Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2003 1:24 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Vidim da se ljudi pitaju zasto forum tako slabo radi, zasto nema novih tekstova, npr. clan maria pre tacno godinu dana pita "Zasto nema novih tekstova ?", administrator joj odgovara " da se ceka redizajn sajta" ? Proslo je godinu dana, niti je sajt redizajniran, niti ima novih tekstova (mozda i ima neki, da ne gresim dusu) ?!
Koliko znam moderator ilankovn se povukao sa foruma pre sigurno 9 meseci, a njegovo ime se q*rci jos uvek. Da li ovi ljudi koji su sebi dodelili uloge moderatora i administratora sajta jos uvek uopste rade te poslove, da li ga bar posecuju.
Proverite sami :
Poslednnja poseta admina : 19. 5. 2003. ( pod pojmom poseta, podrazumevam da se ukljucio u neku temu, mozda je posle navedenog datuma onako neobavezno surfovao po sajtu)
Poslednja poseta ilankovna : 3. 1. 2003.
Halo, admine, javi se, oglasi se ako smes ! Danas je 7. septembar 2003. godine. Bas da vidimo kada ces da se oglasis i cime, kakvim objasnjenjem.
Ovaj sajt je sramota za ljude koji su ga pokrenuli, clanovi su prepusteni sami sebi, ni jedan lekar nije angazovan da profesionalno odgovara na pitanja clanova. Sve se svodi na dobru volju. A ne radi se o temama iz automehanicarske radionice, pa da ako savet pomogne, pomogne, ako ne nikom nista.
Pogledajte samo hrvatske sajtove i forume, ljudi postavljaju pitanja, odgovaraju im strucnjaci iz tih oblasti i to profesori univerziteta, a mi bauljamo po forumu ko slepci i cekamo da se neki sapatnik javi da nam odgovori.
Ne znam kako su ti hrvatski lekari, primarijusi i profesori dovedeni na sajt, da li svoj posao rade iz entuzijazma, ili su placeni za to, al ga rade i to kako treba, a ne kao vi tj. admin, jer je on, koliko shvatam jedini ostao.
Sta je sa "sponzorom dana" Hexalabom, pretvori se u sponzora godine, zasto vam oni ne daju novac da platite honorare strucnjacima, vazno je da se njihovo ime q*ci na pocetnoj strani.
Ma, bre, prava ste katastrofa, il radite kako treba, eto vam hrvatski sajtovi pa se ugledajte, ili se ukinite i nemojte ljudima da dajete laznu nadu da ce na forumu dobiti odgovore. Svi se prvo obraduju kad vide neki nas sajt iz medicine, onda posalju pitanje i cekaju, cekaju…
Vas rad je KONTRAPRODUKTIVAN, ako uopste postojite, ako uopste postoji neko kome se obracam "unutar sajta" ljudi cekaju i gube dragoceno vreme umesto da idu kod lekara, razmislite o tome, nanosite im vise stete nego koristi svojom neodgovornoscu.
Ovo pisem iz dobre namere, a vi se zamislite, da li ovakav sajt treba da postoji, kad nicemu ne sluzi.
PS. Najvaznije da je lepo dizajniran, i dobio nagradu za web dizajn, ma bezite bre !


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 07, 2003 11:23 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Avg 12, 2003 2:00 am
Postovi: 4
Svaka cast, ovo treba da procita taj nazovi ga moderator. Evo, recimo ja cekam za odgovor mesec dana. A doticni moderator se ljuti kada neko ko pokusava da pomogne,daje svoje misljenje, u tom slucaje se doticni moderator javlja i govori kako taj nije kompetentan da odgovara.
Pa sto se on koji je kompetentan ne javi!
SRAMOTA!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Uto Sep 09, 2003 3:09 am 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Da li ja to vidim ljude koji su voljni da finansiraju ovaj projekat? Od kritikovanja i kukanja nema nista. Svi se prave pametni kada ocenjuju tudj rad, pokazite se na delu.

Prihvatam vasu primedbu da je potreban redizajn sajta i osvezenje sadrzaja. To ce se nadam i dogoditi kada se stvore povoljini uslovi.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2003 1:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Admine, lepo sto ste odgovorili, ali ne mogu da se slozim sa vama, ako vi ne vidite ljude koji su spremni da finasiraju sajt kako mi, clanovi, mozemo da ih vidimo ? Sigurno da mi, koji medicinske savete trazimo po netu, mozda i zbog toga sto nemamo da platimo pregled kod lekara koji rade privatno ne mozemo biti vasi finansijeri.
Kako drugi nalaze finansijere za svoje projekte, eto opet ti Hrvati, na koje se vracam, pa onda bezbroj sajtova sa razlicitom tematikom, konsultujete se sa njima, malo se iscimajte, ni njima sponzori nisu pali sa neba.
Mi smo korisnici, zelimo dobar sajt, zelimo odgovore strucnjaka, zelimo da brzo reagujete na nasa pitanja. Mi smo vas lakmus, a mi smo nezadovoljni i kritikujemo vas. To sto vi ne vidite sponzore nije nasa krivica, nego, mozda, vasa nesposobnost. Da li ste razmisljali na taj nacin ?
Oblast kojim se ja bavim nije medicina, pa ne mogu ni tako da vam pomognem, ukljucivanjem u rad foruma i volontiranjem. Kako da se bilo ko od nas, ko nije zavrsio medicinu moze da se pokaze na delu, osim ako ima problem koji je slican necijem, pa da mu pomogne savetom ? A gde ste tu vi ? Dali ste web dizajneru da vam uradi sajt, sve sljaka samo od sebe, clanovi se ispomazu koliko mogu, ja tu vas nesto ne vidim, neki vas angazman na forumu.
Na vama je da nadjete sponzore, a ne da kukate, mi pacijenti smo ti koji kukamo, to nam je u prirodi, samim tim sto smo dosli u situaciju da budemo pacijenti i trazimo pomoc, a VI treba da nadjete sponzore.
Takodje se ne slazem da od kritikovanja nema vajde, ako nista drugo javio se jos jedan clan, neki su procitali moj komentar( 16, zao mi je sto nisu izlozili svoja misljenja), a i vi ste se posle dugo vremena oglasili i reaktivirali, doduse sturo i u jednom pasivno - agresivnom tonu ( agresivnost iz nemoci), koji ne odgovara vasoj funkciji, jednostavno ne ide s njom. Sta je mene (nas clanove) briga sto vi ne mozete da nadjete sponzore, ja sam pacijent i clan foruma, hocu dobar sajt, vi ga stvorite, ako znate, umete i mozete i molim, bez kukanja.
Jos jednom da ponovim da ovo pisem sa dobrom namerom, jer je ovakav sajt sramota pre svega vasa a i nadam se da ce se ti povoljni uslovi i sto se redizajna tice steci sto pre, i sto je mnogo vaznije da cete naci sponzore, strucnjake da bi ovaj sajt , a pre svega forum izgledao i radio kako treba i da bi ljudi na njemu nasli ono sto sada ne mogu, ili mogu vrlo retko - savete,odgovore, brze, precizne, blagovremene, strucne.
12. septembar 2003., da vidimo…


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2003 12:45 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Trudicu se da vasu poruku shvatim dobronamerno. Ja ne znam gde ste uvideli agresivnost u mojoj poruci... Ovde treba razjasniti par stvari, obzirom da je ovo besplatan forum i sajt, nemate prava da zahtevate ama bas nista, jer kao sto sam vec ranije napomenuo, ceo sajt je nastao kao rezultat entuzijazma i dobre volje nekoliko ljudi. Ukoliko vam ovakovo stanje ne odgovara, sve sto trazite mozete pronaci na nekom od tih hrvatskih sajtova koje toliko pominjete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2003 12:47 pm 
Korisnikov avatar OffLine doktor.rs tim
Pridružio se: Uto Avg 14, 2001 2:00 am
Postovi: 403
Lokacija: Beograd
Trudicu se da vasu poruku shvatim dobronamerno. Ja ne znam gde ste uvideli agresivnost u mojoj poruci... Ovde treba razjasniti par stvari, obzirom da je ovo besplatan forum i sajt, nemate prava da zahtevate ama bas nista, jer kao sto sam vec ranije napomenuo, ceo sajt je nastao kao rezultat entuzijazma i dobre volje nekoliko ljudi. Ukoliko vam ovakovo stanje ne odgovara, sve sto trazite mozete pronaci na nekom od tih hrvatskih sajtova koje toliko pominjete.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Sep 12, 2003 9:17 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Vise cu pisati o samom forumu, prvo zato sto je ovo mesto na kome se izlazu misljenja o forumu : "Pitanja i predlozi vezani za ovaj forum. Ukoliko zelite da otvorimo novu temu, predlozite to ovde." , a drugo zato sto mislim da vecina vasih posetilaca ide na forum da bi iznela svoj problem i ne cita clanke iz popularne medicine koje nudite, mada se ovde ogradjujem, nemam uvid u broj poseta.
Naravno da mi ovo stanje ne odgovara, a sumnjam da odgovara nekom drugom. Forum je prakticno mrtav. Nigde ni jednog lekara, bar lekara opste prakse, koji bi davao odgovore, a o specijalistima, subspecijalistima da i ne govorimo.
Vasu recenicu
"nemate prava da zahtevate ama bas nista"
mozemo preformulisati u "ovaj forum korisnicima ne daje ama bas nista", ako imamo u vidu recenicu koja na forumu stoji : " Ukoliko imate neko pitanje u vezi zdravlja, ili vam treba savet ovo je pravo mesto". Savet ??? Pravo mesto ??? Clanovi se sami snalaze kako znaju i umeju, pogledajte koliko je postavljanih pitanja ostalo bez odgovora i saveta na vasem "pravom mestu".
A ako nesto korisniku ne daje ama bas nista, onda se postavlja pitanje u cemu je svrha njegovog postojanja. Ali o tome treba da mislite vi, lepo je biti entuzijasta pun dobre volje i pokrenuti forum… i onda zakukati, te ne vidite ljude koji bi finansirali vas projekt, te svi se prave pametni, neka se pokazu na delu. Sta je ovo, ako nije kuknjava iz pasivno - agresivne pozicije.
"Da li ja to vidim ljude koji su voljni da finansiraju ovaj projekat?" - pasivno. Naravno da ih ne vidite, jer sedite i cekate da vam dodju i ponude novac, a mislim da to ne ide bas tako.
"…pokazite se na delu…" - agresivno, otkud vama pravo da nekoga terate da se pokaze na delu, kakavom delu, sajtu, forumu = vasem delu, pa onda se vi i pokazite.
Zasto navodim hrvatske sajtove i forume, zato sto smo do pre 12 godina bili jedna zemlja i zato sto su nam jezici toliko slicni da kad se ukuca neki medicinski pojam u pretrazivac, dobicete nekoliko rezultata koji vode do hrvatskih sajtova i eventualno neki koji vodi do ovoga. Onda tamo vidite profesore univerziteta kako sede i odgovaraju na pitanja pacijenata, a ovde nista. Meni nije problem da savet potrazim na hrvatskom sajtu, kao i na bilo kom drugom, jer ne patim od ksenofobije, ali kako su saveti cesto prakticne prirode - idite tu i tu i obratite se tome i tome, onda od toga nemam koristi, jer ne zivim Virovitici, Osjeku, Bjelovaru i drugde, nego u zemlji Srbiji.
Jos jedna korist od mog pisanja, ukloniste ime ex administratora, moderatora, ili sta je vec bio, ilankovna, koje je 9 meseci bez ikakvog razloga tu stajalo, i ako je covek odlucio da vise ne bude deo ovog projekta.
Tuzno je kad se neko ispod tako bombasticnog naslova "Vas internet doktor" ili pretenciozne recenice : "Ukoliko imate neko pitanje u vezi zdravlja ili vam treba savet ovo je pravo mesto". , potpise kao
admin
Administrator,
a onda napise sledecu recenicu : "Ukoliko vam ovakovo stanje ne odgovara, sve sto trazite mozete pronaci na nekom od tih hrvatskih sajtova koje toliko pominjete."
I to 2 godine posto je forum pokrenut, iz cega zakljucujem da je citav sajt jos stariji.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 14, 2003 12:07 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2002 2:00 am
Postovi: 33


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Sep 14, 2003 8:05 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Uto Nov 19, 2002 2:00 am
Postovi: 33
--------------------------------------------------------------------------------
Na sajt sam se prijavila pre nesto manje od godinu dana, videla sam da neki imaju problem isti kao i ja tj. - tinitus. Napisala sam odgovor na temu koju je zapoceo jedan decko, bila je tu i devojka sa istim problemom. Poceli smo da razmenjujemo svoja iskustva, ali onda nas je ilankovn prosto oterao sa foruma, napisavsi da je to "domacicka medicina". Sad me mrzi da trazim temu, ali napisao je tako nesto da smo taj decko i ja bili primorani da razmenimo e - mail adrese i nekoliko mejlova sa svojim iskustvima. Steta, mozda je neko mogao da procita ono sto samo napisali u mejlovima, jer nismo mogli na forumu, pa da mu pomogne, a mozda i da se ukljuci u temu, pa da vidimo i druga iskustava. Mi smo jednostavno morali da se uklonimo sa foruma, sve zbog tog ilankovna. Posle sam citala sta su pisale one 3. devojke koje je takodje oterao sa foruma, dok jedna od njih nije oterala njega. Svak joj cast, bas ga je rasturila i izludela. Kazem "svaka joj cast", jer tom coveku nije bilo mesto na forumu, samo je terao clanove, evo konkretno nas, a i druge, npr. te 3 devojke, koje su odustale od javljanja i verovatno izmenile e - mail adrese. Ne sumnjam da su i mnogi drugi uradili. Tada se nisam ukljucivala u diskusiju, ali sad osecam potrebu da to ucinim, mislila sam da ce nakon uklanjanja ilankovna doci neko drugi, ili vise njih, ali to se nije dogodilo. Povremeno posecujem forum, pa vidim da je situacija daleko od neke normalne. Nije me mrzelo da pogledam koji je najstarije neodgovoreno pitanje. Datira iz 24. septembra. 2001.
Sve ovo pisem da bih naglasila da se sasvim slazem sa persekutorom, milanicom i tim devojkama koje su kritikovale rad ilankovna.
Odgovori admina nisu zadovoljavjuci, narocito kad kaze da nemamo prava da zahtevamo, "ama bas nista", pa stvarno cemu onda forum sluzi, a i ono "ovo je pravo mesto".
Persekutor je 100 % u pravu i ja ga potpuno podrzavam, podrzavam ga i u misljenju da rad foruma bez moderisanja od strane lekara moze biti kontraproduktivan, teme su zaista razne, ima onih koje su da kazem "banalne", ne zeleci da ovim vredjam nikoga - svakom je njegov problem veliki i najveci, do onih koje su stvarno ozbiljne i koliko god ljudi bili dobronamerni u svojim savetima to nije dovoljno i moze da nesto ispadne naopako.
Jos jedan glas za persekutora i sve druge koji misle tako.
Sandra


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 3:30 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
slažem se sa adminom da je korišćenje foruma privilegija, a ne pravo i kome se ne sviđa, nek ne dolazi, i nek ne preporučuje forum prijateljima. Simpy as that.

Pozdravljam ovakav sajt i pogotovo forum.

Razumem i nezadovoljne ljude. Bolesni su treba im pomoći.
Medjutim, jedino ko im može pomoći je pravi, lajv, lekar. A kod njega se ne ide.
Priča da se nema para za pregled je loša. Može se ići preko socijalnog.
A i može se prodati kompjute. Odrediti prioritete, zdravlje ili komp.

Pozdrav


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 3:33 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
"Pitanja i odgovori
Ukoliko imate neko pitanje u vezi zdravlja ili vam treba savet ovo je pravo mesto."

nije "u vezi zdravlja"
nego "u vezi sa zdravljem"

to mi je ubolo oči, zato sam i otvorio prvo ovaj forum.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 3:54 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Sep 17, 2003 2:00 am
Postovi: 12
najveći problem je slaba posećenost sajta i to je nešto na čemu bi mogao da poradi administrator. da izreklamira sajt. niko ne zna za ovo. ja sam sasvim slučajno naleteo tražeći nešto. ljudima ne pada na pamet da ovako nešto postoji.

Više posetilaca, više odgovora, sajt primamljiviji oglašivačima, više oglašivača više para, svi zadovoljni

Sajt i forum sa ovom tematikom stvarno imaju potencijala. Trebalo bi to iskoristiti. Šteta ovako da stoji u paučini.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 9:02 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 9:17 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
@ Mil
"S tim u vezi", gramatika za 5. razred osnovne skole.
Mislim da je daleko veci problem sto nemaju lekare na sajtu nego lektora:).
Ne slazem se sa onim ili / ili , ili komp ili zdravlje, zasto ne i / i, i komp i zdravlje ?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sre Sep 17, 2003 9:35 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 06, 2003 2:00 am
Postovi: 19
Izvini sto napisah Mil, a ne ML, kasnim na posao, pa u brzini.
Imama utisak da zivis u inostranstvu, koristis strane reci, govoris o lecenju preko socijalnog osiguranja, verovatno ne znas kako to ovde izgleda, a napisao si i
"to mi je ubolo oči".
Stvarno nemam nameru da te vredjam i ispravljam, ali kaze se "bode oci", ili "ubolo me u oko", ali to ne daj Boze kad bi te stvarno nesto ubolo.
Vise pisemo o jeziku, nego samom forumu, ne valja da se diskusija razvodni. Zurim, mozda se jos sretnemo na forumu.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 38 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 11 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: