Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Mali ili veliki problem?
PostPoslato: Sre Sep 20, 2006 5:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Unapred se izvinjavam ako moj post bude veoma dugacak.

Imam jedan problem, ustvari svi oko mene tako pricaju pa sam pocela i ja. Naime, imam 27 godina I pre tri nedelje sam se onesvestila u prevozu. Nisam bas to ozbiljno shvatila i oteturala sam se na posao. Nakon dva sata na poslu dobila sam nesnosnu glavobolju (za koju sam mislila da je od promene vremena), ali ja sam ipak hrabro izdrzala kraj radnog vremena i posto ni tada nije prestala otisla sam kod doktora. Da skratim pricu, pritisak mi je bio povisen 135/90 i dobila sam uput kod interniste i da vadim krv. Krvna slika u redu, nesto poviseni trigliceridi 2.2 i sedimentacija eritr. 26, urin dobar. Internista mi prepise Propranolol 2*10mg, da uradim ultrazvuk srca i da odem kod neurologa. Inace pritisak 140/95, povremene ES i sum se cuje na vrhu. Ultrazvuk na VMA je pokazao da je sve OK, mada srcani zalizak je citiram „elongiran, hipermobilan bez kriterijuma za prolaps“ i „nesto intezivniji eho sa perikarda inferiorno“. Taj doktor mi savetuje da nastavim sa Propranololom. Nalaz neurologa uredan. Analize TSH, FT4 i TG-antitela su isto u redu. Nakon toga, internista opet konstatuje povremene ES i treba da nosim holter, ne reagujem na Propranolol i ona odluci da mi prepise drugi lek, ali tek posle holtera. Medjutim kod njih se nesto poremeti i stavili su mi holter nakon 10 dana, U medjuvremenu ja i dalje pijem isti lek i dozu i prosle nedelje sam bila kod doktorke opste prakse i pritisak ovaj put 150/110 i imala sam gusenje (kao da mi neko drzi ruku na dnu vrata i pritiska) i doktorka mi kaze da povecam dozu leka na 2-3 puta po 20mg. To vece kad su mi merili pritisak kod kuce i imala sam ponovo osecaj kao da me neko gusi bio je 160/120.
Danas sam skinula holter, sve rezultate sam ostavila kod kardiologa i rezultate holtera tek dobijam iduce nedelje. Inace veceras, bila sam kod interniste koja me je primila bez uputa, radila mi je EKG za koji kaze da bas nije dobar, pritisak 140/100 pod terapijom. Dala mi je neki drugi lek CORVITOL 100 da pocnem od sutra da ga pijem 2 puta po ¼ tablete, i uput za oftamologa i ultrazvuk abdomena.
Tako je trenutno kod mene, ja sve vreme i ne osecam neke tegobe posebno, malo osecam kako mi kuca srce, nekad me boli glava, nekad me malo boli sa leve strane, ali nista posebno. Ja sam inace sklona da zanemarujem bolove. Intresuje me misljenje i Dr. Ivice da li je moj pritisak opasan (inace visoka sam 167, a teska oko 55kg) i kakav je ovaj nov lek sto mi je dala? Da ne zaboravim da napomenem da je moj otac umro u 37-oj godini, imao je dva infarkta jedan za drugim. Ako mozete recite mi da li biste mi preporucili da uradim jos neke analize kako bi pokusali da utvrde od cega mi je povisen pritisak.
Ja sam na bolovanju vec tri i po nedelje i ovi na poslu su poprilicno ljuti zbog toga, htela bi ovo da isteram do kraja, ali opet treba mi i posao. Sta mi vi predlazete da li da trazim opet od doktorke da mi zakljuci bolovanje ( prosle nedelje mi je rekla nema pojma) ili da ne trazim, pustim je da radi svoj posao, ali onda mi je posao klimav???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Hajde, zar bas nikog nema da mi odgovori???
Bilo ko???
Ima li neko bar slican problem??


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 22, 2006 8:02 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Kompjuter mi je bio u kvaru tri dana.

Vasa je hipertenzija opasna i morate je leciti. Ja je ne bih lecio navedenim lekovima. ali ne mozete da birate, jer Vas ti lekari drze na bolovanju, pa ih morate slusati. U svakom slucaju, uveo bih y terapiju Redizork tablete od 4,5mg, 2x1. Uradite holter. Izbacite iz ishrane kafu, slano i gazirano.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Sep 25, 2006 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Hvala na odgovoru.

Danas su mi stigli rezultati holtera, ali moram da ga ponovim zato sto su mi neke elektrode spale... Da li to moze da bude od toga sto se cesto znojim?

Rezultati ovog neuspelog su: Heart rate min 55, max 169 (Hod uz stepenice), Tachycardia 17 epizoda (longest 24min 03sec tokom citanja knjige)
Detektovano 180 PVC - 74 max/h u vise morfoloskih formi, od cega su 26 PVC couplet, 6 PVC triplet, 3 epizode PVC bigeminya.
PAC ektopija 66 - 20max/h.

Molim vas da mi neko ovo protumaci, jer meni nista nisu objasnjavali.

Da li mislite, kad vec moram da radim ponovo holter ovaj put da ga uradim na VMA?

Inace meni i dalje je pritisak 140/100 ili 130/90, tablete koje sad pijem Corvitol (Presolol) mi bas i ne pomaze ja bi rekla. I idem u sredu po uput za analizu na koksaki virus :cry: :cry: :cry:

HVALA svakom ko mi odgovori sto pre!!!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 26, 2006 5:43 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Posto su elektrode spale, ni zabelezene ekstrasistole nisu validne. Moracete ipak da ponovite Holter.

Pocnite uz lek koj imate da pijete MONOPRIL 10mg dnevno.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Danas sam uzela rezultat sa Torlaka:
nadjeno je Coxsackie viruse B grupe i to:

CB1<1:16
CB2 1:16
CB3 1:64
CB4 1:32
CB5<1:16

Sta znaci ovakav nalaz i koliko je to ozbiljno (ako je uopste ozbiljno?


Danas sam bila kod nekog decijeg kardiologa (prijatelj prijatelja) I on kaze da prema rezultatima ga nemam, odnosno da ga svi imamo. I dodao je da nema pojma sto sam uopste radila tu analizu kad ga svi imamo?!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 17, 2006 1:10 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pozitivan titar antitela na dilucijama vecim od 1:16 je znak za infekciju. Zakljucak: imate sigurno Cixackie B3 i B4, a verovatno i B2. Kolega je u pravu da je prokuzenost populacije ogromna i zaista, skoro da nema coveka koji nije pozitivan bar malo.

Realno, verifikacija virusne infekcije nam pomaze samo da se ne mucimo da trazimo druge uzroke - cak i kada to "virusno objasnjenje" mozda nije tacno. Zvuci pomalo paradoksalno, ali je tako. Viruse u svakom slucaju ne mozemo da lecimo, pa je otkrivanje pozitivnih titara samo "post festum" dogadjaj, nista se tu ne moze uciniti kad je stvar vec gotova...

Osobe koje imaju IZRAZENE miokarditisne (aritmicke i druge) simptome i jako pozitivne titre, mogu da se podvrgnu i ultimativnoj dijagonstici, a to je biopsija srcanog misica kateterizacijom. Samo tako se zaista i definitivno potvrdjuje postojanje miokarditisa. Ali, cak i tada se lecenje svodi na simptomatsko - pa su ovakve dijagnosticke procedure realno - bar dok ne nadjemo antivirusnu teraiju - beskorisne.

Nemojte se puno brinuti, nastavite sa terapijom, a ako ste u prilici (u blizini), svratite do moje ordinacije (Napomena - ja radim u drzavnoj ambulanti, nisam privatnik) :)

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 19, 2006 2:29 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Hvala na odgovoru.

U "blizini" jesam, u Beogradu. Nadam se da cu skoro naci vremena da dodjem do vase ordinacije, trenutno trazim posao (najavili su mi da me ceka otkaz zbog bolovanja!!).

Danas sam vadila krv i ako mozete recite mi da li su leukociti (nesto su niski) u redu:

Leukociti 4.3 10*9/L
segmentirani 46.5%
limfociti 44.3%
monociti 9.2%

SE 16 mm/h
fibrinogen 3.4 g/L
CRP 0.2 mg/L

I jos jedno pitanje, juce sam zaboravila ujutru da popijem tabletu (Corvitol), i posle podne mi je pritisak bio 150/105 i sve vreme mi je srce jako udaralo, nije brzo nego toliko jako da sam osecala bol na ledjima (pored lopatice), nisam mogla ni da se naslonim na ledja. Kad sam uvece popila tabletu, pa posle nekih sat, dva mi se malo smirilo, pa sam osecala to samo povremeno, pritisak 130/90. Recite mi zbog cega se taj bol desava (zar samo od jedne nepopijene tablete) ili je nesto drugo u pitanju?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 12:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 20, 2006 12:54 am
Postovi: 22
Pa, zasto mi niko ne odgovara :cry: :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 12:45 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Moras da napises referentne vrednosti laboratorije u kojoj je radjena analiza!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Okt 21, 2006 11:50 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Vrednosti krvne slike su u redu, generalno svaka vrednosl leukocita preko 4 hiljade je OK. Leukocitarna formula je takodje u redu, fibrinogen i C-reaktivni protein isto.

Dobili ste klasican "rebound" fenomen ili "fenomen odskoka", jer uzimate blokator srca koji deluje kao rucna kocnica, pa cim se ne popije, srce "jurne"... Zato sam Vam i napisao da se ne bih slozio sa takvom terapijom, jer je ona nekomforna za pacijenta.

Nisam pisao par dana jer sam imao kvar na kompjuteru. Radim od 7:30 do 15:00, broj u mojoj zdr. stanici je 012/22-56-56, ako zelite da dodjete, najavite se makar dan ranije, mozda budem odsutan (recimo, sledeceg petka, kad mi porodica slavi slavu...)

Sve najbolje.

PS. Zao mi je sto cujem za zapreceni okaz zbog bolovanja, to je sramota i trebalo bi te gazde kazniti!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 11 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 77 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: