Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Apr 27, 2004 2:20 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 17, 2004 2:00 am
Postovi: 6
Jako mi je tesko da ovo priznam.Godinama se drogiram.Heroin je postao proslost.Sada da bih funkcionisao uzimam izmedju 250 i 750mg tramadola plus ksalol(xsanax...).I sve to i ne smatram nekim velikim problemom iako ustvari jeste.
Pravi problem su povremena,da ih tako nazovem,ubijanja.Vrlo cesto zavrsim u hitnoj sluzbi ili na toksikologiji.Na sve ove lekove obicno dodam i gomilu alkohola i marihuane,i jednostavno ne prestajem dok ne padnem u neku vrstu kome.
Vrlo cesto razmisljam o suicidu.
Postoji li nesto sto bi me moglo izbaviti jer ja zaista ne kontrolisem svoje postupke u poslednje vreme.
Moze li me neko uputiti na pravo mesto.Ne verujem mnogo u pricu koliko u hemiju.Dakle:KOJI SU MI LEKOVI POTREBNI!?

_________________
Èak na Tibet živi Lama
Nema tata
Nema mama
Ne zna šta je kozmetika
Nema slike da se slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 29, 2004 11:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 22, 2004 2:00 am
Postovi: 34
Tvoj post je dosta zabrinjavajuci. Ne bih zeleo da pomislis da na ovom forumu ljudi nemaju razumevanje za tebe, pa se nisu ni javljali. Verujem da je problem u tome sto nemaju bas ideju kako da ti pomognu. Ako si vec dosao u tu fazu da razmisljas i o suicidu, mislim da moras poceti neko sistemsko lecenje, inace ce biti prekasno. Prepusti se ljudima koji su strucni, da probaju da ti pomognu. Znam da je jedan moj komsija koji se drogirao isao u neki centar gde se lece bolesti zavisnosti. Sada je mnogo bolje, na putu je da se vrati u normalan zivot, ide cesto u ribolov koji nije mogao da smisli ranije, bavi se nekim opustajucim stvarima, cesto je u prirodi, van grada, pomaze mu to da se polako vrati u normalu. Predlazem ti da na internetu, ili putem lekara saznas nesto o tim centrima za borbu protiv narkomanije i drugih oblika zavisnosi i da pokusas da sebi spases zivot. Mislim da ti samo hemija i lekovi tu ne mogu pomoci bez neke psihoterapije. Ako nisi spreman da ti drugi pomognu u fazi kad cesto nisi svoj (ako sam dobro razumeo sta si pisao), sam ces sebi odmoci, a valjda to ne zelis. Zelim ti srecu i da se izvuces iz svega toga sto te unesrecuje, a nadam se da ce s eneko javiti ko moze konkretnije da ti pomogne.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Maj 08, 2004 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
Na zalost, imam losu vest za tebe - nema leka koji ce te spasti zavisnosti! Bez obzira koliko budes trazio, neces naci na supstancu posle koje ces biti "onaj stari" (pre zavisnosti). To i ne treba da budes: taj "stari" je i posegnuo za heroinom!

Druga takodje proverena istina: "skidanje" je moguce samo ako POTPUNO PRESTANES DA UNOSIS SVE AKTIVNE SUPSTANCE.

Trece, nisi rekao koliko imas godina, ako je preko 18, jedino mesto gde mozes da se obratis u okviru drzavne socijalne sluzbe je Centar za bolesti zavisnosti u Drajzerovoj. Dobar pocetak je da sada pozoves broj 647-531 (0-24h) i ispricas isto sto si napisao u poruci.

Cetvrto, nikakvu terapiju ne mozes da zapocnes sam - u nju moraju da budu ukljuceni clanovi tvoje porodice i bliski prijatelji - i oni moraju da prodju kroz terapiju zajedno sa tobom.

Peto - jako je tesko - ali ti ces doneti odluku: suicid ili naporan dugogodisnji put do novog sebe. Na tom putu upoznaces ljude koji ce uspeli, i neke koji ce odustati. Drzim ti pesnice da budes medju prvima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 13, 2004 5:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
Nikolav, tvoj reply nije objavljen. Molim te, napisi ga ponovo.

OWIM


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jun 06, 2004 2:52 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Apr 17, 2004 2:00 am
Postovi: 6
Imam 26 godina.Bio sam na raznim klinikama.Neuspeh za neuspehom.Inace sam programer,ozenjen,otac dvogodisnje devojcice.
Uzeo sam odmor,stegao zube i 'skinuo' se sa tramadola.Sam samcijat.Rekao sam da sam prehladjen jer su ljudi oko mene dovoljno propatili zbog moje manije.
Ona pomracenja i samoubilacke misli sam prestao da imam od kada sam postovao svoj problem.
Naravno Ksalol sam nastavio da pijem,ali ga postepeno smanjujem.Sa 3 spustio sam se na 2mg dnevno.
Sve u svemu:Vidim sebe kao normalnog mladog coveka kroz dva meseca!
Pozdrav i hvala na savetima i podrsci:)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jun 28, 2004 4:43 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 19, 2004 2:00 am
Postovi: 45
Bravo za odliku. Kao misao vodilja (od mene koji se samo pravim pametan): ni pod kojim uslovima neces ponovo posegnuti za PSA (psihoaktivnim supstancama), pa koliko u nekom teskom trenu pomislio da ti je potrebno.

Mislim da bi bilo jako dobro da imas drugara koji sve zna i koga bi mogao da pozoves u takvom stanju, ako se slucajo zadesi.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Zaključan forum Ova tema je zaključana, ne možete da menjate postove ili da odgovarate  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 3 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: