Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Hladnoća i aritmija
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 3:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Pošto sam postavila pitanje i dobila sam odgovor od dr.Ivice na isto zamolila bih ga ako može da mi da odgovor i savet na još jedno pitanje :oops: (ponavljam sa prethodnog posta da biste znali o čemu govorim -svoj nalaz holtera)
Citiraj:
Tokom 24 sata Holter EKG monitoringa registrovan je sve vreme sinusni ritam sa prosečnom frekvencom 85/min,minimalna frekv.53/min tokom sna a maximalna 159/min tokom šetnje.
Registrovano je ukupno 67 VES od toga 5 parova VES.VES su unifokalne,kratkog kuplunga.
Registrovano i 5 pojedinačnih SVES.
Pauze duže od 2.5 secunde kao i signifikantne ST i T promene nisu vidjene tokom monitoringa.Najduža pauza je bila 1,18 s tokom sna u sklopu bradikardije izazvane vagotonijom.
Prosečan HRV tokom monitoringa bio je u granicama referentnih vrednosti.
Dg.Arrhythmia extrasistolica ventricularis.

Nije mi prepisana nikakva terapija jer je putem krvi nadjen i enterovirus ,pa mi je rečeno samo MIROVANJE i vitamini.

Posle mesec dana malo su se aritmije smanjile i nalaz je:
...Sinusni ritam prosečne frekv.84/min, minimalna frekv. -55/min.tokom sna , a maximalna - 145/min tokom šetnje.
Registrovano ukupno 37VES pojedinačnih, monomorfnih,kratkog kuplunga.
Registrovano ukupno 4 SVES.
Nisu registrovane pauze duže od 2,5 sec..Najduža 1.18sec. tokom sna.
Nisu vidjene ST i T promene signifikantne u smislu postojanja miokardne ishemije.
Prosečan HRV bio u granicama normalnih vrednosti.Dg.Nalaz u fiziološkim granicama.


Zanima me još nešto što sam zaboravila da pitam lekara ....
Zašto su mi aritmije izraženije i češće kad je hladno vreme.
Pitam ovo jer imam strah od pomisli da dolazi zima :oops: i da li će se ponoviti prošlogodišnje stanje (jer su negde u januaru i počele-nadam se i čvrsto verujem da je tome bio uzrok samo taj entero virus )Mada ja i dalje imam s'vremena na vreme aritmije.

Hvala unapred na odgovoru.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 4:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Relativno je lako objasniti mehanizam pomocu koga hladnoca izaziva umereno opterecenje srca. Kapilari u kozi se sakupljaju da bi sacuvali tiplotu, krv se "premesta" u dublje delove tela, srce je malo vise optereceno ovom relativnom hipertenzijom, a pritom se i dah malo usitnjava i ubrzava, pa se prelivaju impulsi iz respiratornog centra u centre iz kojih krecu stimulusi ka srcu. Ukratko - hladnije - brze kuca srce, ili ima vise napora - a to je podloga za cesce preskoke.

Osim toga, tokom hladnih meseci smo depresivniji, malo vise jedemo, pa napetost, cesci obilni obroci i sl. doprinose povecanju broja preskoka.

Inace, kazu da kada bi srce stalno kucalo ravnomerno i kada se ne bi s vrmena na vreme "resetovalo" preskokom, ziveli bi dva ili tri puta krace.

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 23, 2006 5:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Okt 20, 2006 12:06 pm
Postovi: 48
Lokacija: BGD
Poštovani dr.Ivice puno hvala na ovako brzom odgovoru.... :P

Jel ja to dobro pročitah i razumeh da sam ja još u prednosti tj.da je dobro što se jave povremena ''preskakanja'' :oops:

Ako jeste ,pa Vi ćete me zaista vratiti u totalnu normalu (bar ću se truditi da svaki put kad me ''to'' zadesi pomisliću na ove reči i biću ok.) :P


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 65 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: