Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: HITNO MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Ned Apr 17, 2011 12:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 11:47 am
Postovi: 2
Vise od messec dana neuspesno sam lecena... Imam veliku dioptriju i astimagtizam, vise od 20 god nosim GP sociva i nikada nisam imala probleme. Od pre vise od mesec dana pojavila se sekrecija u ocima bele boje, ispod ociju u predelu podocnjaka tamna regija (narociti ispod levog oka) na kraju ka obrazu sa crvenom flekom, otok kapaka i ljustenje i kapaka i regije u predelu podocnjaka.
Prva terapija (Dom zdravlja Pozarevac) je bija sol tobrex i ocuflash 5 dana. Zatim (Klinika u Pasterovoj BG) acidi borici 8x i chloramphenikol 3x 10 dana. Potom kada nije bilo bolje odlazim u bolnicu Pozarevac, bris (oba oka, sociva, kutijica za sociva i tecnosti) nije pokazao nista tj. nista nije pronadjeno. Usledila je terapija sol neodexacin 6x, zovirax 1x i hloramfenikol 3x. Posle 10 dana terapije stanje se popravilo, oci se iscistile i pocela sam ponovo da nosim sociva. Medjutim, tri dana posle prestanka terapije ujutru sam primetila ponovo belu sekreciju iz ociju, i ispod levog oka se opet pojavila ista promna kao i predhodno.
Lekari su zbunjeni a ja ocajna!
Ako iko ima bilo kakvu ideju o cemu se radi ili predlog bila bih veoma zahvalna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 8:16 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Najbolje bi bilo da ponovite lecenje i kupite nova kontaktna sociva.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: HITNO MOLIM ZA POMOC
PostPoslato: Pon Apr 18, 2011 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 17, 2011 11:47 am
Postovi: 2
Hvala svima na savetima. Danas sam bila kod doktorke u bolnici koja me leci. Ona je najpre histericno vikala, zatim se zakljucala u ordinaciju i posle pola sata me primila rekavsi kako ona nema pojma o cemu se u mom slucaju radi, da u njenom domenu interesovanja uopste nisu kontaktna sociva te da idem u bg. Ali, Mene sa ocne klinike u Pasterovoj vec dva puta vracaju za Pozarevac sa napismenom preporukom da prvo u Pozarevcu redim problem infekcije pa tek tada odem kod njih po nova sociva, i naravno da mi u Pozarevcu prepisu nove naocare jer su stare slomljene.
Na to doktorka kaze da se snadjem, da trazim direktora poliklinike u Pasterovoj, da dam mito .... i slicne gluposti. Strasno!
Posto doktorka u bolnici nije znala da mi odredi naocare upucuje me u Dom zdravlja. U pozarevackom Domu zdravlja doktor koji me je prvi pregledao na pocetku bolesti i kasnije prosledio dalje a pri tom prvom susretu je vristao kako je on magistrirao na socivima i da ne mora uvek da se ide u bg iako se ja u Pasterovoj lecim vec 30 god kod dr. sime marjanovica ( u medjuvremenu covek je otisao u penziju - na zalost!).
Elem danas je doticni (magistrirao na socivima) pokusao da mi odredi naocare ali tako da vidim samo prva dva reda a treci nazirem ... Dobro, pomirih se sa sudbinom po tom pitanju.
Ali sta dalje ...
Ako odem u Bg tj. Pasterovu vratice me i treci put obzirom da infekcija jos nije izlecena
U Pozarevcu vise niko nema zelju a ocigledno ni ideju da se bavi mojim slucajem.
Za sve to vreme nemam naocare, ne smem da nosim sociva a obzirom da imam astigmatizam i veliku dioptriju - kratkovida sam, ne mogu da radim niti zivim normalno jer u ovakvom stanju mogu da se krecem samo po kuci, izlazak na ulicu je nezamisliv bez pratnje. O glavoboljama, ocaju i razocarenju i da ne govorim.
Ta agonija traje skoro dva meseca.
Vrhunac svega je sto mi je usni lekar prepisala homeopatske tablete Cinabsin?!
Pitam se da li da se prepustim Narodnom lekaru Vase Pelagica?! Mozda je to resenje... hehe
Ako imate bilo kakvu ideju za izlazak iz ove ocajne situacije, bila bih veoma zahvalna.
Ah da pronadjoh veceras da dr Sima MArjanovic ima privatnu ordinaciju te cu pokusati sutra da ga kontaktiram. Mozda budem imala srece


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 28 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: