Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: blagi bol
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 1:46 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
Imao sam lose iskustvo prosle godine-zabolelo me oko i pocrvenelo i stavio sam antibiotske kapi-to se povuklo i ja prestao da stavljam-pa saopet ponovilo pa lekar prepisao jedne pa druge kapi pa mast i to je trajalo nekoliko meseci dok malo bolje pa malo gore dok na kraju nisam odustao od svega i poceo da stavljam samo ,,vestacke suze,, ne mogu da se setim kako se zovu te kapi i hvala bogu smirilo se
Inace radim na racunaru i mislim da mi smeta duzi rad a nosim naocare za citanje ,,jedinicu,,
Pocelo me boleti oko onako na dodir-nije crveno-kazu da ispiram kamilicom a ja ne bih a ni antibiotik ne bih
a sta-????
ima li nesto sto nece smetati a da eventualno spreci problem?
ili treba da menjam naocare
cini mi se da dobro vidim sa ovim????
hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 06, 2007 9:43 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Nije uobicajeno da oko boli na dodir,dakle,potrebno je utvrditi odakle bol potice.Najcesce je rec o upali ekstraokularnih misica,opet,posledicno od upale paranazalnih sinusa,ali to bi morao da ustanovi oftalmolog.
Takodje je potreban pregled prednjeg segmenta oka i ocnog dna.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: oko
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 8:17 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Uto Jul 12, 2005 1:46 pm
Postovi: 2402
poceo sam da stavljam kapi NEODEKSACIN jer mi vec pocelo oko da crveni- po uputstvu u prilogu leka-sada bolje je al neznam dali posle 2 dana da nastavim svaka 2-3 sata ili redje
dali je moguce da od neadekvatnih naocara dolazi do upale-bola i crvenila oka (jednog) ili je ipak infekcija spolja? i zasto samo antibiotske kapi daju.

Sad sam se setio-kad sam ponovo citao i pominjete sinuse da sam bio malo prehladjen i naparavao se cajem od kamilice u vreme kad me pocelo boleti (bol osecam prilikom pokreta oka-recimo kad pogledam blizu- i u stranu i na dodir preko kapka na nekom mestu)-napominjem da sam u isto vreme i vise citao (sa naocarima)?
To mi se vec desavalo-kao sto sam pisao
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 21, 2007 2:13 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 31, 2006 5:47 am
Postovi: 546
Lokacija: beograd
Neodeksacin nikako ne smete bez pregleda da koristite.Ukoliko ste resili da se sami lecite,bolje je da koristite mast Chloramphenicol 1%,4 x dnevno.
Bol pri pokretu oka govori da je zaista doslo do upale ekstraokularnih misica.Potrebno je da vrsite drenazu sinusa inhalacijom,najbolje sa mentol uljem(prodavnica Bozen ima odlicne uljane kapi),Brufen od 400 mg 2x dnevno i,eventualno,ako otorinolaringolog predlozi,i antibiotik.
Dakle,morali biste na pregled i kod ORL specijaliste.
Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 43 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: