Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Diane 35 i promena na dojci
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 11:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 15, 2005 1:49 pm
Postovi: 13
Postovani,

Moje ime je Tamara, imam 27 godina, nisam radjala, niti imala kiritaze. Vec godinu i po dana pijem Diane 35, po savetu endokrinologa zbog regulisanja manjih hormonskih poremecaja. Sto se toga tice do sada sam zadovoljna. Medjutim, pre izvesnog vremena sam napipala manju kvrzicu u gornjem delu desne dojke, pre par dana sam bila na ultrazvuku i nisam dobila konacnu dijagnozu da li je u pitanju displazivna promena ili adenom (oprostite ako ima slovnih gresaka). Posto mi je pregled radila doktor opste prakse, ja imam zelju da moj nalaz pogleda onkolog.
Molim Vas recite mi da li imam razlog za paniku, da li treba da prestanem sa kontracepcijom i kod kod onkologa bih mogla da odem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 09, 2006 4:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 17, 2006 5:34 pm
Postovi: 338
Nemate razloga za paniku, šta god od ta dva da bude (displasio mammae fibrocistična displazija ili fibroadenoma) potpuno je benigno. Opšti hirurg u vašem DZ-u bi mogao to da pogleda i da kaže svoje mišljenje.
Možete da se javite i na Institut za onkologiju i radiologiju Srbije da se promena pregleda, uradi mamografija, eventualno iglena biopsija...
Mislim da Diane 35 nema nikakve veze sa ovom promenom, baš naprotiv smanjena je mogućnost pojave benignih nekanceroznih lezija kod žena koje koriste kontracepciju. I za displaziju i za fibroadenom se veruje da su u direktnoj vezi sa estrogenom, a vi koristite kontracepciju sa vrlo malom količinom etinil estradiola.
Sve najbolje!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 100 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: