Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 485 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33
Autor Poruka
 Tema posta: Re: hiperhidroza!!!
PostPoslato: Pet Jul 20, 2018 12:01 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 19, 2018 11:55 pm
Postovi: 1
Pre tri nedelje operisana sam na Institutu u Sremskoj Kamenici i rezultati su izvanredni! Samo 10-ak dana nakon stupanja u kontakt sa dr. Kuhajdom i objašnjavanja problema prekomernog znojenja u predelu pazuha, zakazana mi je intervencija, došla sam u bolnicu dan ranije, a narednog dana, samo nekoliko sati nakon operacije bila u mogućnosti da napustim bolnicu. Osećala sam se malaksalo prvog dana nakon anestezije, ali sam se već sutradan vratila uobičajenim životnim aktivnostima, osim blagog peckanja, drugih tegoba nije bilo, a ni neželjenog znojenja, nikada više! Kvalitet mog života značajno je poboljšan, žao mi je što za ovu intervenciju nisam saznala ranije, ni u jednom momentu se ne bih dvoumila, bez obzira na različite komentare koji izazivaju zabrinutost, nisam oklevala, blaga strepnja zbog neuspeha naravno da je postojala, ali sama pomisao na postojanje mogućnosti da ovaj problem zauvek rešim bila je vredna svakog pokušaja i rizika. Još troje mladih operisano je istog dana, svi prezadovoljni učinkom. Smatram da svako u situaciji sličnoj našim treba da razmisli o mogućnosti da jednostavnim hirurškim zahvatom zauvek reši taj problem, sve preporuke i pohvale za dr. Kuhajdu i njegov tim!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hiperhidroza!!!
PostPoslato: Ned Jul 22, 2018 12:42 am 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Само још да је истина....

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hiperhidroza!!!
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 12:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Avg 15, 2018 9:47 pm
Postovi: 1
Pozdrav svima! :) Već duže vreme čitam komentare na ovu temu, naročito za operaciju. Na internetu se može svašta naći, naučni radovi u kojima je opisana simpatektomija i brojne države i klinike u kojima se uspešno radi godinama... A isto tako se mogu naći radovi i prikazani slučajevi gde su se javile brojne komplikacije nakon operacije. Preobilno kompezatorno znojenje, isušeni dlanovi i potpuna disfunkcija termoregulacije organizma kao posledica simpatektomije, Hornerov sindrom... U Švedskoj je zabranjena iako je prva operacija ovog tipa upravo u Švedskoj izvršena... Ne znam šta da radim, imam 25 godina, preobilno znojenje dlanova, pazuha i tabana. Hajde tabane i pazuh da progutam. Oprostila sam se od otvorene obuće. Perspiguard je odličan za pazuh ali ipak je na bazi aluminijuma i ne preporučuje se duža primena, zaista može biti kancerogeno... Ali hajde pažljivo biranje garderobe, materijal i boja, šare sve samo da se manje primeti... Ali dlanovi, oni me ubijaju :( Da nemam problem sa dlanovima ne bih ni razmisljala o ovoj operaciji. Išla sam na homeopatiju, pila žalfiju... Prosto pomoći nema, rođena sam takva. Bila sam na razgovoru kod dr Kuhajde, sve ukratko objašnjeno, s tim da mi nije ukazano na komplikacije. Ne kazem da mi ne uliva poverenje, sigurno je čovek stručan u svojoj oblasti. Zamolila bih sve koji su pronašli rešenje za ovaj problem, koji su se podvrgli operaciji da me posavetuju. Mnogo bi mi značilo da stupim u kontakt sa nekim ko se operisao. Takođe, volela bih čuti nekog ko je operisan pre 5, 10, 15 godina.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hiperhidroza!!!
PostPoslato: Sub Avg 18, 2018 10:08 pm 
Korisnikov avatar OffLine Stalni član Stalni član
Pridružio se: Pon Avg 05, 2013 7:03 pm
Postovi: 10526
Како ти се с годинама трема буде смањивала, смањиваће се и знојење дланова. Знам о чему говориш и за овакву ствар уопште није потребно преузимати толики ризик.

_________________
Форум се распао па не могу да пратим нове коментаре. Можете да ми пишете на емаил записан на мом сајту www . aca . rs под Контакт.

Имајте на уму да све савете користите на сопствену одговорност.
>
aa_aca, aa aca, aaaca


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: hiperhidroza!!!
PostPoslato: Čet Sep 27, 2018 10:04 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Avg 19, 2008 10:34 pm
Postovi: 275
Preporucujem Vam Botox za pocetak, kod dr * REKLAMA: www.doktor.rs/marketing *


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 485 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1 ... 29, 30, 31, 32, 33

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Majestic-12 [Bot] i 26 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: