Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 9:33 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 08, 2009 8:57 pm
Postovi: 26
Hvala!Pocecu ponovo i pridruzicu vam se da zajedno delimo svoje uspehe do dobre linije i dobrog zdravlja!
Primate li me u drustvo:-) :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Test sam radila u laboratoriji "Holitimed" u Beogradu, kostao je 3.000 dinara i rezultate sam dobila za 7 dana. Cula sam da oni krv nose u laboratoriju "Analiza" na Novom Beogradu, iza Zepter-ove zgrade. U "Holitimed"-u je veliki red, ceka se po 2 i vise nedelja, a u "Analizi" se moze zakazati odmah, za par dana. Jedina razlika je sto u "Holitimed"-u se razgovara sa lekarom (uzimaju kompletnu anamnezu, daju savete, pitaju zbog cega radis analizu i sl.), a u "Analizi" samo uzimaju krv.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 12:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 28, 2009 11:08 pm
Postovi: 6
[size=50]
PC NENSI je napisao:
Posle svih mogucih kombinacija, definitivno su mi najukusnije projice i mogu komotno da se jedu i sa slanim i sa slatkim/npr. eurokremom-domace intolerantne proizvodnje :wink: /...
Taman sam se obradovala za 3kg koja su odletela od mene..kad jutros 1kg vise nego juce :cry: ..kad nisam pala u nesvest...ZASTO??? :cry: ...Ima li jos koga kome se desilo isto???...
Naravno da nema panike i najbitnije da sam zaboravila sta je to glavobolja-Ja koja sam patila od uzasnih migrena..ali bolje da stoje kg u mestu, nego da ide skala na gore...Pomagajte, gde gresim?...Voce za dorucak, 2 manja obroka-uglavnom povrce sa mrvicom mesa i vode do 2l...
[/size]
Pozdravljam! Danas su tri sedmice kako se maksimalno pridržavam preporučenih namirnica. Gladna nisam, trudim se da jedem pobrojane namirnice, od žitarice smem samo heljdu, ovas, pirinčano brašno i proso te nisam baš luda za hlebom koji spremam od tih žitarica.Prvih 10 dana sam smršavila 2 kg ali imala dosta problema s probavom (iako je trebalo biti obrnuto). Na žalost jutros se vagah i razočarana skroz: vratila se ta dva kg iako nigdje nisam grešila - . Trudiću se da izdržim i sledeća dva meseca, možda se metabolizam ipak pokrene, ali :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 1:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 19, 2009 12:41 pm
Postovi: 18
Zdravo svima!
Radila sam test u laboratoriji "Analiza" krajem aprila. Počela sam da se hranim preporučenim namirnicama početkom maja. Zavela sam veoma strog režim, što znači da sam izbegavala i "plave" namirnice. Prvi rezultati su se javili posle nekoliko dana i to u vidu nestanka hroničnog umora (stalno ste umorni, a ne znate zašto), iščilela je i nervoza i mrzovolja. Potom se uredio i rad creva. Polako su se topili i kilogrami (za dva meseca je otišlo svih 7 kg koje sam dobila kad sam prestala da pušim i tu sam stala). Znači, kad su kilogrami u pitanju, gubi se samo višak, nema opasnosti od premršavljenja. Dalje, prvi put posle 20 godina, nije mi izašla "morska" alergija! Letovanje je bilo divno, bez dugih rukava, skrivanja i lekova! I, najvažnije, holesterol mi je sa 6,5 spao na 3,8!!! Moram da napomenem da sam uvek vodila računa o ishrani, jela kvalitetno, izbegavala štetno i t.d., ali nivo holesterola nisam uspevala da snizim. Sada sam to uspela za samo tri meseca! Radila sam kontrolni test, rezultate ću dobiti sledeće nedelje. Očekujem da će lista dozvoljenih namirnica biti proširena i po njoj ću se hraniti ubuduće. Želela sam ovo da podelim sa vama! Dakle, nije teško, samo napred, uradite nešto za sebe, budite istrajni! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
PC NENSI je napisao:
Posle svih mogucih kombinacija, definitivno su mi najukusnije projice i mogu komotno da se jedu i sa slanim i sa slatkim/npr. eurokremom-domace intolerantne proizvodnje :wink: /...
Taman sam se obradovala za 3kg koja su odletela od mene..kad jutros 1kg vise nego juce :cry: ..kad nisam pala u nesvest...ZASTO??? :cry: ...Ima li jos koga kome se desilo isto???...
Naravno da nema panike i najbitnije da sam zaboravila sta je to glavobolja-Ja koja sam patila od uzasnih migrena..ali bolje da stoje kg u mestu, nego da ide skala na gore...Pomagajte, gde gresim?...Voce za dorucak, 2 manja obroka-uglavnom povrce sa mrvicom mesa i vode do 2l...

Mslim da je MarijanaP pisala o slicnom zastoju u mrsavljenju..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Avg 19, 2009 6:22 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jun 16, 2009 12:53 pm
Postovi: 29
To je sve normalno, nije telo automat.

_________________
Live long and alter.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 1:47 am
Postovi: 175
Draga Intolerantna,nisam bila u Bg pa ti nisam odgovorila,ima ovseno mleko kukuruzni skrob.Ima i lecitin a verovatno sojin,ja ne smem soju ali zaista to mleko ne koristim tako mnogo,sta da radim,zaista mi tesko pada kada nemam opciju za mleko.ostoji i proseno mleko,nisam ga probala a i pirincano samo sto pirincano bas ima soju i njega ne mogu.Probaj nesto od toga,u ovoj radnji na Nbg imaju sve to.Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 6:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 22, 2009 11:13 am
Postovi: 48
Jaooo sto ste se ucutale ..alo dje ste devojke... nigde niko.. :o :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 9:19 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
PC Nensi,

Ne znam da li si dobila moju poruku, meni pise da imam jednu poruku za slanje, navodno je poslata ali i dalje stoji tu kao neposlata. Nista ne razumem. Ako nisi dobila, napisi pa cu ti prekopirati na forum.

Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 10:00 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Postavila sam neke recepte na http://www.doktor.rs/forum/viewtopic.php?f=6&t=30851


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 11:22 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Mar 31, 2009 7:51 pm
Postovi: 63
Lokacija: Novi Sad
crnogorka77 je napisao:
Test sam radila u laboratoriji "Holitimed" u Beogradu, kostao je 3.000 dinara i rezultate sam dobila za 7 dana. Cula sam da oni krv nose u laboratoriju "Analiza" na Novom Beogradu, iza Zepter-ove zgrade. U "Holitimed"-u je veliki red, ceka se po 2 i vise nedelja, a u "Analizi" se moze zakazati odmah, za par dana. Jedina razlika je sto u "Holitimed"-u se razgovara sa lekarom (uzimaju kompletnu anamnezu, daju savete, pitaju zbog cega radis analizu i sl.), a u "Analizi" samo uzimaju krv.


Mislim da je neko ranije na temi pominjao kako im se rezultati ne poklapaju iz dve razlicite laboratorije? Ovo sto je crnogorka77 napisala, ukoliko je tacno, prakticno znaci da radili test u ''Holitimed''-u ili u ''Analizi'' imacete iste rezultate, jer ih prakticno jedni izradjuju.
Ja licno sam radila test u ''Centru za eliminaciju alergija'' u Zemunu i u ''Analizi'' i rezultati su malo razliciti (kod prvih 10-ak a kod drugih oko 50 zabrana?!?!), ima cak i onih da sto je po jednima idealna namirnica, prema drugima bi to trebalo izbaciti iz ishrane (npr. pomoranzda, kruska ili orah). Istina da se rezultati testa kod prvih dobijaju pomocu Bicom aparata (bio-rezonantni aparat, bioloski kompjuter) a kod drugih iz uzorka krvi, tek trebalo bi da su prilicno slicni, da ne kazem isti, mozda neka manja odstupanja, u smislu sto u ''Analizi'' uzimaju u obzir i to zbog cega radite test, te ukoliko navedete problem sa povecanom tezinom, verovatno vam je automatski zabranjena slanina, orasi, masni sirevi, a primecujem i da su kao zabranjene stavili i namirnice koje ne odgovaraju mojoj krvnj grupi (Peter D’Adamo:Dijeta prema krvnim grupama), uporedila, slaze se...
Da li jos neko imao razlicite rezultate na testovima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Čet Avg 20, 2009 11:40 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Cicko micko,

Iskreno, nisam ni razmisljala da radim negde proveru rezultata jer su moji svi radili test u "Holitimed"-u. U porodici imam dosta lekara tako da sam se povela za njihovim iskustvom. Ne znam sta da ti kazem, ali ja sam prezadovoljna pa makar da je i nesto pogresno. Nemam razloga za sumnju ili proveru. Mozda jedino kada budem radila kontrolni test posle 3 meseca da promenim laboratoriju, ali ne vidim da ce se nesto drasticno promeniti. Da li je istina ono sto sam napisala za Analizu stvarno nisam proveravala, verovala sam na rec nekome ko smatram da se u to razume. Ono sto meni nije jasno u celoj prici (test se radi na 190 ili 230 ili ne znam ni ja koliko namirnica), a na spisku ima jedva 120 namirnica od cega je jedan deo o polenu, grinjama i ostalo. Znam da je ovo super da znate mozda zbog cega imate tegobe ako ste recimo alergicni na kucnu prasinu, ali to nisu namirnice pogotovo sto se preporucuje da se ne jede nista sto nije na spisku. Obozavam morske plodove, ali od toga samo ima riba na spisku. Neke nedoumice postoje, ali sta je tu je. Nastavljam dalje pa cemo da vidimo nove rezultate. I jos jedna napomena, moj otac je vec 15 godina seceras i pije malu dozu lekova za dijabetes sa kojima mu je secer varirao od 9-14, od kako je na ovom rezimu secer mu ne prelazi 7,9 i jos je smrsao. Malo je muka naci namirnice kojima se hranis, a koje su malo skuplje od uobicajenih, ali se covek na sve navikne.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 10:58 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jun 05, 2009 12:47 pm
Postovi: 14
Cicko micko
samo da ti odgovorim po pitanju dijete po krvnim grupama zabluda je da je slicno kao i test intolerancije, jer nas cetvoro sa istom krvnom grupom imamo sasvim razlicite dozvoljene namirnice


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 11:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Avg 13, 2009 12:36 pm
Postovi: 5
Intolerantna, hvala na savetima, probacemo pa javljam kako je ispalo.

Ja evo vec druga nedelja se blizi kraju, nisam imala napade gladi, niti zelje da posegnem za necim nedozvoljenim, sa izuzecima da mi se povremeno bas prijelo nesto slatko.

Inace, pre sam se hranila bas lose, uglavnom dorucak oko 6h je bio neka varijanta pekare, do 10h ogladnim i posto sam na poslu, opet pekara. Oko 12-14h jela voce, oko 16h dodjem sa posla i retko rucam jer mi tad i glad nestane. Onda odem u neku skitnju i obicno ogladnim pa opet nesto sa ulice, i kuci na spavanje. Sve u svemu jad i beda.

A sad se hranim na sledeci nacin: budjenje oko pola 6, oko 6 jedem malo nutrivite sa vodom ili kolacic sa fruktozom, oko 10 kupim ribu na rostilju ili pilece na rostilju, oko 12 voce, oko 16h rucam (bareno povrce, nekad sa mesom, mada meso tada izbegavam jer sam ga jela oko 10) i salata (samo kupus smem, pretvoricu se u kupus za 3 meseca). I to je to. Nekad, kad mi padne secer, jedem susene urme ili smokve, i imam ih stalno u torbi, kao i badem koji koristim u iste svrhe.

Inace uvece setam 8-10km svako vece. I pijem bar 2l vode dnevno + caj.

Mama je takodje pocela da bude intoleranta i zali se na opstipaciju, sva se nadula, cak je i sve pocelo da je boli (kaze pritiska joj organe), pa me zanima dal neko ima slicnih iskustva?

I sto se razenog hleba tice, moze li neko da mi kaze na kolko se pece i kolko dugo, jer meni stalno deluje ko ziv-gnjecav unutra iako je spolja napravi korica?

I savet-blago proprzeno pilece belo meso iseckano na sitne kockice, doda se voda, dinsta se malo, doda se jos vode, sitno seckane sargarepe, cen belog luka sitno seckan i malo zacina i .... ja sam se odusevila, iako sam i ranije jela ovo, sad mi je bilo bas prava gozba, dal zbog istancanog cula ukusa i odsustva pica, spageta i ostalih junk food-ova.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Pet Avg 21, 2009 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 18, 2009 3:21 pm
Postovi: 26
Ivannna

Hleb pecem najmanje 1,5 sat i to na temperaturi od 150-170 stepeni, a proveravam kada zabodem viljusku u hleb na nekoliko mesta i kada je izvadim ona ostane cista (bez testa). I uvek bude odlicno pecen.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 119, 120, 121, 122, 123, 124, 125 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: