Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 1:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
DRAGANA 15 je napisao:
Ja se izvinjavam, ali kako povreda mladeza NE predstavlja rizik od nastanka "losih" stvari?

U potpunosti se slazem sa tobom !Shta znam? :roll: Ti mladezi nisu nikako bezazleni ,pogotovu ako se povrede !I ne opominju nas lekari za dz da strogo vodimo rachuna ,da mladez ne poseche se prilikom brijanja ,rajfeshlusom da se zakachi i sl.Na zalost poznavala sam lichno devojchitzu koja je sluchajno rajfeshlusom od haljine (na ledjima )povredila zakinula mladez (dodushe ,povreda je bila bash velika da je skoro pola mladeza otkinula) i krvarenje je bilo vecih razmera a i bolovi su bili jacheg i duzeg inteziteta!Otishla je kod lekara opshte prakse ,dok je on nju uputio na hiruski centar (vec je zauzelo ZLO svoje mesto) na zalost ishod je bio katastrofalan !Zivot jedne mlade devojke se tu ugasio :( (Naravno bile su tu i operacije ali na zalost ne uspesno je sve bilo) !Koliko vidim da kod Tambija je sasvim blaza povreda i da je krvavljenje stalo a i bolovi MISLIM a i iskreno se nadam ,da to nije nishta opasno!Desi se da se zakachi malo mladez ,pa Boze moj koliko puta se povrede mladezi ali malo !I ako ne krvari i dalje i nema bolova ?Mislim da nema ni mesta panici!Izvinjavam se ,ako sam bilo koga uznemirila sa ovom istinitom (zalosnom) prichom !Ali verujte samo iz naj bolje namere ,zelela sam skrenuti paznju da se nije igrati sa povredama mladeza!
Prijatno svima i Tambi srecno ,nije to nishta strashno koliko se da videti po tvom opisu :wink: :D :D :D

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 2:22 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Mikalja, i ja sam isto rekla da samo treba da se obrati dodatna paznja ukoliko je mladez povredjen. Nisam izazivala paniku, savetovala da ide kod doktora, da uradi dermoskopiju ili sta god. Samo da se mladez prati. Nisam ni mislila to moze temu da odvede na drugu stranu........ koliko postova ima.

Rekla sam samo svoje misljenje, nikada nisam osporavala tudju kompetentost a posebno ne onih ljudi koji su svojim radom zasluzili postovanje.

Iz tuzne price koju si navela, trebamo da naucimo da vise brinemo o sebi, i vodimo racuna o naizgled malim stvarima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 2:50 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
markopega je napisao:
AJDE TI VOJISLAVA MALO PROSETAJ

Da li je to po sistemu "kulturo eve me"?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 3:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 12:22 pm
Postovi: 34
Vojislava ja samo pratim vase postive. Imao sam utisak, verovatno kao i ostali kako koristish velika slova, koje predstavljaju vikanje i naglasavanje, mislim da si previse licno uzela celu prichu.
Ovde jesmo da bi razmenjivali iskustva i misljenja, kao sto znas svako ima prava na svoje. To je dozvoljeno.
Ne trebas omalovazavati niti potcenjvati tudje misljenje, pogotovo na nacin na koji si uradila unizavati kompetentnost profesorice Isailovic.
Gorana Isailovic je primarijus dermatovenerologije i profesor na visoj medicinskoj skoli u Beogradu, radi u Belmediku sa brojnim svetski priznatim strucnjacima. Mislim da rezultati i brojni zadovoljni pacijenti mogu dovoljno govoriti o njenom iskustvu, kompetentnosti, profesionalizmu.. a ne ovako napadas bez ikakvog razloga, niti si imala povoda, niti si omogucila doktorici da ti parira.
Tako da ovo stvarno nema smisla.

Ne trebas biti drska niti nabedjena kako si samo ti u pravu. Mozda bi bilo dobro da pocnes slusati druge ljude, naime, ne trebas prihvatati mislenje ukoliko se ne slazes, ali ga trebas postovati. Takve razmene postova su podjednako kulturne kao sto si ukazala na moj. Dakle, izvini.
Toliko od mene.
Baj


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 05, 2008 4:18 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:26 pm
Postovi: 3326
Lokacija: Svuda i nigde
DRAGANA 15 je napisao:
Mikalja, i ja sam isto rekla da samo treba da se obrati dodatna paznja ukoliko je mladez povredjen. Nisam izazivala paniku, savetovala da ide kod doktora, da uradi dermoskopiju ili sta god. Samo da se mladez prati. Nisam ni mislila to moze temu da odvede na drugu stranu........ koliko postova ima.

Rekla sam samo svoje misljenje, nikada nisam osporavala tudju kompetentost a posebno ne onih ljudi koji su svojim radom zasluzili postovanje.

Iz tuzne price koju si navela, trebamo da naucimo da vise brinemo o sebi, i vodimo racuna o naizgled malim stvarima.

U potpunosti sam ja tebe razumela i SLAZEM se sa tobom dushice !Ti si jedno mlado a ipak pametno stvorenje i jako se radujem da tako zrelo razmishljash?Pile moje nisi ti izazvala paniku ,samo si iznela svoje mishljenje i dobronameran savet !A ako neko zeli da skrene temu na drugu stranu i josh pri tom zloupotrebi radi nekih sukoba i bezpotrebnih konflikta ovde ?Ti tu nishta ne mozesh ni ti ni ja !Samo nije lepo da se prepucavaju ovde i leche frustracije (dok neko cheka , drhteci na odgovor nadaju ci se pozitivan ) !Nije prijatno to, u ostalom da se ne plashi i da nije zabrinut/a ?Nebih ovde ni postavio/la pitanje!Prijatno i pozdrav svima Dragana 15 kiss mila a Tambi nadam se da si sad malo smiren/ija?I da je sve u redu?
Prijatno!! :D :wink:

_________________
Slika
"Ne jadikuj mnogo nad sitnim bolovima, jer bi sudbina mogla početi da te leči - krupnim."
Neruda


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 2:35 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
@markopega
Nisam imala nameru da vredjam niti da bilo koga omalovazavam. Ako je to neko tako protumacio, ili doziveo, sorry. Mozda i ja ponekad nemam takta, ali sam barem iskrena.
Naravno da svako ima pravo da iznese svoje misljenje i to je, slozicemo se, veoma dobro. Moze biti ponekad i korisno. Ima jedna druga stvar koja mi smeta. Jedno je zvanican stav savremene medicine, koji se moze naci u svim boljim udzbenicima dermatologije, mislim na strane udzbenike, a drugo su misljenja i predrasude pacijenata ili coveka koji se ne bavi dermatoogijom. Dovoditi ta dva stava u istu ravan je u najmanju ruku smesno. Navela sam u tekstu deo intervjua Prof. Dzodica koji je, ko to ne zna, jedan od pozvanijih ljudi u Srbiji koji moze da govori na tu temu. Ali dobro, jako je tesko promeniti neke stvari.
Sto se tice Dr Isailovic, ja mislim da je poznajem bolje nego Vi. Ili mozda gresim, posto veoma precizno navodite njene titule, funkcije i mesta gde radi? Ne znam samo zasto? Da li su to argumenti pred kojim nema dalje diskusije ili to treba nekoga da zaseni? Moje misljenje se odnosilo na to sto poznajem stavove doktorke, ili sam barem poznavala sa strucnih skupova, pa sam zbog toga napisala to sto sam napisala. Ti stavovi se daju lako proveriti (ko je u pravu a ko ne) i tu je situacija dosta jasna. Opet naglasavam da nemam nameru da vredjam bilo koga, ako je to tako izgledalo, jos jednom sorry. Zato me je i pomalo iznenadila zestina odbrane njenog lika i dela novog clana na forumu. Bez uvrede, nemam tu nameru. A da, doktorka moze veoma lako da napise sta misli na ovu temu. Lakse nego sto mislite.
U svakom slucaju, ne moramo se sloziti oko svih misljenja, ali se mozemo lepo dopisivati.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 9:00 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 12:22 pm
Postovi: 34
Citiraj:
Sto se tice Dr Isailovic, ja mislim da je poznajem bolje nego Vi. Ili mozda gresim, posto veoma precizno navodite njene titule, funkcije i mesta gde radi? Ne znam samo zasto? Da li su to argumenti pred kojim nema dalje diskusije ili to treba nekoga da zaseni? Moje misljenje se odnosilo na to sto poznajem stavove doktorke, ili sam barem poznavala sa strucnih skupova, pa sam zbog toga napisala to sto sam napisala.



Ne, gresite. Nisam imao nameru da zasenim, ocharam,pridobijem niti reklamiram. Nista spektakularno ne, ali titule ulivaju sigurnost. Postoje reklamozderi, mediji, casopisi, razjapljena zubata usta. Reklame su mocne, najozloglaseniji nazovi predatori imaju naoruzanje, isisavaju zivot bespomocnog coveka, uzimajuci novac,dusu,zdravle, srecu, zadovoljstvo. Ostavete nakon na mrtvilu i peru ruke. Platis im, trazis ih, zoves ih, putujes, molis za pomoc i nudis pare da bi ti posvetili paznju. a oni tako.

.Ja gospodju Isailovic nisam upoznao. Sve shto znam o njoj jesu rezultati koje je postizala i brojne preporuke forumasa. Raspitivao sam se, zeleo sam zakazati pregled, to je sve. Frendica je posetila u Beogradu, u ocajanju je odjurila za Beograd, putovala pola dana radi gospodje, sada nisam siguran koliko je zadovoljna, nimalo mislim ali nije do dr,nisam siguran da joj uopste mogu poimoci.

Dakle, niste razumeli, ja sebe ne smatram ugrozenim, niti postoji licni razlog zbog kog bih se ja trebao zalagati niti postavljati kako jesam. Uvek sam objektivan, i raspolozen za tudje vidjenje stvari. Voleo bih saznati zasto pisete sto pisete. Navodite da imate razloge, siguran sam da ih imate. Iskreno jesam uzasno znatizeljan,voleo bi da podelite sa nama, ukoliko postoji nesto sto bi trebali znati, imamo i priliku sada. Uostalom zar nisu pisali kako je dr jedna od najboljih dermatovenerologa u BGD, hocu da cujem misljenje koje odstupa, hocu da znam koji su to stavovi sto spominjete, razloge toga, mozda negativna iskustva.
Cuo sam da radi sa Milosem Nikolicem, o njemu i njegovom radu ne trebamo ni komentarisati. Kazu da je najbolji nad najboljima.


Da i nemojte vojislava gledati kao na raspravu, ovo je obicna ramena misljenja. Misljenja koje nosimo, gradimo i razgradjujemo primajuci nove informacije. Hvala bogu pa smo u mogucnosti da ih primimo, razumemo, analiziramo i vratimo poshaljiocu. Niko se ne treba ljutiti radi toga. Naravno slazem se i oprostite za onu glupu recenicu.
Sada je sve pitanje vase dobre volje.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 5:40 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Dobra volja postoji. To je najvaznije.
Ne znam da li mislimo isto, verovatno da, da samo zadovoljan pacijent uliva poverenje drugim pacijentima. Titule, zvanja, itd, verujte ne.
U svakom slucaju, zelela sam da prokomentarisem, preciznije da prenesem sta pise u, naglasavam, dermatoloskim udzenicima, da povreda mladeza nije faktor rizika, vec neki drugi faktori predstavljaju rizike. Ne znam kako reagovati kad na ovo dodje komentar da, parafraziram, to i nije tacno, da svaku povredu treba pratiti (pitam se dokle), da je neko povredio mladez pa umro, itd. Zamisljam kakvu bih reakciju izazvala kada bih tako nesto izjavila na mom institutu. Inace, ne radim u Srbiji, radila sam ranije. Ali dobro, mozda je pogresno naucene lekcije veoma tesko promeniti.
O nekim stvarima, pre svega necijim strucnim misljenjima i stavovima, ne bih pisala ovde. Na zalost, pre par godina sam ih slusala, tako da, drugi put o tome.
Jos jednom, sve najbolje o forumasima, ciji sam i ja deo, drugacija misljenja su pozeljna, samo, menjati zvanicne stavove medicine misljenjima "autoriteta" bez osnova, nije korektno. Da ne gresim dusu, mozda su ljudi samo lose protumaceni.
Pozdrav svima.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 5:43 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
I da, ne radi s Milosem Nikolicem. Prof. Nikolic radi u Institutu na Medicinskom fakultetu.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 10:43 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Jul 14, 2008 12:22 pm
Postovi: 34
Profesor Nikolic je pored KCS, zaposlen i u Belmediku. Isailovicka takodje. Zao mi je sto nisi zavrsila zapoceto, nevolim kada nesto naglasavate i tvrdite kako ste u pravu, a onda ne obrazlozite. To nije lepo.

Koga smatras za naseg najboljeg dermatologa..iskreno, zaista bi zeleo da znam.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Sep 06, 2008 11:17 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Tacno je to sto ste naveli, samo ima jedna druga stvar. Konsultanti su u Belmediku, ne rade zajedno. Ne saradjuju, ne pregledaju zajedno pacijente, ne idu u zajednicke vizite, ne dogovaraju se o terapiji, itd. Rade po pozivu, odnosno, ordinacija ih pozove kad imaju pacijenta.
Ostale informacije pisem na pp.
Pozdrav.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 1:28 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Apr 23, 2008 4:49 pm
Postovi: 5
Ja sam pre par godina povredila mladez, krvario je. Zbog tih nasih prica da ako se mladez povredi maltene umiremo, ja sam odmah odjurila kod dermatologa. Ta doktorka je pogledala, rekla da nije strasno, i cak mi je i ona rekla da su kod nas te price o povredjivanju mladeza prenaduvane. Tacno je da ne treba reci "Ma sigurno nije nista, necu kod lekara ni da odem" , ali ne teba ni paniciti kao sto je to slucaj kod nas.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 8:35 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Ned Sep 07, 2008 8:27 pm
Postovi: 3
Danas sam, uspeo da "uklonim" povrsinski mladez (ravan, mali 4mm u precniku, taman) tako sto sam ga cesanjem i drapanjem skinuo.

Prvo sam se cesao dok sam radio za racunarom, jer me je svrbelo, pored mladeza sam imao ujed komarca ili sta li, tako da sam i mladez zakacio.

I tako danas sam ga otkinuo, tako reci. Nisam ga celog skinuo, ostalo je malo, vrlo malo, po obodu. I to je to.
Sad ne bih da se uzdam u statistiku, mozda ja budem jedan od onih 30%, a kockanje mi ne ide.


Pa kod koga ja treba da se javim? Znam da treba dermatologu, ali gde je on u Cacku?
Sta da radim?

PS
ako treba okacicu i sliku. :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Čet Avg 04, 2005 11:25 pm
Postovi: 348
Lokacija: Beograd
Vojislava,
vasa reakcija na moja post je bila vise nego jasna, tako da ocigledno znate kako da reagujete.

Sto se dr Isailovic tice, ona je forum prestala da posecuje jos pre 2 godine, zato sto nema vremena i prezauzeta je svojim pacijentima. Ranije je provodila po 3,4 sata dnevno na forumu, posto je ona takva osoba da svaki svoj posao radi maximalno predano.
Inace, ona je bila moj profesor na Visoj skoli, i privatno je jako dobro poznajem. I to kao odlicnog dermatologa i jos boljeg coveka.O njenoj kompetentosti govori veliki broj zadovoljnih pacijenata, sto iz BelMedica, sto iz Dzordza, sto iz drugih ustanova.A da ne govorim o nama, njenim studentima koji smo smo imali to zadovoljstvo da nam upravo ona predaje dermatologiju, i da nas nauci mnogim stvarima koji su vezani za negu zdrave koze.

I jos nesto, doktorka Gorana je poznata po tome da stalno ide na kongrese i da stalno uci nesto novo. Neretko se na predavinjama desavalo da ona sama kaze "Eto, godinama smo mislili da je ovako, ali sada sam nam naucila drugacije". Pa bas zbog toga, prodiskutovacu sa njom na ovu temu.

Ovo svoje misljenje iznosim iskljucivo zato sto ste Vi naceli ovu temu.

Ne zelim da me pogresno razumete, nisam aktivna na forumu da bih izazivala paniku, ili se mesala u oblast dermatologije, ili da branim lik i delo doktorke Isailovic, posto to njoj ne treba.
Ja ovaj forum posecujem prvenstveno da bih naucila nesto novo, uporedila razlicita iskustva forumasa iz razlicitih oblasti, ili pomognem ukoliko negde to mogu.

Sve najbolje,
Dragana


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2008 8:58 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Jun 01, 2008 10:06 pm
Postovi: 363
Draga Dragana,
Cemu tolika panika. I ja sam imala i nastavnike i profesore pa ih nisam toliko branila. Naravno, to je lepo cuti. Pohvalno.
Nisam komentarisala ljudske vrednosti doktorke jer se nismo druzile, a to kakav je ko dermatolog, ostavite za neke druge.
Posto sam starija od Vas, ovo me je podsetilo na odbranu lika i dela JBT (za mladje, Josipa Broza Tita). Nema potrebe, verujte. Cela prica je pocela oko banalne povrede dela koze koji se zove mladez. Navela sam Vam pre neki dan i deo izjave Prof. Dzodica (nema potrebe da navodim ko je on) koji govori o povredi mladeza.
I da, ne morate cekati doktorku, otvorite udzbenik dermatologije za specijalizante dermatologije i lako cete naci. U svakom slucaju, sigurna sam da niste sirili paniku i da, kao i svi na forumu, imamo pozitivne namere.
Sve najbolje, takodje. Mozemo i na pp, ako ste raspolozeni.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 44 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 119 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: