Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 11, 2008 5:55 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav Smirenicama.I meni danas 16.dan i pocelo je da se crveni.Koliko to dugo traje i da li se povezuje sa ciklusom ili sta.Inace fno sad zasad reagujem na mirenu.Cula sam da su je sad pred vikend prepisivali na recept u domu zdravlja u Batajnici.Zurka.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 12, 2008 10:00 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
VIDIM JA MENI NIKO NE ODGOVARA.jEL MECA OVO STO SE JAVLJA 16.DAN ILI CE MECA TEK KASNIJE TJ.NA VREME ILI SLICNO.iLI OVO CRVENO IMA VEZE SA OVULACIJOM I PUCANJEM FOLIKULA?iNACE ONIM BUDUCIM SMIRENICAMA KOJIMA JE SKUPO DA JE KUPE MOGU LEKARI DA PREPISU NA RECEPT ALI DA IDU NA INSTITUT I TAMO JE INSERTIRAJU I TAMO PLACAJU 5-6 HILJADA.aLI SVEJEDNO MORAJU DA PITAJU GINEKOLOGA.jA SAM VOJNI OSIGURANIK TAKO DA ZA MENE TO NE VAZI.pOZDRAV CURE PA MI ODGOVORITE.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 12, 2008 10:51 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Cao Minada!
Meni je 16.dan islo nesto malo vise nego prethodnih dana i ja pomislila da je meca ali nije.Meca je dosla kasnije,posle nekih 7-10 dana.To je krvaruckanje koje je ocekivano u periodu adaptacije tj.dok ti se organizam malo ne privikne na Mirenu i na hormon koji ona svakodnevno ispusta.Jesi li isla na kontrolu?Veruj,jako je bitno da odes.
Inace,meni je ova 3.meca krenula tek posle 32 dana od prethodne i za sada je samo u tragu.Cak vise lici na obojeni sekret.Mozda ce prava tek da krene.Videcemo.
Nesto vas ,mojih dragih Smirenica nema na nasoj temi pa cu slobodno zakljuciti da ste sve dobro :D
Puno,puno vas pozdravljam :P


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 7:59 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Minada, dusho, izvini sto smo bile tako nepazljive, pa te ostavile samu. Veruj, opravdano je...jojjj evo Martat ce da potvrdi da je tako bar u mom slucaju. U stvari, ne mogu bas da ti pomognem za taj pocetak, jer meni to bilo davno, ali se secam da je curkalo. Vidi, to ti uopste nije bitno-mora da curka, a ti nemoj da brojis dane, tj.broj ih i reci doci na kontroli, kao sto ti reche Martat. Samo veruj da ce biti sve OK. Ma ima da budes k'o nova. Cmok :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 13, 2008 10:24 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Hvala vam Smirenice moje.Ma malo sam se utronjala jer meni nije nesto curkalo od ugradnje samo pomalo sukrvicavo ili kao sekret a kad se ovo zacrvenelo a nemam osecaj da sam dobila a i rano je,malo sam se zabrinula.U pravu ste,ici cu sto pre na kontrolu,doca mi je na specijalizaciji i treba da ga navatam kad radi.Ma samo nek curka dok ne resi da stane pa onda ZIVELA SLOBODA. :lol:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 10:33 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 10, 2008 10:06 pm
Postovi: 67
Drage moje,
vidim da nas nema ovde, valjda smo sve ok :)
Marta, i ja sam dobila ovaj menyis nakon 32 dana, no prethodni je trajao skoro 15 (doduše u tragovima) pa mi se učinilo da je brzo. Ništa strašno, treći dan, po jedan uzložak dnevno :) NEVEROVATNO! Koliko će ovaj sad trajati-videćemo.
Sve vas puno pozdravljam
Jassy


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 12:12 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Evo ja dobila prvu mecu nakon inseracije Mirene,na vreme je samo me je bunilo ono jace curkanje 16.dan pa tako par dana.Dobro je zasad.Valjda necu ostati najmladji clan Smirena kluba.Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Maj 20, 2008 1:10 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Cao devojke!
Jassy,meni je 3 dana islo bas malo a 4.se pojacalo tako da sam se bas prepala.Onda se istog dana smirilo i nastavilo da curka ali manje.Sada sam u fazi tackastog ili kakvog vec ali se bas oduzilo.Vec 11.dan.Malo ovo sve smara jer su pocele i vrucine.Ali valjda cu se nekada adptirati.Nisam jedina kojoj se tako desava,citala sam tudja iskustva na hrvatskom forumu,tako da sve ovo spada pod normalno.S tim sto se neka privikne brze a neka sporije.U principu potrebno je samo strpljenje.Sve vas pozdravljam i pisemo se naravno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 12:26 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Ćao svima!!
Nikako ne stižem da pišem,a opet me ne obaveštavaju kad stignu novi postovi,tako da ni ne znam kad je neko pisao.Evo samo da kažem da je meni i mojoj Smireni danas PRVI ROĐENDAN!!! Mi smo se saživele,bilo je i curenja i curkanja,i braon i bordo,i 16.dana i 7.dana,bilo je da ne znam da li su mi sa spojile 2 mece,ili samo curka,bilo je i toga da nema ničeg pa se prosto čudim,..ma bilo je svega_ali,nema više tampona i nema debelih uložaka!!!! Dapače;samo dnevni EVENTUALNO carefree dnevni MAXI ulošci-toplo preporučujem,baš je za Smirenistkinje! hihihihihi!
Sve vas ljubim i podržavam u svemu!!! Javljajte se, i kiss!!!! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 7:05 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
E pa srecan ti rodjendan.Ima iskusnijih od nas da nas SMIRE oko pratecih pojava.Jesi pravila tortu?Ako nisi dodji kod mene ja jesam, moj najmladji juce napunio 2godine.Jedno pitanje:da li smeju da se koriste tamponi kad imas spiralu?Planiramo u julu na more pa da se spremam na vreme.A sta zbog tackastog na plazi,da li tampon isto?Meni je prva meca,nikakve posebne promene osim sto ne boli stomak i cekam da vidim koliko ce da se otegne.Pozdrav i jos jednom cestitam rodjendan :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 25, 2008 9:42 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Mar 26, 2007 11:04 pm
Postovi: 63
Lokacija: Beograd
Hvala ti!! Nisam mesila,jer sam bila na svadbi pa su svi zajedno slavili sa mnom a da nisu ni znali!! Nikakvi tamponi ti ne trebaju-nemaju šta toliko da skupe. Staviš samo tanki dnevni,a na plaži za toliko ti ni ne treba veruj...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 10:23 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Mar 06, 2008 8:49 am
Postovi: 90
Lokacija: Batajnica
Pozdrav cure.Jel i vama prva meca trajala duze?Oteglo se,trebalo po starom juce da stane a ono i dalje ide.Cak me i stomak boli doduse ne kao pre.Sad posle mece idem na kontrolu a ako uspem sutra i na ultrazvuk.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 4:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
MINADA je napisao:
Pozdrav cure.Jel i vama prva meca trajala duze?Oteglo se,trebalo po starom juce da stane a ono i dalje ide.Cak me i stomak boli doduse ne kao pre.Sad posle mece idem na kontrolu a ako uspem sutra i na ultrazvuk.


martat je napisao:
Oskudnija i kraća menstruacijska krvarenja


Nakon postavljanja IUS-a, tijekom prvih tri do šest mjeseci, mogu se javiti nepravilna krvarenja, u obliku dugotrajnije menstruacije ili pojave točkastih krvarenja u trajanju 4-9 ili više dana između dva menstruacijska krvarenja. Takva su nepravilna krvarenja privremena i nestaju nakon što se tijelo prilagodi na IUS. (Vrlo je bitno biti upoznat i pripremljen na takva nepravilna krvarenja, kako biste znali da je njihova pojava normalna).




Evo Minada,citirah samu sebe da ne listas sve stranice.Ovaj text je sa Mireniniog sajta :D Naravno da su nam svima mece trajale duze,a sto je najgore i dalje je tako.Mislim prisutno je tackasto krvarenje ali kao sto vidis sve je normalno i ocekivano.Pozz :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 4:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Jan 11, 2008 9:09 pm
Postovi: 3467
Luda Nasta je napisao:
Ćao svima!!
Nikako ne stižem da pišem,a opet me ne obaveštavaju kad stignu novi postovi,tako da ni ne znam kad je neko pisao.Evo samo da kažem da je meni i mojoj Smireni danas PRVI ROĐENDAN!!! Mi smo se saživele,bilo je i curenja i curkanja,i braon i bordo,i 16.dana i 7.dana,bilo je da ne znam da li su mi sa spojile 2 mece,ili samo curka,bilo je i toga da nema ničeg pa se prosto čudim,..ma bilo je svega_ali,nema više tampona i nema debelih uložaka!!!! Dapače;samo dnevni EVENTUALNO carefree dnevni MAXI ulošci-toplo preporučujem,baš je za Smirenistkinje! hihihihihi!
Sve vas ljubim i podržavam u svemu!!! Javljajte se, i kiss!!!! :wink:


SRECAN RODJENDAN miloj MIRENI-doduse za zakasnjenjem!!!!!Tacno nam fali jedna smirenska zurka pred ono nase putovanje u Berlin :D Gde nam je Sanyalica,vodja puta?Kada krecemo,devojke da vas cujem :D ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 26, 2008 11:11 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Mar 31, 2008 1:52 pm
Postovi: 2263
Lokacija: crno-beli svet
Evo me, dusho, u kuhinji sam, pravim sendviche za Berlin! :D :lol: Ne brigajte i nemo' neka da ponese tampone, uloshke i sl. Dogovorile smo se da nam to ne treba, zar ne? :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 519 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 35  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 229 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: