Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 1:04 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
uf to mi se cini nesto malo,jesi siguran? :o meni je lice u fazama nekad gore nekad bolje a ispila sam 41 mg po kg za sad.pijem malo vise od 2 meseca.racunala sam da je potrebno popiti bar 60mg po kg da bi bila veca razlika,sad me ovo brine


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 2:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
uf to mi se cini nesto malo,jesi siguran? :o meni je lice u fazama nekad gore nekad bolje a ispila sam 41 mg po kg za sad.pijem malo vise od 2 meseca.racunala sam da je potrebno popiti bar 60mg po kg da bi bila veca razlika,sad me ovo brine


Pa i jeste.

Veca razlika se vidi posle 2 mjeseca kako kazete "full doze" 1 mg/1 kg,barem u mom slucaju,ja sam posle mjesec dana full doze bio u velikom pogorsanju,tako da minimum 2 mjeseca,a ako se ide sa duplo manjim dozama i 3-4 mjeseca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 2:53 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 8:00 pm
Postovi: 15
Da, u pravu je Ivan. Dva meseca treba ako se pije puna doza. Ja sam pogrešio. Mada sve je to relativno, zavisi od osobe do osobe.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 2:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Ljudi, jel zna neko sta smem da pijem od lekova za prehladu??? Jao kako me uhvatilo, uzas...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 4:23 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
e dobro je,hvala vam :)
dano ne smes samo tetracikline-dovicin,amarcin,hemomicin i sl.
Brufen,ferveks,andol,paracetamoli smeju slobodno


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Okt 25, 2012 4:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
dana85

Smijes sve ljekove,sem dovicina,amracina i sl.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 12:48 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 25, 2012 4:59 pm
Postovi: 50
Pozdrav svima, postavicu ovde pitanje posto je najaktivnija tema, a i plus dosta vas je koristilo ili koristi Airol. Naime, doktorica mi je preporucila da mazem svako drugo vece da bi mi se koza navikla, i nedavno sam krenuo da mazem svako vece... pojavilo mi se crvenilo prvo na vratu, a zatim i danas na grudima okolo bubuljica, kao da je blago sprzena koza... skinuo sam airol, i nekom niveinom kremom repair and care za telo, namazao lice i grudi... Sta da radim, da li da odmorim neko vreme, da mazem svaki drugi dan il da skroz prestanem... kontrolu imam za nedelju dana.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 8:44 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
to je skroz normalno sa airolom.probaj da stavljas npr.svaki treci dan ili recimo da ga ne drzis celu noc vec par sati ili vec kako ti prija,dok se ne naviknes


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Nov 01, 2012 9:17 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
*svaki drugi,treci dan


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sub Nov 03, 2012 5:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Sep 13, 2012 2:34 pm
Postovi: 4
Roakutanci, samo da iznesem još jedno pozitivno iskustvo - posle mesec i po korišćenja, moja koža leđa, je pokazala sjajan napredak. Usta su mi suva kao i svima, a pošto je zabranjeno da se suvoća leči rakijom, koristim labelo :)

jedino mi je teško da ljudima u okolini objasnim da više ne pijem, i posebno kada kažem da je razlog to što sam pod "nekom terapijom", moram odmah da dodam i o čemu se radi, inače naiđem na podozrivost :D

Inače, što se alkohola tiče, ja sam po savetu dermatologa preskočio terapiju onaj dan kada sam morao da pijem (svadba je u pitanju) uz napomenu da se "previše ne olešim, ako baš ne moram". Tako da nije za zezanje. (što me naravno, nije sprečilo).

A što se tiče zamaranja, ja sam inače prekinuo sa teretanom zbog povišenog ALT-a, usput primetivši zaista neočekivane zamore pri početku terapije, ali mogu da trčim normalno, pa preopručujem anaerobne treninge, kozju surutku (kod mene pomaže za ALT) i kombuhu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Nov 05, 2012 9:15 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jun 11, 2012 11:24 pm
Postovi: 7
Sutra zavrsavam terapiju :D Sada me zanima sta posle ide?Koliko vremena "odmaram"? Da li se sada smije uzimati alkohol i da li cu imati neke kreme? :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Nov 05, 2012 9:26 pm 
Korisnikov avatar OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 04, 2011 8:00 pm
Postovi: 15
vuja777 je napisao:
Sutra zavrsavam terapiju :D Sada me zanima sta posle ide?Koliko vremena "odmaram"? Da li se sada smije uzimati alkohol i da li cu imati neke kreme? :)



Šta ide? Pa da častiš :D

Sačekaj dan-dva sa alkoholom a posle bi valjda trebao neki piling ako su ostali ožiljci.

Nego meni je malo manje od 3 nedelje kako sam počeo i ne znam da li je još neko imao problem sa užasno suvom kosom i perutanjem kože glave? :|
Usne su mi suve i predeo oko nosa i usta i to "zataškavam" kremom za sad ali ovo me nervira užasno.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Sre Nov 07, 2012 9:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pet Feb 15, 2008 6:28 pm
Postovi: 129
Najbolji lek na svetu!Tacno je godinu i 7 meseci od zavrsetka terapije i lice je i dalje savrseno, bez akni, bubuljica, komedona ...a bilo je zaista strasno...tako da svi koji su na terapiji neka znaju da ce sve biti savrseno...pozdrav i srecno :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Čet Nov 08, 2012 5:19 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
da li je neko imao tokom terapije imao mozda povises ast?
meni nakon tri meseca, ast 44, a dozvoljeno do 37


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pet Nov 09, 2012 6:32 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Nov 09, 2012 6:13 pm
Postovi: 3
Pozdrav svima,

Danas sam slucajno otkrio ovaj forum, procitao sam dosta toga i odlucio da i ja sa vama podijelim svoja iskustva.
Naime Roaccutane pijem vec skoro 6 mjeseci zbog problema sa aknama na ledjima i prsima. Naime, na licem sam imao problema tokom puberteta i pomalo sa ledjima ali kako je to vrijeme davno proslo nisam ocekivao da se problem sa ledjima nastavi. Pored dosta ljekara koje sam promijenio koji su preporucivali razne njihove preparate i koji nijesu pomogli konacno sam naisao na doktora koji mi je rekao da se problem moze rijesiti samo sa roaccutanom jer su dosadasnje terapije samo na kratko smirivale upale. Imam 85kg i pio sam prvo 50 a zatim 60 miligrama. Nazalost koza na ledjima je dosta deblja tako da akne pomalo i dalje izlaze i terapija se mora nastaviti barem jos mjesec i po jer ima prostora do maksimalne kumulativne doze.
Ono sto je meni recimo jos veci problem je sto je ostalo dosta hipertroficnih oziljaka i keloida koji jako ruzno izgledaju a taj problem smo poceli resavati injekcijama a kasnije nakon 6 mjeseci i laserom nadam se.
Ja tokom ovih skoro 6 mjeseci nisam imao puno nezeljnih dejstava osim suvoce usana i samo pomalo lica, ali ne tijela. Cak sam i trenirao, malo sam se brze umarao i bilo je malo bolova u zglobovima ali neznatno. Nalazi krvi su uvijek bili u redu.
Ono sto meni najvise smeta su napadi znojenja kad se izlazi recimo iz prostorije u prostoriju, ili kad se ulazi spolja i ponekad crvenilo lica tj napadi toplote.
Da li je jos neko imao ove simptome?


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 268, 269, 270, 271, 272, 273, 274 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 147 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: