GDE URADITI SPERMOGRAM

Pitanja i predlozi vezani za ovaj forum. Ukoliko želite da otvorimo novu temu, predložite to ovde.

Moderatori: moderato, admin, vlada99

Odgovori
Nikola123
Novi član
Novi član
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Sep 28, 2008 12:13 am

GDE URADITI SPERMOGRAM

Post od Nikola123 »

Gde u Beogradu strucno i korektno uraditi spermogram ?
Gala06
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 365
Pridružio se: Uto Sep 02, 2008 11:59 pm

Post od Gala06 »

Mozes u konzilijumu! A ako hoces spermogram +konsultacije+pregled urologa, ja ti preporucujem
Polikliniku Jevremovu kod urologa Kozomare ili TTC, specijalisticku urolosku ordinaciju kod Vinke Vukotic.
Korisnikov avatar
LadyOfTheMountain
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 112
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Lokacija: Beograd

Post od LadyOfTheMountain »

Mozes u svim privatnim laboratorijama, pre toga 3-4 dana apstinencije.
Moj muz je imao problema sa spermogramom, hvala Bogu, vise ih nema, da kucnem u drvo i indikativno je da su mu rezultati nisu poklapali u svim parametrima, cak i ako je radio u roku od npr. mesec dana u 2 laboratorije?
Budi oprezan ako te doktor posalje u neku laboratoriju, nazalost postoje insinuacije da se rezutati falsifikuju, da lekari i laboratorije imaju seme, tako da se prikaze losiji spermogram od realnog, pa par umesto na IUI ili IVF ide na ICSI koji je najskuplji
O tome se vec pisalo na ovom forumu, nazalost to je tako.
Oprez nikad nije na odmet, pa bolje da das 20 evra, jedan spermogram kosta oko 10 ili nesto vise, nego da te posle glava boli. Svrati i na Urologiju, tamo imas mnogo toga sto ti moze koristiti.
PS Mozes i u Visegradskoj uz uput i participaciju od 20 din.
Srecno :wink:
Korisnikov avatar
LadyOfTheMountain
Aktivan član
Aktivan član
Postovi: 112
Pridružio se: Uto Sep 23, 2008 11:51 pm
Lokacija: Beograd

Post od LadyOfTheMountain »

Pronasla sam ono o cemu sam pisala, posto je post poduzi izdvojila sam ono sto moze biti zanimljivo i tebi i parovima koji idu na VTO.
http://www.doktor.rs/forum/viewtopic ... 7e341979d8
Kad bi se sve uredilo na gore opisan način, više nam se ne bi dešavalo:
- da budemo primorani da uradimo spermogram u nekoliko laboratorija da bismo dobili prikaz svih parametara i da bismo proverili tačnost prikazanih rezultata;
- da nas uslove da spermogram uoči postupka vantelesne oplodnje uradimo isključivo u njihovoj klinici, kako bi mogli da „našteluju” isti i tako opravdaju skuplji metod (ICSI umesto IVF);
Odgovori