Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 11:53 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
UH dobro je, svi ste se vratili...osim Dragane naravno...ona sada pliva u nekom plavom moru bezobraznica jedna :roll:
@devojko, kakvo sad krvarenje pobogu? Da nisu hemoroidi?
Ja u svoju stolicu ne smem ni da gledam...dosta mi je trauma.
Zbog cega u urgentnom? Jel toliko bilo strasno? ( ili si tamo otisla samo zv=bog doktora, priznaj :oops: )
p.s. sinoc sam gledala neku emisiju tipa investigation blabla...o nekoj grupi kojoj je jedrilica potonula u atlanskom okeanu...elem, oni sada plutaju na nekom gumenom camcu, a medju njima je riba koja ima veliku posekotinu na nozi....i umire tako sto dobija sepsu, zbog velike kolicine bakterija koje su je u moru napale...Sto sad ja ovo pisem pitate se... :lol: Pa polemisale smo kako to, da se ne sme ici na kupanje, godinu dana posto se desi zracenje, jer se navodno moze desiti infekcija...i meni nije bilo jasno...jer sam bila ubedjena u suprotno, tj. da more puno joda ne moze biti stetno, vec naprotiv...Eto, izgleda da ipak nisam bila u pravu...bakterije nam kapu kroje...u moru i van njega :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 15, 2010 11:55 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
I da...razmisljala sam da krenem na neku jogu ...ili sl...za ovakve slucajeve kao sto sam ja...pa ako neko zna da li u BGD-u ima neceg takvog, javite.. 8)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Avg 18, 2010 2:56 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 2:18 am
Postovi: 24
Lokacija: Podgorica,Montenegro
pozdrav cure, javljam se samo da vam uputim podršku i iskažem divljenje!
Sjajne ste i žarko želim da u životu dobijem snagu da se suočim sa svim što mi život priprema, kao vi, ili kao moj suprug, koji je zbog svog pozitivnog stava i hrabrog suočavanja sa strašnom dijagnozom, već deset godina dobro i nadam se da je to prošlost za nas.

Još da kažem djevojci sa sela da sam ja prije godinu dana radila biopsiju, nijesam čak ni znala da mi je uradjena, jer me je moj ginekolog poslao kod svog starijeg kolege da i on pogleda promjenu koju je uočio, a ovaj uradi biopsiju. Uglavnom, nijesam primila anesteziju i ništa me nije boljelo, krvarila sam cijeli dan posle, ali sam do uveče imala u vagini ogromnu gazu koja je pokupila krv. Nalaz je pokazao da je samo jaka upala u pitanju, a dr reče da je OČEKIVAO gori nalaz i da je jako zadovoljan, tako da očekujem još problema sa mojim grlićem...imam ranicu već godinama, od spirale, idem na redovne kontrole i prokrvarila sam izmedju ciklusa. Nakon pape, koji je bio 3.b grupa, radila sam, prvo biopsiju pa i sve ostale briseve i imam mikoplazmu, imam neku streptokoku i aminski test prvo pozitivan, pa posle terapije negativan, a ove bakterije ne mogu da se oslobodim (ni jedne ni druge) ni nakon 4 ture popijenih antibiotika!
Sad ću morati da primam penicilin, a imam svakakve alergije pa mi nije po volji!
eto takvo je stanje zasad, idem redovno kod ginekologa i nadam se da ću na vrijeme primijetiti ako me što strefi, i da će se a tim boriti kao vi! Pozdrav i puno poljubaca i lijepih želja za ozdravljenje vvam šaljem.

_________________
Sve sto dodje ja sam mu naredan...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sre Avg 18, 2010 10:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Evo i mene :-)
Necu mozda morati na rektoskopiju,moja draga lekarka opste prakse mi dade uput za hirurga-proktologa,pa on ako kaze rekto,tek onda rekto(joj,nadam se da nece).Imam hemoroide,spoljasnji su i nisu nikad krvarili,a ni u subotu nisu bili upaljeni,a opet se pojavi ta silna sveza krv.Tesi me jedino sto je to bilo u dva navrata i samo tog dana,sutra vec nista,normalna stolica bez tragova krvi(Boze,nisam ni sanjala da cu zagledati sopstvene izlucevine i prepoznavati nijanse,qq lele :-))
Biopsija je zakazana za sredu sledece nedelje na poliklinici,receno mi je samo da ne mogu da dodjem sama,moram imati pratnju.E,ja se sad ziva pojedo' od straha koliko ce to da me boli,ako mi treba pomoc(naravno da ne daju anesteziju).
Hvala svima na komentarima o tome kako ne boli,cim procitam,malo se smirim,ali avaj...posle nekog vremena sam opet u frci.Da je moglo odma',ja bi' odma',ubi me cekanje,ali ne meRe,danas je 2. dan menstruacije,a mora proci bar 3 od poslednjeg.
Inace mi je ginekolog poludeo kad je cuo da sam vec zakazala i to na poliklinici,a nisam njega cekala(cekala sam mesec i po da se vrati sa godisnjeg),a ja sam poludela jer je on zvao sestru da zajedno citaju papa nalaz(on ne vidi dobro,a i ne moze da desifruje),pa su njih dvoje tako malo nagadjali sta pise(na kraju sam im ja rekla sta pise-moj je nalaz,znam ga napamet).
Šta mene nece snaci.Eh,da...i rekao mi je :'Pa sta ako imate krvi u stolici,milion ljudi je ima?!' ???!!?!!?!?
Pa milion ljudi je umrlo od raka,eto,ja bas NECU!Nije me sredio ovaj u besici,nece ni neki drugi :-)
Sve vas pozdravlja prva smena :-)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 21, 2010 11:52 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2010 10:11 pm
Postovi: 39
aloooooooo ja se vratila!!!!
ljubim vas,volim sve po redu ....ala ste se raspisale :wink:
sve sam procitala po redu....svasta vi meni radite... malo se kvarcate,malo primate terapijice .malo vas sjeckaju ....ttttt vredne ste mi pravo ..a ja se brckala na moru...pa sad sta bude :o
uf,sta da vam kazem ...uzivala sam ...krvarila i kad mokrim i i na debelo crevo ..ali nista visre nego inace ....a to mi se desava od nove godine ...sve kao posljedice zracenja ..ali ko zna ..vidim ja da to moze biti svasta ...da ne bude ko prosli put ...upalica ..nista strasno a ja zakacila tu rakcinu ...naravno sa metastazama...sta ces male su pa nisu vidjeli :lol:
i ja sam radila citoskopiju ,rektoskopiju ....citoskopiju si pregurala pa ynas...rektoskopija nije bila puno strasna ..jedno 20,30 cm nekog creva..srecom tankog ..sa kamericom gurnu pa sta bude ...nisam radila kolonoskopiju ...zbog krvarenja mi to preporucuju ..ali ja jok ...cula sam da je strasna pa se bojim ....alo sumnjam da cu to izbjeci ....te srece nisam ...
sad moram ici pa se javim ..a i vi obavezno ...nesto mi super sto dajemo podrsku jedne drugima ...ma mi smo cure strasne....zene za pet ..zar ne ????!!!!! :D
ufffff muskarci ...veceg zla nemaali sta ces ...sto bi rekli ybog ono malo kobasice ..trpis citravu svinju :oops:
idem ....nastavak sledi .....a more ...ohhhhhhh....bryo prode
cmokic od nas za vas :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Avg 23, 2010 2:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
O J E D !!!!!!!!!!!! :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
Poludecu. Pojavio mi se ojed...tj . ja sam mislila da je ojed, tacno dole, zimedju ulaska u debelo crevo , i vagine....medjutim danas mi lekarka kaze da se to desava kod zracenja...tj. da je to zbog toga. Znaci to tako boliiii...kao svaki ojed, pecka i kad hodam najvise boli jer se iritira...Trazila sam tu genicijanu valjda, ako se tako zove...ali je nema u celom celcijatom BGD-u. Nema je ni bolnica.
ETo...
Elem Dragana, ja sam predpostavljala da ti uveliko plivas...kako ti zavidim , nemas poima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Avg 26, 2010 10:32 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
Unutrasnje zracenje. BOLI.
Necu da vas lazem.
I to sa anestezijom.
Ajoj.
Znaci ok...anestezija te komira, tu nista ne osetis, ali zato kad se probudis...ima sve zvezde da vidis, sve dok se zracenje ne zavrsi...prosto bole te cevcice koje su unutra....Dok ih vade takodje boli...
Od anestezije si ceo dan kao da te izbacile centrifuga..pa se pitas da li i sledeci put raditi uz anesteziju, ili trpeti...

E sad....poceli efekti zracenja...tj. kontraefekti...ssvrbe me ledja hocu da poludim...Uzimala sam onu genicijanu ali jos gore...Stavila sam sad neki gel, i molim boga da mi malo umiri taj deo...
Ako neko ima neki tajni recept , koji je koristio prilikom zracenja , neka javi....ja se cesem i cekam. :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 3:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Joj.U poređenju sa ovim kroz šta vi prolazite,mene je sramota da pišem :-(
Biopsija urađenja,uzela je uzorke sa 1,3 i 6. Bolelo je kad je kidala,ali je bilo podnošljivo...Ali,kad je morala da me ušije...eee,to je užas! Naravno sve bez anestezije! Plakala sam na onom stolu k'o dete. Ali,prođe i to.Sad nosam uložak već treći dan(nije krv,flisujem po malo braonkasto),nadam se da neću još dugo.
Jedino je rekla da imam ranicu i fini mozaik.
I hemoroidići mi se uspalili malo,pa hodam k'o raz.ebana :) A volim sex i rado ga se sećam :(
Sad je na redu cistoskopija sledeće nedelje.
Pozdrav od druge smene!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Sub Avg 28, 2010 11:01 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jan 18, 2008 7:10 pm
Postovi: 331
devojkasasela je napisao:
Joj.U poređenju sa ovim kroz šta vi prolazite,mene je sramota da pišem :-(
Biopsija urađenja,uzela je uzorke sa 1,3 i 6. Bolelo je kad je kidala,ali je bilo podnošljivo...Ali,kad je morala da me ušije...eee,to je užas! Naravno sve bez anestezije! Plakala sam na onom stolu k'o dete. Ali,prođe i to.Sad nosam uložak već treći dan(nije krv,flisujem po malo braonkasto),nadam se da neću još dugo.
Jedino je rekla da imam ranicu i fini mozaik.
I hemoroidići mi se uspalili malo,pa hodam k'o raz.ebana :) A volim sex i rado ga se sećam :(
Sad je na redu cistoskopija sledeće nedelje.
Pozdrav od druge smene!

ahahaaaaaaaaaaaaaohohohohahhaaaaaaaaaaahhh.....stomak me boli od smejanjaaaaaaaa....sestro !!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 2:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Da li si sugurna da su te ušivali? Kad su meni radili biopsiju nije bilo nikakvoh ušivanja, samo malo ćapila parčence nekim "makazicama" i to je to. Šta ti je rekla za skidanje konaca, i kad će rezutati?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Ned Avg 29, 2010 3:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Ma,jesam....To što je 'ćapala' sam dobrano osetila tri puta.Ondak mi je uvalila neku gazu i sela da jede kiflu rekavši mi da ako ne zaustavi krvarenje,moraće da mi stavi šaf.Bolje ona sad odma',nego neko drugi posle podne.Kad je rekla sestri : 'Vikril',qq lele znala sam šta me čeka.Valjda je odvalila malo više,ili je povredila nešto...ko će je znati(Sva sreća što je sve vreme delovala da jako dobro zna šta radi,da nije bilo tako,ja bi' umrla tamo od straha).E,to ušivanje je pakleno bolelo.Pitala sam za konac,kaže ne vadi se.Kontrola za 7 dana,ali pošto imam cistoskopiju tad,pomerila je za 10.Rezultati za 2,3 nedelje.
Još nosam uložak i to onaj medicinski sa mrežicom.Malo boli,ali povremeno.Pijem dovicin još danas,ali sam počela da piškam često od kako pijem lekić,pa me sad to nervira.Inače sam obavila analize krvi i mokraće pre biopsije baš zbog mogućeg krvarenja-a sve za cistoskopiju,i bili su rezultati ok.
Kazala mi je da nema sexa,nema kupanja u Dunavu i sunčanja.Sama se mislim,sestro pa za mene toga svega nema još od maja!!!Da sad nije zavirila tamo,možda bi se paučina naFatala(moram da se šalim,šta ću,ne zamerite) :-)
Pa i jeste smešno,meni sex ni ne pada na pamet(zaboravila sam valjda i šta je to :-) ).Momak me ostavio kad sam saznala za tumor bešike,mogla sam jedino nekog u bolnici da naFatam(sve sam rozle spavaćicu bila kupila sa sve izrezom,hahahhh,ali tamo je prosek godina 75,mrka kapa :-) ) A sad se slabo gde krećem(sem po domovima zdravlja,hahh) i radim još plus,tako da će sex sačekati(a iovako sam neka teška i staromodna,što bi moja baba rekla : 'Nije to sapun da se potroši',ali jbg.).
Eto drage moje.Ja se nešto pitam ovih dana...zašto nam bre ne daju anesteziju neku kad nas čupkaju??!?Ne kontam jel' uživaju kad nas boli,ili šta već??!?
Sad mi ne preostaje ništa drugo nego da 'vatam nekog po internetu,a kakve sam sreće,garant će da me zapa'ne neki sexualni manijak :-)
:lol: :lol: :lol:
Pozdrav od druge smene :roll:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 3:31 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Gde ste devojke, šta ima?
Da ne bude posle da se interesujemo...nego nema nam Dragane?
Nadam se da ste dobro...pa javite šta ima...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Pon Sep 06, 2010 5:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Cistoskopija prošla,tumor se NIJE vratio :-)
Bar za sad nije.Terapiju nastavljam tek u novembru,i to samo 3 BCGa :-)
Nalaz biopsije još nije gotov,sutra idem na kontrolu.Profesor tražio UZ abdomena i bubrega zbog čudnih povremenih bolova koje imam.
I,taman se malo obradujem,kad me strefi neki stomačni grip,šta li....Bolovi užasni,a pražnjenje nikako...joooj!
Posle mi bi lakše.Uf.
Ležala sam dva dana,i evo me na poslu.
Suta i prekosutra opet po ordinacijama,i ako stignem i do frizera da se posivim :-)
Kako je kod vas?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 7:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 06, 2007 2:58 am
Postovi: 46
Lokacija: novi sad
Devojke drage,gotov ph.Nije tumorsko tkivo,nije ni displazija :-)
Upala je neka grozna,sad su na redu brisevi(hlamidija.mikoplazma i ureaplazma).
Pa ondaK krioterapija.Bar mi je tako rekla.
UZ kaze da je sa bubrezima sve OK.
Urinokultura - sterilna.
Plakala sam juce.Olaksanje.
I bila kod frizera :-)
Sto niko nista ne javlja?Kako ste?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Jedno jutro pijes kapucino, sledece jutro imas rak
PostPoslato: Čet Sep 09, 2010 9:04 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Feb 06, 2009 2:24 pm
Postovi: 78
Lokacija: Beograd
Baš lepe vesti...super!
Ja se ovih dana mučim sa ambrozijom, ubi me alergija!!!
A, psihički se pripremam za bolnicu, idem za dve nedelje na operaciju (miom).
Eto...pa ti vidi kako smo :)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 270 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 18  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 191 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: