Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Okt 22, 2008 6:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Okt 20, 2008 1:11 pm
Postovi: 3
grbica ili hrapavost koja se moze napipati pod prstom pri vrhu nosa je dge se septum zavrsava. On se moze ovako napipati ako je nos smanjen vise nego sto je trebalo tokom operacije. S vremenom moze postati gore, a i ne mora. Vrlo lako se popravi sekondarnom operacijom ako to neko zeli.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Okt 23, 2008 5:06 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Okt 21, 2008 8:21 pm
Postovi: 4
Maria,meni je ta grbica bas vidljiva,gore mi je sada nego pre operacije,s tim sto mi nos i nije puno'skracen',mozda je trebao jos malo,i ovako deluje vece.Nego meni je doktor rekao da je za sekundarnu operaciju ista procedura,da nista nije jednostavnije(gips nosim 7 dana i tampone takodje)?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Okt 28, 2008 1:46 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Sep 01, 2008 11:24 am
Postovi: 9
Cao svima,

Meni, kako otok spada, tako ta neravnina opada. Doktor je rekao da je u pitanju neki unutrasnji oziljak. Prestala sam da se opterecujem oko toga :) Sta bude, bice. Rekla sam sebi, ako bude grbica, opet na operaciju i to je to. Sta bude, bice... :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Dec 18, 2008 11:53 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Dec 18, 2008 10:59 am
Postovi: 11
Lokacija: bg
ja sam operisala nos 2x jer sam nakon prve operacije doshlo do zadebljanja kosti ka unutrashnjem delu nosa, najverovatnije zbog povrede koju sam imala neposredno nakon operacije. uglavnom, spolja nije izgledalo loshe ali nisam mogla da dishem i imala sam cheste upale grla. prvi put sam se oprisala kod pokojnog prof. stefanovica, a postho je u medjuvremenu preminuo na 2gu operaciju sam otishle kod Dr. Bijelica na VMA. Jako sam zadovoljna! Iako ja sama nisam zahtevala estetiku dr. bijelic mi je prelozio da i to odradimo jer mi je nos bio malkice "oshtriji", a brada uvuchena, pa je logichno bilo da ga josh malo smanje. Pristala sam i efekat je sjajan. Nos mi je bukvalno savrshen a lice jako skladno. Niko nikada ne bi rekao da sam imala operaciju.

shto se tiche vashih problema, ne bih da vas demoralishem, ali vecjini ljudi su potrebne 2 operacije da bi postigli zeljeni efekat.

Prochitala sam u jednom od komentara da je devojci nos potamneo u dve boje od sunchanja... To je jako bitno: ne operishite se tokom leta, i nakon operacije se ne izlazite vetru i suncu. I sachekajte 3-4 meseca da vidite pravi efekat operacije. Prvi utisak je uvek jeziv.... ali kad otok spadne slika je sasvim drugachija


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: ll
PostPoslato: Pet Jan 30, 2009 11:57 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 30, 2009 11:42 pm
Postovi: 1
meni se nakon operacije javio isti problem,a operisala sam se pre vishe od godinu dana,moj nos nije bio problematichan,nisam imala prenaglashenu grbu i nisam ga mnogo menjala,samo ga ispravila i niko nije ni primetio da se operisala sem naravno ljudi kojima sam rekla. a inache sam dobila pohvale kako mi je lep nos,jer nisam pravila drastichan korak i radikalno menjala njegov izgled.btw grbicu i dalje imam i osecam je pod prstom ali ne bunim se dok god mi nos lepo izgelda :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Feb 10, 2009 2:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 13, 2008 2:06 pm
Postovi: 22
Moj doktor je moju grbicu nazvao PERIOSTOM, kaze da je to neka vrsta otoka koja spada mesecima.. Nadam se da je to istina..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Mar 12, 2009 3:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 16, 2008 10:34 pm
Postovi: 25
Lokacija: nis
procitala sam par komentara i moram vam se pozaliti da sam razocarana pomalo,ja imam tu grbicu na vrhu nosa a operisala sam se pre sest meseci..dali ce to proci,razmisljam cak i o drugoj operaciji,nekako mi nos izgleda cudno bas kao da je operisan..promena nije velika..i molim vas recite mi dali je moguce suziti sinuse jet meni je doktor jako malo suzio rekao je da ne sme..pa mi se to bas i ne svidja imam sitnu facu.. :oops: sta sa ovom grbicom dali ce proci??????? :roll:

_________________
saska


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 11, 2009 8:37 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Nov 30, 2008 6:55 pm
Postovi: 16
Lokacija: Beograd
bithie je napisao:
Moj doktor je moju grbicu nazvao PERIOSTOM, kaze da je to neka vrsta otoka koja spada mesecima.. Nadam se da je to istina..

Ja imam slican problem, imam bukvalno zadebljalu kost sa jedne strane nosa, a proslo je 2 meseca od operacije.
Pod pristom osecam kao da je kost u pitanju, a to nisam imala pre. Na vma su mi rekli da bi trebalo da spadne, ali ja sve manje verujem u tu opciju, a na drugu operaciju mi ne pada na pamet da idem.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 12, 2009 2:58 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Apr 02, 2009 4:05 am
Postovi: 62
sarrra, mislim da nece proci :cry: najverovatnije je to periostitis (upala kostanog tkiva) ili kostani zulj ... Ovde detaljnije http://www.plastic-surgeon.rs/?s=55

_________________
http://www.reklamiranje/
http://www.reklamiranje/forum


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Maj 24, 2009 7:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 24, 2009 5:03 pm
Postovi: 19
Mislim da ste u pravu i da ta grbica neće proći. Ja sam operisala nos prije 3 godine, i ubrzo nakon skidanja plastičnog fixatora se pojavila ta grbica i do danas je tu. Samo što ona nije skoro u opšte vidljiva, nego se samo može napipati. Još da dodam da je prije operacije nisam imala, nos mi je sa gornje strane bio ravan, samo sam imala devijaciju septuma pa ga je trebalo ispraviti. Nos mi je ispravljen tj. devijacija je dobro urađena i mogu normalno da dišem, a i prehlade i alergija su skoro nestale.
Estetski dio je takođe dobro urađen, jer sam odlučila da i to uz put popravim, sve u svemu sam bila prezadovoljna.
Kod mene je osim ispravljanja devijacije urađeno i kompletno smanjenje tj snižavanje nosa, zatim sužavanje vrha nosa, sužavanje nosnih kostiju, a malo sam skratila i vrh nosa, da bi dobila savršen ugao između vrha nosa i gornje usne. Nije to sve bilo puno ali je ipak rađeno skoro sve, osim nosnica, tako da sam imala užasne modrice i otekline, koje su nakon mjesec dana nestale, to mi nije smetalo jer mi je najvažnije bilo da nema bolova, a stvarno ih nije bilo i odlično sam se osjećala poslije anestezije.
U glavnom, tek kad sam skinula flastere i fixator nos mi je najbolje izgledao, a onda se nekoliko dana poslije pojavila grbica a ubrzo za tim sam povrijedila nos pa mi je nastalo i malo udubljenje sa strane koje se isto ne vidi, ali se može napipati i mislim da se nos u opšte puno ne mijenja nekoliko mjeseci poslije, nego ono što dobiješ poslije operacije to ti je.. jedino se promijeni lice i vrati u normalu, kad spadnu otoci i modrice.
Ja sam mogla i besplatno na klinici da operišem tu devijaciju, ali sam se ipak odlučila za privatnika i nisam pogriješila, jer je uradio sve kako sam htjela, mada je i on sam sve to predložio i u potpunosti smo se složili oko svega. Nisam tražila da nešto malo uradi, i da to sve što prirodnije izgleda, nego sam rekla da sve što je viška odstrani, jer u suprotnom obično ostave nos kakav i jeste sa nekim malim promjenama, pa onda pacijent ne bude zadovoljan. A bez obzira na sve, nos mi izgleda savršeno prirodno i većina ljudi iz mog okruženja nije ni primijetila da sam ga operisala, iako je to za mene bila ogromna razlika, a primijeti se najviše kada se uporede slike prije i poslije operacije.
Izabrala sam poznatog, da ne kažem izvikanog, hirurga, koji je i jedan od najpoznatijih maksilofacijalnih hirurga na Balkanu i nisam pogriješila. Nije baš sve apsolutno savršeno, zbog te grbice, ali to je više do organizma a ne do hirurga, ali ipak mogu reći na kraju, poslije svega, da je on definitivno nadmašio i moja najsmjelija očekivanja. Jer ni obradom u fotoshopu nisam uspjela da dobijem tako dobar nos, kakav mi je on napravio.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rhinoplastika i mala 'grbica' na nosu posle operacije
PostPoslato: Uto Nov 17, 2009 7:55 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Uto Nov 17, 2009 7:40 pm
Postovi: 70
Pozdrav svima.Uskoro bi trebalo da imam operaciju nosa,jer vec dugo vremena imam problema,non-stop mi je zapusen nos,ne mogu da disem normalno,uvo mi se zapusi kad je napolju hladno i jos mnogo problema.Pre 3 godine sam isao na pregled i rekli su mi to moze da se uradi tek posle 18...Sad uskoro punim 20 i odlucio sam se da to zavrsim.Doktor u mom gradu mi je rekao da mora da se uradi septorinoplastika.Mene sad zanima,posto mi je nos malo iskrivljen na levo i malo je poveci i imam grbu,dali ce posle te operacije izgledati "normalno" ? Gledao sam neke slike na netu posle septorinoplastike i ako je to to sto ce i meni da rade,ja sam skroz zadovoljan.Jer je imao neko iskustvo sa ovom operacijom?
Hvala unapred ;)


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 26 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 38 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: