Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: hlamidija na oku
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 4:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 4:13 pm
Postovi: 7
Konstatovan mi je Reiterov sindrom.Posle mnogo analiza utvrdjeno je da je uzrocnik hlamidija.Dobio sam terapiju kod urologa,standarno,Dovicin i Hemomicin.Medjutim,nisam ga konsultovao u vezi konjuktivitisa.Da li je potrebno primenjivati lek lokalno?Da li je potrebno raditi bris oka?
Na ovom forumu mogu se naci sporadicni komentari.Recimo,da sistemski antibiotici slabo prodiru u ocno tkivo,te da je potrebna lokalna terapija na oku?
Moze li neko strucan da mi pojasni sve ovo?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 02, 2007 10:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Da,potrebna je i lokalna terapija,koristicete 6 nedelja,tri puta dnevno tetraciklinsku mast za oci-(oxytetracyclin obicno,ali i bilo koju tetraciklinsku mast koju nadjete u apotekama).Neleceni hlamidijalni konjuktivitis moze da predje u hronicno stanje (stanje je praceno mukopurulentnom sekrecijom i uvecanim folikulima konjuktive od samog pocetka nfekcije).
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 03, 2007 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 4:13 pm
Postovi: 7
Ima li jos neko komentar ?
Kolika je mogucnost da sam nehigijenom zarazio oko,ili je konjuktivitis samo imuna reakcija?kako da se to proveri?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 12:48 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Dobila sam Vasu privatnu poruku,i evo,ovde cu Vam odgovoriti.
Izgleda da je doslo do nesporazuma,jer sam iz Vaseg postavljenog pitanja shvatila da Vam je trenutno prisutan i hlamidijalni konjuktivitis .
Ukoliko je rec samo o Reiter sindromu,bez obzira sto je uzrokovan hlamidijom,bris oka bude gotovo uvek bez patoloskog nalaza.Dakle,konjuktivitis u tom slucaju se moze tretirati samo nesteroidnim antiinflamatornim lekovima,kao sto je Diclofenac Na 0.1%
kapi koje se u apoteci mogu naci pod raznim nazivom- Uniclofen,Denaclof itd.
Koristite ih 3-4 x dnevno,moze i duzi vremenski period.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 08, 2007 5:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 02, 2007 4:13 pm
Postovi: 7
Hvala puno!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 10:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 16, 2007 8:22 pm
Postovi: 2
Urethritis , Drug Category: Antibiotics : The antimicrobial options in the treatment of urethritis include parenteral ceftriaxone, oral azithromycin, oral ofloxacin, oral ciprofloxacin, oral cefixime, oral doxycycline, or parenteral spectinomycin. Azithromycin and doxycycline have been proven equally efficacious in treating C trachomatis. Ofloxacin and azithromycin are effective for NGU(non gonococal), whereas ciprofloxacin is ineffective against chlamydial infection. Combinations of probenecid with penicillin, amoxicillin, or ampicillin are no longer used because of resistance. Conversely, the macrolides, including erythromycin, and tetracyclines all have similar effectiveness in patients with NGU.

Izvor therapy.http://www.emedicine.com/med/topic2342.htm

Ono sto mene zanima je posle uspesno izlecene chl dovicinom 2x1 7 dana !! pre dosta vremena ...sta sad da radim sa C trachomatis na oku ? Tj inkluzioni konjuktivitis....Nisam ni znao da to imam....nikad nije bila ispoljena u negom divljem obliku...oci crvene od kompa i posla, ujutro nista strasno..
Kazu da je upotreba samo kapi ili krema nedovoljna ..kao sto je npr Marocen kapi za oci sto je u sustini Ciprofloksacin za oci...a ovi ovde kazu da je neefikasan protiv C...
Ceo savet u oftalmoloskom delu na ovom sajtu za infekciju te vrste je sistemsko lecenje doxiciklinom ili tetraciklinom # Treatment consists of systemic antibiotics; topical antibiotics are relatively ineffective in the treatment of this eye disease.
#

* Recommended treatment, which is given for 3-6 weeks, includes oral tetracycline (500 mg qid), oral doxycycline (100 mg bid), or oral erythromycin stearate (500 mg qid).

E sad ja stvarno ne bi da pijem dovicin metar ipo dana zbog slabog prodiranja leka u oko ...ako ne mora ili ako moze da se koristi i dovicin i neke kapi/mast tipa eritromicin ciprofloxacin i da terapija bude skracena...

Da li neko od strucnijih zna o cemu se radi...Hemofarm kaze Marocen da...jer je : Antibakterijski spektar je širok, obuhvata Gram pozitivne i Gram negativne bakterije, hlamidije, mikoplazme i rikecije a opet ovi iz sveta tvrde drukcije....

Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 19, 2007 1:42 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Prema preporuci poznatog oftalmologa (Jack Kansky)akutni hlamidijalni konjuktivitis se leci na sledeci nacin-
Sistemski- 1) 1g azitromycin u jednoj dozi ili
2)Doxycycline 100 mg 1x1 1-2 nedelje ili
3)Erytromycin 500 mg 1x1 ukoliko postoji preosetljivost
na tetraciklin kome se ipak daje prednost u terapiji hlamidije odnosu na druge antibiotike

O lokalnoj terapiji sam vec pisala,gore,ali evo da ponovim
Potrebna je i lokalna terapija,koristicete 6 nedelja,tri puta dnevno tetraciklinsku mast za oci-(oxytetracyclin obicno,ali i bilo koju tetraciklinsku mast koju nadjete u apotekama).Neleceni hlamidijalni konjuktivitis moze da predje u hronicno stanje (stanje je praceno mukopurulentnom sekrecijom i uvecanim folikulima konjuktive od samog pocetka nfekcije).
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 7 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 34 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: