Prijava na doktor.rs mailing listu
Pratite nas redovno putem newslettera.

Sva vremena su u UTC + 2 sata




Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 
Autor Poruka
 Tema posta: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 2:36 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 21, 2013 1:49 pm
Postovi: 3
Pozdrav! Nov sam clan ovde,nadam se da ce mi neko dati neku ideju ili savet.
Pretrazivala sam puno na google,ali bas nista nisam nasla za moj slucaj.
Povremeno narocito ako sam fizicki aktivna (hodanje ili bilo sta drugo sto iziskuje fizicki rad) sem sto je normalno da se covek oznoji u takvom momentu,ja imam isti takav osecaj oko anusa. I ako ne odem u WC da se obrisem "pozadi", pocinje da me pecka. Pre minimum godinu dana i vise je to pocelo da mi se desava,recimo jednom u 6 meseci,a mislim da mi se to desava i pred menstruaciju. U momentu kada se brisem,cesto imam osecaj da je na papiru neka svetlo rozikasta boja,toliko svetla da ne znam da li je krv ili ne. U vecini slucajeva,kada se obrisem,nema nista,papir ostaje beo,samo ja imam osecaj "da sam se obrisala i da me "to" nece vise peckati". Sada sam u momentu kada ocekujem menstruaciju za neki dan. Pre neki dan sam setala ulicom i odjednom sam imala osecaj (vrlo je tesko opisati) "vlaznosti" ili da sam "oznojena" dole oko cmara. Obrisala sam se i tada sam videla da to ipak krv,vrlo bledo crvene boje. Imam 45 godina. Pre dve ipo godine sam radila sam kolonoskopiju i gastroskopiju,imala sam u to vreme promene u stolici,zatvor i dijareju,ponekad mucninu,uz to dugo godina imam manjak gvozdja - svi rezultati su bili dobri. I dan danas,s vremena na vreme mi se ponovo javi isti porblem (zatvor,dijareja) i to prodje.(verovatno je to iritabilni kolum,ali niko mi to nije potvrdio). Nikada nisam imala krv u stolici ili posle stolice,bolove,hemoroide...pa me je sad ovo malo zabrinulo sta bi moglo biti. Krvnu sliku radim skoro svakih pola godine,jer se borim s manjkom gvozdja,svi ostali rezultati su uvek odlicni.
Da li bi ovaj moj problem mogao imati neke veze sa sa menstruacijom?
Nadam se da cu dobiti neki odgovor,posto,kao sto rekoh nigde nisam nista mogla da nadjem na internetu. Prosto ne zelim da ponovo radim kolonoskopiju .... :cry:
Hvala unapred!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Sub Sep 21, 2013 11:51 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sre Maj 22, 2013 8:38 pm
Postovi: 17
Imas gliste ali ne puno jer da ih imas puno nasla bi ih u stolici naime oni pustaju sluz oko anusa ta sluz pecka i svasta nesto neugodan osjecaj odi uradi bris anusa nekosta puno a gotovo sam siguran na gliste i pogotovo zbog te krvi u stolici...


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Ned Sep 22, 2013 11:34 am 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 21, 2013 1:49 pm
Postovi: 3
Enesrakovic,hvala na odgovoru,ali ne verujem da imam gliste. Nemam nikakav svrab niti neprijatnosti koje su koliko znam uslov za gliste. Nemam krv ni u stolici, a ni posle stolice... nemam ni hemoroide.(nemam bol,ni svrab)...sigurna sam da bi gliste trebalo iskljuciti.....


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Ned Sep 22, 2013 6:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Dečija glista, Enterobius vermicularis, nije jedini parazit koji dolazi u goste čoveku. Pa tako ni izostanak svraba niti bilo kog drugog "tipičnog" simptoma ne znači da neki parazit, ili više njih, nije prisutan.

I moja prva reakcija na čitanje opisa tvojih simptoma (promene u stolici, mučnina) je bila: paraziti.

Bez pregleda je teško reći 100%, ali velika verovatnoća je da su ipak oni u pitanju.


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 12:54 pm 
OffLine Novi član Novi član
Pridružio se: Sub Sep 21, 2013 1:49 pm
Postovi: 3
Natas@,ako su recimo paraziti,kakvi su tacno simptomi?? Promene u stolici i mucnine su bile pre 2 ipo godine,tada sampre kolonoskopije i gastroskopije radila i test na stolicu (okultno krvarenje takodje),sve je bilo u redu. Mucnine su je javljale povremeno,samo onda ako imam zatvor (to cak i nije bio pravi zatvor,vec recimo, "tvrdja stolica"),ali odmah po praznjenju creva,mucnina je nestajala.
Ovo sada sto mi se desava povremeno, je cini mi se vezano za pocetak menstruacije,(ako se to desi,uglavnom bude par dana pre pocetka menstruacije) pa sam malo zbunjena,da li bi to ikako imalo veze jedno sa drugim ili je to slucajnost?!
Eto,recimo juce sam vezbala fizicki i dosta sam se oznojila,a ubrzo sam ponovo dole oko anusa imala isti osecaj "znojavosti",samo sto ovog puta kad sam se obrisala nije bilo nicega,a pre neki dan svetlo crvenkasta krv (vrlo slaba crvena). Hm...ni sama nisam pametna...hvala u svakom slucaju za savet!


Vrh
 Profil  
 
 Tema posta: Re: Svetlo crvena krv ne vezana sa vrsenjem stolice
PostPoslato: Pon Sep 23, 2013 4:35 pm 
OffLine Aktivan član Aktivan član
Pridružio se: Sub Avg 27, 2005 10:52 pm
Postovi: 324
Problemi sa stolicom i mučnina mogu biti simptomi akutne infekcije parazitima. Tada telo pokušava samo da se izbori i burnije reaguje. Problem je što su najčešće i u najvećem broju paraziti u crevu, jer je tamo hrana, a crevo je veza sa spoljašnjim svetom pa često imuni sistem nije siguran, kada dođe do infekcije parazitima, šta je deo organizma (unutrašnje), a šta je uljez spolja i ne obavi svoju ulogu kako treba. Naročito ako je sredina za parazita povoljna, jer samo u povoljnoj sredini dolazi do prekomernog razvoja patogenih mikroorganizama (bakterija, virusa, gljivica, parazita). Tada infekcija prelazi u hroničnu i simptomi više nisu isti, tj. možda ih neko vreme i nema, ali se kasnije pojave u drugačijem obliku, na drugom organu itd.

Zaista je teško reći, ja sam napisala svoju prvu reakciju na pročitano. Imam iskustva sa npr. dijagnozom astme i alergije na kravlje mleko, gde je uzrok bio Ascaris. Iz nekog razloga on voli mleko i često je odgovor imunog sistema na borbu protiv njega alergija. Njegova jajašca i larve često naseljavaju pluća i javljaju se astmatični napadi. Za endometriozu su takođe često uzrok paraziti. Šizofrenija je često odgovor na infekciju toksoplazmom. Ovo je samo primera radi, da ne plašim sada sa pričama koliko su dovitljivi i gde sve znaju da se sakriju, kao i šta sve skupljaju na sebi (kao živi organizmi, a neki znaju da budu i prilično veliki, budu domaćini gljivicama, skupljaju teške metale i druge toksine itd.) i kako proizvodi njihovog metabolizma utiču na organizam domaćina.


Vrh
 Profil  
 
Prikaži postove u poslednjih:  Poređaj po  
Započni novu temu Odgovori na temu  [ 6 Posta ] 

Sva vremena su u UTC + 2 sata


Ko je OnLine

Korisnici koji su trenutno na forumu: Nema registrovanih korisnika i 94 gostiju


Ne možete postavljati nove teme u ovom forumu
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu
Ne možete monjati vaše postove u ovom forumu
Ne možete brisati vaše postove u ovom forumu

Pronađi:
Idi na:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
 
Besplatno preuzmite doktor.rs aplikaciju za Vaš Android uređaj!
Ili skenirajte QR kôd sa vašim Android uređajem za najbrže preuzimanje: