se promasi fokus karcinoma. Ne radi se o nikakvoj strucnoj gresci jer se makroskopski to ne vidi,zato se svaki polip lege artis uklanja u celosti i detaljno PH pregleda.
Sad klinicki deo:T3 oznacava da je tumor probio zid debelog creva do peritoneuma ali peritoneum je intaktan.A NxMx znaci da limfne zlezde i udaljene metastaze ne mogu biti procenjene,a to se radi snimanjem grudnog kosa i ultrazvukom/CT-om trbuha pre svega akcenat je na jetri i plucima,dok se procena limfnih zlezda vrsi najcesce postoperativno kada se izvrsi i limfadenektomija pa se operativni preparat pregleda u celosti a sa njim i limfne zlezde pa se kaze npr:uklonjeno 11 zahvaceno 3 sa osvrtom na to koliko je zahvaceno jer od toga zavisi koliko ce biti N-0,1,2,3.Sto se tice vitamina B nista takvo mi nije poznato,koprivu preporucuju zbog anemije(koja je asocirana sa Ca kolona zbog prolongiranih krvarenja i gubitaka gvozdja),a da li ce se vrsiti suplementacija koprivom ili ampulama gvozdja manje je bitno .

Dakle CT trbuha,rtg pluca da se utvrdi M,procena operabilnosti,operacija,procena zlezdane zahvacenosti i odluka o hemioterapiji
Inace ne navodite koji deo kolona je zahvacen ako je rektum prica je komplikovanija.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 7:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 12:03 pm
Postovi: 4
Moram reci da sam vrlo prijatno zatečen!!Toliko brz odgovor i toliko strucan...da sada su mi se neke stvari razbistrile...ako sam dobro shvatio tumor je stigao do peritoneuma a peritoneuma je trbusna duplja?
Inače,tumor je dijagnostikovan na sluznici završnog dela rektuma analnog kanala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 8:28 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vicko je napisao:
Moram reci da sam vrlo prijatno zatečen!!Toliko brz odgovor i toliko strucan...da sada su mi se neke stvari razbistrile...ako sam dobro shvatio tumor je stigao do peritoneuma a peritoneuma je trbusna duplja?
Inače,tumor je dijagnostikovan na sluznici završnog dela rektuma analnog kanala.

Ovako rektum nije intraperitonealan deo kolona i obavijen je perirektalnim vezivnim tkivom tako da je tumor stigao i do njega ali ga nije probio i poceo da se siri prema zidovima male karlice.A sada ono sto nije tako sjajno ako je tumor u donjoj trecini rektuma postavlja se sledece pitanje:Da li je moguce uraditi operaciju po Dixonu i konzervirati sfinkterni aparat ili uraditi abdominoperinealnu amputaciju rektuma po Milles-u i Thompson-u cime pacijent ostaje sa dozivotnom kolostomom??Sve zavisi od procene hirurga cak mozda sada postoji stva da se preoperativno izvrsi redukcija tumora zracenjem .zatim izvrsi konzervacija sfinktera ,izvede privremena kolostoma ,zracenje karlice ponovi i tada sigma se ponovo spoji sa analnim kanalom kada je pacijent ponovo kontinentan i bez kolostome,ali sve zavisi od procene hirurga.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 11:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 12, 2008 12:03 pm
Postovi: 4
severus je napisao:
A sada ono sto nije tako sjajno ako je tumor u donjoj trecini rektuma postavlja se sledece pitanje


...a jeste u donjoj trecini rektuma posto ga je i sama napipala pre bilo koje intervencije...to o čemu vi pričate je anus preter ako se nevaram...da sada nam preostaje da čekamo utorak...pa ćemo videti.
Još jednom hvala na ovim informacijama,blaga vrednim u ovakvim situacijama.
Svako dobro!
Porodica Vicko


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:38 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Sep 25, 2007 7:47 pm
Postovi: 1468
Vicko je napisao:
severus je napisao:
A sada ono sto nije tako sjajno ako je tumor u donjoj trecini rektuma postavlja se sledece pitanje


...a jeste u donjoj trecini rektuma posto ga je i sama napipala pre bilo koje intervencije...to o čemu vi pričate je anus preter ako se nevaram...da sada nam preostaje da čekamo utorak...pa ćemo videti.
Još jednom hvala na ovim informacijama,blaga vrednim u ovakvim situacijama.
Svako dobro!
Porodica Vicko

Da kolostoma ili anus praeternaturalis.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 2:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 2:25 pm
Postovi: 2
Mom ocu (47) su pre 2 dana otkrili rak debelog creva! Otisao je u hitnu zbog visoke temperature i ispalo je da treba da operise SLEPO crevo jer se ujutru probudio sa jakim bolovima i temperaturom 40.2!!!
Rekli su nam da ce ostati u bolnici nekoliko dana, ali dok smo mi otisli kuci po stvari i vratili se, u roku od pola sata, javio nam se i rekao da hitno ide na operaciju! Kad smo dosli tamo dr nam je posle operacije rekao da su svi ostali zaprepasceni kad su videli sta se njemu desava!
Uopste nije bilo slepo crevo vec debelo crevo! kazu da on ima rak vec 2 do 3 godine minimum, a mozda i vise! neverovatno je da nije imao ni jedan od simptoma i da ga nije nista bolelo do tog dana... kazu da je rak obuhvatio i druga creva i da se bukvalno raspada... :cry:
izvadili su mu dobar deo i ostavili ono minimalno koliko moze da se spoji/premosti. jos uvek je na infuziji, ceka se da vidimo da li ce organizam da mu prihvati to da bi mogao da pocne sa lecenjem i pravom hranom!

doktori kazu da nemaju nikakve prognoze i da nemaju nista lepo da nam kazu... njega i dalje boli, ali makar temperaturu nema!

da li neko zna sta se radi u tom stadijumu i da li ima neke nade ili sta bi moglo da se pokusa..?


Neverovatno je to sto je on 3-4 godine, kako kaze doktor da je to toliko trajalo, ziveo normalno i da nije osetio nista! Dan pre toga je bio u punoj snazi i radio fizicke poslove!

Ako je za utehu, fizicki je jak i nije smrsao, pa ako je mogao toliko da se bori i ne oseti nista, valjda ce moci organizam i ovo da prezivi sad kad je ogroman oboleli deo izvadjen! Mada je to operisano samo koliko je moglo, a ne sve...jer kazem, zahvatilo je i druga creva i svi su u cudu kako je on uopste ziv i kako nista nije osecao...

Nasao sam na netu da neki gel flavin77 deluje dobro, ako zna neko nesto o tome ili ima neko bilo kakav savet neka pise...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 4:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Apr 27, 2008 12:00 pm
Postovi: 133
Zena je pila flavin ali on je samo da potpomogne,ne da leči.Mislim da mu ne može škoditi.Flaša košta oko 40 evra,šalje se iz Subotice.http://flavin.on.neobee.net/flavin7.html.Konsultujte se sa lekarom,on je prirodan,od voca i sadrži flavonoide,resveratrol.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 16, 2009 9:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Feb 16, 2009 2:25 pm
Postovi: 2
da da, nasao sam taj sajt, video sam sve to... trenutno je veci problem da se dodje do tog stadijuma da pocne da se leci jer je i to trenutno vrlo tesko!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 17, 2009 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 04, 2008 10:54 am
Postovi: 7
Pored prethodno navedenih preparata, sa avemarom ima dokazanih rezultata kod raka debelog creva.

Na ovim stranicama mozete saznati vise o preparatu.

http://www.avemar.com/docs/32_BJC_REPRINT.pdf

http://avemar.rs


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 53 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 106 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: