Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 156  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 10:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Ne odustaj-na vecinu ljudi ovakav nacin ishrane deluje.I ja privodim cetvrtu nedelju kraju,nisam se merila-meni je odeca najmerodavnija i mogu reci da promena ima ali ne spektakularnih no primecujem druge stvari-bolje se osecam,nisam naduta,pms mi ovaj put nije pravio toliko problema i nemam napade gladi.Ja ne koristim secer uopste i hleb vrlo malo[onaj dozvoljeni].


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 06, 2007 1:11 am
Postovi: 159
Lokacija: Karaburma
glisa je napisao:
Vec mesec ipo dana sam na ovom rezimu ishrane i nisam izgubila ni jedan kg. Nisam se ni ugojila ali ja hocu da smrsam. Gde gresim? Razmisljam da odem kod ovih u Zemunu. Inace tes sam radila u Holitimed.
Sta raditi/ :roll:



Ova prica me ne raduje nikako,
zar i kad se pridrzavas svega propisanog ne mrsas? :o
Zvuci obeshrabrujuce za nas pocetnike.
Nadam se da ces smrsati kasnije i da je ovaj period samo faza.
poz


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Test intolerancije na hranu
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 3:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 21, 2008 3:34 pm
Postovi: 14
trudnjaca je napisao:
Juce sam na HTV-u gledala emisiju o ovom testu. Na osnovu uzorka krvi kazu vam sta bi trebalo da izbegavate od hrane (ali konkretno), a sta treba vise da unosite. Cak su toliko detaljni da npr. kazu od voca vise jedite jagode a izbegavajte ananas i mango... i sl.
Zanima me da li je neko cuo da se kod nas, u Srbiji, negde radi ovaj test i gde? Da li je neko vec radio ovaj test i koja je procedura?


Ja sam radila takav test intolerancije na hranu pre 3 god u Beogradu, ne mogu se sad setiti imena, u pitanju je privatna ordinacija u Bulevaru Kralja Aleksandra preko puta restorana Lipov Lad, kada se krene ka Cvetkovoj pijaci. Da li se zvala interlab ili tako nesto...nisam bas sigurna. Tacno radi se na osnovu uzorka krvi i vrlo je precizno. Bila sam zadovoljna i planiram da ponovim, a i cena je bila pristojna


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 12:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Meni ovo postaje interesantno. Sta bi ste mi preporucili da odem u Zemun u CEA ili u ovo ordinaciju u Vojvode Dobrnjca? Pitam sa aspekta raznovrsnosti namirnica, gde se testira zapravo veci broj namirnica? Kada sam zvala u Zemunu rekli su mi da se testira oko 300, ali oni testiraju sve i lekove i prasinu itd. Nisu mi pomenuli koliko u okviru tih 300 su testovi na hranu. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 8:13 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 7:51 pm
Postovi: 4
zdravo svima, i ja sam bila na programu intolerancije tj jos uvek sam, zbog povecanog holesterola. Prosla su 4 meseca od kako sprovodim ishranu iskljucivo iz tabele i holesterol mi je spao ali jos uvek je preko dozvoljene granice. Interesuje me da li neko ima slicnih problema ili savet sta da radim?Nemam visak kilograma ali sam za ovaj period smanjila telesnu tezinu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: gde
PostPoslato: Sub Okt 25, 2008 11:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
A gde si bila u Holimedu ili u CEA? Interesuje me roj iskljucivo testiranih namirnica. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: gde
PostPoslato: Ned Okt 26, 2008 8:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 7:51 pm
Postovi: 4
millabg je napisao:
A gde si bila u Holimedu ili u CEA? Interesuje me roj iskljucivo testiranih namirnica. Hvala


Bila sam u holitimedu i oni test rade za 103 namirnice. Ja sam posle tri meseca uradila kontrolni test gde mi je od 42 namirnica vraceno 20 tj imam prosirenu listu namirnica koje smem da jedem, ali na spisku zabranjenih je i dalje kvasac, mleko,mlecni proizvodi , jaja tako da hrana mora da se pravi u "kucnoj radinosti" jer je malo stvari koje mogu da se kupe a da ne sadrze ove zabranjene namirnice.Ali kad to preguras, steknes naviku i na ovu novu ishranu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: novi clan
PostPoslato: Pon Okt 27, 2008 9:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Evo da Vam se i ja pridruzim. Danas sam bila u CEA u Zemunu. Izuzetno ljubazno osoblje. Lista hrane mi nije preterano skracena samo alergija na jaja, psenicu gluten, belo brasno, jecam, secer, kivi, svinjsko meso, kafu, lan i susam, pecurke, sipak, suncokret. Ali intolerantna sam na veliki broj aditiva, aromatica, emulgatora, boja, konzervansa i kiselina kao i na metale hrom, zivu, nikl... i ujed komarca. Od sutra pocinjem i videcu kako ce ici. Puno pozdrava svima

PS Da li neko od vas zna da li kukuruzni griz sadrzi nesto sa oznakom E jer na deklaraciji ne pise?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 9:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 7:51 pm
Postovi: 4
ja mislim da ti je dozvoljeno, a ako ne pise na deklaraciji valjda ga ni nema. Bitno je da ne uzimas ove ''zabranjene'' namirnice . Kad krenes bice ti mozda teze, ali kasnije se naviknes i bude ti cak zanimljivo to spremanje ,jos i ako volis da eksperimentises po kuhinji. Toliko od mene ,pa sa srecom


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 29, 2008 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 11:56 am
Postovi: 7
Lokacija: beograd
Moram da se ukljucim u smislu podrske-ovo zaista deluje-peta nedelja i usla sam u farmerke koje sam kupila pre godinu dana da mi budu motivacija.Sta reci-ne pazim na kolicinu,nema onih gluposti-pola banane,dvopek za dorucak,caj i list zelene salate za uzinu...Kada se ne opterecujem svakakvim zabranama,onda nisam ni gladna-a ono sto mogu jesti zaista je raznovrsno uz malo maste.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: terapije?
PostPoslato: Čet Okt 30, 2008 1:19 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
A da li je neko od Vas koji ste radili test u Centru za eliminaciju alergija CEA Zemun, isao na terapije i kakva su iskustva? Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 03, 2008 10:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 05, 2008 12:32 pm
Postovi: 22
Zaglavila sam se na 59 kg i ni makac uhvati me nekad da vise jedem ali jedem samo dozoljeno ali jako slabo mi ide mrsavljenje vec sam u drugom mesecu i samo 1kg manje- deprimirajuce :evil:
Moram da skinem 3-4 kg pa me ovo sve :x Jedino da predjem samo na voce i povrce kuvano bez ikakvih dozvoljenih zitarica. Mozda u kod ovih u Zemunu :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: SAVET - dobar recept
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 2:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 2:42 pm
Postovi: 37
Pocela sam sa ishranom dozvoljenim namirnicama, ali imam problem i danas mi je peti dan i prekrsila sam samo zato jel nemam ideju. Strasno mi se jede slatko. A zabranjeno mi je sve belo, belo brasno, secer, psenica, raz, ovas, jecam i jaja cak i suncokretovo ulje. Pored toga imam intoleranciju na dosta aditviva, emulgatora... Ima li neko ideju za neki recept koji bi se mogao podvesti pod slatko ili kolac a da ne sadrzi prethodno. Puno bi mi znacilo. Ostalo mi nije problem.. ali bez slatkog tesko mogu. Dozvoljen mi je med, fruktoza, desktroza, svo voce osim kivija... Hvala unapred


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 12:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Koliko vidim dozvoljen ti je kukuruz.Ako je tako,onda mozes da skuvas puding jer je od kukuruznog skroba.Naravno skuvas ga na vodi,dodas npr.dextrozu i dozvoljeno voce.
Mozes da skuvas i kukuruzni griz i da ga zasladis dozvoljenim secerom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 07, 2008 8:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 02, 2008 5:21 pm
Postovi: 13
napravi posne palacinke, sa dzemom. Imas Foodland dzem koji je napravljen iskljucivo od voca i fruktoze (mislim da se zove Diet). Palacinke se prave ovako:
1 solja dozvoljenog brasna (ja sam pravila od ovsenog i odlicne su)
1 solja vode (ili malo vise, zavisi od brasna, da bude testo za palacinke)
1 kasicica soli
1 kasicica secera
malkice dozvoljenog ulja (ja smem samo ulje grozdjanih kostica).
Treba ih peci na vrelom (ali veoma vrelom) tiganju, premazanom uljem (naravno dozvoljenim), i to ne okretati previse (samo jednom) jer testo nije zilavo kao kad su sa jajim i mlekom.

Meni su ukusnije nego one standardne, i cesto ih pravim, a deca jedu samo te moje dijetalne, dok one standardne uopste nece:)

_________________
Ziveo www.donesi.com:)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 2337 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 73, 74, 75, 76, 77, 78, 79 ... 156  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 57 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: