Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: naglo pogorsanje vida
PostPoslato: Sre Okt 04, 2006 8:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 18, 2006 8:23 am
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
imam 42 godine i od malena (od polaska u skolu) nosim naocare za daljinu...mislim da mi je prva dioptrija bila +1 i 1.5, sa obrnutim cilindrom....naocare nikad nisam redovno nosila, nego samo po potrebi, kad citam, gledam televiziju...nikad nisam mogla da se naviknem na njih, jednostavno, ja sebe tako ne vidim...pre dve godine sam se porodila i dosta dugo bila na bolovanju, tako da sam ih retko nosila jer su mi smetale dok sam radila oko bebe...znam, nisam bas savesna po tom pitanju....u medjuvremenu sam primetila da mi dioptrija ne odgovara i otisla kod lekara na kontrolu, i da nabavim nove naocare jer sam trebala da pocnem da radim, a radim na racunaru tako da su mi neophodne...tada mi je utvrdjena dioptrija +1.25 i +1.25, i receno mi je da su to naocare za srednju daljinu, i da ce mi za jedno dve godine trebati i za blizinu, sto je mene dodatno bacilo u bedak....primecujem u zadnjih sest meseci, od kada imam ove naocare da mi se vid na blizinu drasticno pogorsao, sad bukvalno nista ne vidim na blizu, npr.nokte da isecem...sve mi je mutno, a ranije nisam imala toliko problema sa blizinom koliko sa daljinom...recite mi, molim vas, da li je to normalna reakcija, i da li mozda postoje sociva za moju dioptriju...da, pokusala sam pre desetak godina i sa socivima, ali su tada proizvodili samo polutvrda za moju dioptriju pa nisam mogla da se naviknem...pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 1:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Vi ste dalekovidi i za gledanje na daljinu vam treba jedna dioptrija a za2-3 god.ce vam trebati i za blizinu.Postoje meka kontaktna sociva -progressive koja ce vam tada omoguciti dobar vid i za blizu i za daljinu.Za sada uzmite kontaktna sociva samo za daljinu,progresivna ce vam trebati za par godina.Takodje postoje i stakla progressive ako se odlucite za naocare.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 9:45 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 18, 2006 8:23 am
Postovi: 18
Lokacija: Beograd
Klio,
najlepse hvala na odgovoru! :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: