Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 9:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Majja,

Ako se ikad sretnemo, prvo idemo na kafu, pa da cekamo koliko ce da prodje da pocne Vase srce da preskace.

... A sta cemo ako ne preskoci? :o Mozda nesto nije u redu? :D :D

Da li je iko citao knjigu "Vodic kroz Galaksiju za autostopere" od Daglasa Adamsa? Genijalni humor. Postoji mali palmtop, enciklopedija, koju nose sa sobom junaci knjige kao univerzalni (mahom beskorisni) izvor suludih i jos beskorisnijih informacija. Na koricama ove elktronske knjige su samo dve(ipo) reci na engleskom: DON'T PANIC! :wink:

Ivica

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Okt 30, 2006 9:21 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Doktore, zaista se ne bih igrala kafom :oops: , jer sam pokusavala samu sebe tako da testiram u vise navrata, jer imam bas ponekad veliku zelju da je popijem, pa to i uradim, ali onda nastane katastrofa..... :cry: Nije samo stvar u srcolupu, nego pocnem da se tresem, pocrvenim u licu, i uz srcolup dobijem i vrtoglavicu, pa kasnije mucninu, kao u ostalom i u drugim situacijama kada kafu ne popijem a desi mi se.......... Ali je interesantno da mi se uvek i 100% desi posle kafe........ :(

Cak je toliko to postalo uocljivo (da je od kafe) da kad sebi i prustim ponekad pola soljice i moj muz dozivi po hiljaditi put "deja vu", da se toliko iznervira da mi kaze: "E ja ti vise ne dam da je pijes", a on stvarno nije panicar, i "ne pada" na ta moja stanja! :cry:


Tako da, ako je kafa u pitanju, hvala, ali ne hvala, ali, topla cokolada ili caj moze, hvala!! :lol:


Evo, ja castim!! :wink:



Potrudicu se da pronadjem tu knjigu, pa cu Vam javiti utiske kada je procitam!!! :wink:




Pozdrav, Majja :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 12:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
imam i ja vic o umisljenim bolesnicima(citala sam u novinama):

seta panicar po kuci,oko stola,u krug i hukce...
dolazi prijatelj i pita ga:"sta ti je?"
panicar jedva usplahireno odgovara:"NISTA.od cega li bi to moglo da bude?!?!" :D :D :D


pa,tako i ja...kada je sve ok,pitam se sta li je to?dal nije neko "zatisje pred buru?!?"

majjo,MOZDA je to sa kafom povezano zato sto to tvoj mozak povezuje sa napadom panike koji si jednom imala dok si pila kafu?
meni je recimo uvek tesko kada setam Vrnjackom Banjom(i to samo parkom) jer sam pre dve godine tu dozivela takav napad,cak nisam lepo videla na levo oko,trnula mi je leva ruka,jezik...odmah su me poslali na MR,EEG,pregled ocnog dna....naravno,sve je bilo sasvim u redu... :oops: ali,sada kada god setam TIM parkom meni pocne da se vrti u glavi,propadam u zemlju jer su mi noge slabe i veruj mi,cekam da ne vidim na levo oko...mozak je veoma cudna stvar koja tesko brise takve dogadjaje...ALI,da ne bude da sam mi sve umisljamo,ako ti kafa stvara problem,jednostavno pij sok... :wink:
jel si probala sa cucnjevima pored otvorenog prozora za vrtoglavicu(ne blizu prozora da ti se ne slosi,ne daj Boze,pa da padnes! :wink: -neslana sala,ali mozda te nasmeje)?pozrdrav svima i cujemo se... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 12:48 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
zaboravih,majjo,da ti kazem da mi fakultet u Vrnjackoj Banji,pa,maltene,svakog dana MORAM tim putem do skole!!! :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 9:57 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
minjab,od silnih pitanja zaboravih da te pitam i ovo:jel se tebi desava da kada te uhvati panika,da srce tada pocinje i da ti preskace?a,do tada nije...ja imam utisak da kada pocne ta tahikardija,da onda krene i da preskace... :x :o nije mi jasno da mi je doktor rekao da preskakanje ne moze na nervnoj bazi,a da ja osecam ovako kao sto sam ti i opisala... :roll:
dr.ivice,sta vi mislite?jel to moguce da preskece kada krene tahikardija,strah,panika,drhtanje... :x ja sam malopre bila kod drugarice i osetila moje klasicne simptome panike,ali onda i preskakanje... :x normalno sam vozila do kuce,raskomotila se,pojela cokoladicu i sada je ok...samo sto jos mislim o tome...da dodam,da sam ispusila 4,5 cigareta za dva i po sata i da sam kod nje bila u zadimljenoj sobi...
bas udavih danas sa porukama,ali sta cu kada je veoma hladno i ne mogu da setam po ovoj zimoci... :evil:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 31, 2006 11:15 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Samo da Vas pozdravim.............danas i nije moj dan, obili su nam auto i iz torbe (citaj - one najobicnije, smrdljive torbe za pijacu!! :evil: ) koja je ostala na zadnjem sedistu na samo pola sata za koliko smo izasli iz kola, UKRALI SU MI SVE ZIVO!!!!!!!!!!! :( :( :( :( :( :( :( :( :(



I novcanik, i licnu kartu (nisam ga stavila u tasnu, jer je premala a novcanik "pregolem" :lol: ) i sve kljuceve od stana, i kompletnu sminku, i divan topli sal od kasmira, i jedno prelepo, meni mnogo drago cebence koje svuda nosam sa sobom kada je hladno :cry: , i jedne pantalone, i parfem..........

Ne pitajte me zasto sam sve to nosila, tek..........jesam, i sada sam toliko tuzna i toliko mi je tesko da nemam reci.......... :(

Sad sam stigla iz milicije, jer sam isla da prijavim zbog licne karte, evo, jedem vec petu bananu da ne bih posegla za Persenom :cry: i srce mi se cepa. Nije bilo para, nije bilo nicega sto bi bilo vazno nekom drugom osim meni!!!!! :cry: :cry: :cry: :cry: :cry: :cry:


Cak sam kopala i po kontejnerima ne bih li nasla baceno, zavlacila se po haustorima i parkovima u blizini mesta desavanja i nista...........nema.......... :cry: :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 4:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
Devojke, nije kafa u pitanju, sigurno. Ja sam cak jedno vreme bila potpuno prestala da je pijem, mada je jako volim. Ali da vam kazem ovo - jedno vreme bila sam pacijent Dnevne bolnice u Somboru, koja je u sklopu neuropsihijatrijske bolnice. Znaci, pre podne sam provodila tamo, a popodne isla kuci. Tu sam imala grupnu i individualnu terapiju. Jako dobra stvar. :P Bitno je ovo - svako jutro posle vezbi opustanja i dorucka, imali smo RITUAL PIJENJA KAFE. Dva sata smo sedeli, pricali, plakali, smejali se uz ogromne soljetine kafe i, naravno, cigare. Nekad je pala i druga tura. :oops: :oops: I verujte mi, mije bilo ni jednog "naseg" simptoma. :lol: Evo i sad dok vam ovo pisem pijuckam kaficu i dimim. Morate pronaci uzrok. Jos ste jaaako mlade, citavi zivoti su pred vama. Potrudite se svim snagama da vam budu sto bolji, lepsi, kvalitetniji. U vasim su rukama. :lol: :lol: Zelim vam sve najbolje, "cujemo" se. :P :P :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 5:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
jasna,i ja mislim da nije od kafe...ja sam tako jedno vreme mislila da mi se od cigareta slosi(sto je u principu i moguce),ali sam onda uvidela da kada sam psihicki mirna,mogu da tumbim i da mi nista ne fali...ukapirala sam da ja u stvari cekam da mi bude lose kada upalim cigaretu.. :oops: sada sam ufazi kada bilo sta osecam(glavobolju,vrtoglavicu),samo sebi kazem da to ja napravim svojim razmisljanjima,nastavim dalje i posle mi stvarno bude dobro... :lol: valjda to sve ide na bolje...ja se trudim inadam da je tako...pozdrav :D

minjab,sta je sa tobom? :o

majja,bas mi je zao sto su ti uzeli bitne stvari... :( znam da ti nije i to trebalo...ali sta mozes da radis,sem da pokusas da ne mislis o tome,ili da ubedis sebe da ti te stvari i nisu tako bitne...i da ti,naravno,mozes bez njih...ja sam cak cula da ne treba da se vezujemo ni za kakve materijalne stvari,bas iz tog razloga jer ako se nesto ovako desi,budemo veoma tuzni..pogotovu ne trebas da razmisljas kako su ti te stvari donosile srecu,bile amajlije i td...TI SAMOJ SEBI SI NAJVECA SRECA I NAJBOLJE MOZES SAMU SEBE DA CUVAS!!!Mozda ti uopste ovako i ne razmisljas,ali ja ti pricam i po sebi(imala sam srecnu olovku za ispite,amajliju(cerkinu igrackicu u tasni) i td...)onda se desilo to da mi je olovku neko uzeo u skoli,a cerka slomila lutkicu...imala sam utisak da me sreca napusta...i "napustala" me je,kako sam ja tada mislila,sve dok nisam sebi rekla da to uopste nije bitno i da ja nisam sujeverna...tako sam se skroz otkacila od svih tih gluposti...
VELIKI POZDRAV UTEHE OD MENE!!! :P :roll: :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Nov 01, 2006 6:50 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Cao Tarcika!! :D


Ma nije meni bas toliko zao zbog stvari (navikla sam ja da im ne robujem :wink: ), jeste mi zao ali ne toliko koliko sam besna sto sada moram da se izlazem dodatnim toskovima (da kupim kompletnu sminku), da se slikam za licnu kartu (a za to mi treba kompletna sminka), da gubim vreme po stanici milicije, popunjavam formulare..... :evil: , menjam brave, kopiram kljuceve, objasnjavam gazdarici stana u kome zivimo (posto smo podstanari) da su mi i svi racuni koje sam platila za komunalije bili u novcaniku......sve to iziskuje mnogo vremena (i jos vise novca) :evil: :evil: :evil: koga naravno nemam za bacanje!!!


Nemam ja te amajlije i slicne stvari, nikada ih nisam ni imala niti sam se ikada "ponasala" tako da ako nesto nosim uz sebe da cu biti srecnija i sl. Zao mi je samo sto su to bile sve funkcionalne stvari za mene, sto su mi ukradene zimske pantalone, 2 zimska duksa, cebence koje je "zakon" kada je hladno............sve to ima da se kupi, znam i gde, ali sve to i kosta.............. :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: Bar da (lopov) moze da iskoristi sve to, pa da mi u neku ruku i ne bude zao....nego ce da frkne u neko djubre, a ja moram sve to da kupujem!! :evil: :evil: Moje pantalone moze da obuce i dete iz osnovne skole (pogotovo ove danasnje generacije- mozda cak i neki sestak :lol: )!!!
Od svih shalova koje imam, najbolji mi je nestao (i najlepsi i najtopliji :evil: )


Negooooo, da ne davim ja o tome, stvarno nam to nije tema, a ja sam jos pod utiskom, pa cu da se povucem malo..........


Pozdrav svima do sledeceg javljanja!!! :wink: :wink:


Nadam se da je kod svih Vas stanje bolje.........doduse, meni sada ne fali nista, lali to je valjda zbog besa i adrenalina??@!@! :evil: :o


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 7:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
Naravno da i bes i adrenalin uticu na nas. Ja sam primrtila da kada imam nekih problema - decije zdravlje, finansije, posao - dobro se osecam. Neko bi rekao da uzivam u problemima. Stvar je izgleda u tome, da onda nemamo vremena da razmisljamo kako ce nam biti. Kad se problemi rese, opustimo se i setimo se sebe. :lol: :lol: U svakom slucaju treba misliti na sebe, ali na drugi nacin, pozitivno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Nov 02, 2006 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
ja upravo to i pokusavam...da ne dam sebi vremena za samoposmatranje...vec pravo u akciju...kada mi nije kako treba ja uzmem i radim nesto fizicki...evo danas sam otisla jos jedan korak dalje...sama sam otisla na groblje kod bake posto joj je danas rodjendan(znam da deluje glupo,ali ja nisam mogla da idem tamo jer mi se uvek slosi...a danas je bilo sve ok...i to sam se bas zadrzala...).imam utisak da se malim koracika vracam u normalno stanje...znam da ne moze odjednom,ali ja se trudim koliko mogu...deluje mi da mogu sve vise...videcemo... :roll: pozdrav,devojke,dr.Ivice... :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Nov 03, 2006 8:33 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
BRAVO, tarcika, to je stav!

Preporucujem da svi OBAVEZNO pogledate fenomenalnu komediju "What about Bob" (Sta sa Bobom), u glavnoj ulozi je sjajni Bill Marey, glumi psihijatrijskog pacijenta koji spopada svog psihijatra - koga glumi Ricard Drajfus.... Komedija stara desetak godina, ali izvanredna! U njoj cete naici na genijalni mali savet:

TAKE A BABY STEP!

Koracajte malim koracima, kao beba, polako, ali sigurno...

Pozdrav!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 5:56 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
E ne mogu da verujem da vas ovoliko dugo nema. :roll: :roll: Nadam se da je razlog to sto se dobro osecate i da se negde lepo provodite. :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 7:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Jasna60 je napisao:
E ne mogu da verujem da vas ovoliko dugo nema. :roll: :roll: Nadam se da je razlog to sto se dobro osecate i da se negde lepo provodite. :lol: :lol: :lol:



Upravo je taj!!! :lol: :lol: :lol:


Ja sam u spremanju stana, stalno imamo neke goste, pravila sam slatko od dunja...............i popila 1/4 kafe!!! :lol:










































I prosla bez posledica!!! :wink:

To mora da je zbog dr Ivice!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Nov 04, 2006 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
i kod mene je sve super...idem redovno na predavanja,vodila sam cerku na deciji rodjendan(koji se odrzavao u bucnom kaficu punom ljudi) i prosla sam super...sve tece po planu i nadam se da ce tako i ostati....maksimalno se trudim i za sada uspevam u tome... :D :D :D

nago,nema nam minje?valjda je i ona dobro... :roll: javi se,minja...pisi kako si ovih dana...

dr.Ivice,svaka vam cast na podrsci!!! :P
jos jednom,hvala!!!

ako se opet javi staro stanje,nadam se da cete da budete uz nas i tada...kao i uvek...da nas trpite i savetujete... :wink: jer ,bar meni,ti saveti veoma znace i veoma su efektivni...pozdrav... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 66 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: