Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 1:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 15, 2008 1:41 pm
Postovi: 1
D.J. je napisao:
Pozdrav svima,

obzirom da sam na ovom forumu vec neko vreme, a pogotovo na ovoj temi, napisacu moje iskustvo vezano za IVF, a i da se nadovezem na predhodne postove koje hvale klinike u Sloveniji i Madjarskoj.

Ovako,pocecu od pocetka:

6 godina se lecimo ja 33 god, suprug 37,uradili sve moguce analize, prosli tri insmenacije i krenuli na IVF u kliniku Kaali u Segidinu.

Kada smo razmisljali gde da radimo IVF krenuli smo u Jevremovu. Uradili smo testove koje tome predhode i histeroskopiju. Operaciju (zahvat) j radio dr Luka Andjelic za koga mislim da je sjajan i da je sve odradio kako treba (on cesto preporucuje Segedin, ali mi smo otisli tamo preko druge preporuke). Generalno ja nemam primedbe na Jevremovu, sve je odradjeno profesionalno, jedino sto mi je recena jedna cena, a kad se zavrsio zahvat, rekli su mi da moram da platim jos 90 eur za analizu polipa koji sam imala(a inace se znalo se u napred da imam polip).

Nakon toga, smo dobili preporuke od drugih zena koje su isle u Segedin, ne vezano da li im je uspelo ili ne, da su jako zadovoljne profesionalnoscu, i da bi isle opet iako im ne uspe.

Nas dvoje smo seli , dogovorili se i zakazali u Segedinu prvi pregled.

Odlucili smo se za doktora kod koga su isle nase prijateljice , a i jos je pogodnost, sto je on Americki djak i prica engleski savrseno, sto je omogucilo normalnu konverzaciju.

Pojavljujemo se kod doktora koji na vas deluje kao bensedin i objasnjava sve u detalje bez zurbe. Ovo moram da naglasim, da bez obzira da li smo imali zakazano u 8 ujutru ili u 4 popodne, ista mu je bila koncentracija i posvecuje se totalno pacijentu.

Na osnovu nalaza. prvo nam preporcuje insemenaciju jer smo predhodno radili 2 puta, pa je hteo da radimo i treci, pa ako to ne uspe, onda iVF. Kod njega sam prvi put imala pripremu , ali malu sa hormonima, +utrogestan i vitamini...prvi put mi se nesto desava..kansni mi, medjutim opada mi betahcg i desava se spontani ....meni je bilo dovoljno i to sto se prvi put barem nesto desilo....Znaci, posle prvog puta, on vas ne navodi da odmah radite otom potom IVF (jedino ako vi insistiate) a cena insemenacije je oko 130 eur sa sve ulta zvukom kasnije...prva konultacije je 50 eura....

Posle toga se odmah odlucujemo za IVF i ulazimo u program , antibaby pilule pa inekcije...

E sad da se samo vratim na pocetak....

U isto vreme ide jos jedna moja prijateljica, tretman tj. nacin tretitranja potpuno razlicit...ZNACI IDIVIDUALAN...imale smo razlicite hormone da primamo...kao i doze....

Ono sto je u stvari najprofesionalnije , je sto on tretira sve...od nacina ishrane, pracenja prlaktina sa tabletama ako je povisen, raznim pratecim viaminima...

Dalje,
krecem na terapiju, ide se najmanje 5 puta u roku 10-12 dana u Segedin da se vadi krv i ultra zvuk...na osnovu cega on daje dalju terapiju...ja sam bila spremna vec posle 10 dana...a moja prijateljica posle 12..znaci sve individualno...
Punkcija se radi pod anestezijom ( i ne pitaju da li hoces bez)....imala sam 4 embriona...Doktor mi govori da ga zovem svako jutro da vidimo kako napreduju...javljam se a on uvek raspolozen kaze mi " There are beatiful" tako vam dize raspolozenje...nastavljam da ga zovem i cetvrtog dana sam spremna za transver...na transferu jedan nije bio dobar, ubacuju tri..i nijedan ne zamrzavam...

I IVF uspeva iz prvog puta..sada sam usla u 4 mesec...sa jednom bebom

Trenutno ovde u BG-u vodim trudnocu, ali se redovno javljam njemu i uporedo sa Beogradskom doktorkom vodim trudnocu...

Svaki put kad zovem, on tacno zna (a inace oko 15-20 zena ima dnevno iz Madjarske, Srbije, Rumunije..) dokle sam stigla, sta dalje...i to uvek uz osmeh i dobar savet...

A da i da ne zaboravim...IVF je kostao konpletan 1300 eur, on je na svoju ruku uradio mikrofertilizaciju, i nije hteo da naplati dodatnih 300 eur za to...jer kako mi je on rekao, zna da dolazimo iz Beograda i da nas je i to kostalo...

Sve inekcije, lekove i vitamine smo kupovali u Madjarskoj...i sve izaslo oko 500 eur...plus put oko 300...sve oko 2100 eur...Spaval smo samo jednu noc pred punkciju, jer se radilo u leto, pa su bili redovi na granici, pa da ne zakasnimo...
Inace treba oko 2 sata do Segedina ako nije guzva na granici...Znaci 4 sata za jedan dan..sto nije mnogo...

Mi smo savki put kad smo putovali (naravno uzimali slobodan dan, a nekad je moj suprug cak radio popodne kad se vrati) pravili od tog dana kao piknik..svracali bi na Palic na rucak...ili bi ostajali u Segedinu (koji je inace prelep) na rucku...tako da nismo imali neke stresove
od puta....+ doktor kao bensedin...jako profesionalan...

Samo da napomenem da iz razgovora sa zenama koje su isle u Sloveniju, tretman je isti kao i cene (slicne)...jedino sto se do tamo putuje 4 sata..pa uglavnom ostaju da spavaju....
Mozete i u Segedinu da ostanete....ali mi smo odlucili da se vracamo..

Jos nesto...kad smo dosli na klinku, dali su nam konpletan cenovnik ...potisali smo ga sa datumom kad smo ga primili..tako da smo znali od pocetka sve koliko ce tacno da nas kosta....jedino je sto morate da menjate pare u forinte, jer ne primaju eure...

Eto...to je moja prica....i srecno

Pozdrav



Molim te da mi na pp posaljes podatke o ovoj varijanti u Segedinu-telefon, adresa, ime doktora.. Prvi put cujem. Inace imam 45 godina i jos se zanosim da dobijem bebe.
Unapred hvala.
Ocajna i tuzna bezdetnica!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 15, 2008 4:00 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Ljiljana,

poslala sam vam tri privatne poruke ali mi u mom sanducetu pise kao da nisam...javite mi da li ste dobili poruku

pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 09, 2006 10:55 pm
Postovi: 34
Cao D.J.,

Samo da ti javim da vec pocetkom sledece sedmice, drugi dan ciklusa, ako uz bude ok, krecem sa stimulacijom kod dr Zadorija. Ovaj put krecemo bez anti bebi pilula jer je procjenio da su mi one u proslom pokusaju uspavale jajnike, a druga izmjena je da ce raditi mikromanipulaciju kako bi dobili vise embriona. Sve u svemu, prezadovoljna sam doktorom :-)

Kako si ti, ako se ne varam-peti mjesec? Jesi li jos uvijek u kontaktu s doktorom?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 11:38 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Nov 09, 2006 10:55 pm
Postovi: 34
Blonde,
gdje si ti, sta ima novo?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 21, 2008 4:29 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Odlicno! Bas mi je drago da pocinjes i da si zadovoljna doktorom....
Samo opusteno i samo Zadorija prati sta ti prica..

Ja bogami ulazim u sesti mesec ove nedelje, i uglavnom mi je sve ok, samo da me ne smara ovaj sad virus...imam kijavicu i jak kasalj koji mi traje vec vise od nedelju dana...sad je i dobro kako je bilo, a pijem samo vitamincice, voce...i tako to...tako da pretpostavljam da je i zato dugotrajno.....
Dr Zadorija nisam skoro kontaktirala, htela sam oke ove prehlade, ali mislim da bi mi on isto rekao sta da radim , kao sto vec i ja radim...pa cekam sledecu nedelju da uradim 4D ultrazvuk pa da ga zvrcnem da mu javim rezultat...inace mi je on rekao ako sve dobro protice (posle double i triple testa kad smo se i culi) da se cujemo obavezno jednom mesecno..meni je vec proslo mesec ipo dana...ali sacekacu ovaj 4D pa cu ga zvati.....


Srecno i opusteno!

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Vantelesna oplodnja
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 12:44 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jan 22, 2008 12:11 pm
Postovi: 6
Vidim da je mnogo vremena proslo od komentara ove teme ali u obavezna sam da kazem> bila sam na privatnoj klicici Ivanovic u Grcica Milenka 51, zarad vantelene oplodnje. Ja sam zdrava i samnom je sve u redu bilo, problem dobijanja deteta bio je moj suprig.Na pomenutoj klinici sam se nasla obrativsi se Ass.nacelnici steriliteta u Narodnog Fronta, dr.Ani Mitrovic koja me je uputila na tu kliniku gde radi privatno. Primajuci inekcije Gonal posle svake sledece pocela sam da padam u nesvest, sto je kako tek sada saznajemo bio znak da je to bilo previse hormona. Prilikom aspitacije (vadjenja jajnih celija) desni jajovod mi je prosiren na 15mm, sto naravno niko nije primetio niti pogledao, nakon 48 sati su me zvali na embriotransfer i ja sam otisla.Posle 14 dana kroz krv, BetaHCG trudnoca mi je potvrdjena i navodno je sve bilo u redu. Kroz 2-3 dana sam prokrvarila i obrativa se doktorki koja me je ubedjivala da je sve u redu i da primim inekciju Progesterona sto sam i uradila.Krvarenje se nije zaustavilo.Nije htela da me primi na pregled govoreci mi da panicim bez razloga.Nakon tkz.odliva insistirala sam da dodjem i platim pregled, sto je naravno i prihvaceno. Nakon pomenutog izvadila sam ponovo BHCG i tada mi je rekla da se hitno hospitalizujem u Narodnog Fronta jer je trudnoca VEROVATNO vanmatericne prirode. U bolnici sam lezala preko 15 dana radjena mi je kirataza i svi neophodni pregledi ploda i dalje nije bilo a BHCG je neobjasnjivo poceo da raste kada je i pronadjena krv u stomaku.Uradjena mi je laparoskopija i plastika jajovoda gde je konacno i pronadjen plod.
Nakon nosenja mojih rezultata svuda i svakome, ustanovljeno mi je da je bila greska lekara i da je 1 od 2 embriona postavljen direktono u jajovod od 15mm. Osakacena sam za ceo zivot i svaki pokusaj trudnoce taj prosiren jajovod ce kako kazu lekari "usisati" tj.povuci i svaka ce biti vanmatericna. Nosim se mislju da tuzim kliniku mada sumnjam da ce iko svedociti u moju korist, jer medicinski sporovi su uvek najtezi i najduzi a toliko novca sam izgubila da je to skoro 4 puta vise od prosecne cene vantelesne oplodnje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 22, 2008 3:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Apr 14, 2006 2:13 pm
Postovi: 347
Lokacija: Beograd
Strasno!
Nije mi samo jasno zasto su u opste dirali jajovod....jer se kod aspiracije tj. pukcije prolazi iglom direktno u ovarijum tj. jajnik...vanmatericna uvek moze da se desi, ali ne krivicom lekara....
znaci zasto kroz jajovod!?
A i kod hormona, da li ste radili neke analize pre toga..pretpostavljam da jeste...kao i u toku terapije....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 10, 2008 7:03 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Feb 10, 2008 3:24 pm
Postovi: 2
Lokacija: Herceg Novi
Prvi put sam na ovom forumu.DR u Novom Sadu nam je rekao da nam je jedina sansa da imamo dijete da idemo na icsi i to u sloveniju zbog loseg nalaza spermograma.Ima li neko sa iskustvima iz Maribora poslala sam im nalaze ali nista od odgovora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: IVF u Novom Sadu
PostPoslato: Pet Jun 20, 2008 2:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Dec 11, 2005 5:11 pm
Postovi: 15
Imam odlično iskustvo sa IVF u GAK Novi Sad. Ušla sam u besplatan program na koji sam čekala oko 5 meseci, neki čekaju do godinu dana. Uzrok steriliteta je bio suprug, tako da kad su videli njegov spermogram meni nisu ništa od pretraga radili, osim uobičajene pripreme (krvna slika, brisevi, hormonski status). Stimulacija mi je rađena po dugom programu, primala sam injekcije oko 20 dana. Terapiju možeš da primaš kod njih ili kod kuće. Pri kraju stimulacije išla sam na folikulometriju u početku svaki drugi dan, posle svaki dan. Aspiracija se svima radi u opštoj anesteziji. Ja sam bila prezadovoljna i tretmanom, ljubaznošću i stručnošću osoblja. Jesu gužve, nekad se dugo čeka na folikulometriju, ali kad želiš bebu to nije ništa. Ko nije iz N.S. ili okoline ima mogućnost da sve vreme leži u bolnici, uslovi su solidni, sobe nove, sa televizorima, samo je hrana loša. Tim se sastoji od 5 lekara i jednog magistra biologije. Ja najtoplije preporučujem dr Kopitović i dr Trninić-Pjević koje su najstručnije i najljubaznije od svih. One rade i privatno u bolnici Genesis. Nekad je lakše prvi kontakt ostvariti privatno, jer su u bolnici velike gužve. Meni je procedura uspela, sad sam u 19. nedelji, nosim blizance. Trudnoća jeste komplikovana i rizična, ali to nije razlog da se odustane od IVf-a. Treba samo biti uporan i verovati.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Razgovor
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 9:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 24, 2008 5:53 pm
Postovi: 1
Lokacija: beograd
Moje iskustvo sa profesorom Radulovicem iz Gospodara Jovanove je fenomenalno.Prvo zato sto je covek zahvaljujuci kome sam ostvarila svoju najvecu zelju da postanem mama malom Marku.A drugo sto se nadam da cu evo posle par godina na isti nacin malom Marku podariti batu ili sestricu.Shvatila sam da kad sam vec uspela jednom tako lako i na siguran nacin ostanem trudna i da podarim svom muzu i sebi najvecu radost,zasto ne bi to zadovoljstvo i ljubav ucinila jos jedanput.Pozelite mi srecu.
Ne trebam da vam pricam da smo muz i ja bili na granici da poludimo od silnog psihickog pritiska i zelje za detetom.Svaka nasa setnja u poslednjih par godina svela se na gledanje prolaznika sa malom decom,mrzela sam sebe sto sam bila ljubomorna na te zene kako su bez problema dobile bebe.(mada ko to zna)
Onda sam od kume cula za doktora Radulovica i resila da probam jos kod njega.
Prvi moj utisak koji smo moj muz i ja smo stekli da smo u maloj Svajcarskoj,kako po urednosti tako po organizaciji svih ljudi koji su tu.
Uspeo je razgovorom da me smiri,opusti i da nadu,mislim da sam ga udavila sa svojim svakakvim pitanjima,na koje je on imao strpljenja i razumevanja da mi odgovori na nacin na koji bi ja shvatila sta me ocekuje.
Mislim da je covek krajnje normalan,strucan i sto je meni odavalo poverenje krajnje iskren.Nije nas pozurivao rekao je kad budemo spremni da dodjemo.ali slusajuci svoju intuiciju prosto sam osetila da mojih pet minuta dolazi.Tako je i bilo.
Kuma mi je otvorila vrata srece kada mi je rekla za doktora Radulovica!Cela njegova ekipa je bila super prema nama.Kada su mi rekli da sam trudna nisam mogla da verujem,cela soba mi se okretala mislila sam da cu se onesvestiti a moj muz Milos,bilo ga je prosto blam sto je pustio suzu umesto mene.Secam se da su nam rekli nemoj da vas sad ne vidimo obavezno svratite kad ste u prolazu da nam donesete slike sa rodjendana.Cesto svratimo da vide kako rastemo i kakvu su nam srecu i radost podarili i uvek se slatko ispricamo.Ne razumem ljude koji se tek tako posle svega izgube i zaborave tu toplinu.Zato drage moje ako vas nesto vuce ka odredjenom doktoru,ne slusajte razne price rekla kazala,ne budite lenje nego otidjite i upoznajte doktora licno,uvek verujte svojoj intuiciji i prvom utisku i nece te pogresiti jer ja nisam.
Mora da na ovom svetu ima srece za sve nas.
Kako sebi zelim da postanem majka tako i vama zelim od srca da ostvarite zivotni san i razlog zivota a onima kojima je bitan pol MA NEKA JE ZIVO I ZDRAVO!!!!

_________________
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Sep 25, 2008 11:04 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Postovi: 112
Lokacija: Beograd
Cao Natalija, vidim da si isti post postavila 2 puta, verovatno se nisi snasla, mene interesuje dr Radulovic, pa sam ti replicirala tamo gde si prvi put postovala, ali izgleda da to nisi videla. Sada mi ostaje da i ja kopiram svoj post na ovom mestu, u nadi da ces ga videti i odgovoriti mi.
Izvinjavam se ostalim forumasima na uzurpiranju prostora :oops:

*******************************************************
Kao prvo da ti pozelim srecu i da mali Marko dobije batu ili seku .
Oko prof. Radulovica se lome koplja, odn. misljenja su oprecna, stavicu link do diskusije o njemu, pa koga zanima moze da procita.
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... ht=#139851
Ja sam u fazi da trazim lekara i svaka informacija mi je vise nego dragocena.
Natalija, da li mozes da nam kazes koliko imas godina i da li je u pitanju bio muski ili zenski sterilitet, u cemu je bio problem ?
Zelim ti sve najbolje .


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 26, 2008 12:21 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
I ja sam dugo bila u dilemi gde ici. Idem kod Vlaisavljevica sada u Jevremovu (oktobar) ako ne uspe, onda u Maribor(april 2009)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 27, 2008 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 1:47 am
Postovi: 385
Lokacija: Beograd
bmbm je napisao:
Blonde,
gdje si ti, sta ima novo?

Hvala na pitanju, ima svasta! :D Trenutno sam usla u 23 nedelju blizanacke trudnoce, nosim dva decaka! IVF radjen u klinici Ivanovic, uspelo iz prve :D
Nadam se da i kod tebe ima lepih vesti! :D

_________________
SlikaSlika
Slika
Making the decision to have a child is wonderous! It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body!
http://www.*/forum/


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Nov 23, 2008 10:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 05, 2008 9:08 am
Postovi: 6
Pozdrav svima!!
D.J., posebnu zahvalnost moj suprug i ja dugujemo tebi jer si tako lepo napisala o svom iskustvu u Segedinu i sa dr Zadorijem. Imam potrebu da napisem koliko nam je znacio detaljan opis kog si dala na forumu, nakon kojeg smo se odlucili za IVF u Segedinu. Naime, u maju ove godine radili smo IVF u Betaniji u Novom Sadu o trosku drzave, gde smo bili tretirani strashno!! Samo cu detalj da napisem jer mi je od tog iskustva muka: u grupi nas je bilo 12 od kojih je nas sedam imalo srece da im se oplode j.c., od kojih je samo jedna zena uspela da izgura trudnocu do 12. nedelje - kad je nazalost pobacila. Znaci, uspesnost je bila 0%. O drugim propustima nemam snage da pisem. E, a onda smo se odmah `bacili` na istrazivanje po raznim forumima i pronasli tekst koji si napisala, te u junu, kad smo smogli snage odmah kontaktirali dr Zadorija. 10. oktobra uradjen mi je ET dva embriona (2 smo zamrznuli), i sad sam srecna trudnica sa jednom bebom u 8. nedelji. :P
Nastavljam tvojim putem i na jednom drugom forumu sam pisala detaljno o svom iskustvu, te se nadam da cu i ja bar nekome pomoci kao sto si ti nama pomogla. Iako se ne poznajemo, smatram te velikim prijateljem jer si na nas zivot uticala bas kao pravi prijatelj i hvala ti na tome.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Nov 24, 2008 2:20 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm
Postovi: 365
Gala06 je napisao:
I ja sam dugo bila u dilemi gde ici. Idem kod Vlaisavljevica sada u Jevremovu (oktobar) ako ne uspe, onda u Maribor(april 2009)
Uspelo je :D i sada sam u 7 nedelji trudnoce! :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 381 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 22, 23, 24, 25, 26  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 188 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: