Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pozdrav svima .....
Mene jos uz ono dokacio virus ...cudno ...prvo herpes na usni a potom i kao da sam slomljena danas sam izasla ranije sa posla jer su mi rekli da licim na cudo ..kao da nisam spavala tri noci.....slomljena sam sva ....imam nislku temperaturu :evil: :evil: i grlo me zeza ......sve se nalepilo na mene ....jel zna jos koju bolest a da je nakacim o istom trosku :o :roll:
Dakon ako ti je za utehu i mene drmaju aritmije , sto ti rece i nocu me bude ....to ranije nisam imala prilike da dozivim ....Planiram odlazak kod kardiologsa ali nikako da stignem .......

Majo ,Zola ostali ima li novosti ! Kivi upravu si ssad ce prolece pa cemo valjda zivnuti svi !!!!!
Danka jel imas ''visinske pripreme'' :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Mar 11, 2009 9:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Dakon, drago mi je da si se javio, pa makar i sa aritmijama :lol: moramo malo i da se salimo na nas racun.

Meni kod aritmija najvise pomaze duboko disanje i neki mir ako ga nadjem, a da hoce da rade i po nekoliko dana pa me napuste i vrate se bez nagovestaja. ja jedino kad tahikardije pocnu da rade , e tu nikako da se snadjem i ne pomaze ni duboko disanje ni caj.

Majjo sta ti radis sa tahikardijama , kako ih sredjujes :roll:

Minjab, tebi virusi sigurno nalazu odmor i lezanje bar za nekoliko dana, neku laganu muziku mozda i punooo odmora, caja i spavanja.

Tarcika , hvala na pozdravu i otpozdravljam sa veeelikim pozdravom sa
zeljama da ti radno vreme prodje onako kako tebi najvise odgovara.

Ja cele nedelje samo stisavam neki stres u meni koji mi neda da disem. To sve na poslovnoj bazi nezadovoljstva. Jedan dan aritmije , mozda u istom danu i tahikardija i tako u krug. Nekako se trudim maksimalno da sama sebe podsecam da ce proci pre ili kasnije i tako u krug.

Danka, Pavlov, Jasna i svima veliki pozzzz.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 2:31 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Ako me uhvate napolju, onda ih ubijam ubrzanim hodom, a ako sam kod kuće, onda merim pritisak i puls obavezno :lol: do iznemoglosti!!! :lol: :lol: :lol:

I one tako prooooodjuuuu....... :lol: :lol: :lol:

Inače, kad me uhvati bilo koje od tih stanja, najviše mi prijaju mir i tišina. Nikakvi zvukovi ne dolaze u obzir.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 2:45 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majjo , hvalaaa :lol: isto to radim, kao da smo dobile istu terapiju :lol: Mislila sam nesto drugo si pronasla, ali znamo jedino da idemo dalje sa njima ili bez njih.

Ja uzmem uvece jednu solju caja od nane , vec nekoliko veceri za redom, da li neko zna koliko dugo taj caj moze da se uzima ? Vidim da mi pomogne za zeludac, e sad ono moje, odmah da znam koliko dugo moze da se uzima da ne bi napravila protiv uslugu sama sebi :lol: :lol: :lol: a ta moja skepticnost je dosla od prosle godine kad sam imala one nus pojave od medecine i sad bilo sta da uzmem ja proveravam do besvsesti :roll:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 4:09 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Hvala drustvo na savjetima :) :) :) ali stvarno nisam mogao da vjerujem da mogu toliko dugo da traju, prije nisu ali juce :o :o nevjerovatno, do koje su granice opasne????

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 12:09 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Dakon, veoma vazno pitanje si postavio "do koje granice su opasne". Verovatno ce naici neko sa znanjem da i to saznamo.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 4:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pa ja verujem da se srčani mišić takvim radnjama više opterećuje, a samim tim više i troši vremenom, da ne kažem "oštećuje", tako da mislim da je manje zlo neka adekvatna terapija nego puštanje da prodje samo od sebe (pa makar to bio i neki lek za opuštanje-mada ovo strogo u dogovoru sa lekarom!!!).

Kako je počelo hladnije vreme, pa čak da biva i ovako tmurno, meni je dossta bolje i prestale su mi one tegobe. Sve u svemu, kako stvari stoje, ja ću nadrljati kad dodje proleće i prolepšanje vremena!! :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: odgovor
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 5:20 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 3:41 pm
Postovi: 53
Lokacija: Vojvodina
Za Maju ,pa i za sve!

Za sve vrenme ovog mog stanja,a to je skoro 10 godina , uz sve moguce senzacije tj . bolove, gusenja , vrtenja,trnjenja...., ja sam se trudila da normalno funkcionisem, da sve ignorisem, da drugi ne primete da upravo umirem od ,,necega,,. Stitila sam, to i danas cinim svoje klince,a samo ja znam kako sam se osecala. Tako je bilo i za vreme bombardovanja, kad sam prepuna simptoma i bensendina ,pokusala da ,,normalno zivim i funkcionisem,,. To je bio moj mehanizam da ne ,,odlepim,, od saznanja , da mi neko baca bombe na glavu u 20 veku ,i to na ,,jadnu,, nenormalnu glavu, kao i na moju porodicu, tad sam imala klinca od 4 god. Sta sam , trebala da uradim? Da se pokrijem po glavi i da ridam do besvesti, iako je i toga bilo! Eto ti odgovora , kako sam zatrudnela ,za vreme totalnog panicnog napada,izazvanog unutrasnjim i spoljasnjim napadima, To je bila moja odbrana , ignorisi , normalno zivi!!!! Koliko treba snage za to,
verujem da svi u ovoj prepisci znaju. Pozdrav,

_________________
Preko trnja do zvezda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 13, 2009 5:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Feb 17, 2009 3:41 pm
Postovi: 53
Lokacija: Vojvodina
ludens je napisao:
Da li zeludac moze da bude uzrok tahikardija. Imam bolove u grudnom kosu, zeludcu, vratu, pece me, peku me ledja, osjecam slabost Kad jedem pojacava se, a ujutru mi je dosta tesko.Narocito zbog tahikardija.
Inace sam prelezala koksaki pa sve povezujem sa njim. Ko da ga nikad nisam ostavila za sobom.
Upravo sam odlezala gripu i nikad mi nije bilo teze. Nijedan b-blokator mi nije mogao smiriti srce. A aritmije su tako radile da sam zamalo svijest izgubila.U hitnu, kazu sve u redu pij tecnosti.???
Idem gastrologu...


Napisi, sta ti je rekao gastro, postoji nesto , sto se zove kaskadni zeludac, i izaziva razne smetnje. Mene ,strasno pece gornji deo ledja, i desno rebro, fizikalne terapije malo pomazu, kao i akumpuktura...Pozdrav

_________________
Preko trnja do zvezda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 4:19 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Kivi, samo sam htela da se našalim.... :lol: :lol: :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Mar 14, 2009 7:33 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Ja dokazano RTG-m imam kaskadni želudac, moželi on izazivati aritmije, dali ko zna?????? i koje još smetnje on može stvarati.
Pozdrav :wink:

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 1:39 am 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2008 2:31 am
Postovi: 36
pozdrav svima,

ponekad je zaista tesko citati postove na ovoj temi... zaista tesko... evo trenutno dok ovo pisem prolazim kroz blezi oblik panicnog napada, lupa mi srce, kasljucam jer se gusim, vrti mi se u glavi i sve ono sto vi dobro svi znate nazalost....
pokusavam da mu se oduprem i borim se sa tim djavolom vec jako dugo... ali kad procitam post gde se neko bori protiv toga deset godina onda mi sve ladje potonu...

kako je moguce da anksioznosti nema leka u 21. veku?

Da li to onda znaci da je moj zivot gotov, jednostavno, ja se ne smem nasekirati, ne smem se uplasiti, ne smem se, ljudi, smejati dugo, ne mogu zustro debatovati o necemu, ne mogu ponovo biti trudna, ne mogu otici na odmor ,a da ne presedne svima sa mnom....
pa sta mi je ostalo....dani patnje i vucaranja po lekarima sa mojim "bolestima" ili bolestima kako vam drago?

E pa ja kazem NE, NIJE BAS TAKO!!

Mi se ne trudimo dovoljno!
Tako je, sad ce biti raznih komentara, ali ne ne trudimo se, navikli smo se na to...
Svi znamo da imamo anksiozne poremecaje, i panicne napade. I svi znamo JAKOOO DOBROO kako panicni napad izgleda...pa sto mu se prepustiti?
Ja necu, ne dam, evo ga tu je u dusi me stegao i lupa, gusi, cupa, ali mu ne dam, znam ko je i sta je, ali ne smem mu se prepstiti, jer ko sam ja ako mu to dozvloim?

NIKO.

Onda vise nisam niko, onda sam jadna i tuzna posednuta ljustura kojom upravlja panicni napad kako on hoce.

Ljudski mozak je cudoo...znate svi...ako je on mogao stvoriti tog panicnog demona moze ga i opozvati. Sta mi treba serotonin, pa postoje lekovi ili sta ko god vec hoce, cokolada, akupunktura...sta god samo da ga stvorimo i dobra volja i LUDACKA zelja da bude bolje.

Jer ja zelim da mi bude ponovo ok da setam sama i da me boli uvo sto sam sama, a ne samo da vucaram nekog sa sobom ako capim da mi pomogne

Tuzni su nasi dani, ali nasa je ovo borba, samo nasa...

Ja sam pila AD i bilo mi je super, prestala sam, tako mi je rekla doktorka i sad mi je GROZNO i imam ih u kuci i n prodje dan da ih ne pogledam ali necu, borim se. Prelom je zarastao, i sad moram ponovo bez staka da naucim da hodam. I ucim, trudim se, ali me boli svaki korak, ali necu se predati. Nikada, makar i umrla od panicnog demona ali necu mu dozvoliti da mi uzme zivot, jednostavno necu...!!!

Ne smete ni vi!

Na ovoj temi fali optimizma, fali da kazemo jedni drugima:" ajde crkotino kakva vrtoglavica znas da tumor nemas sta moze bit?"
Fali podstrek na zdravorazumsko razmisljanje, a ne jadanje neprestano i pisanje simptoma, u kojima se neko drugi nadje automatski, jer to smo mi ...panicari

I fali nam vidjanje ponekad bar ovi koji to mogu, koji su u Srbiji.
Mislim koliko sam shvatila niko od nas nije ni Miskovic a ni Ttadic da je tooolikoo zauzet da ne moze sesti na kafu od 2 sata jednom mesecno.

Evo ja se nudim da budem organizator, podsetnik, sta hocete, da napravimo svoju malu grupu da popijemo kafu, izjadamo se, ismejemo i pruzimo podrsku jedni drugima...jer suopcite se sa istinom

SVIMA DRUGIMA SMO VEC PREKURCILI!!!

veliki pozdrav[/b]

_________________
.."too wired to live, to rare to die.."


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 3:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Sep 23, 2006 12:07 am
Postovi: 248
Izgleda da smo moja cerka i ja lepljive trake za viruse.
Pre nekoliko dana se pozalila da je bole ledja, mislila je da se udarila, ali su joj se posle pojavili plikovi, naravno - herpes. sad opet jacanje imuniteta i mora da uzima B-kompleks bar dva meseca. Vec je smislila pesmicu o ljubavi izmedju nje i virusa.
Ja sam inace stalno u frci, povecao mi se broj casova, zbog bolovanja jedne koleginice, pa sam po ceo dan van kuce. A cesto i putujem, posto to podrazumeva i takmicenja.
Ali to mi i odgovara, nemam mnogo vremena da razmisljam i ocajavam. Situacija je jos uvek neresena, a ja se trudim da budem cool.
A koliko uspevam pokazuje to, da sam sinoc posle mnooogo vremena drmnula jedan Bensedin i to ceo.
Bar sam se dobro naspavala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:22 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
simbelmin je napisao:
Ja necu, ne dam, evo ga tu je u dusi me stegao i lupa, gusi, cupa, ali mu ne dam, znam ko je i sta je, ali ne smem mu se prepstiti, jer ko sam ja ako mu to dozvloim?

NIKO.

Ne slazem se sa tobom, cak mislim suprotno... treba se hrabro panicnom prepustiti. On i jeste uvek blizu zato sto ocajnicki pokusavamo da ga sprecimo. Shvatila sam da je panicni neka vrsta ventila za nagomilanu trpnju. Tako se to desi prvi put a posle krece strah od njega. Jedno od kljucnih pitanja koje svako sebi moze da postavi je sta je najgori scenario ako se napadu prepustimo. Moja prijateljica je tako dobila bitku. Resila da ih ne zaustavlja. Cak je, kada se oseca jako napeto, pokusavala da ih isprovocira. Od devojke na rivotrilima koja nije smela u bus a kamo most da predje, sada vozi svoj auto preko istih mostova.

Ni sa drugim delom se ne slazem.
"Da li to onda znaci da je moj zivot gotov, jednostavno, ja se ne smem nasekirati, ne smem se uplasiti, ne smem se, ljudi, smejati dugo, ne mogu zustro debatovati o necemu, ne mogu ponovo biti trudna, ne mogu otici na odmor ,a da ne presedne svima sa mnom.... "

Ne da ne smemo nego trebamo. Svako kocenje, potiskivanje, kontrolisanje odrazi se na panicni, jer sta je panicni... strah od gubitka kontrole. Sto vise kontrolisemo sebe, sto smo vise u "carobnoj kutiji" to je veca sansa za panicni.
Treba i pazljivo posmatrati neke situacije. Recimo debate koje si pomenula. Cesto mi se slosi za vreme istih pa sam se trudila da ih izbegavam. Medjutim kada sam posmatrala sebe shvatila sam da mi se slosi u stvari od trpljenja. Ili trpim debatu koja me ne intersuje, ili trpim necije misljenje a ne suprostavljam se ili trpim ne razumevanje ako ucestvujem. Posmatrajte malo sebe.
Zbog trpljenja preko mere i jesmo u ovakvoj situaciji, a kada trpis mnogo i dugo onda i sitnica, koju moras da istrpis, izaziva jako reakciju.
Moram priznati da nisam upoznala ni panicara ni depresivca a da je glupa osoba, sebicna, bahata, neobzirna. A vi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Mar 15, 2009 4:55 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Simbelmin, SVAKA TI ČAST!!!!!!! :D

Slažem se sa tobom od prve do zadnje!! Ali zaista, svaka ti čast!! Potpuno se kapiramo!!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 245, 246, 247, 248, 249, 250, 251 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 17 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: