Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća
Autor Poruka
 Tema posta: Suplement za povecanje misicne mase!
PostPoslato: Pet Jan 25, 2008 12:23 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:13 am
Postovi: 2
Treniram bodibilding rekreativno vec 2 godine,zelim da uzmem jedan preparat za povecanje misicne mase od Scitec Nutrition-a,americkog proizvodjaca!Preparat je odobren od VMA!Ovo je sastav jedne porcije...

Jedna doza 100 g
Kalorija po dozi kcal / kg
340 3400
Iz Masti 30
Količina po dozi (%)
Masti 3 g 4
- zasićene 1 g 5
Ugljeni hidrati 43 g 44
- dekstroza 4 g 36
- Vlakna 0 g 0
Protein 35 g 48
Holesterol 10 mg
Natrijum 100 mg
Kalijum 80 mg
Creapure™ kreatin monohidrat 2500 mg
Taurin 500 mg

Ostali sastojci RDA
Vitamin C 50% Aminokiseline po dozi L-Lizin* 4080 mg
Vitamin E 50% L-Alanin 2303 mg L-Metionin* 811 mg
Riboflavin 50% L-Arginin* 1060 mg L-Fenilalanin* 1447 mg
Tiamin 50% L-Asparaginska kiselina 4951 mg L-Prolin 2764 mg
Vitamin B6 50% L-Cistein 1078 mg L-Serin 2252 mg
Vitamin B12 50% L-Glutamin 8265 mg L-Treonin* 3297 mg
Pantotenska kiselina 50% L-Glicin 845 mg L-Triptofan* 1112 mg
Magnezijum 24% L-Histidin 796 mg L-Tirozin 1358 mg
Kalcijum 11% L-Izoleucin* (BCAA) 3041 mg L-Valin* (BCAA) 2677 mg
Niacin 50% L-Leucin* (BCAA) 4823 mg L-Taurine 500 mg
Folna kiselina 50% Ukupno po dozi 47 460 mg
Biotin 50%
Fosfor 34%

Na pakovanju preporucuju 3 doze dnevno,ujutru,posle treninga i pre spavanja!Gledao sam na internetu RDA ponekih aminokiselina,ispada da jednom porcijom uneses troduplu preporucenu dnevnu dozu!A procitao sam da suficijencija aminokiselina moze da izazove ozbiljne posledice!Dakle,ako neko moze da prostudira ovaj sastav i da mi kaze da li je bezbedno da koristim ovaj preparat ili ne i ako jeste u kojim kolicinama!I zanima me da li su dnevne RDA sportista vece nego kod obicnih ljudi!Unapred hvala!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Jan 27, 2008 12:26 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Okt 28, 2006 1:48 am
Postovi: 22
Ovo mi lici na neki Scitecov Volumass, to je preparat sa niskim sadrzajem proteina, savetujem da uzmes neki 80% protein.... DYM Elite Whey. Optimum 100% Whey ili neki u tom rangu.
Osnova ti je da uzmes posle treninga dve merice s dextrozom izmesano u vodi... taj takozvani PWM (Post Workout Meal) mozes da obogatis jos i kreatinom i imaces lepe rezultate...
Dale osnovno je da kupis neki kvalitetniji protein ,ja bih batalio to sto si ti naveo....neces imati nikakve posedice od ovih suplemenata.
P.S. Ne zaboravi na pravilnu i kvalitetnu ishranu


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Feb 01, 2008 2:21 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Jan 25, 2008 12:13 am
Postovi: 2
fokus je napisao:
Ovo mi lici na neki Scitecov Volumass, to je preparat sa niskim sadrzajem proteina, savetujem da uzmes neki 80% protein.... DYM Elite Whey. Optimum 100% Whey ili neki u tom rangu.
Osnova ti je da uzmes posle treninga dve merice s dextrozom izmesano u vodi... taj takozvani PWM (Post Workout Meal) mozes da obogatis jos i kreatinom i imaces lepe rezultate...
Dale osnovno je da kupis neki kvalitetniji protein ,ja bih batalio to sto si ti naveo....neces imati nikakve posedice od ovih suplemenata.
P.S. Ne zaboravi na pravilnu i kvalitetnu ishranu


Sta bi mi ti preporucio?Cilj mi je povecanje misicne mase!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Čet Feb 07, 2008 3:16 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Čet Feb 07, 2008 2:23 am
Postovi: 45
JE JA NISTA NISAM KORISTO PA SAM NABACIO MISICNU MASU SMAO UZ POMOCE PRAVILNE ISHRANE, ZNAM PROFI LIKOVE KOD NAS U KOVIN CAK KOLIKO MALO MESTO IMAMO 5 TERATANE I SVE TEHNOGGYM,

_________________
ZDRAVLJE JE SVE !!!!!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 12:24 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Uzmi Dymatize Elite Whey protein sa visokim procentom proteina u sebi ili 100% Whey od Scitec Nutrition-a. Ovaj koji si naveo je izgleda Volumass 35 koji ima manji procenat proteina u sebi (ispod 50%) a sa silnim dodacima u sebi (vitamini, minerali) a on se koristi za povecanje telesne mase odnosno za one ljude koje imaju problema sa manjkom kilograma, tebi treba neki Whey protein

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:06 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Khm, dobro kazu radi se o Volumassu 35, tacnije Gainer, to su prevazidjeni proteini, kazu da je sada bolji Whey i jeste bolji naravno, jer u sebi ima mnogo vise % proteina...
E sad sto se tice gainer, ako imas problema sa manjkom kilograma, opusteno rokaj Volumass, ja sam inace pre 1 god uzeo gainer (Hyper Mass 5000 od5kg) i odlicno me odradio dobio sam 10g od toga mozda 5-6kg misicna masa, ali sam zato sredio ishranu bas ful, pre sam imao 70kg na visinu 198cm, a sad imam 105-6kg, a trbusnjaci su jos tu, tako da te price da od gainera dobijes samo salo NISU TACNE, sve zavisi od tvoje ishrane to je na 1mestu, znaci mozes ti uzeti i Whey protein i jesti svaki dan slanine i jesti u fast foodu, pa sta ocekivati ? Dobices salo naravno, tako da sve je u ishrani, a gaineri su ok, bar na meni su se pokazali odlicno, dok sa Whey proteinima nisam bio zadoljan. bas sam uzeo taj Elite Whey od Dymatizea i nista.. Btw.. nisam imao iskustva sa Volumassom35, ali je krsa mojih ortaka uzimalo, i imali su lepe rezultate.. :wink:


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:15 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Uros90 je napisao:
Khm, dobro kazu radi se o Volumassu 35, tacnije Gainer, to su prevazidjeni proteini, kazu da je sada bolji Whey i jeste bolji naravno, jer u sebi ima mnogo vise % proteina...
E sad sto se tice gainer, ako imas problema sa manjkom kilograma, opusteno rokaj Volumass, ja sam inace pre 1 god uzeo gainer (Hyper Mass 5000 od5kg) i odlicno me odradio dobio sam 10g od toga mozda 5-6kg misicna masa, ali sam zato sredio ishranu bas ful, pre sam imao 70kg na visinu 198cm, a sad imam 105-6kg, a trbusnjaci su jos tu, tako da te price da od gainera dobijes samo salo NISU TACNE, sve zavisi od tvoje ishrane to je na 1mestu, znaci mozes ti uzeti i Whey protein i jesti svaki dan slanine i jesti u fast foodu, pa sta ocekivati ? Dobices salo naravno, tako da sve je u ishrani, a gaineri su ok, bar na meni su se pokazali odlicno, dok sa Whey proteinima nisam bio zadoljan. bas sam uzeo taj Elite Whey od Dymatizea i nista.. Btw.. nisam imao iskustva sa Volumassom35, ali je krsa mojih ortaka uzimalo, i imali su lepe rezultate.. :wink:

Pazi ti imas tek 18 godina i jos uvek se razvijas tako da kod tebe sve brze radi a Elite je vrh protein i tu nema sumnje a to sto te nije odradio je verovatno jer je preskup i pakuje se u manjim kolicinama (920gr i 2,7kg) pa ne mozes da ga koristis dugo kao Hipermass od 5kg. Inace Cytogenov Hipermass 5000 je isto super ukoliko zelis da se ugojis kako treba ali to je i Volumass 35.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Mar 22, 2008 1:28 pm
Postovi: 226
Lokacija: Tamo daleko..
Imas Dymatizeov Whey Elite od 5kg, oko 7000din kosta, skup je zlo


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Pet Mar 28, 2008 1:29 am 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
4,54kg je i oko 8000 je tako nesto.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Sub Apr 12, 2008 11:21 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2007 1:50 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
imam jedno pitanje, treniram oko 20 dana i pijem ultra whey protein i glutamin.. ali imam problem sa gasovima, bas su cesti.. jel ima neko iskustva sa tim, sad sam citala malo po netu i svi kazu da whey pro. izaziva gasove, koji drugi onda da pijem?


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:23 am 
Korisnikov avatar OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Mar 16, 2008 6:19 pm
Postovi: 350
Kako kad je Whey za brzu probavu.

Ja imam problema kad dosta pijem mleko, i to je verovatno zbog kazeina80% a ne whey-a20% u mleku


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 12:27 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2007 1:50 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
nemam pojma kako.. ali vidim da imaju i drugi taj problem.. ne znam da li ima veze sa proizvodjacem, ja uzimam universalov..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 3:16 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Kako pijes Whey jel sa mlekom ili sa vodom? Ako ga pijes sa mlekom onda nemoj jer tako ne treba, mleko sadrzi laktozu koja nije preporucljiva bolje ga mesaj sa obicnom vodom jer Whey obicno ima obrano mleko u prahu u sebi a i voda poboljsava apsorpciju proteina u misic. Moguce je da imas gasove od mleka. Inace ja uzimam Dymatize i nikada nisam imao problema sa gasovima.

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 6:10 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Pet Maj 04, 2007 1:50 pm
Postovi: 21
Lokacija: Beograd
u pocetku sam pila sa mlekom, sad sa vodom i bolje mi je.. nije tako strasno..


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta:
PostPoslato: Ned Apr 13, 2008 8:21 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Ned Maj 07, 2006 12:49 am
Postovi: 362
Lokacija: Nis
Cim se decko ne zali ok je :lol:

_________________
Help please!


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 35 Posta ] 
Idi na stranicu   1, 2, 3  Sledeća

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 87 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: