Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 5:34 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
18!!!!!!Sta mislish???????????Elektroforeza je kada akpulu leka stavi na vati pa na neki stapic koji je povezan sa strujom!!!Ali moj problem je u tome sto te gnojanice izadju(obicno po 3-4)i ja ih onda mazem,cistim.....i one se povuku,ali ostaje crvenilo na tim mestima!!!!!!Evo sad sam cistio lice sa dr.Mi...I osecam kao da mi je lice "prodisalo"!!!Utice li uopste ishrana na akne i crvenilo?Sta treba ubaciti,a sta izbaciti?????????Koliko ti imash godina,a koliko vec vodis borbu sa licem???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:12 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Pre se mislilo da cokolada bas utice na bubuljice,a sada kazu da je to zabluda (kazu lekari).Ja mislim da kompletna ishrana utice,ali ne u velikoj meri.Ako cemo tako gledati,onda se moze reci da utice i stres i nervoza i sl.Ishranu mozes poboljsati uvodjenjem vece kolicine vode,salata,voca,izbegavanjem vecih kolicina masne i "nekvalitetne" hrane,grickalica,fast-food-a...
Elektroforezom ti putem struje ubacuju pod kozu lek,tako je brzi i bolji njegov prodor do "zarista".Crvenilo posle bubuljice je normalno i svakom se javlja jer je to normalna pojava na mestu gde je bila upala.Meni su neretko ostajali intenzivniji oziljci tamo gde nisam cedila bubuljice,nego tamo gde jesam (mislim na pigmentaciju, a ne na dubinu oziljka),a svi kazu kako bubuljice ne treba dirati :wink: .Ali dobro,slazem se ja sa tim,nekad kad bolje razmislim,cini mi se da bas tamo gde hoces da ih ocistis stalno izlaze,a kad ih ne fermas nimalo,odustanu i pocnu da se povlace... :)
Ja vise ne znam sta ti sve koristis,ali moj savet ti je da se fokusiras na jedno,i to na preparate dr. Milojevica,ako kazes da ti je koza "prodisala"(nemam pojma kakvi su ti preparati,ali ako ti najvise prijaju onda to).
Takodje ti savetujem da ni slucajno vise puta dnevno ne cistis i ne mackas lice kojecim,vec samo 2 puta dnevno,a preko dana ako ti je masno lice umivaj se mlakom vodom ili ga smiruj ohladjenim cajem od zalfije koji je poznat po svom antibakterijskom,isusivajucem i smirujucem delovanju.Takodje mozes preko dana da ga cistis 3%-tnom bornom kiselinom koja je vrlo blagi "cistac".

Znam da ti je jako tesko i da si ocajan zbog svog problema ali rezultati ce dolaziti jako sporo,ne moze nista odjednom.
Javljaj sta se desava. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:25 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
E hvala ti!Probacu od sutra i sa zalfijom!Rado bih uzeo Roakutan,da vec jednom zavrsim sa ovom agonijom,ali me ujedno i strah...Pa ja lice lickam ujutru tj.kad ustanem,u podne,zatim oko 16h i pred spavanje!Mislis da je mnogo???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:33 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Mnooogo!! Upravo radis ono sto sam ti pre napisala-uklanjas i unistavas prirodnu odbrambenu barijeru tvoje koze,tj. one "pozitivne" bakterijice koje nas brane od onih "negativnih".Upravo zbog toga se za kozu ne preporucuju obicni sapuni jer oni upravo to rade,a takodje jedan primer ti je i to da se npr. samponi prave tako da ne uklanjaju bas svu masnocu sa koze glave,jer uvek mora ostati ono malo sto je pozeljno da bi je zastitilo(to se naravno ne vidi golim okom).Zato su samponi protiv peruti najblazi jer je koza glave "unistena"-peruta se.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:54 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Od danas koristim Eucerin sapun!A od sutra menjam ishranu za 180stepeni!Zivecu na vodi,vocu.povrcu,prir.sokovima,sumecim tabletama...............Idem odmah sve to da nabavim!Javljacu ti svaku promenu(nadam se da te ne smaram :lol: )


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 6:59 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
Ne,naravno,samo javljaj :wink:

samo umereno...nemoj ti da se "osusis" umesto bubuljica! :D :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 7:39 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
E strava si :lol: !!!!!!!Nabavio sam sve,ovo je extra!Mislim da ce mi ici dok sam sam kuci tj.jos nedelju dana,a za posle cu videti!Evo sad sam popio 3 case vode i pojeo 2 banane i 3 kruske!Idem da ocistim lice i idem u grad!Hvala ti na svemu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 8:37 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Uto Mar 15, 2005 11:43 am
Postovi: 348
Lice peri i mazi 2x dnevno, ujutru posle budjenja ili dorucka i uvece pred spavanje pola sata ili par sati, ne vishe. Mozesh da se umijesh ako bash morash pred grad recimo, ali bez ikakvih drangulija koje si dobio sad u setu dr. Milojevica. Probaj sad samo te preparate, bez eucerina, valjda si dobio uputstvo uz taj Milojev set :)


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Jul 11, 2006 10:55 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Pa da, u upustvu pise da losionom cistim lice 2x,ali prethodno oprati blagim sapunom,a kremu samo uvece pred spavanje!!Upravo je mazem!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Jul 12, 2006 10:59 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Nov 26, 2005 5:58 pm
Postovi: 191
Lokacija: Hrvatska
"Dannnina" je napisao:
Ne,naravno,samo javljaj :wink:

samo umereno...nemoj ti da se "osusis" umesto bubuljica! :D :D


Tak sam ja...smrsavio sam 6-7 kg zbog problema s licem...a sta cu!?
Kad mi je primarni cilj rijesiti lice, pa onda sve drugo.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 2:12 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Ljudi,ja vec treci dan zivim na ogromnim kolicinama vode,vocu,povrcu,kafi i sumecim tabletama i extra sam!!!!Koristim dr.Milojevica i Eucerin sapun i sve je super,lice mi se smirilo i NE IZLAZE MI NOVE AKNE!!!!!!Sutra mi pocinje i elektroforeza!Mislimda sve ide na bolje!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 3:26 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Jul 06, 2006 7:29 pm
Postovi: 23
E bas mi je drago,iako sam iznenadjena da tako brzo primecujes poboljsanje!Znam da si sad jako srecan,zelim ti da budes jos vise i da se resis te dosade od bubuljica i pocnes potpuno da uzivas u zivotu!
Javljaj! :D


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Jul 13, 2006 5:10 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Pon Jul 25, 2005 2:25 pm
Postovi: 514
Hvala ti!!!Ali meni je stvarno lice sada u boljem stanju nego pre 5 dana!Glavno mi je da mine izlaze one bolne bele bubuljice,a one koje sam imao na predelu brade su zasusile,a ne celu imam samo jedan mali crveni trag!Mislim da Eucerinov sapun najbolji,dubinski cisti kozu,inace sada umivam lice ujutru,zatim nanosim losion,pa onda oko 16h opet cistim losionom i pred spavanje oko 12-01h i to je to!!!Pijem i Zn,koji je dobar za kozu!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Jul 14, 2006 6:01 pm 
OffLine Stalni član Stalni  član
Pridružio se: Sre Okt 19, 2005 8:49 pm
Postovi: 85
Moze li meni samo ovo da objasni:zasto ako hrana ima uticaja,mada mnogi kazu da nema na bubuljice,onda nemaju svi koji jedu sve i svasta problema sa bubuljicama???


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Jul 15, 2006 10:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Jun 28, 2006 6:02 pm
Postovi: 35
@andjela
Kakva su ti iskustva sa Airolom?
Ja ga koristim tek dva dana (zbog bubuljica) i nisam siguran da li to pravilno cinim. Airol mi najvise lici na pjenu, tako da ako ga tanko nanesem - imam utisak da nista nisam ni stavio, a ako nanesem deblje - onda se vidi na licu kad se osusi. Ako ne idem napolje, stavim ga i preko dana, pa odatle konstatacija da se "vidi" na licu.

Jel' ima neko da je probao taj Benzaken gel i da nije zadovoljan? Vidim da ga svi hvale, a imam neku rodbinu po Njemackoj, pa bih narucio...

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 91 Posta ] 
Idi na stranicu   Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 64 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: