Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 12:30 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ni ja ne mogu da se setim dal je bilo modrice. Mislim da je to i individualno zavisi koliko je koza osetljiva....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: hvala puno
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 1:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Apr 07, 2005 8:55 pm
Postovi: 22
Lokacija: beograd
Hvala puno na odgovorima.
Istina je da nemam neke druge tegobe, mali bol od uboda , ali se zato modrica (hematom) ne samnjuje. Velicine kivija.
Tacno je da posle vadjenja krvi cesto imam modrice. :cry:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: komentar
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 11:03 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 9:33 am
Postovi: 7
Ja sam pukla skroz. Taman sam samu sebe ubedila da uradim amniocentezu, mada sam prestravljena i zbog zahvata i zbog ishoda, moj ginekolog nakon poslednjeg ultrazvuka, koji je bio savršen, odluči da me pošalje na krvne pretrage na osnovu kojih će on dati završnu reč da li da radim ili ne! Svoje mišljenje će mi saopštiti početkom juna. Ne znam šta da radim ako kaže da vadjenje plodove vode nije potrebno. S jedne strane bi me to obradovalo, a sa druge ne bih bila mirna do porodjaja nakon svega što sam čula i pročitala na temu amniocenteze. Šta da radim ako rezultat krvi bude OK? Jedini razlog za plodovu vodu bi u tom slučaju bila moja starosna dob (kraj 1973. godine - punih 35 godina).
Neki komentar bi mi dobro došao.
Pozdrav svima


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Maj 25, 2009 1:42 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
moji poznanici (ona '72. on '71. ) su imali devojcicu od tri, kad su dobili dete sa daunovim sindromom. cini mi se decaka, jer ga nikad niko od nas nije video. Dete je smesteno u nekom domu u Subotici, jer su odlucili da je tako bolje za stariju devojcicu (koja bi ipak bila zrtva svog brata jer je potpuno zdrava) i ne znam sta je sad sa tim detetom... :( inace, radi se o paru obrazovanih, pametnih ljudi, lepih, koji su imali nesrecan slucaj da dobiju bolesno dete kome treba posebna nega, ceo svoj kratki zivot... :(

Na stranu dilema da li treba dete sa posebnim potrebama udaljiti iz porodice, ili ziveti s tim, tuzno je da tuznije ne moze biti...

To je moj komentar. Ja sam isto '73. i uradila sam amnio u proslu sredu. Danas sam vec na poslu. Jbg, nadam se najboljem...

Sve najbolje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: svima koji se plaše amniocenteze
PostPoslato: Uto Jun 16, 2009 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 9:33 am
Postovi: 7
Pre neki dan sam uradila amnicentezu. NIJE BOLELO NIŠTA. Bila sam prestravljena i dugo je trajala priprema zbog mog ludog straha, a ubod nisam ni osetila. Dva dana nakon intervencije me je malo bolelo tj. više je bilo neprijatno, kao predmenstrualni osećaj, a nakon toga je sve bilo normalno.
Doktor je rekao da je plodova voda bila lepe boje (nije bila zamućena) , što je dobar znak.
Sada mi samo preostaje da strpljivo sačekam rezultat i da pozitivno razmišljam.
Ovo pišem jer su mi mnogo pomogli komentari svih Vas i želim da i ja nakon ovog iskustva ohrabrim sve žene koje moraju ili žele da se podvrgnu ovom zahvatu. Ako sam ja ovo preživela, kao najveća paničarka i kukavica, onda će svi preživeti.

SVIMA VELIKI POZDRAV uz želju da Vam što pre javim dobar rezultat!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 10:24 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Dzemice drago mi je da je sve tako dobro proslo.
Ljudi su razliciti i razlicite su odluke.
Ja znam da bih ako ponovo ostanem trudna bez razmisljanja uradila amnio kao i prvi put, jer nisam spremna na rizik da rodim bolesno dete. Ja imam hronicnu bolest i znam da je tesko ziveti sa tim, ali ima ljudi koji sa time mogu da se nose....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 3:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jun 09, 2004 2:00 am
Postovi: 778
meni je stigao rezultat. sve je ok. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: pisamce
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 5:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 15, 2009 9:33 am
Postovi: 7
Isidora drago mi je zbog rezultata i želim ti puno sreće.

Veliki pozdrav za Deu!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jun 17, 2009 11:23 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 3:04 am
Postovi: 170
Mene ceka amnio, odlucila sam da ga uradim, nioje da se ne plasim, ali valjda ce sve biti ok. Svi oko mene su protiv toga i jedva cekam pocetak jula, da to odradim i da mi se svi skinu sa grbace, bas me nerviraju. Ispada tako kao da ja sad nesto izmisljam toplu vodu i kao pa da ti si sad savremena majka. Muka mi je od komentara


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jun 19, 2009 10:37 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Čet Nov 06, 2008 9:32 pm
Postovi: 1074
Buduce i sadasnje mame, drage dame :D

Moze li meni neko da kaze da li radite amnicentezu zato sto vam testovi dabl i tripl nisu u redu, ili idete na tu metodu jer je najpouzdanija???Mene to zanima za ubuduce, naime, radila sam dabl test koji je bio iu redu svojevremno, pitam za ubuduce jer u to vreme jedna moja drugarica je radila amniocentezu jer je najpouzdanija i meni je stalno pricala kako bi trebala bez obzira da se podvrgnem jer ne treba rizikovati.Meni koliko ej poznato rade je samo osobe kojima gore pomenuti testovi nisu u redu i soobe starije od 35 godina???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jun 20, 2009 8:53 am 
OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pet Dec 24, 2004 7:22 pm
Postovi: 2202
Lokacija: Nemacka
Ja sam je radila zbog godina a i zato sto je najpouzdanija. Ali naravno 100% garancije nema.
Radila sam posle toga i expertski UZ jer on pokriva one preglede koji nisu ukljuceni amniocentezemo (ona gleda samo hromozomske anomalije).


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Amniocinteza
PostPoslato: Pon Apr 26, 2010 9:30 pm 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Jan 16, 2007 3:02 pm
Postovi: 133
i ja sam imala modricu,velicinu sljive posle amniocenteze. dr,mi je rekao da mi je potrefio arteriju zbog toga,kao nije to nista :(

_________________
Slika


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 27 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 244 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: