Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: zavisnost od slatkisa
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 8:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 05, 2006 8:22 pm
Postovi: 3
Dobar dan!

Evo moje price... Trenutno sam na dijeti i ide kako-tako, ali imam jedan problem - ne mogu a da dnevno ne pojedem nesto slatko, i upravo to slatko usporava moj efekat mrsavljenja. Toliko sam zavisna od slatkisa da moram dnevno da pojedem makar jedan slatkis i to me uzasno nervira. Da li neko zna da me posavetuje cime bih mogla da zamenim slatkise i da pritom nemam osecaj nedostatka slatkog ukusa svakog dana, a da je istovremeno i zdravo.

Hvala unapred! :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 05, 2006 9:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 9:38 pm
Postovi: 108
uzmi med umesto slatkisa.
prirodan secer je, nije da ne goji ali ne kao slatkisi, a osim toga zdrav je!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Nov 07, 2006 9:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
E, ako neko nadje odgovor na ovo - kako da u ustima osecam ukus cokolade, a pritom da jedem neku inertnu plastiku, koja niti goji, niti je stetna, a pride te i zasiti, neka i meni odgovori, jer i ja patim od iste zavisnosti (pride, ja sam zavistan i od piva, rostilja, pice, palacinki, suvog mesa... :wink: )

Debeljko[/img]

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 09, 2006 10:41 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 29, 2005 11:08 pm
Postovi: 53
ja sam patila. Hvatale su me jake krize, tresla sam se, bila uzasno nervozna, plakala...itd. Jedino resenje jeste da se to sve pretrpi, ne jedite satko ma koliko jake krize imali. Posle 2 ili 3 nedelje vise nemate krize, posle 2 meseca moze da se desi neka kriza ali nije strasno. kada vise jednostavno ne budete imali jaku zelju za slatkisima oda smete ponekad uzeti malo. Slicno kao i sa cigarama. Ako posle kriza iz dosade popusis paklu vratices se na staro opet, ako posle izveznog vremena pojedete vecu kolicinu slatkog opet ste na istom. Ja sam bila u stanju kada me uhvati kriza pojesti po 300 i vise grama cokolade od jednom ili cak celu tortu :o . Sada nemam zelju. Mogu malo da pomognu slatke zvake i nes kafa naravno sa secerom, ili mleko i med. Mora da se istrpi nema drugog izlaza.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pojela sam sestricu novogodisnji paketic UZAS !!!
PostPoslato: Čet Dec 07, 2006 3:11 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 03, 2006 10:56 pm
Postovi: 6
Sta ja da kazem o mojoj zavisnosti?! Nedavno sam spremila sesticu novogodisnji paketic, posle samo nedelju dana pocela sam da izvlacim jedno po jedno i od paketica je ostala samo prazna kesa. Sinoc sam kupila drugi paketic i dopunila ga sa jos 1kg. cokolade jer mi je ono izgledalo malo. U dubini duse osecam da cu vrsiti invaziju i na ovaj paketic, jer sam verovatno zato i dodala jos cokolade. Iako ima samo dve godine, verujem da bi me razumeo, jer kad god me vidi otvara svoju fioku sa slatkisima i prepusta je meni na milost i nemilost. :oops: [/b][/i]

_________________
Budi gospodar svoje volje i sluga svoje savesti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 08, 2006 1:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ljudi ,ovo je postalo kao epidemija,ja ne znam šta bih radila bez slatkiša. :oops:

Čak sam jedno vreme pokušala da se smirim uz pomoć doktora(koji mi je i rekao da postoji zavisnost od istih),ali počela sam da kradem od sebe.Sakrijem pa brzo drpim kao da me niko ne vidi....ma strašno :oops:

Ako neko pronadje lek protiv toga (a pošto mrzim lekove ),taj ću jedino prihvatiti,,pa kako odoleti čokoladnoj torti ili bilo kom drugom slatkom ''lepotančiću'' ......evo voda mi ide na usta samo razmišljajući :oops:

Pozdrav za sve :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Dec 13, 2006 9:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Okt 17, 2006 12:30 pm
Postovi: 79
Lokacija: Beograd
Ha, ha, ha, Minjab, to si definitivno u pravu! I ja kao ne jedem slatko, a kad svi u kuci zaspu, ja dohvatim kutiju od litar sladoleda (600gr) i smazem u dva sata ujutru. Posle dva dana se pitam, odakle mi tolika kilaza, kad nista ne jedem :roll: Stvarno, kradem od sebe, i drpam kad me niko ne gleda :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Dec 15, 2006 1:12 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
.............I onda nek mi neko kaže da to nije zavisnost..........Da imam decu,krala bi im čokolade(bruka ) :oops: :lol: (ali i slatko zadovoljstvo,mmmmm) :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Dec 18, 2006 3:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 22, 2005 9:18 pm
Postovi: 931
dr ivica je napisao:
E(pride, ja sam zavistan i od piva, rostilja, pice, palacinki, suvog mesa... :wink: )


Doktore, bas se dobro hranis! :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 9 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 58 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: