Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 279  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 4:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
jo bas si me rastuzila,zao mi je sto moras da gledas svoju mamu kako se pati.Molim te budi jaka i znas da smo i mi tu i mislimo na tebe

Ja sam jutros isla dr ,jer me aritmija probudila bilo je grozno ne mozes lezati ,hodati samo cujes te otkucaje i preskoke, cak se i muz prepao
Dr mi je rekao da je sve od stresa opet isto
Ali je rekao kad se vratim sa odmora da cemo poceti terapiju za sve Sad mi je dao tablete da popijem kad me spuca aritmija ,po potrebi Nisu imali u apoteci pa cu kasnje kad mi donesu da napisem koje
Da sam duboko zaglibila i da su te aritmije i svi ostali bolovi samo simptomi a da moramo naci uzrok tome
Vjerojatno ce mi ukljuciti nesto i za ovu ludu glavu ali to tek kad se vratim
Izmjerio mi pritisak bio124-65 kaze ok
Ljudi pa ja cu poludjeti koliko me strah tih aritmija , dr mi je opet rekao da jeste ruzan osjecaj ali nece mi se nista dogoditi
Kako da mi vjerujem evo opet cjeli dan placem, kad got pocnu aritmije ja placem cjeli dan , bude mi lakse
A problema imam, brinem za malu a o muz da i ne govorim on me i doveo dovde
Hvala vam sto bar imam vas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 6:15 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Majo drži se i sve ostalo je suvišno reći, moraš da se boriš što zbog nje ,pa ukrajnjem i zbg sebe ,život je pred tobom.Svakako mama ne bi volela da te vidi kao nekog kome više ni do čeg nije stalo, tako da zbog nje budi jaka i neka vidi ( a vidi i oseća) da to jesi! Ljubim te puno i čuvaj mi se !

Dr.Ivice čestitamo na počasnom pasošu,a baš sam se pitala ko su ti i sa kojim vezama su podobijali :o ,ali evo vi me razuveriste !

Ostali ,...ja ga nadrljah ,pored one upale grla ja dobih opaku alergiju i sad nemam glas -uopšte- Moj muž svima priča:''Sad nam je brak idealan ,ja nagluv ,Minja ne mož' da priča '' ma cveta :lol: :lol:

Dobila sam tablete Aerius i sprej Nasonex i ljudi mogu da dišem ,a i da gutam .....al ne mogu da pričam :evil: već 2 dana ćutim ( ne zamislivo)

Tarci znam da je Ciprocinal za urinarne infekc.ali to jedino smem i Linkocin (koji izbegavaju -kažem ne znam zašto :o ) A Klaritromocin :o :o , zar on nije na bazi penicilina?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Apr 10, 2008 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 18, 2008 9:17 pm
Postovi: 20
cao svima..evo da i ja koju napisem...sve probleme koje imate bilo da su izazvani virusnom infekcijom ili stresom,sada je nebitno treba ih eliminisati...znam lako je reci,ali teze sprovesti u djelo....mislim da je od svega sto nas muci najstrasniji strah za vlastiti zivot...dr.Ivica je dobro rekao da pustimo srce neka lupa,a usmjerimo misli na nesto drugo..licno nekoliko puta sam uspjel,ali ne uvjek..budimo jaci od sebe...pozdrav za sve,a poseban Maji koja pored licnih zdravstvenih problema ima jos i sa mamom....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Majjo, kad god ti se prica , tu smo svi za tebe. Samo da nam ti budes jaka , koliko god mozes. Jedino sto mogu reci da to svaka majka zeli svom detetu, jer kad majka vidi da dete donekle moze , i najteze ce joj biti lakse. Volimo te punoooo i cuvaj se kako god znas i umes. :cry:

Pavlov , tebe bas strefilo, a ako ti je lakse , ni ja danas nisam nista bolje prosla. Vratila sam se ranije kuci sa posla, jer nikakooo nije islo. Sve sam metode isprobala , a posebno od Dr. Ivice (posto su mi vise puta bas one pomogle) ali danas nista. E, nije mi bilo tako nemoguce ni aritmije , kolko me uvati prvo vrucina u lice , pa zatim pritisak verovatno otisao gore, a tada sve neke zvezdice kao u filmu . I kako bi me bas dotuklo , a noge odkazale kao dzele . E , pa da vam vise ne kukam . Dodjem kuci i odma pod tus, a zatim popijem dva lorazepama po 05mil. iako ih izbegavam da pijem ali danas nisam mogla da hodam :roll:

Minjab, kako ide sa tim AERIUS, da li pomaze? prosle godine da meni dr. singuler za alergiju, kaze navodno najbolji je , ja ga uzimala sedam dana i zeludac vise nisam mogla da smirim. A mozda je i meni danas i alergija krenula ili sta vec :wink: ne znam da li od alergije moze da se lice i vrat tako ugreju i pocrveni koza a vrelaaaa?

Toliko mi je bila dosadila ova dugacka zima , a sad malo toplo i ja tek sad ne funkcionisem kako treba.

Love, da slazem se sa tobom , da mi to sve nekako eliminisemo. Ja se zaista trudim sa svim znanjem/neznanje, evo i Dr. Ivica nam pomaze (sto je meni i pomoglo nekolko puta ) ne znaci da opet nece, ali danas me bas scapilo.

Dakon , kako kod tebe ide , da li ti uzivas u prolecu bez nus pojava :lol:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 2:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Ćao svima, ljudi ovde je 25 stepeni,oblačno i vlažno :o !
Još uvek nemam glas -svi se čudom čude da ja toliko izdržim a da ne pričam ,ali sam zato uspela sa MM 8) da uspostavim komunikaciju ,uzela sam blokče i pišem (kako bi on rekao drobim preko papira :lol: ) Čovek se odmori dva dana :lol: :lol:

Zola meni Aerius ,pomaže, sad dal je zbog njega ili se polako povlači ne znam ,ali ja mogu da dišem i nemam otok u grlu, nije sjajno ali tek mi je druga tableta !

Ostali ,puno pozdrava!

P.S.
Najžalije mi je što ne smem da izlazim (zbog polena )nego rano ujutru ili uveče ,a vreme je predivno toplo ,sve ozelenilo ,miriše proleće (obožavam taj miris )jes da sam sva na proleće kao prebijena i umorna ,ali ništa lepše od mirisa proleća u Beogradu! :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 3:57 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Minjab, u pravu ste, ja bio pre 7 dana u BG, setao Amere po kalemegdanu i Knez Mihajlovoj, zaisa je Beograd sjajan ovih dana. Nije uzalud neko napisao onu pesmu koju peva Zdravko Colic "April u Beogradu".

Dobro, da se prebrojimo mi jednom, konacno???? Ajde, Minjab, da uzmete i napravite spisak svih clanova (alo, SVI da se javite nasoj Minji), pa da vidimo, mozda nas sad ima dovoljno za pravi prijateljski susret, pozeljno sa bracnim partnerima (ko ima i ko hoce, Pavlov, ne komentarisite nista!). Ja zaista hocu da se sretnemo, Beograd mi izgleda kao pravo mesto. Ko zna, mozda se iz toga izrodi i PANICNI SAVEZ SRBIJE, hehehe, odmah odrzimo i osnivacku skupstinu, ma kakav savez, STRANKU osnujemo :lol: :lol:

Svima sve najbolje, jedrite morem zivota uprkos svim vetrovima, stisnite zube i napred, uz osmeh i veru u sebe!

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 4:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab, izvini molim te smoricu te sa mojimm pitanjima :roll: a ako mi mozes da odgovoris da li taj AERIUS ne pomogne za taj polen, pa da mozes slobodno da uzivas u tim prelepim danima proleca?

Minjab, zato te sve to pitam, sto ja zaista neznam sta vise da preduzmem , a da mi koristi. Juce je ovde isto bilo kao prolece i meni nije uopste bilo dobro, danas samo dva stepena , kisa i vetar , a ja se osecam ok , kako da mi nista nije bilo juce . prosto neverovatno.

Dr. Ivice, super vam je ovo za okupljanje u nasem lepom Beogradu. Nego jedino sam malo ljubomorna , ali pozitivno aako ima pozitivne ljubomore :wink: Super je da se sto vise skupite i mozda resite tu paniku zauvek kod nas sviju, a ljubomora je kod mene sto bi i ja licno htela da prisustvujem tom sastanku :lol:

Hvala vam mnogo za ovu recenicu "Jedrite morem zivota uprkos svim vetrovima...." Mocna je zaista, ostace mi kao poklon od vas .

Pavlov, hajde javljaj sta je rekao doktor? znas i sama da moras svu paniku da saniras pre polaska kako god znas i umes , da bi mogla da uzivas sto vise kad odes kuci :lol:

Pozdravljam vas sve , ja danas radim popodne i tek veceras cu da vidim kako ste mi i sta se desava :lol:

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 6:36 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Dr Ivice :cry: :cry: :cry: :cry: bili u Beogradu a niste rekli da vas ja (za sada mutava i moj bračni drug ,sada mnogo srećan :lol: izvedemo na piće) osim ako ceo dan niste posvetili Amerima?


Što se tiče okupljanja ja sam STVARNO ZA ajde ljudi kako hoćete da se organizujemo ,jedino mi je žao što Maja nikako neće moći ,bar ne za sada! Evo potvrde i dr.Ivice ,stvarno Beograd ima dušu u aprilu ....i maju ,ma ima neki divan miris i lep mi je :oops: :lol: !
Ko god hoće neka se oglasi ,bar da znam sa koliko ljudi raspolažemo ....e a onda ćemo ko kad može! :lol:
Čekam ........


Zola ne daviš me samo pitaj ,ali te molim ne uzimaj na svoju ruku lek ,a znam da nećeš jer nisi ljubitelj ,nego pitaj doktora pa se sa njim konsultuj!Meni je pomogao ,definitivno ,baš zbog polena ,nemam davljkjenje više ,ali i dalje imam simptome ,blage ,doduše tek je 3 tabletica ali samo da mogu da dišem!


Toliko i javljajte se !

P.S.
Volela bih da nam se jave Danka (nema je već dugo :cry: ) ,Jasna,Dakon,Taaarci, nema još ljudi kojih je bilo na početku ....al ajde valjda će baciti pogled na temu ,pa javite nam se !
Sve vas pozdravljam i čekam u mirišljavom aprilskom Beogradu! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 8:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Jan 17, 2008 5:07 pm
Postovi: 272
Tu sam ja samo frka oko pakovanja spremanja da nemam vremena pisati
Dr Ivice ja sam za ma nije daleko Sarajevo od Beograda ,a u Sarajevu sam za koji dan
Ma jos me drmaju aritmije ali pojedinacne i srce zalupa ko zna koliko na sata , nekako guram dao mi je juce dr neke beta blokatora ako bas budu jake ,kao po potrebi pa cemo da vidimo
Ma dr Ivice povela bi ja svog muza , on se ubio za drustva i sigurna sam da bi sve osvojio,Jeste da nam neko takav i treba pa cu da ga pitam
Kako ste mi svi , da li i vas drmaju proljecne aritmije
Uh sto me dere panika pred put
ako neko ima kontakt sa Majom neka je puno pozdravi , i mislim na nju


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:21 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Pavlov ćao evo da te utešim ,kako me ne drmaju :-? ,nego sam se iznervirala što me sve snašlo i alergija i aritmije i svašta nešto !Ma ono kad oće ono ......A tako me nervira , svako proleće ,ja skoro i da ne osetim od neke boleščine ....naravno i nezaobilazne aritmije!

Ja sam sa Majom u kontaktu i biće prenet pozdrav ,ona je baš u gužvi i teško da ima vremena da se javi ,ma nije joj ni do čega! :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Apr 11, 2008 11:52 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jul 27, 2006 6:20 pm
Postovi: 3798
Lokacija: Pozarevac
Pavlov,

Trebalo je da 24. maja budem u Sarajevu na jednom takmicenju, ali otkazano je, pa idemo u Brcko. Kad budem dolazio tamo, obavezno se vidimo.

Svima sve najbolje.

Ivica

_________________
Primarijus dr med. Ivica Zdravkovic, specijalista opste medicine
NEAKTIVAN, osim za savete putem Facebooka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:17 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Dec 20, 2007 5:21 pm
Postovi: 446
Lokacija: Canada
Minjab lakse se osecam kad te ne davim sa puno pitanja :oops: ali verovatno i sama razumes zasto te pitam, hvala ti mnogo na odgovoru. Ne, nemislim ni slucajno da uzimam na svoju ruku nikakvu medecinu, jer imam dosta negativnog iskustva i sa prepisanom, pa sad treba se osloboditi tog straha.

Pozdarav za Majju i Majjinu mamu s'punooo ljubavi i postovanja.

Pavlov, tebi srecan put i lepe dane sa porodicom, ne sumnjam da ce te panika proci cim stignes u tvoj grad.

_________________
Za drugarstvo i druzenje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 12:27 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Mar 16, 2006 1:33 am
Postovi: 1329
Lokacija: BEOGRAD
Zola ne daviš me ,slobodno pitaj !


Pitanje za dr.Ivicu
Dr.Ivice ,koja je razlika(mislim u osećaju ) između palpitacija i aritmija!
Nešto smo pričali da ljudi mešaju palpitacije i aritmije !?

Pa sam ja ubeđena da ne mogu da se pomešaju ,jer ko je osetio aritmiju ,može tačno da je prepozna !?A da i usled čega se javlja palpitacija?(mislim ako nije komplikovano ,a ako jeste nema veze ,lepo zvuči :lol: )

Pozdrav i hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 1:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Sep 02, 2002 2:00 am
Postovi: 511
Ja sam u Bgd i za druzenje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 10:13 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Jan 26, 2006 11:57 pm
Postovi: 3256
Lokacija: Beograd
Odepiću od besa!!! :evil: :evil: :evil:


Ne mogu da verujem da mi u bolnici niko nije rekao da ima užasan dekubit ispod pelene (a nikada je nisu presvlačili predamnom), ove rane su bolne na "oko", ne smem ni da zamislim koliko mamu to boli.

Smestila sam je lepo, u svom je krevetu, bila mi je juče i jutros jedna med sestra da mi pokaže tehniku presvlačenja, obrade tih rana, kako da je stavim da sedi.... bogami, ovo je BAŠ teško za moju konstituciju, ali i mentalni sklop.
Moraću da se očeličim malo, jer ovako plahovita mogu samo da sednem i da plačem pored nje i da ne uradim ništa. :cry: :cry: :cry:

Jel ima neko neki savet za dekubit?? Na pojedinim mestima su rane skroz otvorene i cure, ja sam kupila melem u apoteci, posipam ranu hidrogenom, pa prosušim i onda stavim ttaj melem pa preko gazu. Sada nisam stavila gazu, ostavila sam sve otvoreno da bi se sušilo...

Bivacin i Embecin ne sme, jod takodje ne sme...... Jel ma neki antibiotski prah, da nije na bazi penicilina i/ili novalgetola pa da joj posipam rane time, kako bi se što pre sasušilo i kako bi se pojavio epitel??!!

Pozz svima i držite fige, ovo je baš baš teško.


Inače, videla sam juče snimak pluća i koliko sam ja bila umešna u čitanju istog, ovaj tumor je na sredini desnog plućnog krila i veličine je jajeta (otprilike), nije tako elipsasto, okruglo je. Zakazana je bronhoskopija za 5.5. ali pre toga ja moram da joj vadim krv, ajd to nije problem, dolaze na kuću, ali snimak pluća, spirometrija, izveštaj kardiologa da srce može da podnese totalnu......pa ne mogu ja to ambulantno da joj obavljam, ona je skroz nepokretna. :cry:

Nisam uopšte pametna šta da radim, to bi trebalo sve odraditi u bolničkim uslovima, a oni se ponašaju kao da je spremam za maraton. :cry:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4181 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 190, 191, 192, 193, 194, 195, 196 ... 279  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 51 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: