Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 62  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pet Maj 11, 2012 10:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Crvena 76 je napisao:
....hello cure moje... Freedah citam i gledam te tvoje fotke kolko se secam da si vegetarijanac, nisi mozda primetila da si alergicna na neku hranu ??,jer pojedino sirovo povrce a jos vise voce znaju da izazivaju reakcije obrati i na to paznju .Mislim to mi je palo na pamet jer su mi te periodicne bubuljice bas sumnjive


ne, nije alergija..imam ovo od '91- '98...pa sad posle kortikosteroida opet..imala sam i kao mesojed..i vegetarijanac i vegan...i sad...evo nocas sam se opet osula..sta god jela..ma kako kombinovala- sve je isto..nije vezano za hranu u smislu alergije..inace kada se osoba hrani presno, onda i najdugogodisnjije alergije nestaju...a i teze hronicne bolesti...mnogo su cesci uzrocnici problema vestacki seceri, meso i ml.proizvodi..industr.hrana itd.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 13, 2012 7:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
Crvena 76 je napisao:
....hello cure moje... Freedah citam i gledam te tvoje fotke kolko se secam da si vegetarijanac, nisi mozda primetila da si alergicna na neku hranu ??,jer pojedino sirovo povrce a jos vise voce znaju da izazivaju reakcije obrati i na to paznju .Mislim to mi je palo na pamet jer su mi te periodicne bubuljice bas sumnjive

....hallo crvena76 ... kakvo je stanje kod tebe je li sta bolje :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Sre Maj 16, 2012 2:28 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
puno je smirenije al to je kod mene klasika leti bolje zimi katastrofa zato sto je po pravilu zimi suvlji zrak i izrazenije promene toplo hladno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 5:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Mar 07, 2012 3:42 am
Postovi: 66
Pozdrav ljudi!
Opet sam malo istrazivala :) i dosla do saznanja da je jako delotvoran za lecenje Rosacee (dakle ne za akne-rosaceu tip2, vec SAMO ZA TIP1!!!), LEK POD NAZIVOM DERMALEX. Ono sto je najvaznije nesteroidan je...postoje tri varijante ovog Dermalexa, za atop.ekcem, za psorijazu i za rosaceu i kuperozu.
Potrazite u boljim apotekama..i ako neko ima neki info vec, nek' kucne!

P.S. Kako ste vi ostali ovih dana?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Čet Maj 17, 2012 8:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
Freedah je napisao:
Pozdrav ljudi!
Opet sam malo istrazivala :) i dosla do saznanja da je jako delotvoran za lecenje Rosacee (dakle ne za akne-rosaceu tip2, vec SAMO ZA TIP1!!!), LEK POD NAZIVOM DERMALEX. Ono sto je najvaznije nesteroidan je...postoje tri varijante ovog Dermalexa, za atop.ekcem, za psorijazu i za rosaceu i kuperozu.
Potrazite u boljim apotekama..i ako neko ima neki info vec, nek' kucne!

P.S. Kako ste vi ostali ovih dana?

heeeeeej ja sam dobro super mi je lice sutra putujem za Zagreb........... sad cu malo da procitam o tom dermalex-u da li je to nesta na biljnoj bazi :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 9:42 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
Pozdrav.....jeste mozda primetili da se svi okrecu odjednom prirodi i nivea ima novu liniju i
xy novih proizvoda na prirodnoj bazi samo nemam vec volje da isprobavam


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 11:07 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....da ...da...... ja sam primjetila ali nisam nista koristila sad za sad mi je najbolja urinoterapija za lice........ 8-og juna imam termin kod dr da vidi kakvo mi je stanje, a primjetila sam i 3-4 mala kapilara pa bi da ih se rijesim ........ jedino sto sam kupila original Pavlovicemu bademovu mast i s njom mazem lice navece ....super je...............................gdje su ostali nesto se ne javljaju a bas me zanima njihov stanje da li im sta pomaze ................javite se.....fole13 da li isao kod dr javi nam........


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 8:25 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
pomoc ... da li je neko koristio Murad kozmetiku, kakava su iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 9:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
...lana30....cula sam ali nisam koristila nista njihovo ..... a kaka ti problem imas


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Ned Maj 27, 2012 10:47 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Draga Rigoleto, ja imam problem crvenila najvise, koje se javlja ja bih rekla nicim izazvano.
Posetila sam dva dermatologa i oba su se slozila sa dijagnozom rozacea.
Koristim Orvagile tablete, vec drugu kutiju pijem, umivam se Murad losionom protiv crvenila, mazem metronidazol pre spavanja, koristim i neku dnevnu kremu koju mi je dermatolog prepisao... e sad... kod mene se radi sto mi se stanje menja, zna da bude ok, ali zna i da bukne da to bude uzasno... trenutno je takvo stanje... uglavnom ovu terapiju primenjujem od aprila meseca.
Ako imas bilo koji predlog ili sugestiju sta da radim, bila bih ti zahvalna.
Helico bakteriju sam imala proslog leta i izlecila, takodje sam radila i alergo test na hranu, i nisam ni nasta alergicna.
Na forumu sam cula za nekog Miroslava Vasica, koji daje neke meleme i cajeve... ne znam da li da se njemu obratim?
Kakva su tvoja iskustva?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 8:52 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
....lana30..... ja sam imala iste te simptome kao kod tebe, meni se zacrveni samo lice obrazi i kad se zacrveni kao da je malo oteklo da li je kod tebe tako, ja sam to malo sanirala i sad imam samo kad udjem u vruc prostor odma mi se pojavi to crvenilo, to sam dobila prosle godine u januaru ali ne puno tako da nisam ni isla dermatologo mislila sam proci ce, a ono sve malo po malo i u aprilu (vidis kao i kod tebe) pravo se pojavilo da sam morala dermatologu koji mi je dijagnosticirao rosaceu (pocetak rosace) ........ nista mi nije dao da pijem nego mi je uradio jedan tretman laserom i kasnije sam u pola godine uradila jos 4 tretmana , rekao je kad uradim pet šest da cde mi biti mnogo bolje da mozda necu trebati uraditi ni jedan vise.....tako je i bilo....... sad mi se pojavi malo kad sam u toplom prostoru, izbjegavam vruc prostor, ne jedem bjeli kruh, bjelo brasno (uopšte) , bjeli secer, kavu, gazirana pica, cak sam i mlijeko izbacila iz upotrebe (sad ga malo koristim ne puno), meso crveno, suhomesnate proizvoide, jedem samo piletinu i puretinu itd........ a procitala si sigurno da ja koristim i urinoterapiju za lice......... koristila sam taj melem od Vasica ......tad mi je nesta pomoglo mozda i melem neznam, uglavnom citav nisam potrosila.......sta god te zanima pitaj me reci cu ti............................................................crvena76.....kakvo je stanje kod tebe........ :(


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 9:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Rigoleto, hvala na odgovoru.
kod mene je slucaj da se crvenilo javlja u predelu oko nosa, ne bas obrazi, ili po bradi.
Javi se po neka bubuljica ali to ne bude strasno, gore je to neko crvenilo, ili osip kako bih ga nazvala. ne moze nicim da se prekrije, koristim neki Avene puder za kozu sa dermatoloskim problemima faktor 50, cini mi s ed aje on dobar za inace ali sad ne pomaze.
Pijem taj Orvagile i mazem metrodinazol, ranije je to pomagalo, ali sada ne.
Kontaktiracu doktoricu danas da vidim sta i ona predlaze?
Mislila sam da vidim ima li taj Vasic da mi da neke cajeve, verovatno je to sve iznutra, ali ja ne uspevam da shvatim sta je problem.
Inace imam povisen bilirubin, pa sam tom logikom povezala da uzmem nesto za ciscenje jetre,
iako ne znam sta da cistim s obzirom da jako uredan zivot vodim.
da li znas kakve su to dermalex tablete?
ili taj serum Medik8?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Pon Maj 28, 2012 1:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Nov 14, 2011 6:08 pm
Postovi: 104
.....lana....neznam nista za dermalix tablete, a za serum Medik8 cula sam, mogla si da procitas i na ovom forumu o serumu ja ga licno ne bi kupovala, bila sam narucila i vratila sam ga, moze se kupiti samo u Turskoj mozda sad ima i kod nas neznam, ovi sto su koristili Medik8 bilo bi lijepo da se jave da vidimo kakvo im je stanje da li to uopšte pomaze,mislim da je taj Medik8 dobar samo momentalo kad se nanese kad se ne koristi da je stanje onakvo kakvo je bilo prije..... ja bi ti preporucila da uzmes melem i caj od Vasica i da probas, ja sam dobila samo melem mislila sam da ce mi poslati i caj, potrebno je ocistiti organizam iznutra ......ako jos mozes licno da odes do Vasica da ti to vidi bilo bi super, ja nisam mogla daleko mi je.......


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 29, 2012 9:37 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 24, 2012 3:10 pm
Postovi: 45
....Rigoleto...Vec sam i pisala da je smirenije .Malo sam pocrnela na suncu i odmah to nije tako izrazajno.Urin momentalno ne koristim.Zaboravim da navatam :lol: :lol: jer dok se razbudim vec sam obavila nuzdu :lol: :lol: .Salim se malo kazu da jedan osmeh dnevno puno vredi.Kod nas je
vlazno vreme i to mi isto godi uvek mi je lice tada smirenije.Inace konzumiram sve redom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Rozacea
PostPoslato: Uto Maj 29, 2012 3:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Maj 27, 2012 7:49 pm
Postovi: 10
Rigoleto i ostalo drustvo,

novosti su sledece: bila sam juce kod Vasica, jer sam svakako poslom isla u Bg,
dao mi je neki melem, losion i nesto da pijem posle svakog obroka,
sad da li ce to dati rezultate ne znam.

Isto tako nisam sigurna kad da pocnem sa njegovom terapijom, jer sam na pola kutije tih Orvagile tableta koje mi je prepisala moja doktorica/ dermatolog.
Tako da ne bih na pola odustajala, sacekacu da terapiju zavrsim do kraja, pa onda da predjem na Vasiceve meleme.

Kod moje doktorke sam takodje sinoc bila, sto se tice krema, ona me je vratila na prvu terapiju metrodinazol uvece, i etiol krem preko dana....

Muraadovu kremu sam joj vratila, jer me je krema unazadila... ne bih zbog drugih clanova na forumu, kome bi to mozda pomoglo, da kritikujem Murad,
mislim da je to dobra kozmetika, ali meni nije pomogla. Doktorka to objasnjava da moja koza nije u fazi kad joj murad moze pomoci .... : (((

Zanima me sto s etice sminkanja, koji puder bi mi preporucili, tj koji najmanje steti nasim ugrozenim licima : ))

ima li neko neki predlog?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 929 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 62  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 183 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: