Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 1:14 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
..........došla cura na prelo........
Ko peva zlo ne misli ! :lol: :lol: :lol: :lol:

Ljudi ovi me još ne zovu :o :o :o :o
Izvinjavam se , od prethodnog reda do sad je prošlo 45minuta ,jer sam ja zvala i napravila džumbus ,uspela sam da dođem do telefona!
Oni pojma nemaju da ''neko'' treba uopšte da počne da radi ! I ''ko je mene obavestio'' ja im rekla da sam dobila direktno iz ministarstva informaciju -pa nek se pitaju - goveda!
Uhhhh koliko sam ljuta !
Kažu čekaju faks pa će me obavestiti ,ako nešto saznaju,! Ja im onda kažem da oni samo čekaju faks a da meni oslobode stolicu za utorak , pa da vidimo kako će da ide !
Al sam ostavila lep utisak ,ali drugačije bi mi popunili radno mesto šta ću kad moram da se borim sama !

Inače je bio plan da ih tužim , ali nisam mogla da izdržim i pozvala sam ,možda nisam trebala!Pa da se malo teramo po sudu , da vidim kako bi onda ispalo!

Eto Vam novosti iz prve ruke!

Odoh sad da popijem jednu limunadu i da se sredim jer će mi glava eksplodirati od ''administratorki'' !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 15, 2008 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, nadam se da si se malo osvezila i smirila . Mogu da zamislim kako si se osecala , a takvih i slicnih situacija , nazalost ima svugde u danasnje vreme.
Pa sigurno da si dobro uradila da si pozvala telefonom da cujes licno sta se desava.

Nasu firmu gde ja momentalno radim su prodali , da bi nam to tek danas saopstili na sastanku, a posto u zadnje vreme dosta firmi prodaju, tako sve je u vazduhu da li ce mo mi ostati na radnim mestima ili ce nas polako zamenjivati. Kako cujem od drugi , cim prodaju neku firmu, tada pocnu zamenjivati prvo one kojima najvise placaju. Ustvari sustina je da se sto manje placa , a to se veoma lako izvodi sa novom radnom snagom.

A kako nam je ovaj novi shef "ljubazan " vec dvoje su sami otisli sa radnih mesta. Nego jedino sto mozemo da nekako sacuvamo zivce jer trebace nam :roll:

Pozdrav za celo drustvo! Ja se danas osecam kao da sam bila na maratonskim trkama , jedva sam cekala da sednem i ne mrdam bar pola sata ni levo ni desno.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 8:03 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 8:18 pm
Postovi: 57
Lokacija: beograd
Ljudi pozdrav za sve kako stare tako i nove na forumu.Redovno citam sve strane,ali sad imam jos jedan problem,nadam se vasoj pomoci.Naime kad god udjem u autobus ili auto prodje mi kroz telo nesto kao struja onda krene lupanje srca preznojavanje i strasno mi je lose. A i kad duze vreme stojim u mestu isto mi se desava,obisla sam milion doktora ali svi to nekako olako shvataju,a meni je samo u glavi kako cu celo leto da izguram voznju autobusom do posla i nazad.pozdrav svima cao


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 9:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
Mgk, pozdrav prvo, e sad to što doživljavaš već viđeno :D barem kod mene, srećom ulaziš u gradski autobus, meni se to dešavalo kad sam češće išao na službeni put i to podalje, ma ludilo uhvati me prvo gušenje, pa drhtavica, ma svašta nešto ali nisam krepao od toga znaći makar se toga neboj :D
Da isti slučaj sa kolima još gore zašto, neznam. Naprimjer sjedneš da te neko prebaci do posla, ma hajde tih pola sata preživljavam traumu, ma užas jedan. Ali kad vozim ja sve je ok, :roll: niđe veze ali je srećom prošlo, kako ni sam neznam, ali je prošlo.
Znaći nisi jedina koja ima takav simptom, ima nas još.....

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 12:09 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Dec 26, 2007 8:18 pm
Postovi: 57
Lokacija: beograd
dakone hvala sad mi je lakse ali se stalno brinem sta ako se onesvestim,sta si radio u takvim trenucima?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Maj 16, 2008 1:07 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jun 15, 2006 7:16 pm
Postovi: 307
mgk je napisao:
dakone hvala sad mi je lakse ali se stalno brinem sta ako se onesvestim,sta si radio u takvim trenucima?


Kukao :D :D :D Salim se bilo je i toga mislim kuknjave ali nesto posebno da sam radio nisam, drmnem apaurin kad vidim da nemogu izdrzati i u usta stavim gomilu orbit zvaka i to onih najacih da se nebi ugusio :D :D zvuci glupo ali mi je uspjevalo da se prebrodi taj užasan osjecaj gusenja u datim momentima:o

_________________
Slika
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 9:30 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Okt 14, 2006 4:56 pm
Postovi: 465
cao,drustvo!

ja mucim muku sa polenom i polenskom kijavicom i polenskim svrabom ociju!ne znam odakle vise curi! :roll: :-? jedne godine nadrljam,sledece nista i tako u krug!ovo je izgleda godina za "nadrljavanje".

minja,kako bre ne zovu?ne mogu da verujem da se toliko prave ludi!a da li mozda cela stvar ne kasni?moguce da nisu stigli da zavrse na vreme kako su obecali...ja bih isto poludela i ne bih mogla da se iskuliram a da ih ne zovem...ima li sta novo danas?

ja sam bila na testiranju,zvali me na intervju,i tamo sam bila,kazu usla sam u uzi izbor i da ce da me zovu!sve sto su mi rekli bilo je Bog zna kako,i da nisam imala ono predhodno iskustvo,sada bih bila u oblacima,ali me cvrsto drzi na zemlji ono od decembra...videcemo!mozda me zovu jos na nako ispitivanje,cisto da imaju moj dosije u arhivi,a tamo neko vec birka stolicu za banku! :wink:

mgk,lepo rece dakon....samo sebi pokusaj da objasnis da neces da padnes u nesvest ili ne daj Boze,da umres...meni je jos davno psiholog rekao da osobe sa panikom mogu mnogo duze da izdrze neprijatne uslove nego oni "obicni"...valjda su radjena neka ispitivanja gde su stavili "obicne" i panicare u prostoriju sa velikom vlagom,toplota i td....ovi "obicni" popadali u nesvest a panicari i dalje stajali na dve noge,kukajuci kako ce da se sruse jos od pocetka ispitivanja...znaci osecaj da ces da padnes u nesvest jeste veoma snazan,ali pokusaj da polako dises i da sebi objasnis da ti nije nista....

majjo,kako si ti?mama?kako "guras"?

zaboravila sam da ponesem cerkici spavacicu za vrtic,pa odoh sada dok nije "uprzilo" napolju...

pozdrav svima! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 19, 2008 6:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
cao svima !

Tacika, znaci i tebe stigla ta dosadna alergija. Da li si nasla neku medecinu ili moze i bez nje? Svidja mi se kako si objasnila za paniku , d asmo jaci nego "obicni". Ma bila bi ja zadovoljna i da sam slabija samo da ne moram da se druzim sa tom panikom svremena na vreme :lol:

Minjab, da li ima novosti ili si pocela sa radom pa nemas vremena da nam kazes kako ide?

Ovde je jos dosta da nekazem hladno ali samo 13C i vetar rastura , a meni i tako bolje , jer kad pocnu one velike toplote , e tada me nigde nema :wink:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 12:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ajde da vas nasmejem !
Odem ja u ponedeljak na obuku , ha,!A obuka ......ide ovako ....stisneš M da uđeš u C ,kad uđeš u C u programu je D...... Mi gledamo u njih kao tele u šarena vrata ( a inače da vas ne zbunim oni su nama objašnjavali rad na nekom programu) :lol: :o I ta ''obuka'' je trajala 20 minuta!
Na njihovu naredbu mi se pojavimo svak na svom radnom mestu u utorak ..............ajoj :lol: :lol: :lol: :lol: da ste videli face tih ljudi , oni definitivno nemaju pojma o čemu se radi ...sedesmo mi prvi dan od 8 ....i sedimo tako u kancelariji bez kompjutera bez posla ...i tako dođe 11h ,meni kvrcne ja lepo kod direktora i kažem mu da ili da se oni organizuju i daju nam računare ili da nas puste kućama ! Šta da buljim u okolinu !

Tako i bi odosmo mi prvi radni dan u 11 h kući (taman kad je počinjala pauza :o :lol: ) I do daljnjeg ništa - čekamo da se jave !

Proverim ostale kako su prošli - isto celo područje Beograda je prvi dan raspušteno ,jer ne znaju šta treba da radimo !

E to Vam je tako , što kod mene nešto da ide prosto!

I tako evo mene opet kući .Pa obaveštavaću vas o svemu!

A aritmije me ovih dana uništiše , i ne prija mi ovo vreme nikako !

Jjoš nešto , u nedelju sam čistila lopatama sneg (grad) iz dvorišta , sve je bilo zabelelo ! :o Ma nisam mogla da verujem kako je izgledalo kao u sred zime samo što smo mi bili u šortsevima i majcama na bretele !
Nikad luđe centar Beograda nije izgledao , svi sa lopatama u ''letnjoj '' varijanti čiste sa ulica i kola led !

Pozdravljam vas sve puno !

Tarci javi šta je bilo sa poslom !
A za alergiju ,tako je i kod mene jedne godine da se ugušim od alergije ,druge ništa i šta je to ne znam , a evo vidiš i Zola je nadrljala !

Držte se


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Maj 21, 2008 8:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
E, minjab jesi me uspela nasmejati od ciscenja "snega" :lol: :lol: :lol: mogu samo da zamislim tu sliku sve belo a vi u sorcevima :lol: :lol: :lol: nadam se da ste snimili tu idilu?

A sto se tice prvog poslovnog dana , nista novo u danasnjem vremenu :wink: jedino mozda ti je prvo iskustvo pa ti malo neobicno :roll: Kad samo pomislim na takve poslovne "avanture" muka mi dodje i sada, ali uvek sebe podsetim da od goreg ima gore.

Tarci , nadam se da ti budes imala drugacije poslovno iskustvo :lol:

Ovde jos uvek dosta sveze skoro hladno . Danas samo osam stepeni i hladan vetar sa kisom, tako da jos uvek funkcionisem nekako , sa malim aritmijama i to ocigledno pripisujem stresu iako se trudim maksimalno da ga nekako balansiram :roll:

Svima pozdrav i uzivajte u toplim danima bez alergije i svega ostalog sto ide uz to.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 11:22 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola kod vas je baš hladno?Kod nas je stiglo leto i upalismo se od vrućine i sparine (što meni teže pada) najlepše mi je kad dune onaj vetrić, samo da mrdne nešto ,meni ne smeta ni kad je topao vetar ,podseća me na more strašno i na tople večeri .......mmmmm predivno!
Tako da se mi skuvasmo,danas je nešto rashladilo i kiša :wink:

Što se posla tiče ja još čekam :lol: , to ti je državna služba ,nema tu neke organizacije !A vala bolje i to nego da me cinculiraju umišljene ''gazde'' bez dva razrreda škole (osnovne)!

Ajde pozdravljam vas !

P.S.
Majooooo! Ima li te gde
dr.Iviceeeee pa gde ste ljudi!?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 12:39 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 3:38 am
Postovi: 527
Lokacija: Weissenburg am Sava und blauen Donau
Pozz svima
Minja, sta je sa Majjaom? Kako joj je mama?

_________________
Cogito ergo doleo....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 3:27 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Ja sam tu, samo vas posmatram :D

Radim sam vec tri sedmice, koleginica mi na odmoru, pa primam i njene pacijente i oni me izmore "do daske". Popodne neki treninzi, sad drzim kurs specijalnog fizickog obrazovanja strazarima zatvora (odbrane, privodjenja itd...), a u subotu odoh u Bosnu na takmicenje, u Brcko, nastupicu jos jednom u dziu-dzicu katama, pa polako planiram da prestanem da se takmicim, uskoro ulazim u 40. godinu zivota, dosta je :)

Pozdrav svima, nadam se da nema panike, a oni koji imaju napade, neka malo pisu o tome, pa da ih maltretiramo, dok ne shvate da moraju da nesto promene u svojim zivotima. :lol:

Sve najbolje.

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 7:58 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Pozdrav svima, ja ne stižem ni da vas posmatram :oops: u totalnom sam ludilu oko mame, visim na netu samo kad imam vremena i to uglavnom jurim savete, jer su svi lekari u fazonu: Ona će da umre, neće još dugo, nema joj spasa, ne može joj niko pomoći!! :roll:

Pa ja ne mogu da sedim skrštenih ruku i da čekam da se to desi. Moram joj pomoći kako znam i umem. :o

Da skratim: počeo je pritisak da joj pada, bude i 80/70, u tim momentima joj je puls 173!! :o
Možete samo da zamislite koju količinu energije i prisebnosti moram da iscrpim (ne znam ni sama više odakle) da pred njom ne pokažem svoju paniku u tim momentima!! :o
Srećom, pa ona tada nema nikakve tegobe, osim što se požali da je umorna!
Temperatura je svekodnevna, ide do 37.9
Danas sam primetila da ima otok na desnom obrazu, Manitol joj ne može dati kućni lekar bez odobrenja njenog hirurga, a sa njim imam odnos kao sa kamenom pločom. Tj sa pločom bih bar mogla da pričam a da ona ne beži, a ovaj, kako mu se obratim, tako napušta prostoriju i moram da ga jurim!! :o Ajd, nije mi to problem, mogu da ga jurim, ali ne dobijem ni jedan odgovor, jer mama je za njega otpisan slučaj i on apsolutno nema ambicija da troši svoje vreme na bilo koju priču o njoj! :-?
Dekubit je u fazi......pa ne znam ni sama kojoj, sada kao da stagnira, ima o tome na onoj temi gore, da ne ponavljam sada.......

Dr Ivice, mnogo mi je pomogao savet oko mazanja antibiotske kreme, mislim da je to imalo presudnu ulogu oko upale rana!! Hvala do neba!! :D
(da objasnim svima zašto se dr Ivici obraćam ovako neodredjeno, neće čovek da čuje da mu persiram, hahaha, a meni sve neprijatno da prelomim :lol: :lol: :lol: i baš mi je teško da kombinujem ovakav sklop rečenice bez direktnog obraćanja :lol: ).

Na celu priču, mama je pre neki dan imala klasičan anksiozni napad!! :o
Tek me je to dokusurilo, prvi put sam u životu bila sa one druge strane, da nisam ja ta koja je napadnuta i nije ni malo prijatno!! :o
Sva je bila uznemirena, drhtala je, oči preplašene.......na pitanje šta joj je, mama mi reče: Ne znam, sva treperim, vrelo mi je u celom telu, u stomaku kao vulkan da imam i jako se plašim svega.........i da dišem, i da gledam, i da me okrećeš........svega se plašim!!".
Onda smo zajedno disale, čak sam joj i kesu dala, na šta me je upitala da li hoću da je ugušim sa njom kad sam joj tako "nabila" na lice!! :lol:
Mogu vam reći da je bilo gusto.........

Eto, to je kod mene novo, sve u svemu jako loše, ali ne predajemo se! :wink:

Nemam vremena da čitam kako ste vi, nemojte se ljutiti, sve i da imam, ne mogu da se skoncentrišem. :cry:

Puno vas sve pozdravljam i ljubim, do kuckanja........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Maj 22, 2008 9:44 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Majo :cry: , pa kako da se ljutimo ,ti ne znaš gde se nalaziš ,nego me samo zanimalo (brinula sam) kako ste!
Ja te ne cimam na mob.znaš i sama da ne volim kad si u frci ,ali imam silnu želju da se ispričamo ....naravno biće i za to vremena !Čuvajte se obe!

Dr.Ivice ,zanči da navijamo, ja u subotu idem na neki rođendan ali navijamo!A izgleda da se smanjio broj paničara ,ako hvala Bogu , to je i bio cilj, ......a sad za maltretiranje , pa da nađemo neku drugu temu , šalim se naravno ,nije ni malo naivno kad nekog spopadne panika ,ali jedini način je to što kaže sdr.Ivica!

Peniko ,eto mi prizvasmo Maju !

pozdrav svima !


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 198, 199, 200, 201, 202, 203, 204 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 63 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: