Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 241  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Jan 07, 2008 1:05 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Sutra je skan... Frka mi je moram priznati...

Terapija -izvlace se neke osetljive stvari iz naftalina...Hmmm... Nisam sigurna d a je vreme bas dobro za negativne stvari... Treba mi nesto vedro i pozitivno....

Kako ste i gde ste ? Nadam se da ste sve dobro....

Love & hugs


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 1:44 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Evo i nas na mrezi :D Pobegli smo malo van grada u pokusaju da napunimo baterije.

Mini, nisam te razumela- rece da si imala 4 AF, a kakvu to zaostalu folikulu spominjes?

Naravno, u novogodisnjim i bozicnim zeljama podrazumeva se da vam zelim isto sto i sebi :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 3:47 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Mar 01, 2007 5:45 pm
Postovi: 140
Mini, mislim na tebe, jedva cekam da se javis!

Nabla, nadam se da si se lepo odmorila, idu veliki dani!

Zelim vam divne uslove, dobre doktore, prave prilike, odlicne reakcije i najbolje ishode!!! Zelim vam svako dobro!!!

_________________
NADA je kao ptica koja oseća svetlost i peva dok je zora još uvek mračna. Rabindranat Tagora


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 8:20 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
Puno,puno srece u Novoj godini! :D Ja u sredu idem kod endokrinologa pa cemo videti.Polako se mirim sa ovim sto me je snaslo ali gledajuci vas kako se borite kao i da sama prolazim kroz to.Drugarici mi je potvrdjena trudnoca samo nisu rekli koliko folikula se primilo od cetiri. Javicu vam kada saznamo koliko ih je.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jan 08, 2008 8:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Branka jel kod Vujovicke? I ja sam u sredu (sutra) u 17 h.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 3:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Dec 11, 2007 5:19 pm
Postovi: 19
Lokacija: beograd
idem kod Vujovicke ali sledece nedelje.To je bio prvi slobodan termin.Sutra cu da odradim jos neke analize pa da vidim sta ce da mi kaze.Mada koliko sam vina popila za praznike pre ce me poslati na lecenje alkoholizma :D Bas mi je zao sto ne idemo istog dana,mogle smo na kaficu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 5:32 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Narode - nista mi nije jasno...

Tretman otkazan na 8 dan. Klinika je zabrljala. Na drugi dan mestruacije imala sam 4 antralne folikle i 1 foliklu iz prethodnog ciklusa sto objasnjava zasto nisam ovulirala u Decembru - folikla nije prsla. Oni su gledali na skanu da li je u pitanju cista ili folikula. Bila je 21 mm i zakljucili su da je folikula i odobrili tretman. Valjda su se nadali da ce da prsne sama od sebe. Na 8 danu stimulacije bilo je ocigledno da je u pitanju cista koja je sada porasla na 4cm approx. Svi lekovi su otisli u nju jer 4 male folikle su bile samo 5 mm..

Radi se o dva prilicno eminentna strucnjaka u Londonu. Rekli su mi da su na rubu ivf cuda koji ce da revolucionira ivf tretmane. Pa bogami to cude ispade obicna cista za mene a kostalo me je poprilicno para....

Ja sam ih laicki pitala da li je u pitanju cista i rekli su mi da nije... Ovo je trebalo da bude moj zadnji stimulisani ciklus. Moj 7 pokusaj. Zali boze sto su me pumpali sa lekovima za nista... A nije bas da berem pare po drvecu.... Emotivno sam totalno iscrpljena i pitam se ima li kraja u svemu ovome...

U petak konsultacija pa izvestavam. Mislila sam da cu da postiram ovo za kolektivno iskustvo sta ne treba da se radi...

Nabla - je si ti pocela s ciklusom?

Kikice i Branka - sve najbolje ....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jan 09, 2008 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Mozda su mogli da ti punktiraju tu cistu. Znam da zagrebackim devojkama to rade ako se ispostavi da u postupku imaju cistu. A mozda tvoji docovi nisu bili sigurni sta je to :-?

Meni se danas potrefilo da sam 1 dc i da mogu odmah da krecem s terapijom (sreca da nisam dobila juce onda bih imala pauzu do sledeceg ciklusa)- uzimacu mikroginon dva meseca i onda IVF u prirodnom ciklusu. S tim sto je moguce i da pod kontraceptivom imam izdvojeni folikul pa da se prati i eventualno i ta folikula da se lovi za IVF.
Vujovicka kaze da je kod mene pocetna faza smanjenja rezerve. Vrednost proslog fsh od 9,9 oznacava kao granicni, i fluktuiranje fsh smatra dobrim indikatorom jer jajnici sami pokusavaju da kompenzuju nesto (tu Kikice mislim prvenstveno na tebe). Estradiol preko 50 (moj je bio 55 i smatra ga granicnim) takodje nije dobar. Secate se u svim tekstovima na netu spominje se da estradiol preko 80 nije dobar.

Za sada ona izbegava stimulaciju kod mene zbog toga sto sam onako burno odreagovala na minimalnu dozu klomifena. Ukazala je na greske tokom onih mojih klomifenskih ciklusa- ako je 4 i vise folikula ne daje se pregnil i preskace se ciklus; ako je estradiol preko 1000 ne daje se pregnil. Ja sam u oba slucaja dobila pregnil i kasno je uveden utrogestan.

Ako nesupe IVF u prirodnom ciklusu (bitan joj je i podatak o kvaliteti jc) onda ima vec smisljenu strategiju za dalje odnosno koji tip stimulacije (spomenula je duze na suprefactu i uvodjenje nekog leka na C). Ali rekla je otom potom. I napomenula je da se nece kretati u postupak ako imam i mrvicu od ciste!
Rekla je da nema vremena za gubljenje- Mini hvala ti na pogurivanju!
Nesto mi se vrzma po glavi kako ginekolozi razlicito reaguju od nje- koliko je ona u mojim rezultatima videla problema, a svi ginekolozi su reagovalu u fazoni "nije frka, samo opusteno, ne treba da idete na IVF".

Kikice, a da odes da se konsultujes s Vujovickom oko onog krvrenja nakon ovulacije?

Eto, malo zbrda zdola- stomak me boli :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 1:30 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla

Ako dobro kapiram ti ces raditi prirodni ivf - samo jednal folikla, jedno jaje itd. Tvoj dr zvuci dobro. Sta je rekla za blagu stimulaciju?
Mislim da je dobro sto si krenula. Steta sto ja nisam nasla neki forum pre nego sto je postalo tako kasno. Ali covek misli da moze verovati doktoriam a ono izgleda nije bas tako.

Ja mislim da sam ignorisala svoj oprez po pitanju ciste/folikule i kad su oni rekli da je ok da nastavim, ja bila sva radosna zbog 4 antralne tj duplo veci broj nego obicno.
Ja imam bleeding jutros, tako da je cista izgleda pukla. Videcemo sta ce biti sutra.

Danas terapija... prosli put mi se nije dopalo... Jednostavno me je otvorila i gomila groznih emocija je isplivala na povrsinu i to je bio kraj susreta... Ja sam mislila da cu da se osecam bolje ali nisam... Hmmm...Kad bih nekim cudom uspela ne bi mi trebala terapija.... :(

Jos nisam spremna da odustanem,mada smo i ja i muz krajnje iscrpljeni i emotivno i finansijski . Mislim da cu da insistiram na kompenzaciju sutra za ovaj cock-up.

Kikicie - sta je s tobom?

Branka?

Sve naj drage moje...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jan 10, 2008 10:41 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Uf, nadam se da je pukla...

Za sada je plan da se preskoci stimulacija posto na stimulaciji imam povisen estogen i kasnije se javljaju ciste. Za sada smatra da nije pametno raditi stimulaciju posto imam svoju prirodnu. A ako tako ne uspe onda ce izmuckati nesto- duzi protokol (suprefakt ali nesto duze nego uobicajeno i cetrorelix i verovatno jos nesto, ali to dvoje bi bilo okosnica terapije).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 1:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla

Ovde se za 'poor responders' koristi antagonist protocol tj nema down regulacije vece se od 5 ili 6 dana koristi cetrotide.

Ja sam bila na 0.5 buserelin + 225 gonal f.

Ako me ne otkace sutra zato sto planiram da trazim pare nazad, i dobijem sansu da krenem u novi ciklus onda planiram da radim antagonist protocol. Nervira me sto dr na klinikama tretiraju coveka kao da mu rade neku uslugu za koju uzimaju zamasne pare. Nista 'customer service' nego te samo otkace ako trazis neka sasvim ljudska prava. Imam osecaj da ce probati da me otkaci, a ja sam sita da uvek menjam klinike... Ovi su jos bili relativno priustivi,ali ocigledno malo crappy...

No obavesticu vas sta se desava sutra...

Jos se nisam upasuljila od zadnjeg neuspeha... Nemam predstavu sta ce biti sa mojim ciklusom sada, kada cu da dobijem menzes, jer i neka od ovih malih folikula treba da stigne do ovulacije... Sve se nadam nekom cudu. A i ova moja terapeutkinja me nervira... Ne bi mi ni trebala kad bi nekim cudom ostala trudna...

Sa srecom drage moje... Drzim ti palceve Nabla i Kikice...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 1:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Pa izgleda da ja nisam "poor responder" (iako imam manjak folikula) obzirom na hiperstimulaciju od klomifena. Jajnici mi prosto buknu.
Cetrotide sto spominjes mislim da je isto sto i cetrorelix.

Ovo za vracanje para bi bilo fer obzirom da je njihova greska sto su uopste krenuli u postupak s cistom (ili bar da ti sledecu ne naplate).

Drzim fige za danas :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jan 11, 2008 3:26 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Nabla

Citala sam za jednu ribu na fertility friends forumu da je imala OHPS sa samo 4 folikule, tako da mora da ima nesto u tome. Izgleda da i poor responders mogu da imaju over reakciju... No, ovo je samo iz rekla kazala sa foruma, pa mozda vredi da pitas dr.

S srecom...

Konsultacija danas u 5.30 posto gdja radi za drzavnu sluzbu u prepodnevnim satima.. Izgleda da covek ne moze pobeci od dobrih srpskih navika, eh?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jan 12, 2008 1:58 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Mar 02, 2007 4:16 am
Postovi: 695
Lokacija: Beograd
Nemate s vestima....
Ne mogu da verujem da i kod njih docovi rade na "srpski nacin"...

Za OHPS mi je doca endokrinolog rekla, mada sam ja prethodno sumnjala jer sam bas citala o tome koji su to indikatori za uspostavljanje dgn OHPS-a.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 13, 2008 5:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Avg 27, 2007 5:07 pm
Postovi: 640
Cao narode

Bila na konsultaciji. Nista od priznanja krivice... Ama bas jok...

Ima 'Srba' svuda po svetu... Riba je Indijka uzgred receno... Kaze da nije bila greska sto me je stimulisala sa cistom i da razlog sto je cista rasla a druge folikle nisu je zato sto su moji jajnici vrisnuli...

No ja znam da na drugim klinikama gde sam bila nisu mi dopustili da idem u ciklus sa cistom upravo zato sto one rastu pod stimulacijom. Dobila sam gomilu poruka sa fertility friends foruma da nikom nije bilo dopusteno da ciklira sa cistom.

Mada je njen kolega priznao - ne eksplicitno - ali na uvijeno engleski nacin da je cista izgleda pokupila sve lekove.

Nista od kompenzaCIJE - ( moze li biti vise nego srpski? Imamo mi dodirnih tacaka s INdijcima, mada Englezi izgledaju malo posteniji) . Samo cu dobiti deo para nazad sto nisam stigla do kolekcije jaja a veci deo gubim.

Isto tako je rekla ako hocu da ponovo imam ciklus kod nje da moram da joj verujem... (Sto je malo tesko posle ova dva neuspeha na njenoj klinici) Uvek nekako zabrljam i odem na pogresno mesto izgleda... No uduplo je jeftinije nego klinika o kojoj sam razmisljala..

Odluka o donor jajima mi je dalja nego ikad sto se kraj vise blizi...Bijem se po usima sto propusti moje rane tridesete kao vijajuci neku karijeru i gluposti... i snalazeci se i pokusavajuci da se sredim finansijski da bi sad dospela u dugove do guse .... i nikad goru finansijsku situaciju....

Nadam se da ste dobro drage moje... Nabla - mislim da treba da probas low stimm approach ako ovo ne uspe... Ne mozes se hiper stimulisati ... Ako probas na 150 necega vec to je bukvalno ko klomid samo sto ne istanjuje endometrij...

Kikice - ne javljas se ....???

Branka - gde si i sta je s tobom...


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 3610 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 241  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 191 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: