Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 12:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Najpre Djakone,hvala ti.Hvala sto si prebacio moju poruku ovde.Ja sam i ranije pisala ali sam se primirila jer sam se tako i osecala.
Evo danas sam uradila hormone stitne zlezde(sutra rezultati)i redovnu analizu krvi,KKs,Se,Fe,secer,ureu,holesterol...elektrolite...i videcu veceras kad uzmem.Sve to oko 5000 dinara(za pocetak).Dodje mi tako s vremena na vreme da trosim :)
Razmisljam sta cu posle?Konsultovacemo se!
Razmisljam i gde cu ponovo?Da lii dr R.....(onaj s tamnim obrvama iz emisije "U zdarvom telu...")ili u O..... kod d.....ili...ne znam gde?Endokrinolog sa VMA A......... mi prati stanje zlezde koja je malo uvecana ali su hormoni bili u granicnim vrednostima ii nije mi dao terapiju ali je rekao da tahikardije i uznemirenost nisu od toga.Kaze da se ne sekiram mnogo za sve i svasta/I ja bih volela ...ali...kako?Volim da je sve na vreme,na mestu u redu,da su svi namireni...
Dr iz O...... mi je rekao da uradim i koxsaki,adeno,hepstain bar...ali jos pre godinu dana a ja nisam.Jedna osoba koja radi u laboratoriji mi je rekal da necu time nista postici jer npr za adeno skoro svima pokaze jer su svi bili u kontaktu s tim bar jednom u zivotu...I taj blagi prolaps...1+.Kod R...... su rekli da slobodno mogu jednom u dve godine ici na kontrolu a duga dr je rekla kad uradim viruse pa na tri meseca...meni prodje vec godinu dana.
Zimus sam otisla u Euromedik (posto su najjeftiniji sa UZ)i tamo me je dr pregledao za 5 minuta.Kaze sve je u redu,sto vise fizicke aktivnosti i manje sekiracije.Kazem za jutarnje tahikardije a on kaze da to nije nista.Da pijem terapiju kako mi organizam zahteva.Cak je rekao da i Propranolol uzmem samo kad mi treba jer inace imam usporeniji puls.
Stvarno sma u nedoumici.
Jutros krenem da vadim krv i oko pola devet pocne da mi lupa brze(vise sam uznemirena)izmerim pritisak a on 130/87 puls 89.Posle 3 minuta 127/80 puls 80 a ja uzmemirena kao da mi je 120(toliko mi je bio prosle nedelje kad sam se nesto zbrzala da krenem negde).
Toliko za sad posto vise nemam mesta. :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 5:52 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
He, he ima mjesta samo pisi :lol:
Ma vidjeces hormoni ce ti biti uredu, tako je i kod mene bilo oces li vjerovati da sam ja Boga molio da mi najdu da hormoni nisu uredu(jbg. aritmija, pretilost nadao sam da je od podivljalih hormona ali nije)
Tahikardija ce proci sad neznam Propanol sam i ja pio ali nikakvih efekata nije bilo, sad tucem presolol i on obara frekfencu bas dobro, jedno vrijeme sam cak i imao bradikardiju i tad sam ga smanjio na pola tablete od 25mg jednom ujutro i vec jedno dvije godine nemam problema sa tahikardijom, ali aritmija je tu. Ma nemozes sastaviti jedno dobro sa drugi :cry:

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jun 12, 2011 10:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Krvna slika je u savrsenom redu jedino su hloridi i Na na gornjoj granici.Sta to znaci?
Sutra su hormoni i antitela gotovi....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jun 19, 2011 7:38 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
I hormoni su gotovi....Sve je u redu.U okviru granicnih vrednosti su i TSH i FT4 i AtTPo.Imam kontrolu kod endokrinologa tek za mesec dana a on prati stanje na UZ.
Sve u redu a meni uznemirenje i tahikardija i to narocito ujutro....hm?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Pon Jun 20, 2011 10:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pozz..
I kod mene su u granici hormoni.
Sad jedino nisam bio kod endokrinologa a ostalo sam sve obisao.
Sad za tu jutarnju tahikardiju i nemir probaj uzeti nesto za smirenje(ja klapnem jedan lorazepan ali ti vidi sa dokom sta je tebi najodgovarajuce jer ovaj loram je malo jaci od apaurina)
Ako ni to neuspije probaj uzeti presolol, normalno sa savjetom doktora da ti odredi dozu, evo ja pijem svako jutro 25mg i nemam duze vrijeme problem sa tahikardijom jedino me slomi ova aritmije :evil:
Pozzz..

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
A sta je kod tebe Djakone?Nisam citala sve od ranije ali ti si imamo Koxsackie ili?
Sta ti je sada sa aritmijama?Odakle one poticu?Sta ti je nalaz na UZ i holteru srca?
Ja imam mali prolaps mitralnog zaliska 1+ i kazu da je to zanemarljivo.Ja sam mislila da je to od rodjenja ili iz mladosti pa mi nije jasno kako je tek sada u 45 otkriven(pre dve odine).Ne daju mi terapiju a ja kad pijem Bromazepam bude mi dobro.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Sre Jun 22, 2011 5:50 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
gogi999 je napisao:
A sta je kod tebe Djakone?Nisam citala sve od ranije ali ti si imamo Koxsackie ili?
Sta ti je sada sa aritmijama?Odakle one poticu?Sta ti je nalaz na UZ i holteru srca?
Ja imam mali prolaps mitralnog zaliska 1+ i kazu da je to zanemarljivo.Ja sam mislila da je to od rodjenja ili iz mladosti pa mi nije jasno kako je tek sada u 45 otkriven(pre dve odine).Ne daju mi terapiju a ja kad pijem Bromazepam bude mi dobro.

Pa kao sto sam opisao ukratko prije.
J...ne aritmije, a na UZ mi rekli(a prije nije to niko vidio) da je protutnjao neki virus na pitanje jeli koksaki on mi rece da je to "najpopularniji" virus ali da ih ima citava paleta i da je to bilo davno.
A holter je pokazao ono sta sam "blejao" ko ovca raznim doktorima a oni nije to to je subjektivno. Ma kako subjektivno, kad sam bio u pravu.
A odakle poticu, kazu srce je ok, samo te zeza okolosrcana regija????Zbunjen maksimalno, vise im nista nevjerujem..

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Pon Jun 27, 2011 9:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Okt 09, 2008 9:57 pm
Postovi: 619
Koliko kazes da "vuces"vec to?Ko ti je najvise pomogaou u postavljanju dijagnoze?I koja je uopste?
Meni je jedna dr rekal da uradim FSH hormon da se vidi da nije pocetak menopauze i da zato imam tu nervozu,nemir,lupanje...mali visak kg...ne znam.Nisam pametna ali se svakodnevno"uznemirim" u to vreme i kad popijem za smirenje onda mi je lakse ali istovremeno se "bacam"u tugu jer hocu da se samam izborim s tim bez leka koji me smiruje.Koliko si ti i na kakvoj terapiji?
Kod tebe sigurno nije perimenopauza :) :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Uto Jun 28, 2011 7:07 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pozzz...
Perimenopauzu nemam, valjda ha ha ha... :lol: :lol: :lol:
A ovo vucem evo vec 10g :( :( nikako da se "kurtarisem" ovog jada.
Normalno nije isti intezitet kao prije 10g(osim aritmije koja me lomi)..
A napisao sam gore da sam kod doktora visio godinama i pio pilule za glavudju, i nista aritmija je tu(normalno nemir, strah, vrtoglavice...ma mali milion problema koje i sad imam ali slabijeg inteziteta)
Sad najvise mi je pomogao oko postavljanje dijagnoze DR Ivica koji nam je dosta pomogao svima nama na forumu(kojim se i zahvaljujem na tome :D )
Uradio sam testove sto mi je on rekao i bilo je ono sto sam doktorima stalno ponavljao kao papagaj aritmija ljudi aritmija.......ali nije do njih dopiralo to :evil:
Sad od terapije pijem Amiodaron(antiaritmik), Presolol(beta blokator), Lorazepan(za smirenje po potrebi) i nekako gulim ove Bozije dane sto su nam date :-? :-?
I normalno povremeno pivce za zivce(pomaze nekad da se covjek opusti ali zato uzburka aritmiju pa ga negotivim toliko)

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Sub Jul 21, 2012 8:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Boccccccccccccccc,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,,
Sta ima narode, samo da javnem jos sam ziv;))))))))))
:D :D :D :D :D

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jul 22, 2012 12:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 14, 2010 3:12 pm
Postovi: 15
Izgleda da su se svi izlecili od ovog poremecaja ankcioznosti, kada su nestali..:)
Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Jul 22, 2012 1:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 14, 2010 3:12 pm
Postovi: 15
Evo jos jednog korisnog linka...:)
http://www.alternativa-forum.com/anksio ... nosti.html


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Uto Sep 11, 2012 11:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
e,cao,staro drustvo!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

gledah nesto na tv pa se setih svih nas! :D

pa rekoh da vam se javim,iako vas nema ode,mozda ovaj moj postpomogne nekim drugim panicarima.

osetih potrebu da kao neko ko je pokrenuo ovu temu,sada posle par godina,se javim i kazem sta ima novo.
e,pa ovako! :D ja sam pre 6 meseci rodila sina!sve je bilo ok i super sam se osecala,iako ako citate moje starije postove,sam mislila da nikada necu imati hrabrosti da rodim drugu bebu.a,da!i da kazem da sam ga rodila potpuno prirodno,bez ikakvih epidurala i anestezija.trudnoca SKROZ uredna!j presrecna!radim i dalje u banci i tu je sve ok!znaci moze i sa panikom da se izbori!covek vremenom nekako ojaca i pobedjuje je!

veliki pozdrav za dakona,majju,minju,jasnu i naravno DR.IVICU i sve ostale!puno vas pozdravljam i nadam se da je i kod vas sve ustvari IZA VAS!
ostali:
ljudi,napade panike mozete izleciti i otarasiti ih se!!!!!to neka vam bude jasno!ali se morate boriti,postavljati sebi sve vce ciljeve!!!!samo hrabro!

pozdrav svima! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Ned Sep 23, 2012 6:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 14, 2010 3:12 pm
Postovi: 15
Ovo zaista lepo zvuci..i hvala na podrsci. S
Po tebi se vidi koliko zracis i koliko si ispunjena..a to je ujedno i jedino oruzje protiv ovog poremecaja.
Jedino u zivotu kada nisam bila ankciozna, bilo je upravo u trudnoci i kada sam bila zadovoljna zivotom.
Razmisljajuci dosta, shvatila sam da je okidac za isto nagomilani stres i nacin zivota.
Nazalost drzila sam pod kontrolom godinama taj poremecaj, ali ova godina mi je mislim najteza do sada i samim tim kad se nadjes u situaciji gde izgubis snagu i kada te nemoc obuzme, ankcioznost ne mozes izbeci.
Prvi pit mi je pritisak skakao itd..
Mislila sam da vise nemam snage da se borim.
Svakome je potreban neko ko ce mu pomoci..a kada se osetis usamljeno u tome..tesko je.
Veliki pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: anksioznost posle virusa!!!
PostPoslato: Čet Dec 20, 2012 7:40 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Pozdrav drusvo sta ima :D :D :D :D :D
Pozdrav svima posebno Tarciki cestitam sina, i bas mi je drago puuuuno :D :D :D :D
Nesto mi nije e-mail fercerao pa sam propustio tu divnu vijest....... :D :D :D
Kako ste mi svi, ajde sad malo da se javne kako jeko imali poboljsanja i tako.... :wink:

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 273, 274, 275, 276, 277, 278, 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 72 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: