Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 21, 2005 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
tunks je napisao:
etkins jeste umro sa 145 kg to vise nego dobro znam
nemojte da pisete svasta kada je to istina,a nemam sada ovde prostora da prepricavam kako to znam,ali je maltene ako mogu tako da se izrazim iz prve ruke .........


...imate znanje iz prve ruke, a kazete da je umro sam i napusten?!?

Bolje povedite racuna o elementarnoj logici toga sto pisete, a o slavi i zaslugama Dr Robert C. Atkinsa, M.D izlisno je govoriti svakom ko je iole upucen u nutricionizam...

Ali ovo je Srbija, cesto zaboravljam, i ovde se i dalje prepricavaju nesuvisle pretpostavke stare i po sto godina...

Na zalost, to ce nam se tek naplatiti... gubim volju da ovde vise pisem...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 20, 2005 10:49 pm
Postovi: 35
Nema funkcije edit moram ovako

9 je napisao:

Na zalost, to ce nam se tek naplatiti...


Jos zalosnije je to sto je to vec uveliko pocelo jer:

Citiraj:

Srbija se po stopi mortaliteta od kardiovaskularnih oboljenja nalazi na drugom mestu u svetu i po tom broju ispred Srbije jedino je Rusija

izvor: Miodrag Ostojiďż˝, direktor Klinike za kardiologiju Institut za kardiovaskularne bolesti


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 22, 2005 10:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Maj 16, 2005 12:33 pm
Postovi: 121
Izvini, ne mislim nista lose (9)...!!! Samo imam malu primedbu. Jako mi je tesko da se snadjem u tvojim postovima. Nikada ne znam na koga se sta odnosi i cini mi se da nekada stvarno pogresno citiras..(izvuces iz konteksta, bar si to meni uradio). "Ne" se zestis odmah, ovo je bise molba neko primedba..Znaci, 'ajde malo za mene "slabo-kapirajucu" malo opsirnije pisi!!!
Vazi??? :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hitno
PostPoslato: Čet Feb 09, 2006 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 09, 2006 11:01 pm
Postovi: 2
kako da oslabim 5 kg hitno javite


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 11:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 8:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
``Atkinsova dijeta nije opasna
NEW YORK, 22. veljače - Dijeta koja gotovo potpuno isključuje ugljikohidrate bezopasan je i djelotvoran način skidanja suvišnih kilograma, tvrde autori studije predstavljene u Društvu opće interne medicine u New Orleansu.
Istraživanje provedeno u Medicinskom centru Durham u Sjevernoj Carolini pokazalo je da umjereno debeli ljudi izgube u prosjeku deset kilograma za četiri mjeseca dijete. Osim toga, dijeta donosi pozitivne promjene u pogledu rizičnih faktora za srčane bolesti poput, primjerice, snižavanja razine »lošeg« i povećanja razine »dobrog« kolesterola. Rezultati su potvrđeni drugom studijom koju su proveli istraživači iz Atkinsova centra za komplementarnu medicinu u New Yorku.
U ispitivanju provedenom u Durhamu sudjelovala je 41 umjereno debela, zdrava osoba. Sudionici u ispitivanju slijedili su program koji je podrazumijevao smanjivanje unosa ugljikohidrata na manje od 20 g dnevno uz dodatno uzimanje vitamina, pripravaka ribljeg ulja i 20 minuta vježbe najmanje tri puta tjedno.
Tijekom četiri mjeseca dijete sudionici su u prosjeku izgubili 10 kg, kolesterol im je smanjen za 6,1 posto, a razina triglicerida u krvi smanjila se za 40 posto. Osim toga, za 7 posto se povećala razina »dobrog« kolesterola. Istraživači su izvijestili da se tijekom ispitivanja u osoba koje su držale dijetu nisu pojavili potencijalno opasni poremećaji rada jetre i bubrega.
»Dijeta smanjuje razinu kolesterola i triglicerida i povećava razinu 'dobroga' kolesterola što bi moglo pridonijeti uvođenju potpuno novog pristupa kontroli i prevenciji srčanih bolesti«, rekao je glavni istraživač dr. Eric C. Westman, asistent na medicinskom fakultetu Sveučilišta Duke u Sjevernoj Carolini.
Studija se nastavlja kako bi se otkrio dugoročan učinak dijete.
Izvješćujući o rezultatima druge studije, Colette Heimowitz, direktorica odsjeka za dijetetiku u Atkinsovu centru u New Yorku, rekla je da se ona temelji na proučavanju 319 gojaznih osoba liječenih u Centru tijekom protekle godine. Istraživači su prikupili informacije o težini, krvnom tlaku, kolesterolu, radu bubrega i jetre kao i druge parametre.
Atkinsova dijeta strogo ograničava unos ugljikohidrata kako bi se organizam dovelo u stanje ketoze, odnosno metaboličkog gladovanja. Osobe koje provode tu dijetu mjere razinu ketona u urinu koja je pokazatelj uspješnosti dijete. »Ketoza je neopasna prateća pojava sagorijevanja masti«, naglasila je Colette Heimowitz. (Hina)``

evo malo informacija za one koji su zainteresovani da se uvere ili razuvere...

_________________
O mala slatka izvrnuta torto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 23, 2007 11:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 8:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
a sad i nesto malo iz svog iskustva...
drzala sam atkinsa 2 nedelje,izgubila 4 kilograma ,obim u kukovima smanjila za 5 cm ,sto znaci da je sva tezina otpala na mastima...
pritom,nisam dobila celulit niti mi se koza opustila a krvna slika posle toga je bolja nego ikada......
4 kilograma je manje od onog sto se servira po casopisima....potpuno je individualno ko ce koliko izgubiti..ja nema puno viska pa je zato islo polako...
kod vise debelih osoba to ide duplo brze...
inace smatram da dijeta ne moze biti ni malo stetna ukoliko vec nemate predispozicieje za izvesne bolesti i naravno ako se pravilno primenjuje...
mnogi ljudi pocinju sa njom a procitali su je u lepoti i zdravlju ili nekom drugom casopisu ,gde je serviran samo delic onoga sto je atkinsova dijeta ustvari....

hipoglikemija o kojoj se uveliko govori,dolazi pre svega od neredovne ishrane,ne uzimanje dorucka,nedovoljnog spavanja itd.....ponajmanje moze docji zbog drzanja atkinsove....
posle jednog dorucka koji moze da sadrzi i sargarepu i cveklu i paradajz i ajvar,a u svemu tome ima po malo zdravog secera,ne moze vam pasti secer,naravno ako pojedete pre nego izadjete iz kuce a ne u podne....

bubrezi ..hm......recicu vam samo to da sam pre 2 god imala napad peska,a samo mesec dana pre pocetka dijete zavrsila sa terapijom za eserihiju-koli i sada sam zdravija nego ikada...

naravno vitamini(oligovit npr.) su neizostavnii previse vode takodje!

u dijeti su navedeni cvarci,suvi vrat,przeno meso kao dozvoljene namirnice, ali svi savrseno dobro znamo koliko je to stetno ako se konzumira svakodnevno i obilno.....znaci moze cvarak dva tri,onako za dusu ali ne i za svaki dan....nisi prekrsio dijetu ako si priustio sebi suvi vrat na zaru ali to ne znaci da sada treba da se bahanalises sa mastima.....
nasi ljudi retko potezu za salatom,za njih je uglavnom najvaznije meso a salata ....ako je ima moze,ako ne nikom nista......
meni je salata zapravo bila glavno jelo a meso prilog i ,ako i namanje inteligentan covek porazmisli ,shvatice sta je dr atkins hteo reci...

kod mene ima dr atkins ima zeleno svetlo....
ne bih vam ovo pisala da i sama nisam svedok..
ali obavezno knjiga! :wink:

_________________
O mala slatka izvrnuta torto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 22, 2007 11:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Mar 22, 2007 11:50 pm
Postovi: 1
VELIKI POZDRAV!!!!Da li smem da jedem maslinke,ako drzim atkins.dijetu?HVALA.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 23, 2007 12:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 23, 2007 8:05 pm
Postovi: 7
Lokacija: beograd
nisam sigurna..
ne secam se sta kaze knjiga
ali ja sam jela ponekad po nekoliko..
samo nemoj da preterujes
:wink:

_________________
O mala slatka izvrnuta torto!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Mar 27, 2007 1:04 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 5:50 pm
Postovi: 56
Koliko znam nista sa kosticom ne sme da se jede. Mislim da nebi smela.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 01, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
jel moze neko da mi kaze da li sme da se jede przeno meso? nisam tacno shvatila


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 01, 2007 1:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Jan 30, 2007 5:50 pm
Postovi: 56
przeno, bareno i peceno sve sme. sem pohovanog. na mesu ne sme biti brasna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 11:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 01, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
da shvatila sam da ne sme pohovano :D nego cula sam da se jako brzo vraca tj. da ima jojo efekat. a sta ja da uradim da mi se ne vrati, jel moze to nekako da se spreci? (a da ne drzim tu dijetu ceo zivot)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 3:49 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 5:41 pm
Postovi: 14
mozes svasta, osim da se vratis na ustaljeni rezim
ja predlazem da izbacis koliko god mozes psenicu i secer (znaci pekara-dovidjenja:) umjesto secera kasikicu meda kad je frka.
smanji unos mesa, izbaci svinjetinu, ubaci voce, povrce neka ostane


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 02, 2007 7:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Apr 01, 2007 12:41 pm
Postovi: 3
Lokacija: beograd
pa u tome i jeste problem.. ja ne jedem slatkise, ni peciva (koja mrzim),mek i te gluposti...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Apr 09, 2007 11:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 14, 2007 5:41 pm
Postovi: 14
onda uradi test intolerancije i vidi koja ti hrana ne odgovara, a onu koja ti je dobra jedi koliko hoces (ovo iz licnog iskustva)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 147 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 84 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: