Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Pet Okt 30, 2009 10:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Feb 03, 2009 3:38 pm
Postovi: 14
Lokacija: Republika Srpska BL
Vec mi mjesec dana kasni menstruacija,ginekolog mi je rekao da imam policisicne jajnike i da pocnem da pijem primolut nor da bi dobila, ali takodje da krenem piti diane da mi mens. bude redovna. E sad ginekolog mi je rekao da primalut pijem 10 dana ali da cu za3 dana dobiti, a diane da pijem prvi dan krvarenja.
Nisam sigurna jel smijem u isto vrijeme piti diane i primalut il trebam sacekati sledeci mjesec sa koristenjem diane?
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Čet Nov 05, 2009 1:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jul 06, 2004 2:00 am
Postovi: 142
Da se pridruzim ovoj temi...
Pre neki dan sam bila ko gin. odnosno promenila doktorku i konacno saznala otprilike sta mi je....
Dobila sam i ja primoult nor i sad trebam da pocnem da ih pijem... pa mi ova vasa iskustva bas koriste....
Meni su se premenstrualna krvarenja pojavila posto sam skidala ranicu omcicom 2005 godine a rezultata papa je bio IIIa (doduse to je samo jaka upala ali...) odmah mesec dana nakon skidanja se pojavilo krvarenje... sve ovde opisujete braonkasto ali ja kao takvo ne mogu da ga opisem kod mene se javlja sveza krv.... nekoliko kapi i to odmah posto idem u wc samo reaguje na napon.... nekoliko kapi i posle nastavi sa jos nekoliko ali dovoljno da nekih 15 dana nosim uloske, jer ko sto neko gore rece, ne mogu uvek da odredim koji je prvi dan ciklusa :)
Na pregledu pre neki dan nova doktorka je utvrdila da mi je presecen krvi sud prilikom skidanja i da zato krvaruckam pri pregledu eto odgovora cini mi se da je i to neko pitao, cim se pipne grlic on krvari inace papa je sad super II.
Ona je takodje naglasila da primoult nor bolji od hormona jer ja na zalost hormone ne mogu zbog uzasnih vena... i da cu se od njega osecati naduto pa da uzimam neki diuretik da bih izbacla tecnost koju ustvari on zadrzava.
Inace sam trudnocu drugu ostvarila bez problema ikao je mozda evidentno da je pad hormona u pitanju s obzirom da sam se borila i sa cistama na jajnicima (luteinske), sad sam jos radila i prolaktin s obzirom da jos uvek imam mleko iako sam pre skoro dve godine prestala da dojim... mada ako nesto premotan film mislim da sam ga i pre druge trudnoce imala... pa cu videti!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Sub Avg 14, 2010 8:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Avg 14, 2010 8:02 pm
Postovi: 1
Zelela bih da mi neko napise iskustvo sa koriscenjem Primoult Nora za svrhu dlaganja ciklusa (Npr.dok si na moru)....?
Gojenje,bolne menstruacije ili neki drugi problemi...
Pozz...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 12:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 28, 2008 10:14 pm
Postovi: 17
Moze li mi neko reci da li se smije planirati beba tokom koriscenja ovih tableta? Nije mi nista doktor rekao za to, a zna da pokusavamo, tako da pretpostavljam da ne predstavlja problem. Ali opet da pitam...Danas sam ih pocela piti, narednih 10 dana, zbog poremecenog ciklusa prosli mjesec. Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Sre Feb 09, 2011 7:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 24, 2006 8:36 pm
Postovi: 44
Ja sam par puta koristila Primolut, radi odlaganja ciklusa (zbog putovanja), po savetu ginekologa. Koristila sam ga 2x1 tbl. ne duze od 5-6 dana. Nisam imala nikakve tegobe pri koriscenju, nisam primetila da utice na TT ili na raspolozenje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Sub Jul 09, 2011 5:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Jul 09, 2011 5:03 pm
Postovi: 2
Zdravo! Molim vas ako mozete da mi odgovorite na hitno pitanje.. Bila sam kod ginikologa,i ona mi je dala da pijem tablete Primolut Nor za odlaganje menstruacije,zbog odlaska na more. Posto mi menstruacije nije redovna pa nisam mogla da znam da li cu dobiti bas kao proslog meseca. Popila sam terapiju od 5 dana po 2 tablete dnevno. Medjutim,proslo je 4 dana i jos nisam dobila. Da li te tablete odlazu ili izazivaju,vidim po ostalim iskustvima da su dobile u roku od 2-3 dana. Hvala :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Uto Mar 20, 2012 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Mar 20, 2012 6:11 pm
Postovi: 1
Ja koristim Primolut Nor,jer sam imala operaciju endometricne ciste i pre 20 dana sam pocela da ga konzumiram,,,u sustini mislim da nisam imala nikakvih problema,mozda sam bila nervoznija,mada to prepisujem sedenju u kuci...posto sam 15 dana pila tablete,nakon 3 dana sam dobila ciklus kao sto mi je i receno..menstruacija mi je bila bolna kao i uobicajeno,ali sam upozorena da ce biti bolova jer je to prvi ciklus nakon operacije...po pravilu oni koji koriste ovaj lek bi trebali biti postedjenji bolova,zato me cudi da se masa vas zali na bolove,ali ok..i bitno je da napomenem da mi je takodje oblina menstruacija trenutno...ovo mi je drugi dan..

a sto se tice NUS pojava od leka to sve postoji lepo obrazlozeno u uputstvu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Sre Jul 18, 2012 2:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2012 2:40 am
Postovi: 2
Zdravo! Htela bih da vas pitam da li se jos nekome od vas desilo da niste dobile menstruaciju nakon 3 dana? Ja sam zavrsila terapiju pre 3 dana(pila sam primolut nor u cilju odlaganja menstruacije) i jos uvek nisam dobila...
pozdrav :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Iskustva sa Primolut-Nor
PostPoslato: Čet Jul 26, 2012 9:34 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 26, 2012 9:24 pm
Postovi: 1
Zdravo svima,
Odlozila bih ciklus primolut norom zbog letovanja. Zanima me koliko najduze moze da se koristi u tu svrhu neko kaze 10, a neko 14 dana max.
Takodje bih zamolila da mi neko ko je koristio ove pilule kaze da li su naredni ciklusi uredni i na vreme, jer dobijam redovno i ne bih zelela da se to promeni zbog kutije tableta.
POzz


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 39 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Google [Bot] i 15 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: