Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 334  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 8:54 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Dragane, u potpunosti se slazem s tobom

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 1:14 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Maj 06, 2004 2:00 am
Postovi: 196
Citiraj:
Ja ipak mislim da sa dozama ne treba preterivati, mogu da se pojave ozbiljni nezeljeni efekti pa se onda nista nije uradilo. Bolje je biti malo strpljiviji i samim tim ce se lek lakse podneti.


I ja se slazem,a pogotovo kod ovog dela gde Dragan pominje strpljenje,a o nezeljenim efektima vec jako mnogo znamo, i mislim da su ovi mladi ljudi pametni i svako vodi racuna o sebi.. :wink: ..krv obavezno kontrolisite svaki mesec do kraja terapije...

Milane,kicma te boli zboh toga sto lek hoce da dovede do tog stanja,naime hoce da bole koskice,sve ce to proci kasnije,samo polako sa vezbanjem u (slucaju da treniras) :wink:


poz..

Sara :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 2:34 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Ja recimo sa ovim smanjenim dozama nemam nikakvih problema sa umorom, bolovima u kostima, zglobovima, oci mi nisu iziritirane, ne krvari mi nos.
Redovno (rekreativno) igram fudbal (svaki drugi dan), kondicije mi ne nedostaje.
Usne se suse i lice peruta ali to i treba da bude inace ne bi bilo nikakvog efekta. Lice je posle pet meseci potpuno cisto kao i ledja (imao sam akne i na ledjima) jedino sto zbog konacnog uspeha moram prolongirati prestanak terapije.Problemi sa srcanim palpitacijama se polako smiruju ali njihov uzrok (u fazi sam trazenja istog) je kompleksniji i verovatno nije od roakutana.
Pregledao sam srce kod interniste i kaze da je sve ok.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Pitanje za sarah
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 3:07 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 3:05 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Anthelios "L" -Total sun block for reactive skin -- SPF 60 (Roche)
Gde moze u Beogradu da se kupi i kolika je cena?
Hvala puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 3:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sre Jan 26, 2005 5:11 pm
Postovi: 140
A da li je covjek posle koristenja ove terapije trajno izlijecen,da li je neko bio na terapiji prije dvije tri godine a recimo ni sad nema akni? I kako to roaccutan djeluje pa mjenja proces proizvodnje sebuma i ubuduce a ne samo kad se terapija koristi?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 5:13 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Ja cu na to pitanje moci odgovoriti kroz jedno dve, tri godine. Inace i meni se u glavi stalno vrti to pitanje na koji nacin lek utice na lojne zlezde i posle terapije.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 04, 2005 10:05 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
I kako to roaccutan djeluje pa mjenja proces proizvodnje sebuma i ubuduce a ne samo kad se terapija koristi?



Ovaj deo pitanja je zaista interesantan-u toku terapije Roaccutan deluje
na smanjenje sebuma-a nakon toga postoji mogućnost da se problem
vrati i to bar kod 40% korisnika dok neki optimističniji podaci govore da se problem vraća samo kod 10-20% ljudi iako ja ne bih išao toliko daleko
u optimizam.Sama terapija traje prilično dugo(6-8 meseci),ali lek deluje
i nekoliko meseci nakon terapije što zajedno daje prilično dug vremenski
period.Na osnovu toga,a iz moje laičke perspektive :roll: moguće je da
se nakon čitavog vremena lojne žlezde odnosno njihovo funkcionisanje
normalizuje.
Inače,zanimljivo je i ukoliko pažljivije pročitate upustva za lek da ni
sama nauka nije preterano upoznata u to kako zapravo lek deluje.
Evo primera:
Tačan mehanizam dejstva izotretinoina u tretmanu nodolucističnih akni
nije u potpunosti poznat ali izgleda da
uključuje inhibiciju funkcije lojnih žlezda i folikularne keratinizacije.
(Izvod domaćeg Centra za informacije o lekovima)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 11:28 am 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Mislim da bi nam najbolje na ovo pitanje mogla odgovoriti Gorana, jer ona najbolje zna sta je praksa tokom vremena pokazala i koliko je bilo recidiva.

Ono sto me hrabri je izvod iz teksta o roakutanu sa sajta Cross Pharme:

Kakav će biti rezultat?
Klinička studija, koja je trajala deset godina, pokazala je da 88 %lica lečenih Roaccutan-om, su trajno i potpuno izlečena poslejedne ili više kura lečenja.*
Konačni rezultat terapije postiže se posle ca. dva meseca odzavršetka kure lečenja. Kod izvesnih lica, pre svega mlađihpacijenata, može se desiti da će biti potrebno ponoviti terapijuako se tegobe ponovno vrate.

* D. Lehuercher-Ceyrac, M.J Weber-Buisset. Isotretinoin and Acne inPractice: A Prospective Analysis of 188 Cases over 9 years. Dermatology1993; 186:123-128.Roaccutan. Serbokroatiska, sida 1/2.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Fleke i oziljci posle akni
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 8:07 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Ukoliko fleke nisu intenzivne, a oziljci duboki, svakako uradite seriju
Muradovim kiselinama (40%). Ja imam dobra iskustva, ali nemojte bas ocekivati cuda. Obicno se radi 6-10 serija, 1x nedeljno.
Pozurite, jer prvi dolazak prolećnog sunca zabranjuje upotrebu voćnih kiselina!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 9:30 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Ja sam informisan da dok traje terapija roakutanom lice ne treba izlagati dodatnim tretmanima, vec samo odrzavati vlaznost lica Apaisacom ili nekim drugim hidrirajucim sredstvom.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Roaccutan
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 9:41 pm 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Čet Feb 03, 2005 8:24 pm
Postovi: 873
Lokacija: Beograd
Slazem se da terapija podrazumeva samo upotrebu Roacutana, uz dodatno vlazenje koze. Po prestanku uzimanja leka, ukoliko postoje fleke i oziljci, a gotovo ih uvek ima kod tog oblika akni, moze se probati neki hemijski piling, npr. Muradove kiseline. Sada smo dodatno pojasnili i precizirali.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Feb 05, 2005 10:03 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Pet Apr 02, 2004 2:00 am
Postovi: 97
Ne odmah po prestanku već 6-12 meseci nakon prestanka terapije...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 1:05 am 
OffLine Saradnik
Pridružio se: Sub Jul 17, 2004 10:51 am
Postovi: 868
Lokacija: Beograd
Akne imaju svoj zivot, koji ima svoju duzinu trajanja. Lako nam je da objasnima zasto akne nastaju ali nam je tesko da objasnima zasto akne prestaju kada svi faktori koji su postojali kada su akne nastale postoje i dalje. Sustina terapije akni koje ce jednog dana i same prestati je da kada nas one napuste ne ostave za sobom oziljke koji ce nas na njih stalno podsecati. Upravo u tome je znacaj Roaccutana. Ja sam kao ucenik stare oprezne skole sa devizom Primum non nocere u prvim godinama moje prakse imala strah od Roaccutana, pa mi se desilo da moje rodjeno kumce dodje u situaciju da mu iza akni ostanu oziljci. Kada sam videla oziljke i akne koje su mu jos uvek izlazile shvatila sam vaznost i druge devize OPTIMUM CURARE, dala sam mu Roacutan, nove akne vise nisu izlazile, Dobro postignuto stanje lecenjem tokom 6-8 meseci umerenim do manjim dozama se odrzavalo uz lokalnu negu i jozmeticki tretman. Oziljke je posle nekoliko meseci eliminisala ekipa iz DR MURADA- DR BIHORAC, tako da nije bilo ni potrebe da se ukljucuje IPL metoda za izravnavanje atroficnih- ICE PEAK oziljaka koji su bili predominantni.
Tako sam na meni dragoj osobi iskusila znacaj ranog pocetka adekvatne terapije pre nego sto se jave oziljci. Naravno kod devojcica odluka da se primeni Roaccutan je mnogo delikatnija ali postoje slucajevi gde ne treba oklevati!

_________________
predajem estetsku negu i dermatologiju , uza specijalnost mi je barijerna funkcija koze, nega zdrave koze i alergijske promene na ocnim kapcima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Feb 06, 2005 4:54 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Jan 19, 2005 10:13 am
Postovi: 87
Gorana, koliko je vremena proslo od prestanka njegove terapije, koju je tezinu akni imao, kako je sada?

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pon Feb 07, 2005 5:16 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Feb 04, 2005 3:05 pm
Postovi: 3
Lokacija: Beograd
Zamolila sam pre neki dan za ovu informaciju, tacnije korisnicu SARAH. Jako bi mi znacilo da mi date bilo kakav "vodic". Treba mi ova krema do cetvrtka! Prerovarila sam gomlu apoteka i pozvala mnogo telefona i neke zastupnike i svi imaju ton kao da su prvi put culi za ovu kremu.....

Anthelios "L" -Total sun block for reactive skin -- SPF 60 (Roche)
Gde moze u Beogradu da se kupi i kolika je cena?
Hvala puno unapred!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 4997 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 334  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 114 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: