Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Operacija
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 7:53 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 7:43 pm
Postovi: 2
43 godine, imam dijagnozu VOD 3/60cc -4,0 & -2,0 x 150 = 0,8
VOS 1/60cc -5,0 & -2,5 x 30 = 0,7
FOU PNO i makula dobre, miopni fundus Dg OU Astigmatismus myopicus
OD Ruptura retinae
Kako mi vidna ostrina 0.7 - 0.8 binokularno nije dovoljna za profesionalnu * removed * dozvolu, a imao sam je i do 16-te godine sam dobro video, pitam da li bi se ovo moglo popraviti operacijom.
Doktorka me uverava da ni posle operacije necu videti bolje nego sada sa naocarima sto mi nije dovoljno za lekarsko uverenje.
Unapred hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Okt 14, 2007 11:12 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Na kakvu operaciju mislite?
Kao prvo ,naveli ste da na desnom oku postoji ruptura retine.
To znaci da je potrebna hitna hirurska intervencija,laserom ili klasicna,u opstoj anesteziji,zavisno od lokacije rupture i pratecih komplikacija.
Ukoliko zelite da imate maksimalni binokularni vid(samo u slucaju da je astigmatizam kornealni),moracete da nosite kontaktna sociva,najbolje gas propusna-GP.Provera vida gledanjem kroz stenopeicni otvor ,uz potrebnu sfernu korekciju,je najbolji test koji ce pokazati koliki je tacan procenat Vaseg vida.
O operaciji za lasersko ,,skidanje dioptrije,,moze biti reci tek kada resite problem rupture retine i ispitate vid na nacin koji sam navela.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Okt 14, 2007 7:43 pm
Postovi: 2
Prvo da zahvalim na pomoci.
Pregled je obavljen na klinici "Milos", kandidat sam za refraktivnu hirurgiju (lasik) na oba oka, a receno mi je da ako se ne odlucim na to uradim LFC rupture na desnom oku.
Imao sam detaljan pregled, ali ne znam da li su radili proveru vida gledanjem kroz stenopeicni otvor. Imate li neki savet, kome da se obratim, za celokupno resenje problema? Sta mislite o VMA?
Unapred Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 15, 2007 9:35 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Kao prvo,hitno uradite LFC rupture...tu nema cekanja,probajte vec sutra.Verujem da su Vam objasnili kakve posledice moze da ostavi neblagovremena intervencija.
Nakon toga,i u svakom domu zdravlja,kao i u Milos klinici Vam mogu ispitati vid preko stenopeicnog otvora,dodajuci sfernu korekciju.To ce biti odlucujuci momenat koji ce pokazati koliki maksimalni vid Vase oko moze da postigne,kao i to koliki je binokularni procenat vida kada sa oba oka uz korekciju gledate kroz stenopeik.
Ukoliko se pokaze da Vas binokularni vid dostize 100%,moj savet je da prvo strpljivo probate da nosite GP kontaktna sociva-obratite se prof.Marjanovicu u Svetogorskoj,,Lensoptic,,.
Nakon nosenja kontaktnih sociva,polako razmisljajte o eventualnoj operaciji excimer laserom ,,za skidanje dioptrije,,jer i ona,ipak nosi odredjenu dozu rizika.
Dakle,hitno je uraditi LFC!!!!
Pozdrav![/b]


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 25 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: