Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Immucyst i preboljena tuberkuloza
PostPoslato: Pon Apr 27, 2009 10:50 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pon Apr 27, 2009 10:29 pm
Postovi: 1
Pozdrav! Molim pomoć u obliku informacije ili savjeta. Medicinske sam struke, ali one "iza pulta", tako da mi to ne znači pretjerano u mom problemu. Naime,moj otac je endoskopski obrađen zbog papilarnog karcinoma mokraćnog mjehura nakon čega je započeta imunoterapija Imucystom. Nakon druge doze je krenila jako visoka temperatura, kroz par dana se klinička slika jako pogoršala, stalne temperature sa groznicama, jaki bolovi u potkoljenicama,kukovima,ramenu, gubitak apetita, nesuvisli govor,demancija,... CRP 280, hemokulture- izolati STREPTOCOCCUS AGALACTIAE I STAFILOKOK EPIDERMIS. Uz to postao tahikardan, šećer u krvi 25. Liječnik saznaje i dobija povijest bolesti u kojoj je vidljivo da je pacijent liječen prije trideset godina zbog akutne tuberkuloze pluća, tri mjeseca u dispanzeru. Trenutno je pod terapijom antituberkuloticima, izonazidom i imipenemom, a do jučer cefalosporinima. Klinička slika jako loša. Liječnik kaže da je urosepsa u pitanju. Budući da ne živim u istoj državi pa liječnika mogu kontaktirati rijetko i telefonsi, pokušavam na ovaj način prikupiti što više informacija. Je li to sve zbog imunoterapije? Može li se dati nekakva prognoza, šta je realno za očekivati? Događa li se ovo često? Hvala!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 1 Post ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 168 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: