Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 4:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
Pozdrav svima. ja sam pre neki dan dobila nalaz papa testa, isti kao kod kaputic. 3b grupa, hsil. iscitala sam gomilu tekatova na ovu temu, ali mi nije jasno bas to sa trecom grupom. da li to mora da znaci da je vec kancer in situ, tj cis. kolike su sanse da je nesto drugo? na nalazu pise jos i inflamacija grlica. Da li se ovom 3b grupom iskljucuje mogucnost da je upala u pitanju? sta znaci to 3b, da li postoji i 3c, i 3d?
Sutra bi trebalo da idem na biopsiju, cula sam da se jedino njom moze odrediti da li je cis ili ne.
Svaki savet je dobrodosao. Hvala.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 6:41 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
beba02 je napisao:
Pozdrav svima. ja sam pre neki dan dobila nalaz papa testa, isti kao kod kaputic. 3b grupa, hsil. iscitala sam gomilu tekatova na ovu temu, ali mi nije jasno bas to sa trecom grupom. da li to mora da znaci da je vec kancer in situ, tj cis. kolike su sanse da je nesto drugo? na nalazu pise jos i inflamacija grlica. Da li se ovom 3b grupom iskljucuje mogucnost da je upala u pitanju? sta znaci to 3b, da li postoji i 3c, i 3d?
Sutra bi trebalo da idem na biopsiju, cula sam da se jedino njom moze odrediti da li je cis ili ne.
Svaki savet je dobrodosao. Hvala.

Ajde ti taj nalaz odnesi lekaru koji ti je tražio da uradiš taj papa pa da od njega dobiješ konačni odgovor.Nije ni malo pametno da mi obični laici nagađamo,ili sačekaj biopsiju ali moj savet je da se javiš lekaru.Sretno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 6:56 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 26, 2008 2:25 pm
Postovi: 164
medicina77 je napisao:
Moju sestru nisu ni pitali koju zeli.Uradili su joj klasicnu.To je radila na Palama u privatnoj klinici,u koju dolazi i prof.Novakovic iz Sr.Kamenice.Ona ima jedni dijete,ali posto je razvedena ne znam da li ce jos radjati :(

Neverovatno da prof.Novaković stiže i na Pale pa taj čovek je pravi Dr.i koliko je sestra platila ako sme da se zna?????Jer radi i u N,Sadu U privatnoj MC klin.spavali on uopšte.I mene je operisao 96god.a onda je otišao u Bocvanu i bio tamo jedno godinu i po.Stručnjak je zaista.meni je radio konizaciju pa posle dobijenog ph.nalaza pošto je bio pozitivan na karcinom posle tri nedelje radio histerektomiju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 8:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
Moja sestra je platila konizaciju i lezanje 5 dana u bolnici 450 eura.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 04, 2012 9:06 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
medicina77 je napisao:
Moja sestra je platila konizaciju i lezanje 5 dana u bolnici 450 eura.


meni su trazili za konizaciju i lezanje u bolnici 900 evra. (ne znam da li smem da napisem u kojoj) pre manje od mesec dana i posto mi je to mnogo para ja sam odlucila da cekam u drzavnoj.
u kojoj klinici je platila 450?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 12:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 3:34 pm
Postovi: 120
To je Neovita na Palama.Ona je radila prije godinu dana i pltaila 450 evra.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 6:25 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Sta znaci PVU?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 10:39 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
beba02 je napisao:
Pozdrav svima. ja sam pre neki dan dobila nalaz papa testa, isti kao kod kaputic. 3b grupa, hsil. iscitala sam gomilu tekatova na ovu temu, ali mi nije jasno bas to sa trecom grupom. da li to mora da znaci da je vec kancer in situ, tj cis. kolike su sanse da je nesto drugo? na nalazu pise jos i inflamacija grlica. Da li se ovom 3b grupom iskljucuje mogucnost da je upala u pitanju? sta znaci to 3b, da li postoji i 3c, i 3d?
Sutra bi trebalo da idem na biopsiju, cula sam da se jedino njom moze odrediti da li je cis ili ne.
Svaki savet je dobrodosao. Hvala.


Moze da znaci,a i ne mora.Inflamacija ti je zapaljenje,upala(sto odmah znaci da ti je "nesto" stvorilo tu upalu).Jesi radila briseve na hlamidiju,ureaplazmu i mikoplazmu? Ne postoji 3c i 3d..
Meni je biopsija pokazala Cin I(sto u mom slucaju ne pokazuje da se samo sa njom moze otkriti sta je!!!),Papa pre toga 3a,pa 3b LSIL,a nakon konizacije neocekivan Cin III HSIL,dok je moja koleginica imala na papa testu 4-tu grupu,a nakon konizacije cin II LSIL...Tako da je svasta moguce...Bitno je samo da je na vreme otkriveno. Meni je odgore bio cinI,a kad su me otvorili cin III !!! Srecno i javi sta si uradila! :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 10:55 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
gerda je napisao:
beba02 je napisao:
Pozdrav svima. ja sam pre neki dan dobila nalaz papa testa, isti kao kod kaputic. 3b grupa, hsil. iscitala sam gomilu tekatova na ovu temu, ali mi nije jasno bas to sa trecom grupom. da li to mora da znaci da je vec kancer in situ, tj cis. kolike su sanse da je nesto drugo? na nalazu pise jos i inflamacija grlica. Da li se ovom 3b grupom iskljucuje mogucnost da je upala u pitanju? sta znaci to 3b, da li postoji i 3c, i 3d?
Sutra bi trebalo da idem na biopsiju, cula sam da se jedino njom moze odrediti da li je cis ili ne.
Svaki savet je dobrodosao. Hvala.

Ajde ti taj nalaz odnesi lekaru koji ti je tražio da uradiš taj papa pa da od njega dobiješ konačni odgovor.Nije ni malo pametno da mi obični laici nagađamo,ili sačekaj biopsiju ali moj savet je da se javiš lekaru.Sretno.

Naravno,slazem se u potpunosti sa gerdom,samo sam ti napisala svoje licno iskustvo. Imala sam veliku sreću da je doktorica koja mi je radila biopsiju i rekla mi da se cin I samo "prati"(što mi je potvrdio i drugi lekar) tražila mišljenje drugog ginekologa i poslala me u Kamenicu gde me je tamo dr pregledala i odmah rekla da će me operisati jer misli da je u pitanju više od cinI,a naravno i zato što mi se u kratkom periodu papa tako menjao i zbog toga što sam mlada.Mislim da treba "naleteti" i na dobrog stručnjaka i lekara. Svakako da treba da popričaš sa svojim lekarom i vidiš šta je najbolje da se uradi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 05, 2012 11:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jul 01, 2011 10:13 pm
Postovi: 20
kaputic je napisao:
Sta znaci PVU?

Kaputicu,evo nadjoh-Deo grlića materice koji se nalazi u vagini zove se portio vaginalis uteri (PVU).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 11:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 06, 2012 11:23 am
Postovi: 2
Doktore,
Uradjena mi je biopsija, CIN III, HSIL, Hronicna upala grlica
Predlozena konizacija, zakazana za 19.01.
Sad mi kasni 5 dana. :o
Da li je moguce zbog Dovicina koji sam pila zadnjih 10 dana zbog ureaplazme?

U napred zahvalna!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Jan 06, 2012 2:29 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jan 02, 2012 3:14 am
Postovi: 15
Hvala na odgovorima. juce sam radila i kolposkopiju i biopsiju. Dr kaze da joj ne izgleda strasno, (sta god da mislila pod tim "strasno'),ali naravno ona se ogradila jer je biopsija merodavna.. Nista specificno drugo nije rekla, sad samo cekam nalaze biopsie. Nisam radila briseve na ureaplazmu mikoplazmu i ostalo, a ona mi nije ni pomenula to. to ca valjda na moju inicijativu da ide. eto, sad samo cekam...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Sre Jan 11, 2012 12:53 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Dec 02, 2011 12:36 pm
Postovi: 58
Lokacija: Novi Sad
Najlica je napisao:
kaputic je napisao:
Sta znaci PVU?

Kaputicu,evo nadjoh-Deo grlića materice koji se nalazi u vagini zove se portio vaginalis uteri (PVU).


hvala Najlice.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Čet Jan 12, 2012 11:56 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Nov 07, 2008 7:03 pm
Postovi: 93
Evo nalaza posle uradjenog Papa testa koji je III b. Uradjena biopsija : U pregledanom materijalu se nalazi granulocitni eksudat i dva fragmenta plocastoslojevitog epitela sa znacima srednje teske displazije (CIN 2 )
Dg. : CIN II (high grade SIL)
Cervititis chronica
U jednom od dva biopticka uzorka se na plocastoslojevitom epitelu nalaze srednje teske displaticne promene pracene koliocitozom.
danas stigao nalaz u ponedeljak se ide u Sencansku bolnicu na konsultaciju. Osoba ima 35 godina i dvoje decice.
Sta ocekivati??
Hvala


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: CIN 3 HGSIL, konizacija
PostPoslato: Pet Jan 13, 2012 12:11 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Okt 19, 2010 7:04 pm
Postovi: 648
mamasaki je napisao:
Evo nalaza posle uradjenog Papa testa koji je III b. Uradjena biopsija : U pregledanom materijalu se nalazi granulocitni eksudat i dva fragmenta plocastoslojevitog epitela sa znacima srednje teske displazije (CIN 2 )
Dg. : CIN II (high grade SIL)
Cervititis chronica
U jednom od dva biopticka uzorka se na plocastoslojevitom epitelu nalaze srednje teske displaticne promene pracene koliocitozom.
danas stigao nalaz u ponedeljak se ide u Sencansku bolnicu na konsultaciju. Osoba ima 35 godina i dvoje decice.
Sta ocekivati??
Hvala

Konizaciju, i time bi trebalo da se problem reši... :wink:


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 146 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 192 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: