Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 5:22 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 9:36 pm
Postovi: 15
Prevulgarne akne je napisao:
Sve super,svi srecni i to je fino cuti,ali mene zanima samo jedna stvar jos ,ako vec te nus pojave nisu toliko strasne,a to je DA LI ROACCUTAN RESAVA PROBLEM ZAUVEK ? Ja u to ne verujem ..
A niko se od ranijih korisnika ne javlja..


Cao,
Pa vidi, mislim da bi apsolutno svaki korisnik Roakutana hteo da zna odgovor na ovo pitanje, ali nazalost nemoguce je da ti iko odgovori! U teoriji lek bi trebao da ZAUVEK resi problem, medjutim, to sve zavisi od osobe do osobe i naravno u kom dobu su pocele sa uzimanjem leka. Ako je neko na primer u pubertetu, naravno da su mu vece sanse da mu se problem vrati jer nama i dalje rade hormoni jako i moguce je da ce se telo "oporaviti" od leka... Mada, jako je retko da se bubuljice vrate u istoj meri kao pre pocetka terapije. U nekim slucajevima se desava da se terapija ponovi, ali obicno u tada traje krace nego prvi put. Skoro je sigurno, da ce ti se nakon terapije povremeno javljati bubuljice. Ali to je sasvim normalno, jer se i normalnim osobama to desava. Jednostavno neke promene u organizmu mogu da se pokazu na kozi, ali naravno to se ne racuna kao pravi problem. Negde sam procitala neku statistiku da je lecenje Roakutanom u 88% slucajeva uspesno :) Tako da je to prilicno ohrabrujuce!

Ako jos nisi krenuo sa terapijom, ne boj se i veruj da MOZE da ti pomogne! Sigurna sam da ti nece biti gore nego sada! Nadam se da ces uspeti da resis svoj problem!

Pozdrav :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
Prevulgarne akne je napisao:
Sve super,svi srecni i to je fino cuti,ali mene zanima samo jedna stvar jos ,ako vec te nus pojave nisu toliko strasne,a to je DA LI ROACCUTAN RESAVA PROBLEM ZAUVEK ? Ja u to ne verujem ..
A niko se od ranijih korisnika ne javlja..


Teoretski resava problem u potpunosti,a sad sto je poceo tek prije 5 godina "sire" da se primjenjuje tu ne mozemo nista i ne mozemo cuti iskustva onih koji su ga prije toga koristili


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 6:38 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 9:36 pm
Postovi: 15
Eh sad sam se bas iznervirala! Bassivity91, napisala sam ti sve o mojoj ishrani i onda mi je komp zabagovao i obrisao celu poruku!!! :o Poenta je da jesam promenila celu ishranu i da je najbitnije da pijes MNOGO VODE stvarno, i da maksimalno smanjis unos masti i secera i alkohola jer to utice na jetru i podize nivo holesterola i triglicerida. Zato mi je jako cudno da je Kuki:) doktorka rekla da POVECA unos masti! Mozda bi trebala jos jednom sa lekarom da proveris? :roll: Bas mi je krivo sto se obrisalo jer sam sve lepo ispisala... Ako budem imala vremena ovih dana, napisacu ti ponovo ako te zanima bas. Inace, Kuki:) vidim da si pitala za depilaciju i skidanje sminke. Na depilaciju nazalost ne smes. Moraces da se brijes 6 meseci i takodje nema depiliranja obrva i nausnica mozes obrve pincetom da sredjujes ali stvarno budi pazljiva pogotovo na pocetku kad je koza najosetljivija :) A puder mozes da skidas pomocu pokvasene frotirske rukavice (sam sapun ti nece skinuti svu sminku, a i primetices da je mnoooogo lakse da pomocu rukavice skidas kozu koja se peruta nego samo prstima. Naravno moras da budes BAS pazljiva kad to radis i BLAGO da povlacis da ne bi slucajno iziritirala kozu. Mene je ovo spaslo, uopste mi se skoro nije videlo da mi se koza peruta) i Eucerin-ovog bezalkalnog sapuna za lice. On je IZUZETNO nezan i nece ti isusiti lice ili izazvati iritacije jer je predvidjen za osobe koje su alergicne na sapun :) Veruj mi, to je najbolje sto mozes da nadjes. Kad se brijes obavezno stavi ili penu za brijanje ili neki gel za tusiranje sto ima nesto za hidrataciju (oni ljigavi :D). Ako ti treba dobar puder, ja sam pisala o Dermablendu pre jedno 10, 12 strana :) Odlican je, procitaj ako hoces!

I za sve vas kojima se bas suse usta (vrv svima :D), apsolutno najbolji labelo je BLISTEX Lip Relief Cream. I o njemu sam pisala tamo gde i o puderu! Necete se pokajati s tim sto posto!

Eto, nadam se da sam pomogla :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 7:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Tamara,
Hvala puno za napisano iskustvo. Verujem da nam svima puno znaci :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 7:45 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
tamara bas mi je drago da si resila problem i lepo je cuti tako pozitvno iskustvo :D pa ne znam bas mi je naglasila tako da se hranim da ne bude da sam uzalud pila lek,i da lek trosi te masnoce.sad sam se zbunila skroz :o a za depilaciju sam pitala na jednom forumu jednu doktorku da l moze depilator ili krema za depilaciju ona kaze da moze e sad ne znam :cry: sledeci mi je dermablend na tapetu vidim da ga i ti i ivan hvalite :D a za skidanje sminke uf :( sme li uopste rukavica na tako osetljivu kozu :( :( a opet ako se puder ne skine dobro nastaje haos na kozi


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Ned Sep 02, 2012 9:28 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Ono sto sam ja primetila u poslednjih par dana jeste da imam varijacije sa apetitom. Da li je neko imao slican problem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 12:08 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Tamara hvala ti, super si :) ...Kuki ja msm da ne moze da bude nikako da si dzabe pila lek ako ne jedes puno masnog...msm cudno mi skroz, meni je dr. koliko se secam rekla da smanjim masno :o ... dana85, meni se od kako uzimam lek poboljsao apetit, bar mi se cini tako ... sad me bocka ovo za masnocu :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 1:37 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Avg 31, 2011 9:16 pm
Postovi: 263
kuki :) je napisao:
tamara bas mi je drago da si resila problem i lepo je cuti tako pozitvno iskustvo :D pa ne znam bas mi je naglasila tako da se hranim da ne bude da sam uzalud pila lek,i da lek trosi te masnoce.sad sam se zbunila skroz :o a za depilaciju sam pitala na jednom forumu jednu doktorku da l moze depilator ili krema za depilaciju ona kaze da moze e sad ne znam :cry: sledeci mi je dermablend na tapetu vidim da ga i ti i ivan hvalite :D a za skidanje sminke uf :( sme li uopste rukavica na tako osetljivu kozu :( :( a opet ako se puder ne skine dobro nastaje haos na kozi


Koliko znam masnoca da se smanji,doktor mi je rekao manje masnoga,badema,oraha i sl.Manje mlijecnih proizvoda (mlijeko i sl. treba izbjegavati).
Pazi,iako sam rekao da je Dermablend dobar savjetujem ti da prvo ako si ikako u mogucnosti da ga probas,citao sam da ima tamo u tim prodavnicama nesto gdje mozes da isprobas puder (ne znam kako se to zove,ja nisam kupovao puder,tako da ne znam o tim zenskim stvarima :D ) jer zaista zna da stvara ljuspice po licu,ja sam imao mnogo problema sa tim,ako mi je lice malo suvo cak i nekad ako mi nije suvo (jer sam koristio intezivno Pantenol mast) on kada ga stavim stvori mi ljuspice po licu,to mi je bila i ostala vjecita misterija,kako i zasto..a zna i ako imas rupice da ti ih jos vise naglasi.Doduse aj sam sve ovo zanemario zbog toga sto on odlicno prekriva i naravno nije koza kod svakoga ista,procitao sam na internetu 100 slucajeva gdje je ovaj puder savrsen,nisam naisao na negativno iskustvo.mada na stranim forumima opisuje problem koji sam ti ja rekao,da stvara ljuspice i to je zaista iritantno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 1:13 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
Meni nije nista posebno receno za hranu. Mislim da smem da jedem sve.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 1:15 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 14, 2012 10:16 pm
Postovi: 142
bassivity91 je napisao:
O da, lice ce ti se tek susiti i perutati, al' to je dobar znak :D meni je prestalo da se peruta tek onda kada vise nije bilo bubuljica, cak i onda kada mi je ostala jedna na licu perutalo se samo tu oko nje, bas cudno :) ...da vas pitam, jel se drzite nekih pravila u ishrani ili opusteno jedete sve, znam da je ovo cuvena misterija i pitao sam malih milion puta, al' ajde opet :D


Ja moram da kazem da se meni lice uopste ne peruta i ne susi. Jedino primecujem da nije masno kao pre. Jedino osecam suvocu usta, ociju i nosa.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 5:45 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Jul 24, 2012 12:53 am
Postovi: 6
Hvala na odgovorima ,fino je sto ste manje*vise svi srecni i zadovoljni nakon terapije. :) Izgleda da cu vam se i ja pridruziti u skorije vreme ..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 9:47 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
mislis na testere :D najbitnije je da ne zatvara pore i ne stvara komedone,a da pritom bar nesto prekrije .u kuci imam 3 pudera i sa svakim se ljuspanje koze vidi :evil: a gratis zapuse pore.koza je suva i sa puderima se to jos vise vidi :cry: naci cu jos avenov da isprobam i exfoliacov,pa vam javljam u koji vredi uloziti :D u lrp ne vredi.kao ni u normaderm.

dano 85,cini mi se da je tamara rekla da joj se isto malo perutalo i susilo.a na kraju je sve super ispalo :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 11:01 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Mar 21, 2012 9:36 pm
Postovi: 15
kuki :) je napisao:
tamara bas mi je drago da si resila problem i lepo je cuti tako pozitvno iskustvo :D pa ne znam bas mi je naglasila tako da se hranim da ne bude da sam uzalud pila lek,i da lek trosi te masnoce.sad sam se zbunila skroz :o a za depilaciju sam pitala na jednom forumu jednu doktorku da l moze depilator ili krema za depilaciju ona kaze da moze e sad ne znam :cry: sledeci mi je dermablend na tapetu vidim da ga i ti i ivan hvalite :D a za skidanje sminke uf :( sme li uopste rukavica na tako osetljivu kozu :( :( a opet ako se puder ne skine dobro nastaje haos na kozi


Pa pazi, sto se skidanja sminke tice, veruj mi samo budi malo pazljivija, potpuno potopis onu krpicu/rukavicu i namazes je lepo sapunom i onda ono bas klizi preko koze. I stvarno je minimalan "piling" u pitanju a stvarno znaci kad krene koza da ti se peruta, a sminku odlicno skine. Pogotovo ako budes Dermablend koristila neces moci da ga skines samo vodom i sapunom skroz (to je scenska sminka). E ako ga uzimas, obavezno procitaj sta sam napisala kako se stavlja jer u suprotnom ce ti se verovatno praviti ljuspice i nece lepo ni prirodno izgledati :). Sto se depilacije tice, meni je doktor rekao da ako hocu mogu, ali da stvarno ne bi trebalo da se igram jer je to mnogo traumaticno za kozu inace a pogotovo sad. Pa samo razmisli - ti se bojis za rukavicu a nisi sigurna da li ces prestati sa DEPILACIJOM. Ne znam, to je na tebi da odlucis, ja ti ovo iz najbolje namere kazem :) Za ishranu sam STO POSTO sigurna u ovo sto sam napisala, ali pitaj je ti jos jednom za svaki slucaj, a svakako uzmi i sama da citas malo po ovim forumima. SIGURNO ce ti izaci. Mozes i da ukucas Ishrana na Roakutanu (bolje na engleskom, vise rezultata ima) pa ces videti.

E necu ja sad ovde da te plasim i kojesta, ti ces najbolje videti kak ose tvoja koza ponasa kad joj radis odredjene stvari i videces sta ti prija a sta ne. Samo bez panike, nista lose ne moze ODJEDNOM da ti se desi. Samo ako primetis nesto cudno odmah prekidaj i pitaj doktora xD

Eto, nadam se da sam ti pomogla bar malo. Pitaj ako imas jos nesto slobodno :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Pon Sep 03, 2012 11:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jan 08, 2012 4:59 pm
Postovi: 141
Tamara :) kazes da ti se u 4. mesecu sve ocistilo, od tada ti ni jedna akna nije izasla? ( da kucnem u drvo :D ) ...iii jos jedna stvar me zanima, tek sad sam skontao da si ti ustvari rekla da si skoro bila u akva parku :D msm tada si bila na terapiji a valjda ne smes na sunce dok pijes lek :D kako si to izvela, ja se ponasam k'o vampir, ne izlazim do 18h napolje :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Roaccutan!
PostPoslato: Uto Sep 04, 2012 8:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Čet Jun 28, 2012 7:45 pm
Postovi: 74
hvala puno tamara! :) probacu taj metod skidanja sminke.depilaciju batalim a za hranu videcu i sa svojom dr necu da se igram.mada ona mi je bas naglasila jacu hranu.ne znam mozda mi je to rekla jer inace slabo i jedem i nemam bas mnogo snage.mozda ima neke veze.jesi li imala pocetno pogorsanje i kad ako jesi ? :D


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 256, 257, 258, 259, 260, 261, 262 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 161 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: