Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 11:43 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Padmé je napisao:

da sam ja drzala neku od dijeta koja je ovde navedena, mozda bih jela jaja ( izvor holesterola ), gubila i to malo gvozdja koje sam imala, a za bakterije ne bih ni znala, jer nisam imala simptome.


Čitala sam na nekoj temi ovde, čak sam čini mi se i učestvovala u diskusiji, da po najnovijim istraživanjima jaja nisu puna holesterola.

A naravno da treba redovno (bar jednom godišnje) testirati krv bez obzira na telesnu težinu, slažem se i da mnoge dijete i nagla mršavljenja mogu dovesti do disbalansa u organizmu i napraviti pakao od života.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 12:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 08, 2007 10:17 am
Postovi: 225
majja je napisao:
Padmé je napisao:

da sam ja drzala neku od dijeta koja je ovde navedena, mozda bih jela jaja ( izvor holesterola ), gubila i to malo gvozdja koje sam imala, a za bakterije ne bih ni znala, jer nisam imala simptome.


Čitala sam na nekoj temi ovde, čak sam čini mi se i učestvovala u diskusiji, da po najnovijim istraživanjima jaja nisu puna holesterola.

A naravno da treba redovno (bar jednom godišnje) testirati krv bez obzira na telesnu težinu, slažem se i da mnoge dijete i nagla mršavljenja mogu dovesti do disbalansa u organizmu i napraviti pakao od života.


http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A5%D0 ... 0%BE%D0%BB

Posebno bogat izvor holesterola je žumance (jedno kokošije jaje sadrži oko 300 mg)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Zakljucati: DA ili NE
PostPoslato: Uto Feb 19, 2008 4:33 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Okt 05, 2007 7:10 pm
Postovi: 695
[quote="Padmé"]
I pored mojih preporuka i redovnih izvestaja o mrsavljanju sam dobila samo jos jednu "koleginicu" - evelinu sa kojom sam presla na dopisivanje privtnim porukama i sad tema pada, jer nema interesenata.


Da se i ja javim. Smatram da je, u situaciji kada ne postoji moderator, bolje zakljucati temu.
Zasto?

Ispricacu vam svoju pricu pa ce vam mozda biti jasan moj stav.

I ja sam bila jedna od onih koja citav zivot drzi dijetu. Te UN, te Atkins, Nera dijeta, Pilotska.... Duzi niz godina odrzavala sam svoju tezinu na 52-53kg. Tezinu koja mojoj konstituciji nije bila prirodna. Da bih to postigla jela sam minimalne kolicine hrane. Bila sam stalno bolesljiva, kacio me je svaki moguci virus, menstruaciju samo sto nisam izgubila, ali bila sam super vitka! Uskracivala sam svom organizmu sve ono sto mu je neophodno za dobro funkcionisanje i za jak imunitet. S vremenom sam malo popustila, a stigle su me i godine (41). A onda proslog marta su mi otkrili karcinom!
Nemam genetsku predispoziciju, ne pusim, ne pijem, nisam se "rizicno" ponasala. Pa zasto? Lekar koji me je operisao mi je rekao da je moguce da se je u jednom trenutku slicajno pojavio virus u mom organizmu, ali da imunitet nije bio toliko jak i nije u tom trenutku mogao da eliminise pomenuti virus koji je doveo da mutacije celije! A tada vise nema pomoci!

Za vreme hemo terapije sam se ugojila 10 kilograma. Ni u jednom trenutku mi nije palo na pamet da drzim neku dijetu na svoju ruku. Poslusala sam Padme i otisla u Savetovaliste. Oni su lekari koji su zavrsili specijalizaciju za pomenutu oblast i odredili su mi dijetu, bolje reci izbalansiranu ishranu, uzimajuci u obzir i moju osnovnu bolest i trenutno stanje organizma.

Zato, dobro razmislite da li ce te svoj organizam izgladnjivati i uskracivati mu sve neophodne elemente. Jasno mi je da mnoge od vas moja prica nece naterati da promenite svoj stav po pitanju dijeta, ali bar ce te biti bogatije za jednu zivotnu pricu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 9:40 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 14, 2007 1:56 pm
Postovi: 1351
Evelina draga, hvala sto si podelila svoju pricu sa nama, zelim ti sve najbolje. Veliki cmokic


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Feb 20, 2008 10:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Evelina,

Ja sam takodje pobornik izbalansirane ishrane.Za vreme bombardovanja sam za 15 dana izgubila 15 kg.Od stresa nisam mogla ni vodu da pijem.Tada je moje dete bilo beba i strah za nju me je i doveo u situaciju da toliko tesko sve podnesem.
Zelim ti sve najbolje,dobro zdravlje a kilograme cemo lako skinuti ako izbalansiramo ishranu.Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 22 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: