Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 8:21 pm
Postovi: 6
alleksa85 je napisao:
mene zivo zanima kako je mirror-girs radila kolonoskopiju u klinickom centru 22. juna kad im aparat ne radi od 10. juna do dan danas. ja sam bio zakazan za 16. jun i zvali su me iz klinickog, rekli da aparat ne radi i da se odlaze pregled do daljeg. i evo proslo je mesec dana od tad, juce sam isao da pitam, ne radi i dalje, ne znaju kada ce biti popravljen...


Moja majka je radila isto u Klinickom oko 20 juna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pon Jul 18, 2011 6:30 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Apr 26, 2011 8:21 pm
Postovi: 6
alleksa85 je napisao:
mene zivo zanima kako je mirror-girs radila kolonoskopiju u klinickom centru 22. juna kad im aparat ne radi od 10. juna do dan danas. ja sam bio zakazan za 16. jun i zvali su me iz klinickog, rekli da aparat ne radi i da se odlaze pregled do daljeg. i evo proslo je mesec dana od tad, juce sam isao da pitam, ne radi i dalje, ne znaju kada ce biti popravljen...


Moja majka je radila isto u Klinickom oko 20 juna.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Avg 10, 2011 12:31 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
Poz svima!
Pre 2-3 dana sam radio kolonoskopiju u KBC Bezanijska Kosa pa rekoh da podelim sa vama.
Posle citanja ovih predhodno napisanih postova ovde,otisao sam malo uplasen moram priznati i bas iz tog razloga udmah pitao jednu od sestara da li je moguce uraditi intervenciju sa anglosedacijom tj anestezijom,na sta mi je odgovorila da nije moguce jer nemaju anesteziologa??!
Hteo, ne hteo posle one pripreme tj gladovanja celog predhodnog dana bio sam spreman na sve samo da stavim nesto jestivo u usta.
Moj utisak "zahvata" je da je strah bio mnogo veci nego sto je trebao da bude.Nije sve jedno kad vam nabijaju onu cevku u pozadinu :roll: ali stvarno nije toliko strasno,vise neobicno i nezgodno nego bolno.Bol se oseti mozda u dva navrata,ali ne toliko jak da se ne moze izdrzati.
Samo hrabro i bez straha,to je poenta,znaci sto opustenije pristupiti i sto vise prdeti :lol: i sve ce biti ok
Pozdrav i srecno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Avg 18, 2011 5:48 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:55 pm
Postovi: 18
Ja sam radila 21.juna u Klinickom, po uputu, pokvario im se aparat na odeljenju gde su nekada radili sa anestezijom a sada imaju taj jedan i nemaju uslova za anesteziju i zato sam ja radila bez inace da mi je neko ponudio da radim sa anestezijom oberucke bih prihvatila, ali kazem da sam ipak izdrzala bez i napominjem da mi je radjen levi kolon samo, dakle transferzalni i desni su mi ostali neispitani. Inace nije neozbiljno reci da ljudi sem Fortransa uzmu i dva cepica tj. supozitorije da stave, jer ja jednostavno nisam mogla da ispijem vise od jednog litra i morala sam da se pomognem cime bilo da bi pregled bio valjan. Ne govorim ovo kao laik vec kao neko ko je farmaceutski tehnicar i studira Farmaciju u BGu pa ipak malo govori i strucnije. Naravno da je najbolje pratiti upitstva lekara i popiti svih 8 litara ali ako ne mozete postoji resenje. Ja imam problem sa tim da mi je muka kad je nesto groznog ukusa i da povracam zato sam jedva popila litar Fortransa.
Ja i dalje imam muke sa povremenim bolovima tj. grcevima i prolivom i sutra radim rektoskopiju pa cemo videti sta dalje :-?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Sep 02, 2011 11:05 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Sep 02, 2011 10:28 pm
Postovi: 1
Na pocetak veliki pozdrav svima na ovoj temi.Upravo sam se vratio sa kolonoskopije u punoj anesteziji i mogu vam reci da je jedini bol koji sam osetio bio - ubod igle anesteziologa!Pre toga sam procitao celu temu i vi ste mi pomogli da se odlucim za zaista bezbolnu varijantu i na tome sam vam beskrajno zahvalan.
Dakle,preporuka i sa moje strane za punu anesteziju!
Pogotovu zbog toga sto je i moj prijatelj danas radio kolonoskopiju,"na suvo",i necu zbog pristojnosti da ga citiram sta je sve rekao na racun lekara i profesije.Bolove koje je imao tom prilikom opisao je kao nepodnosljive,ali,i stanje njegovog debelog creva je doprinelo tome...
Sada bih vas zamolio da mi pomognete u "prevodjenju na srpski" onoga sto je Dr. napisao:
"Endoskopska Dg.
Polypus recti.Nodul haem.externi.l.
Sluznica rektuma i zavrsnog dela sigme hiperemicna par submukoznih hemoragija.Na oko 18 cm polip velicine oko 4mm.Preostali segmenti kolona bez Tu ulceracija i drugih makroskopskih endoskopskih promena.Peri analno venac kozastih hemoroida.Kontrola za 6 meseci."
Imam li razloga za paniku?
Dr. mi nije stigao da objasni nalaz,imao je hitnu hirusku intervenciju,tako da sam mnogo zabrinut,i nisam siguran o cemu se u stvari radi.
Hvala unapred!
P.S:Znam da nije tema za tumacenje rezultata,molim vas da me razumete,precisticu moj post nakon nekog vremena,da bude u skladu sa temom...Pozdrav!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sub Sep 03, 2011 12:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pon Maj 05, 2008 11:09 pm
Postovi: 58
Imate polip u rektumu i krvarenje. Polipi su benigni tumori koji mogu da predju u malignitet. Zato idite na kontrolu obavezno za sest meseci. Za sada nema raloga za paniku i brigu. Inace kada se radi kolonoskopija obicno se polip ukloni na licu mestu, ako je to moguce pretpostavljam da je i tako sa vama bilo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Okt 19, 2011 7:14 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
Da li iko slucajno zna gde moze da se uradi kolonoskopija sa anglosedacijom iliti anestezijom?Mislim na drzavne ustanove u bg-u?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Okt 20, 2011 9:42 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Avg 13, 2010 12:24 pm
Postovi: 34
rkeu11 je napisao:
Da li iko slucajno zna gde moze da se uradi kolonoskopija sa anglosedacijom iliti anestezijom?Mislim na drzavne ustanove u bg-u?

Pokusajte na Klinici za gastroenterologiju Klinickog centra Srbije.Tu sam ja radio kolonoskopiju pod analgosedacijom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sub Okt 22, 2011 10:55 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 12, 2010 9:44 pm
Postovi: 17
Hvala na informaciji :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Nov 04, 2011 12:47 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:55 pm
Postovi: 18
Zbog problema koji mi datiraju od kraja maja moracu ponovo da radim kolonoskopiju, bez obzira sto sam istu radila krajem juna u KCS, a rektoskopiju sam radila krajem avgusta i nista nije dokazano. Javila sam se ponovo u Klinicki centar i receno mi je da sam debelo gubila vreme. Prvo doktor koji mi je radio kolonoskopiju je uradio samo deo creva,negde trecinu a rektoskpijom su mi samo 11cm pregledali. To vam je kao da kad vasku trazite samo na shishkama, a ostatak kose i ne gledate. Radicu je ovoga puta pod anestezijom po preporuci doktorke i to sada u ponedeljak 7. novembra. Ja se samo nadam da ce ovog puta biti kompletan pregled a ne parcijalni jer u suprotnom sam opet na nuli. Prekosutra me ocekuje Fortrans i ne radujem mu se :cry: . Sta da vam kazem, posle svega sto sam prosla, promenila sam misljenje, bolje je da vas nakljukaju sto vise da se ne bi opirali, a da oni mogu da pregledaju sve jer na zivo vise zure i mogu da zbrzaju mada ni pod anestezijom niko ne garantuje da im nesto nece promaci. Ja cu svoje utiske izneti u po povratku sa snimanja, ako preteknem :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 10:04 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jan 15, 2009 1:29 pm
Postovi: 19
Gde si mirror-girl sa iskustvima, čekamo te...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Pet Nov 11, 2011 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:55 pm
Postovi: 18
Evo me, ziva sam :). Uradila sam u ponedeljak, sa totalnom anestezijom, u klinickom, nicega se ne secam, uglavnom udjete, svucete se do pola, prekriju vas neki carsafom, nameste iglicu, daju vam anestetik,malo pecka ali nista posebno,stave vam stipaljkicu na prst za merenje saturacije mislim,i dok izbrojite do 5 vec vam se malo muti. stave vam masku i sledeci put kad otvorite oci vi ste obuceni,lezite u krevetu u dnevnoj bolnici, primate infuziju i vas pratilac vam se smesi govoreci da ste pre 10 minuta sa njim pricali a vi se nicega ne secate. Sve je trajalo pola sata,posle odlezite i kuci. Nikakv bol nisam osetila evo par dana je proslo a kad su mi radili u junu na zivo, bolelo je na trenutke jako i danima posle toga me je bolelo ne puno ali u odnosu na ovo ipak... Doktorka je prosla i do tankog creva, imala je komfor da me lepo pregleda bez cimanja kao kad su mi radili prvi put, nista mi nije videla, uzela mi je biopsiju cisto forme radi pa za 15 dana idem po rezultate. Doktorku nisam ni videla,sem anesteziologa i sestre koje su me obukle, (bio je i tehnicar propala sam u zemlju,da me ne pokrise :oops: valjda me nije on oblacio,nadam se). Ako bi neko moj ovo u buducnosti trebao ovo da radi nikada mu ne bih dala bez anestezije. Poslusajte savet jedne 22godisnjakinje, ako mozete uradite sa anestezijom,a ko ne,nije ni bez nje smrt, bice vam neprijatnije ali fora je kako ko podnosi i koliko je psihicki jak.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Sre Nov 30, 2011 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 11:40 am
Postovi: 73
Cao, samo da se nadovezem i imam jedno pitanje takodje. Pre dve god sam radila kolonoskopiju na zivo, uzasno je bolelo, i ne bih to ponovo izdrzala, pokusala sam ali ne ide, tako da je za 3 dana radim privatno za 130e, iskreno, dala bih sve pare da imam, samo da to vise ne osetim. Svima prepocucujem isto.

Sad pitanje, posto su mi rekli da je ovo pod anestezijom, zbunjuje me ovo totalna anestezija... tj, da li postoji jos neka anestezija pod kojom se radi kolonoskopija ili treba da nazovem doktora da pitam sigurno jel totalna?

pozz svima!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 3:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 22, 2011 8:55 pm
Postovi: 18
Ako ti je receno da ce biti pod anestezijom onda ce biti. Ne moze se pod anestezijom smatrati neka tabletica koju ti daju za smirenje, dakle spavaces, nicega se ne secas, posle snimanja se nekih pola sata do sat ne secam iako sam bila budna i blebetala sa osobljem, a nakon toga nemam pojma o cemu smo pricali, to je zbog produzenog dejstva, zato ostajes na budjenju. Ukoliko su zahtevali da uradis krvnu sliku, pregled interniste, EKG... onda budi sigurna da se radi o anesteziji koja se koristi pri operacijama s tim sto je doza svakako manja jer samo snimanje traje dosta kratko. I ja samn se plasila da to nije neka fora, da mi ne daju previse slabu dozu pa da sve osecam, ali ja sam toliko brzo klonula da je to neverovatno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Kolonoskopija - sa ili bez totalne anestezije?
PostPoslato: Čet Dec 01, 2011 9:07 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Avg 03, 2010 11:40 am
Postovi: 73
Oke, hvala ti puno, i nisam od toga adila smo EKG... Mislim da je to to. Pozzdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 314 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17 ... 21  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 86 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: